Sony Xperia S 4.1.2 Jelly Bean Gelmiştir ülkemize :)

Sponsorlu Bağlantılar

mcetin55

mcetin55

Üye
    Konu Sahibi
Sony Xperia S 4.1.2 Jelly Bean Gelmiştir ülkemize :)
Eve yeni geldim ve güncelleme varmı diye baktım güncelemenin gelmiş oldugunu gördüm yaklaşık yarım saat sürüyor güncelmeyi yapması ve telefonun açılması tlefon stabilleşti iyi oldu HERKESE TAVSİYE EDERİM :oke:

yakupb03

yakupb03

Üye
daha bana gelmedı ayrıca musıc ultımet vıdeo ultımed falan gelmıs ole mı ?

mcetin55

mcetin55

Üye
    Konu Sahibi
Evet gelmiş Baya bi uygulama geliyor Sony pc companiondan sık sık kontrol et gelir yakında .

yakupb03

yakupb03

Üye
bn xp kullanıom pc compatıon telı grmuo gncellemeyı nasıl alcaz ?

Invoke

Invoke

Üye
bn xp kullanıom pc compatıon telı grmuo gncellemeyı nasıl alcaz ?

pc comp. teli nasıl görmez.. ? silip tekrar yükleyin bence. xp kullanmanızla alakası olduğunu düşünmüyorum.
Sony Update mi ne benzer isimli bir program var zaten telde oraya da gelir, tel üzerinden de oluyor...
Ya da Telefonunuza uygun romu indireceksiniz (orijinal sonyblogda vardır.) Flashtool ile flashlayacaksınız (aslına bakarsanız pc comp. yaptığı işlemin aynısı azıcık daha manuel.)

yakupb03

yakupb03

Üye
bılıom hocam cm 10.1 war su an bakıorum hmn ydekten 4.0.4 e cewırıp inşallah qelmıstr :D BILMIOM inan grmuo telı orjnal fmdede grmuo sacma ama eewed :D

- - - Eklendi - - -

ayrıca xdada falan hep xp kullananlar daha cok update servıseden guncelleme alıolarmıs bakalım artık :D

- - - Eklendi - - -

maalesef sadece 2.55 gncellemesını goruo hala :D

Invoke

Invoke

Üye
Suan cm 10.1 mi kullanıyorsun?

yakupb03

yakupb03

Üye
eed ama 4.0.4 e dondum hmn baktım hala 6.1.a.2.55 update war ddı bnde su an xdadan buldum yukluom cmwden hocam bde bnm bu konuda sıkıntılar war oc yaptıqım zaman tekrar normalın altına dusuo kı nrmalde 1.5 mhzde calısıo ama oyun oynarken 810 a dusuo acaba sıkıntı ne ?

- - - Eklendi - - -

ve telefon acılırken cm 10 da alt tarafta phone booted yazıor ? su an doom kernel buldum bu sonyın 4.1.2 gncellemesı ıcın ama yne 1.728 den bu defada 1134 e dustu mhz ? :(

Invoke

Invoke

Üye
eed ama 4.0.4 e dondum hmn baktım hala 6.1.a.2.55 update war ddı bnde su an xdadan buldum yukluom cmwden hocam bde bnm bu konuda sıkıntılar war oc yaptıqım zaman tekrar normalın altına dusuo kı nrmalde 1.5 mhzde calısıo ama oyun oynarken 810 a dusuo acaba sıkıntı ne ?

Sıkıntı yok, cihaz sürekli 1.5de çalışmaz. Öyle olsa şarj dayanmaz boştayken iyice alta çeker. İşlem yaptıkça yükseltir. Max 1.5 olur eğer oc yaptıysanız max kaç yaptıysanız o olur.

yakupb03

yakupb03

Üye
işte sıkıntı o bn maxımun 1.728 yapıorum az oyun oynuorum cıkıom menu arası gecsler falan sıkıntı oluo set cpu ya bakıorum ve 810 brden bre kendı kendıne dusuo

Invoke

Invoke

Üye
Sen recovery al wipe data wipe cache yap öyle kur romunu (kırıntı kalmasın eski romdan) phone booted ilk defa duyuyorum.
Bootloader açıkken Stock rom (orijinal) yükleyemezsin diye biliyorum, eğer yeni güncellemeyi yükleyeceksen, önce wipe data wipe cache filan o wipeları yap ama her bir şeyin silinir haberin olsun, sonra bootloaderı kapat, öyle yükle.

