Haber Sony Xperia XA Ultra tanıtıldı! OIS destekli ön kamera, 6inç 2.5D kavisli ekran, 3GB RAM ve dahası

Sponsorlu Bağlantılar

Sony Xperia XA Ultra'yı beğendiniz mi?

• Kullanılan toplam oy
    8
0MG90

0MG90

Üye
    Konu Sahibi
Sony Xperia XA Ultra tanıtıldı! OIS destekli ön kamera, 6inç 2.5D kavisli ekran, 3GB RAM ve dahası
Ekli resimleri görüntülemek için kayıt olmalısınız

Sony artık Xperia Z ve C-M serilerini bırakarak Xperia X serisine odaklanacaklarını söylemişti. Yeni tanıtılan Xperia XA Ultra'da C serisinin yerine geçmiş oldu.

Xperia XA Ultra'nın özelliklerine gelecek olursak 6 inç FullHD (1080p) 2.5D kavisli ekran, 16MP Exmor R OIS destekli flaşlı ön kamera, 8 adet Cortex-A53 ve Mali-T860 grafik biriminden oluşan Helio P10 (MT6755) çipset, 3GB RAM, 16GB dahili hafıza (11GB kullanılabilir alan), 1/2.4-inç 21.5MP Exmor RS hibrit odaklamaya sahip (0.03 sn) arka kamera (OIS yok), 2700mAh batarya. Cihaz 8.4mm kalınlığa ve 202gr ağırlığa sahip. Her Xperia'da olduğu gibi 2 güne kadar pil ömrü sunuluyor. Ayrıca cihaz hızlı şarj olma özelliğine sahip ve 10 dakikalık şarj ile 5.5 saat kullanım süresi veriyor. 30 dakikalık şarjda ise yüzde 70'e kadar dolum seviyesine ulaşıyor. Xperia XA Ultra Temmuz ayında 3 farklı renk seçeneği (Beyaz, Siyah, Kireç Altın) ile satışa sunulacak. Fiyatı hakkında henüz bir bilgi yok.

Ekli dosyalar

Son düzenleme:
  • Beğen
Tepkiler: djhiguramos

byAndroid

byAndroid

Üye
Güzele benziyor lakin batarya boyuta göre az olmuş 4000 mah koymasını beklerdim orn: xiaomi max 4850 mah. Ön kamerada OIS olup arkada olmaması da bi garip geldi

MI 4LTE cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

yeumyang

yeumyang

Moderator
Kamerada ois kullandığına Gore bundan sonraki cihazlarda ois desteği olabilir bu x serisinide bir türlü sevemedim

sony z3 compact ile makıcep uygulamasından gönderildi

0MG90

0MG90

Üye
    Konu Sahibi
Güzele benziyor lakin batarya boyuta göre az olmuş 4000 mah koymasını beklerdim orn: xiaomi max 4850 mah. Ön kamerada OIS olup arkada olmaması da bi garip geldi

Xperia C serisinde olduğu gibi selfie odaklı bi telefon ondan öyle yapmışlardır
MicroSD kart desteği de var

Medyaları görüntülemek için kayıt olmalısınız

• Beğen
Tepkiler: djhiguramos ve Aytaç-01

'Şeref'

Emekli Yönetici
Kamera odaklı bir cihaz, pil biraz düşük sanki ama Sony onu telafi ettmiştir muhtemelen tasarrufludur oldukça
Birde 32 gb olsa daha iyi olur bence,son olarak tasarımda pek yenilik görmedim kaç seridir aynı.

TheLastWarrior

TheLastWarrior

Üye
X serisine bende ısınamadım en azından farklı bi tasarımla gelebilirlerdi madem eskiyi yıkıp attı yeniye güzel başla bari :hmmm

• Beğen
Tepkiler: 'Şeref'
0MG90

0MG90

Üye
    Konu Sahibi
Nasıl farklı tasarımla gelsin arkadaşlar? OmniBalance'ı geliştiriyorlar zaten hep aynı hatlara sahip değil, bu tasarımı bırakırlarsa o zaman diğer firmaların çalıntı tasarımlarından farkları kalmaz. Kendine has tasarımı olan bi Sony birde HTC kaldı zaten.

