Haber Sony Xperia X Compact resmi olarak duyuruldu! 4.6inç 720 ekran, 3GB RAM, 23MP kamera ve dahası

Sponsorlu Bağlantılar

byAndroid

byAndroid

Üye
bu kamera 5 eksenli hareket edebiliyor + lazer autofocus + steadyshot + 23 MP sanırım bunlardan dolayı bi önceki nesilden biraz daha kalın :)
Lazer den kaynaklı galiba şimdi şöyle bi düşündüm. LG modelleri de çok kalın. Zenfone nun lazer li modelleri de öyle. Ama küçük ekranlı telefonda daha çok sırıtıyor kalınlık.
Bu arada X Compact'ta 4K video kaydı ve suya dayanıklılık yok. Hiç değilse suya dayanıklılık olsaydı iyiydi.
Snapdragon 650 aslında 4k destekliyor ama koymamışlar. Xiaomi redmi note 3 ede 4k kaydı yok. Sonradan sisteme müdahale ile developer lar getirdi. Büyük ihtimalle cihaz çıktıktan sonra bu cihaza da öyle bi yama çıkartırlar

man20

man20

Üye
Bu arada X Compact'ta 4K video kaydı ve suya dayanıklılık yok. Hiç değilse suya dayanıklılık olsaydı iyiydi.
ya İlla bir şeyden kısıcaklar üff :angry:
Lazer den kaynaklı galiba şimdi şöyle bi düşündüm. LG modelleri de çok kalın. Zenfone nun lazer li modelleri de öyle. Ama küçük ekranlı telefonda daha çok sırıtıyor kalınlık.
bence kalın hali çok tatlı oluyor :tebessüm: Compact serisini bu yüzden seviyorum sanırım :)

yeumyang

yeumyang

Moderator
S 820 bekliyordum yok suya dayanıklılık yok cihaz kalın alt boşluk fazla z3 compact la devam Nokia ya bakacaz artık pek hoşuma gitmedi z5 compact ti da begenmemistim

• Beğen
Tepkiler: furyzer0
TheLastWarrior

TheLastWarrior

Üye
En az bir snap820 beklerdim :hmmm

Gorning Glass Kaç Ekrandaki? :hmmm

Sony kendi Bacağına sıkmaya devam ediyor :kotu:

0MG90

0MG90

Üye
    Konu Sahibi
Şimdi incelemelere baktım da bu cihaz olmamış. Çipset orta seviye olmasına rağmen diğer özellikler iyi ancak kasa kalitesi plastik ve adi gibi duruyor. Z3 Compact buna göre daha iyi tasarıma sahipti. Xperia X'in Compact'ı olduğu için belki de. Xperia XZ Compact olsaydı belki XZ'nin kırpılmış hali olurdu, özellikleri daha iyi olurdu.

yeumyang

yeumyang

Moderator
En az bir snap820 beklerdim :hmmm

Gorning Glass Kaç Ekrandaki? :hmmm

Sony kendi Bacağına sıkmaya devam ediyor :kotu:
Gorning Glass 4 olması lazim
Şimdi incelemelere baktım da bu cihaz olmamış. Çipset orta seviye olmasına rağmen diğer özellikler iyi ancak kasa kalitesi plastik ve adi gibi duruyor. Z3 Compact buna göre daha iyi tasarıma sahipti. Xperia X'in Compact'ı olduğu için belki de. Xperia XZ Compact olsaydı belki XZ'nin kırpılmış hali olurdu, özellikleri daha iyi olurdu.
Bence de olmamış z5 compact ida begenmemistim z3 compact daha güzel duruyor

byAndroid

byAndroid

Üye
Mantıklı, X de snapdragon 650 ile çıkmıştı. Ve aynı donanım var şuan. Keşke xz nin compacti gelseydi dediğin gibi

TheLastWarrior

TheLastWarrior

Üye
Ah sony ah :hmmm

Biraz Çerçeveyi ve kalınlığı düşürsen
Kameraya Ois Koysan

Telefonun Özelliklerini Kırpmasan diğer telefonlarla eşit çıkarsan

Ortaya tuş koysan

Kapış kapış gidecende olmuyor işte :hmmm

• Beğen
Tepkiler: 'Şeref'
mcnpl4

mcnpl4

Üye
Tasarım güzel gerisinden umut yok:ehe yine de kullanışlı olacaktır keşke ince ve suya dayanıklı olsaymış

• Beğen
yeumyang

yeumyang

Moderator
Diğer compact modeller suya dayanıklıydı bunun dayanıklı olamaması Sony için eksi puan demek

dragonmhmt

dragonmhmt

Üye
Lumia 520 gibi demişler bi incelemede bence en iyi tespit olmuş kasasının kalitesi için .

Z3 Compact

MaxipmaN

Üye
snap 650, 720p ekranda show yapar. ancak telefon 0.1mm ile note2den bile kalın :pokey:

• Beğen
Tepkiler: byAndroid ve 'Şeref'
0MG90

0MG90

Üye
    Konu Sahibi
Z serisini bitirmeleri en kötüsü oldu. X serisinde hangi cihazda hangi donanım var hatırlamıyorum bile. Çok karmaşık oldu böyle.
Xperia X Compact için UK'da ön siparişler açıldı. 379 Euro'ya satılıyor (1256 TL).

• Beğen
TheLastWarrior

TheLastWarrior

Üye
Z serisini bitirmeleri en kötüsü oldu. X serisinde hangi cihazda hangi donanım var hatırlamıyorum bile. Çok karmaşık oldu böyle.
Xperia X Compact için UK'da ön siparişler açıldı. 379 Euro'ya satılıyor (1256 TL).

Trde en az 1500

TheLastWarrior

TheLastWarrior

Üye
Çok olur 1700 tl olur en fazla 2000 geçerse satmaz

byAndroid

byAndroid

Üye
Xperia x 2400 den girdi buda 2100-2400 arası olacaktır

0MG90

0MG90

Üye
    Konu Sahibi
IFA2016 fuarından SS
Ekli resimleri görüntülemek için kayıt olmalısınız

Videoda 28:55'te
Medyaları görüntülemek için kayıt olmalısınız
X Compact İngiltere fiyatı ortaya çıktı. 3 renginde 32GB fiyatı vergiler dahil 379 sterlin (1487 TL).

Ekli resimleri görüntülemek için kayıt olmalısınız

Ekli dosyalar

Son düzenleme:
0MG90

0MG90

Üye
    Konu Sahibi
Kamera özelliği tanıtımı

Medyaları görüntülemek için kayıt olmalısınız

zencibitc

zencibitc

Üye
Xperia Z5 Compact kullanıyorum şuan XZ dışında hiç bir Sony telefonu cazip gelmiyor. Z5Compact ın kalınlığı sayısal olarak çok fazla ama elde tutunca güzel ama bunlar bu sefer harbiden abartmış. Belkide şimdi az kavisli bi yapı olduğu için elde iyi oturur.

Üst Alt