[STABİL][SLIM][AOSP][PORT][4.2.2] LegenD Rom v5 FİNAL

Sponsorlu Bağlantılar

LegenD Rom Serisini Beğendiniz Mi?

• Evet Severek Kullandım

Kullanılan: 19 79.2%
  • Hayır Beğenmedim

Kullanılan: 5 20.8%

• Kullanılan toplam oy
    24
Buğra

Buğra

Admin
    Konu Sahibi
[STABİL][SLIM][AOSP][PORT][4.2.2] LegenD Rom v5 FİNAL

Bu konumda sizlere üzerinde çalıştığım LegenD Rom serisinin son sürümü olan LegenD Rom v5 Finali tanıtacağım.Final sürümü ile gerçek anlamda stabil bir rom ortaya çıktı.Diğer LegenD sürümlerinde bulunan hataları bu sürümde gidermeye çalıştım.Final sürümünü 2 haftaya yakın bir süre test ettim.Bütün general mobile discovery kullanıcıları gönül rahatlığıyla kullanabilirler.Romu kurmadan önce mutlaka konuyu baştan sona okuyunuz.Emeğe saygı açısından bir teşekkür etmeniz ve rom hakkında yorumlarınızı konuya yazmanız beni mutlu eder.Ben bu işi amatör olarak yapmaktayım elbette takdir siz değerli kullanıcıların.

İNDİRME LİNKİ=>

ROM Kurulumu:
-Dosyayı indirin ve hafıza kartına atın
-CWM menüsüne girin Wipe data factory reset yapın
-Advanced/dalvik cache yapın
-Romu kurun ve yeniden başlatın

Kurulumdan Sonra Yapılması Gerekenler ve Bilinmesi Gerekenler:
-Ayarlar/Erişilebilirlik/Hızlı önyükleme ayarını mutlaka kapatın
-Menüden Xposed uygulamasını açın ve framework kısmından kurulumu gerçekleştirin arındaın geri gelin modüller kısmından Gravitybox işaretleyin ve çıkın.
-Menüden viper4android uygulamasını açın gelen uyarıdan driver kurulumu yapın (High Audio) seçin ve telefonu yeniden başlatın.
-Geliştirici seçeneklerini tam açmak istiyorsanız Ayarlar/Telefon Hakkında/Android Sürümü yazan kısıma 2-3 defa tıklarsanız tam olarak açılacaktır.
-Eğer kilit halkası tam ortada değil ise Gravitybox açın ve Kilit ekranı kısmına girin orada Kilit açma halkası yatay&dikey offset ayarını -18 yapın.

Bilinen Hatalar:
-Telefon kapalıyken şarj ederseniz pil animasyonu bozuk görünür fakat pil %100 olduğunda düzgün görünür (Bir çok custom romda bulunan ufak bir görsel hata)

Teşekkürler

noss_bar
semih60
respect60
infiniyt

LegenD Rom v5 Final Genel Özellikleri ve Yapılan Değişiklikler:

• Rom sadece 183MB boyutundadır.
  • Her iki hatta da 3G ve Görüntülü Görüşme vardır.
  • Kamera odaklama sorunu yoktur.Tüm discovery kullanıcıları yükleyebilir.
  • Ekran solma sorunu yoktur.
  • Dokunmatik sapma sorunu yoktur.
  • Bildirim sorunu yoktur,anlık olarak bildirimler gelmektedir.
  • Taban değiştirildi.
  • İnit.d desteği vardır.
  • Deodex
  • Busybox
  • Root
  • Zipalign (Her 24 saatte bir uygulamaların ram kullanımı düzenlenir)
  • Antutu 13.500 - 13.900 arası çıkmaktadır.
  • Nenamark2 45-47 FPS arası çıkmaktadır.
  • Sony Bravia Engine eklendi (Daha iyi görüntü kalitesi için)
  • Kitkat İkonlar eklendi.
  • Boş ram 500-700 arası değişmektedir.
  • Pil,Ram,Akıcılık,İnternet,Ses,Görüntü Kalitesi,Çekim Gücü gibi bir çok konuda build.prop kodu ve init.d tweak dosyaları eklendi.
  • Modem v7 kullanıldı
  • Ayarlar menüsü düzenlendi sade ve şık bir görünüm kazandırıldı
  • Sistem sesleri değiştirildi
  • Google logo ve Nexus5 açılış animasyonu eklendi. Kapanış animasyonu kaldırıldı
  • Es File,Gravitybox,Omich Player,Viper4android,Dualsim ringtone,Xposed gibi uygulamaların son sürümleri eklendi.
  • Özel modlanmış Nova Launcher ve bildirim uygulaması kullanıldı.
  • Oyun performansında iyileştirmeler yapıldı
  • Ses performansı arttırıldı.

