GM Discovery LegenD Rom V12

Sponsorlu Bağlantılar

ghost011

Üye
Güzel bir ROM . ilk izlenimim arama yaparken Özgür ismi için 69487 rakamlarına basıp rehberdeki tüm özgür ismine ait kişileri bulması lazım. Ö harfi ve içinde türkçe karakter olan hiçbir harfi bulmuyor. Aslında bu sıkıntı discovery kıt kat güncellemesinde de vardı. Cozulebilirse çok iyi olur. Yoksa arama yapmak çile oluyor.

manisa12@hotma

manisa12@hotma

Üye
aslında bende SMS göndermeme gibi bir sorun olmadı ama bende çok aşırı bir yavaşlık vardı yani aspalt 8 de en düşük grafiklerde bile çok kasıyor olması birde dehşet şekilde şarj yemesi bunların dışında hiç bir sorun yoktur benim gibi sorun olan arkadaşlar oldumu acaba?

Emrebali05

Emrebali05

Üye
aslında bende SMS göndermeme gibi bir sorun olmadı ama bende çok aşırı bir yavaşlık vardı yani aspalt 8 de en düşük grafiklerde bile çok kasıyor olması birde dehşet şekilde şarj yemesi bunların dışında hiç bir sorun yoktur benim gibi sorun olan arkadaşlar oldumu acaba?
Evet şarj biraz hızlı tukeniyor

kard32

kard32

Üye
Arkadaşlar bir sıkıntım var.Yardımcı olursanız çok teşekkür ederim.Xposed installerdan frameworku kaldırdım.Bunu ve gravityboxu devre dışı bıraktım art açılmadığı için.Artta sıkıntı yaşadım ve dalviğe döndüm.Xposed ve gravityboxu yeniden etkinleştirdim.Frameworku yükledim.İmeimi yedeklemek istiyorum.Mobileuncletools ve discovery customizeri açtığımda anında superuser reddedildi diyor.İmeimi yedekleyemiyorum.Lütfen yardım edin.

Misafir

arkadaşlar tel çekmiyo acil yardım

Emrebali05

Emrebali05

Üye
Arkadaşlar bir sıkıntım var.Yardımcı olursanız çok teşekkür ederim.Xposed installerdan frameworku kaldırdım.Bunu ve gravityboxu devre dışı bıraktım art açılmadığı için.Artta sıkıntı yaşadım ve dalviğe döndüm.Xposed ve gravityboxu yeniden etkinleştirdim.Frameworku yükledim.İmeimi yedeklemek istiyorum.Mobileuncletools ve discovery customizeri açtığımda anında superuser reddedildi diyor.İmeimi yedekleyemiyorum.Lütfen yardım edin.
Ayarlardan superuser a girip mobileuncle ve discovery customizeri silin sonra tekrar uygulamaları açınca izin verilsin mi diye soracaktır

aimcrazy

aimcrazy

Üye
Gercekten cok mukemmel bir rom olmus neredeyse sifir hata yuklemek isteyenler hic vekinmeden yukleyebilir gmd 4gb

• Beğen
Tepkiler: BlackCurse01
semicartermatic

semicartermatic

Üye
Kimse bahsetmemiş ama birkaç sıkıntısı var romun. Oncelikle tuş kilidinde çıkan arama ve mesaj kisa yollari çalışmıyor. Sonra kamera düzgün odaklama yapmıyor. Bu iki problem dışında bi sorun göremedim ben. Kullandıkça çıkarsa yazarım

• Beğen
Tepkiler: BlackCurse01
BlackCurse01

BlackCurse01

Üye
Karşılaştığım Problemler

Elinize sağlık çok güzel bir Rom olmuş.
Bende SMS göndermiyor, "Gönderilemedi. Tekrar denemek için dokunun." uyarısı çıkıyor. SMS alıyor ama gönderemiyor.
Başka sms uygulamarı ile de denedim ama olmadı.
Romda SMS yollama sorunu mu var, yoksa bu sorun sadece bende mi var.

sms servis merkezi numarası sorunu mu acaba, bu numarayı girmek için bir yer yok romda.

Biraz araştırma yaptım ##002# ile sıfırlama öneriliyor bu fayda etmedi.

*#*#4636#*#* tuşlayarak SMSC numarası girerek bir yöntem var ama burada da ne girersem gireyim Güncelle veya Yenileye basınca hata veriyor.

Hattım avea ve imei silinme sorunum yok.

Önceden böyle bir sorun bende olmamasına rağmen dün itibariyle bu sorunun aynısıyla ben de karşılaştım. Bu problemin nedeni mesaj merkezi numarasının değişmesi hasebiyle olduğu 69kb arkadaş tarafından saptanmış ve bu romdaki sms uygulamasıyla mesaj merkezi numarası maalesef düzeltilemiyor . Benim hat da Turkcell bu arada. Yani sms gönderememe problemi var ki aslında en büyük problemi bu.

Diğer bir problem de ayarlardan " Geliştirici Seçeneklerine " tıklandığı zaman hata verip kapanıyor.

Diğer bir problem de semicartermatic arkadaşın da belirttiği gibi kilit ekrandaki gelen sms ve cevapsız çağrı kısayolları sürüklenip ekranı açmak istendiğinde ekran donuyor. Kamera odaklanması problemi şu an için yaşamadım .

Emrebali05 arkadaşın belirttiği gibi kamerada biraz zayıflık mevcut. Çekilen fotoğraflar biraz kötü maalesef.

albay8

Üye
Telefonun sesi cok az zil sesi zor duyuluyor.Ses profillerinde BesLoudNess var ama aktif olmuyor onu nasil aktif yapicaz yada ses nasil artacak.Bu arada viper le ses ayarlari neredeyse en sonda

• Beğen
Tepkiler: aimcrazy
hasanceza188

hasanceza188

Üye
Arkadaşlar. Ya ben yükledim. Çekme sorunu var. Ya telefon hiç çekmiyo ya çok az çekiyo. Nasıl düzeltebilirim.

saaam

saaam

Üye
WhatsApp ı problemsiz çalışan bir rom önerebilir misiniz?

hmsolak

Üye
Yükleyen arkadaşlar GPS sorunu varmı acaba yazar mısınız

ghost011

Üye
Gps sorunu yok.
Telefon kapalıyken alarm çalma sorunu genel mi, yoksa sadece bendemi var?

Emrebali05

Emrebali05

Üye
Android te olmayan bi özellik :) kapalı iken çalmaz :)

ghost011

Üye
Bir yaşıma daha girdim. Kapalıyken nasıl calmazki, yokmu bir çözümü?

Emrebali05

Emrebali05

Üye
Telefonu kapatmamak :)

• Beğen
Tepkiler: ghost011
Emrebali05

Emrebali05

Üye
Ayarlari da kapatirsam 730 mb bos ram mis :) en iyi legend rom bence

Emrebali05

Emrebali05