• Beğen
Tepkiler: djhiguramos ve 'Şeref'
Aytaç-01

Aytaç-01

Üye
xperia c ultra gibi saçma sapan kronik sorunlarla gelmesin de. batarya yeterli bence sony her zaman batarya konusunda fark yaratmıştır. 2 gün dediyse 2 gün çıkarır o telefon. güzel cihaz. c ultra gibi bir fiyatı olur tahminen. uçuk bir şey çıkmaz.
videoyu izledim de kamera 500 yıl sonra açıldı ha

Koradam

Üye
Kamera odakli bir cihaz yaoiyorsun ama kamera çok geç açılıyor :D

• Beğen
0MG90

0MG90

Üye
    Konu Sahibi
Cihaz Temmuz 'da satışa sunulacak o zamana kadar düzeltirler herhalde, çok zor değil.

Sony Xperia Z2 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

• Beğen

'Şeref'

Emekli Yönetici
X serisine bende ısınamadım en azından farklı bi tasarımla gelebilirlerdi madem eskiyi yıkıp attı yeniye güzel başla bari :hmmm
Katılıyorum :spr
Nasıl farklı tasarımla gelsin arkadaşlar? OmniBalance'ı geliştiriyorlar zaten hep aynı hatlara sahip değil, bu tasarımı bırakırlarsa o zaman diğer firmaların çalıntı tasarımlarından farkları kalmaz. Kendine has tasarımı olan bi Sony birde HTC kaldı zaten.
Bu tasarımı bırakınca neden çalıntı tasarım olsun:hmmm kendine has farklı bir tasarım geliştirsin işte:D

0MG90

0MG90

Üye
    Konu Sahibi
Katılıyorum :spr

Bu tasarımı bırakınca neden çalıntı tasarım olsun:hmmm kendine has farklı bir tasarım geliştirsin işte:D
Nasıl bir tasarım geliştirecekler artık? Samsung'un Apple'ın tasarımı kendine mi ait? Hayır. Diğer firmaları hiç söylemiyorum bile ortaya karma bir şeyler.

• Beğen
TheLastWarrior

TheLastWarrior

Üye
Nasıl bir tasarım geliştirecekler artık? Samsung'un Apple'ın tasarımı kendine mi ait? Hayır. Diğer firmaları hiç söylemiyorum bile ortaya karma bir şeyler.

Fazlalıkları kırpsa yeterdi :hmmm

• Beğen

'Şeref'

Emekli Yönetici

Apple nin Samsung un ve diğerlerinin tasarımı kopya Sony nin kendine ait öylemi:hmmm
Ekran gövde oranlarını düşürmeyle başlayabilir bence yeniliğe..

0MG90

0MG90

Üye
    Konu Sahibi
Apple nin Samsung un ve diğerlerinin tasarımı kopya Sony nin kendine ait öylemi:hmmm
Ekran gövde oranlarını düşürmeyle başlayabilir bence yeniliğe..
Evet öyle.

Ekran kasa oranı da %76.1.

• Beğen
0MG90

0MG90

Üye
    Konu Sahibi
Bu kadar marka kimden kopyalamış acaba tasarımları.
Samsung ortaya karışık. Yarısı Apple, yarısı Sony-Apple gibi. Apple'da HTC'den. Önceki modelleri Sony Walkman'den.
Telefondaki en önemli şey sonunda kameraya OIS koymaları. Sonraki amirallerde de olabilir artık.

• Beğen
byAndroid

byAndroid

Üye
Ben çalıntı vs. Bakmıyorum güzelse benim için sorun yok. Araba firmaları da birbirlerinden etkileniyor farklı şeyler ortaya koyuyorlar. Telefon tasarımlari da böyle. Ama sony hiç değiştirmiyor üstüne koymuyor yaratıcılık göremiyorum.

• Beğen
Tepkiler: 'Şeref' ve Koradam

'Şeref'

Emekli Yönetici
Samsung ortaya karışık. Yarısı Apple, yarısı Sony-Apple gibi. Apple'da HTC'den. Önceki modelleri Sony Walkman'den.
Telefondaki en önemli şey sonunda kameraya OIS koymaları. Sonraki amirallerde de olabilir artık.
Neyse konu dağılmasın daha fazla uzatmiyim.. gerekirsa ayrı bir konuda tartışırız bu tasarım mevzusunu :)
Ekran gövde oranı x ultra da yeterli 6 inc olduğu için kurtarmışlar.. ama diğer x modellerinde öyle değil 5.1 lerde yani ..

byAndroid

byAndroid

Üye
5 inçlik X serisinin zaten kasa oranı berbat. Yinede göze hoş gelirse kasa oranı pek takılmayabilir

• Beğen

Üst Alt