[STABİL][SLIM][AOSP][PORT][4.2.2] LegenD Rom v5 FİNAL

Sponsorlu Bağlantılar

LegenD Rom Serisini Beğendiniz Mi?

• Evet Severek Kullandım

Kullanılan: 19 79.2%
  • Hayır Beğenmedim

Kullanılan: 5 20.8%

• Kullanılan toplam oy
    24

orhnkya

orhnkya

Üye
hocam bu roma touchwiz arayüzü eklesen çok güzel oku

iTouchShine

Üye
Sms uygulaması sıkıntılı. Mesaj attığım birinden cevap gelince farklı biri gibi gösteriyor.

Buğra

Buğra

Admin
    Konu Sahibi
Ayarlar/uygulamalar/tümü buradan mesaj uygulamasini bulup durdurun ve Markete girip com.android.mms yazin cikan ilk uygulamayi kurun

iTouchShine

Üye
Ayarlar/uygulamalar/tümü buradan mesaj uygulamasini bulup durdurun ve Markete girip com.android.mms yazin cikan ilk uygulamayi kurun

Gravity içerisinden Genel Düzeltmeler/Mesajlar için arayan kimliğini düzelt diyerek yeniden başlattım düzeldi. Benzer sorunlar yaşayanlar olursa iletebilirsiniz. Saygılar

• Beğen
Tepkiler: Buğra
TheViLLaiN

TheViLLaiN

Üye
Buğra bey stock romdan ne artıları var söylermisiniz ona göre denicemde daha önce bu telefonda stock romu değiştirmedim çünki

gigascor

Üye
Buğra kardeş romu kurdum süper eline sağlık...

• Beğen

iTouchShine

Üye
@Buğra yeni geribildirimlerde bulunayım.
GPS bir türlü bulamıyor. Neden anlayamadım. Önceki romlarda da vardı sorun ancak önemsememiştim.

Bununla birlikte Harita vs kurmaya çalıştığımda yüklenemedi hatası alıyordum. SystemCleanup programı ile artık dosyaları temizleyerek sorunu çözebildim.

Ayrıca şarj yarım günde bitiyor. Neden anlayamadım. Face ve twit kullanmadığım halde bu kadar düşmesine anlam veremedim. (bluetooth kulaklık unutmuşum. Bugün kulaklık olmadan deniyorum. Şu an sorun yok)

Saygılar

Son düzenleme:
bitirimapo61

bitirimapo61

Üye
telefonuma rom yukleyecegim ama tedirginim bir kere yukledim imei gitti 3saat ugrastirdi beni eski haline gitirmek icin tum hatalar giderilim bu gm 16gb icin maksimum degerdeki uygulamalar ozellikler eklenerek hatta 2gb ram bellek li rom olabilirmi merak ediyorum ve go launcher i kullansaniz daha sik ve kullanisli olur mesajima bilen biri cvp verirse meragim gider arkadaslar hadi gm ciler

Buğra

Buğra

Admin
    Konu Sahibi
Arkadaşlar yakında LeXuS rom ile karşınızda olacağım daha stabil sorunsuz ve kaliteli bir aosp rom olacak
zaman sormayın tarih veremiyorum :)

• Beğen
Tepkiler: Ccihat67 ve nsren
OnurAYDN

OnurAYDN

Üye
Usta bundan daha stabil bi rom nasıl olabilir :thumbup:

Yine Nova mı kullanılcak ?

• Beğen
OnurAYDN

OnurAYDN

Üye
Ccihat67

Ccihat67

Üye
Hocam multiwindow özelliği olabilirmi bu romlarda ?

OnurAYDN

OnurAYDN

Üye
Hocam multiwindow özelliği olabilirmi bu romlarda ?
Aosp olacağı için muhtemelen olmaz. Herkes görsel bir ROM bekliyordu fakat Buğra yeniden aosp ROM çalışmalarına başladı bekliyoruz :)

• Beğen
Tepkiler: Ccihat67
Ccihat67

Ccihat67

Üye
Aosp olacağı için muhtemelen olmaz. Herkes görsel bir ROM bekliyordu fakat Buğra yeniden aosp ROM çalışmalarına başladı bekliyoruz :)
Aosp derken hocam ? fazla bilgim yok kusuruma bakmayınız :utan

gold_year

gold_year

Üye

Bu konumda sizlere üzerinde çalıştığım LegenD Rom serisinin son sürümü olan LegenD Rom v5 Finali tanıtacağım.Final sürümü ile gerçek anlamda stabil bir rom ortaya çıktı.Diğer LegenD sürümlerinde bulunan hataları bu sürümde gidermeye çalıştım.Final sürümünü 2 haftaya yakın bir süre test ettim.Bütün general mobile discovery kullanıcıları gönül rahatlığıyla kullanabilirler.Romu kurmadan önce mutlaka konuyu baştan sona okuyunuz.Emeğe saygı açısından bir teşekkür etmeniz ve rom hakkında yorumlarınızı konuya yazmanız beni mutlu eder.Ben bu işi amatör olarak yapmaktayım elbette takdir siz değerli kullanıcıların.