Son düzenleme:
  • Beğen
Tepkiler: gold_year, iTouchShine, OnurAYDN ve 2 diğerleri

aslanakbulut

Üye
bu adamı
takdir etmek gerekiyo tşk ler :alkis

• Beğen
Tepkiler: Buğra

Alperen Şuayb

Üye
Hocam Eline Sağlık Hiçbir Romla Karşılaştırılamaz Bence

• Beğen

iTouchShine

Üye
Rica ederim ben elimden gelenin en iyisini yapmaya çalışıyorum takdir sizlerin :)

İlk kez bir romun yeni sürümünü sabırsızlıkla bekler oldum. V3'ten beri kullanıyorum. Ellerine sağlık. Hemen kurup yorumlarımı paylaşacağım :-)

• Beğen
Tepkiler: ahmetk85 ve Buğra

ahmetk85

Üye
Bugra hocam emeginize saglık birazdan kurulumunu yapıcam elinize kolunuza saglık tesekkürler

• Beğen
Buğra

Buğra

Admin
    Konu Sahibi
Rica ederim yorumlarınızı bekliyorum :)

iTouchShine

Üye
Rica ederim yorumlarınızı bekliyorum :)

İlk gözlemlerime göre mesajlaşma uygulaması değişmiş. Eskisi daha iyiydi. Hem smiley hem de durum çubuğunda sim değiştirme desteği vardı.

Ayrıca yeni romda şarj göstergesi de yanlıştı. Ünlem olan pil seviyesi ile recovery moda geçip yedek alıp eski roma döndüm ve pil seviyem şu an yüzde 3. Herşeyi deneme fırsatım olmadı.

Tekrar kurup deneyeceğim. Teşekkürler

Son düzenleme:
emre.koc

emre.koc

Üye
emeğine sağlık buğra kardeşim

• Beğen
Tepkiler: Buğra ve talha81

talha81

Üye
Gerçekden güzel rom olmuş ellerine sağlık Sadece geçişlerde ufak kasmalar oluyo onun dışında başka bir sorun yok

OnurAYDN

OnurAYDN

Üye
İndirmek için hemen bilgisayarı açıyorum :oke:

yarım saate yazarım görüşlerimi :oke: teşekkürler :oke:

OnurAYDN

OnurAYDN

Üye
bütün efektler kapanmış kullanımda hiç tat vermiyor uygulamaları kapatma animasyonu, menüye geçiş animasyonu vs. herşey kapalı bende. Sadece bende mi böyle yoksa ROMun özelliği mi ? Eğer bu ROMun özelliğiyle en kısa sürede V4e geri geçiş yapıcam..

Emeğe saygı teşekkürler..

• Beğen
Buğra

Buğra

Admin
    Konu Sahibi
bütün efektler kapanmış kullanımda hiç tat vermiyor uygulamaları kapatma animasyonu, menüye geçiş animasyonu vs. herşey kapalı bende. Sadece bende mi böyle yoksa ROMun özelliği mi ? Eğer bu ROMun özelliğiyle en kısa sürede V4e geri geçiş yapıcam..

Emeğe saygı teşekkürler..
Animasyonlari geri acin? Cok zor olmasa gerek
Ayarlar/telefon hakkinda android surumune tiklayin 2-3 kere oradan gelen menude animasyonlarin ucunude 1x yapin

OnurAYDN

OnurAYDN

Üye
Animasyonlari geri acin? Cok zor olmasa gerek
Ayarlar/telefon hakkinda android surumune tiklayin 2-3 kere oradan gelen menude animasyonlarin ucunude 1x yapin

Oh be :D onların kapalı olduğunu farketmedim onları açtım yeniden başlattım kendine geldi telefon :D

Ccihat67

Ccihat67

Üye
Hocam v4'den farkı nedir yüklemeye değer mi ?

kyobekir

Üye
super paylasım ellerine saglık adamsınnn

• Beğen
demoın

demoın

Üye
Okuduğum kadarıyla baya güzel olmuş ilk fırsatta deniyecem eline sağlık şimdiden..

• Beğen
Buğra

Buğra

Admin
    Konu Sahibi
Link yenilenmiştir yandex eklenmiştir.

emre.koc

emre.koc

Üye
süpersin :D bendekinden farklı bi değişikliği varmı hocam

• Beğen