GM Discovery [4.4.2][ART] LegenD Rom V11 Android L Edition

Sponsorlu Bağlantılar

LegenD Rom V11'den memnun kaldınız mı ?

• Evet

Kullanılan: 32 74.4%
  • Hayır

Kullanılan: 11 25.6%

• Kullanılan toplam oy
    43
fafu

fafu

Üye
Bende discovery 16 gb modeli var. Şuan 4.2 Jb kullanıyorum. Orjinal kitkat kullanmıştım bir ara. Çok kasıyordu telefon. Ayrıca play storede hafıza yetersiz uyarısı alıyordum. Bu romu yüklersem bu sorunları yaşar mıyım? Bu romu yükleyince garanti dışı kalıyor mu? Birde bunu indirip telefona atıp ( Zip olarak mı atacağım) ses açma güç tuşu ile flashlasam direkt yüklenir mi? Çok soru sordum biliyorum ama bunların cevabı lazım bana. :) Şimdiden teşekkürler.

Son düzenleme:

byAndroid

byAndroid

Üye
Hafıza sorunu bundada var ama 4 gb ta vardı yani 16yi bilmiyorum internette ki hafıza artırma yoluyla arttırdım sorun çözüldü. Garanti gider cwm den flaslaman lazım

fafu

fafu

Üye
Teşekkürler byAndroid. Az önce romu yükledim. Orjinaldeki akıllı jetsler menüsü bunda yokmu ?

byAndroid

byAndroid

Üye
Yok sanırsam da bu akıllı jestlerde neler vardı ki

fafu

fafu

Üye
Çift dokunarak uyut alarmı ters çevirince sustur gibi Ayrıca DTS sound da yok,Gravity box da açılmıyor.
Bilseydim böyle olduğunu JB de kalırdım. Yorumlar çok iyi diyordu.

Son düzenleme:
byAndroid

byAndroid

Üye
Evet dediklerin yok ama gravity box açılıyor dalvikte kullanmani tavsiye ederim ben herşey çalışıyor ve ram şişme yapmıyor takılma görmedim ben

fafu

fafu

Üye
Takılma yok zaten. Art a aldığım içinmi gravity açılmıyor

byAndroid

byAndroid

Üye
Olabilir çünkü xposed çalışmıyor zaten Art de yani öyle dediler önceki yorumlarda

tirintaz

tirintaz

Üye
Arkadaşlar konu başında ve yorumlarda sürekli söylendi; ART ve Xposed beraber çalışmaz. Eğer Xposed kurduysanız Xposed insteller'ı açıp framework kısmından Kaldır butonuna tıklayıp xposed'i devre dışı bırakın reset attıktan sonra ART'yi etkinleştirip tekrar reset atın. Bu işlemi yapmazsanız ART'ye geçseniz dahi reset attığınızda Dalvik tekrar aktif olur. Eğer xposed yüklemeden önce direk ART aktifleştirdiyseniz de Xposed kurulmaz. Ayrıca belirteyim, GravityBox bir Xposed modülüdür yani Xposed aktifleşmeden çalışmaz dolayısıyla ART ve Gravitybox da bir arada kullanılamaz. ART hakkında detaylı bilgi almak isteyenler, ne olduğunu merak edenler şu mesajımı okusun lütfen:
GM Discovery - [4.4.2][ART] LegenD Rom V11 Android L Edition | Sayfa 3 - MaxiCep

OFFCENT

OFFCENT

Üye
Discovery tüm modeller bu romu kurabilirmi acaba ?

Buğra

Buğra

Admin
    Konu Sahibi
Hayır sadece discovery 1 için

OFFCENT

OFFCENT

Üye
tm kardesim zaten suan tel brick oldu recovery yukledim uyumlu kendi orjinal recoverysi ama tel android yazısında kalıyor :(
arkadaslar telefonu kurtardım mecburen ingilizce rom yukledim çünkü telefon acılmıyordu discovery air için hiçmi Custom rom yok

metingns

Üye
Arkadaşlar ben bu konuda yeniyim , bunun bi video anlatımı yok mu ? rootun felan anlatımı olan frameroot error veriyor , cwmyi nasıl yükleyecem , devamı nasıl? anlatabilecek biri var mı ?

fafu

fafu

Üye
Arkadaşlar ben bu konuda yeniyim , bunun bi video anlatımı yok mu ? rootun felan anlatımı olan frameroot error veriyor , cwmyi nasıl yükleyecem , devamı nasıl? anlatabilecek biri var mı ?

Youtubede nasıl root atılır, cwm nasıl yüklenir hepsi mevcut. Ben yaptım açıkçası beğenmedim tekrar stock roma döndüm. Ama sen bilirsin tabi.

OFFCENT

OFFCENT

Üye
Arkadaslar tel brick oldugu icin Ve Turkiyede henuz Discovery Air in Stock romu paylasilmadigi icin Telefonu kurtarmak icin Yabanci siteden bulup stock rom'a flash ladim suan telefon ingilizce turkce dil programi indirdim ama sonuc alamadm Yardim edin :) :)

Ccihat67

Ccihat67

Üye
Hocam ben diğer romlarda olduğu gibi bu romda da hafıza sorunu yaşıyorum google playden uygulama indiremiyorum boş hafıza da var nasıl düzeltebilirim ?

byAndroid

byAndroid

Üye
4 gb ise hafızayı bolumlendir hata falan almazsın 2.5 gb oluyor uygulama yükleme yeri

asilasil

Üye
Rom kesinlikle ART ile çok hızlı ve harika :D Yapan arkadaşların yüreğine sağlık
Ayrıca yeni parti discovery'lerde recovery için flashify ile kurulum gerekiyor geleneksel usuller işe yaramıyor ve telefonu brick olan varsa telpanın sitesinde sıfırdan kurulum için dosya var onunla teli kurtarabilir formatlayabilir ve eski haline döndürebilirler :) Çok kolay bir şekilde

coskuner68

Üye
Art ı seçtigim zaman sistem kendini kapatıp açarken 116 uygulamayı optimize ediyor ve telefon açılıyor fakat hafıza dolu uyarısı veriyor hiçbir işlem yapamıyorum cwm den tekrar fabrika ayarlarına dönüyorum açılıyor dalvik de sorun yok