İNDİRME LİNKİ=>

ROM Kurulumu:
-Dosyayı indirin ve hafıza kartına atın
-CWM menüsüne girin Wipe data factory reset yapın
-Advanced/dalvik cache yapın
-Romu kurun ve yeniden başlatın

Kurulumdan Sonra Yapılması Gerekenler ve Bilinmesi Gerekenler:
-Ayarlar/Erişilebilirlik/Hızlı önyükleme ayarını mutlaka kapatın
-Menüden Xposed uygulamasını açın ve framework kısmından kurulumu gerçekleştirin arındaın geri gelin modüller kısmından Gravitybox işaretleyin ve çıkın.
-Menüden viper4android uygulamasını açın gelen uyarıdan driver kurulumu yapın (High Audio) seçin ve telefonu yeniden başlatın.
-Geliştirici seçeneklerini tam açmak istiyorsanız Ayarlar/Telefon Hakkında/Android Sürümü yazan kısıma 2-3 defa tıklarsanız tam olarak açılacaktır.
-Eğer kilit halkası tam ortada değil ise Gravitybox açın ve Kilit ekranı kısmına girin orada Kilit açma halkası yatay&dikey offset ayarını -18 yapın.

Bilinen Hatalar:
-Telefon kapalıyken şarj ederseniz pil animasyonu bozuk görünür fakat pil %100 olduğunda düzgün görünür (Bir çok custom romda bulunan ufak bir görsel hata)

Teşekkürler

noss_bar
semih60
respect60
infiniyt

LegenD Rom v5 Final Genel Özellikleri ve Yapılan Değişiklikler:

• Rom sadece 183MB boyutundadır.
  • Her iki hatta da 3G ve Görüntülü Görüşme vardır.
  • Kamera odaklama sorunu yoktur.Tüm discovery kullanıcıları yükleyebilir.
  • Ekran solma sorunu yoktur.
  • Dokunmatik sapma sorunu yoktur.
  • Bildirim sorunu yoktur,anlık olarak bildirimler gelmektedir.
  • Taban değiştirildi.
  • İnit.d desteği vardır.
  • Deodex
  • Busybox
  • Root
  • Zipalign (Her 24 saatte bir uygulamaların ram kullanımı düzenlenir)
  • Antutu 13.500 - 13.900 arası çıkmaktadır.
  • Nenamark2 45-47 FPS arası çıkmaktadır.
  • Sony Bravia Engine eklendi (Daha iyi görüntü kalitesi için)
  • Kitkat İkonlar eklendi.
  • Boş ram 500-700 arası değişmektedir.
  • Pil,Ram,Akıcılık,İnternet,Ses,Görüntü Kalitesi,Çekim Gücü gibi bir çok konuda build.prop kodu ve init.d tweak dosyaları eklendi.
  • Modem v7 kullanıldı
  • Ayarlar menüsü düzenlendi sade ve şık bir görünüm kazandırıldı
  • Sistem sesleri değiştirildi
  • Google logo ve Nexus5 açılış animasyonu eklendi. Kapanış animasyonu kaldırıldı
  • Es File,Gravitybox,Omich Player,Viper4android,Dualsim ringtone,Xposed gibi uygulamaların son sürümleri eklendi.
  • Özel modlanmış Nova Launcher ve bildirim uygulaması kullanıldı.
  • Oyun performansında iyileştirmeler yapıldı
  • Ses performansı arttırıldı.
İlk defa bu kadar hizli rom gordum cok tesekkur ediyorum. Tek bir sorunu mesajlarda google sesli mesaj yok baska problem yok

loneely42

loneely42

Üye
Arkadaşlar bluetooth dan dosya gönderebiliyorum ama almıyor telefon görünürde arkadaş benim teli görüyor ama gönder deyince uyarı felan çıkmıyor legend v4 rom var ayarı felan varmı

wwwhmz

wwwhmz

Üye
insanın diskavri alası geliyo :D

• Beğen

iTouchShine

Üye
Selamlar

Birkaç geri bildirimde bulundum ancak sonuç alamadım. Gelişme var mıdır?