- - - Eklendi - - -

işte sıkıntı o bn maxımun 1.728 yapıorum az oyun oynuorum cıkıom menu arası gecsler falan sıkıntı oluo set cpu ya bakıorum ve 810 brden bre kendı kendıne dusuo

810da menü geçişi kasıyor mu?

yakupb03

yakupb03

Üye
hocm yanlıs anlama da acamı deılım bu 50 rom belkı :D bu orjnalden portlanan rom we bl acık su an yukledım romu kernele dokunmadım bı daha da eed cm 1o da 810 da bıldıqın gecslerde kasıodu hanı desem kernelde romda mı sıkıntı war hepsnde bole snradan dsuodu oc yaptıqım zaman kı romları hep syledıqınız gbı yapıp fıxledıkten snra yukluorum ama bılmıom

Invoke

Invoke

Üye
hocm yanlıs anlama da acamı deılım bu 50 rom belkı :D bu orjnalden portlanan rom we bl acık su an yukledım romu kernele dokunmadım bı daha da eed cm 1o da 810 da bıldıqın gecslerde kasıodu hanı desem kernelde romda mı sıkıntı war hepsnde bole snradan dsuodu oc yaptıqım zaman kı romları hep syledıqınız gbı yapıp fıxledıkten snra yukluorum ama bılmıom

Zaten laflardan belli acemi olmadığın set cpu kullanan kaç kişi var :D Saat kaç oldu uykum var da, kusura bakma :D

O zaman sana şunu diyim: Menü geçişlerinde kasmaması lazım, romunda sıkıntı olabilir dediğin gibi ama hepsi böyleyse, kerneli değiştir diyecem? cm10u stock kernelle mi kullanıyorsun? Farklı kernel denedin mi hiç? Denemediysen dene bence. Oralarda yazar uyumlu kerneller diye.

Bence sen önemli şeyleri yedekle. Orijinal romu (yeni gelen jb) indir flashla. Bir bak kasacak mı?

yakupb03

yakupb03

Üye
su an jb de offıcal sony rom da sıkıntı yok cm 10.1 de nova falan kullandım kernel yıne dstu neyse hocam bn tutmayayım senı kusura bakma tekrar saqol alakan ıcın frumda yardımcı olan nadr ınsanlar azaldı :D eyw

ortadodurga

Üye
illa pcden mi yapılıyor güncelleme update centerdan olmuyor mu ?

Invoke

Invoke

Üye
illa pcden mi yapılıyor güncelleme update centerdan olmuyor mu ?

Update centera bildiri gelmesi lazım. Geldiyse ordan da yapılır.

- - - Eklendi - - -

su an jb de offıcal sony rom da sıkıntı yok cm 10.1 de nova falan kullandım kernel yıne dstu neyse hocam bn tutmayayım senı kusura bakma tekrar saqol alakan ıcın frumda yardımcı olan nadr ınsanlar azaldı :D eyw

Pek yardımcı olamadım heralde? Valla ben senin cümleleri çözmek de zorlanıyorum aralara biraz nokta koysan güzel olur :D
Neyse şunu düşündüm: Bunu mu kullnıyordun? Eğer buysa Beta olduğu için öyle sorunlar olabilir... Official sonyde sorun yoksa sorun yok demektir, bence =)

yakupb03

yakupb03

Üye
yok bunu kullanıyordum . senın attıqın romuda kullandım aynen pek seri deildi ama bu rom stabıl :D

- - - Eklendi - - -

tek sorun kernel ve oc işte :D

mcetin55

mcetin55

Üye
    Konu Sahibi
Invoke

Invoke

Üye
yok bunu kullanıyordum . senın attıqın romuda kullandım aynen pek seri deildi ama bu rom stabıl :D

- - - Eklendi - - -

tek sorun kernel ve oc işte :D

Usta ben pek anlamadım aslında, sen oc yapıyorsun ya cihaz hep 1,7de çalışmaz zaten. Ama sanırım bunu biliyorsun derdin bu değil? Sen 1,7de çekiyorsun max. değeri. Ama bir bakıyorsun max değer 810mhz ye düşmüş öyle mi?

Üst Alt