Haber Sony Mobile, Android 7.0 Nougat güncellemesi alacak Xperia'ları açıkladı!

Sponsorlu Bağlantılar

osicik

Üye
Biz ona banvit nagıt diyelim herneyse bilen bir müslüman bu nagıtta hangi işe yarar yenilikler var açıklayabilir mi arkadaşlar z2 sahibi olarak üzülmeye değer mi ona göre üzülecem
Android 4 te olsa 5 te olsa 6 da olsa aslında çok bi fark vaybe bu süper oldu diyebileceğim bişey görmüyorum yada ben mi göremiyorum???

0MG90

0MG90

Üye
    Konu Sahibi
Biz ona banvit nagıt diyelim herneyse bilen bir müslüman bu nagıtta hangi işe yarar yenilikler var açıklayabilir mi arkadaşlar z2 sahibi olarak üzülmeye değer mi ona göre üzülecem
Android 4 te olsa 5 te olsa 6 da olsa aslında çok bi fark vaybe bu süper oldu diyebileceğim bişey görmüyorum yada ben mi göremiyorum???
Burada yenilikler yazıyor
Duyuru - Android N Ne zaman Çıkacak, Nasıl Kurulur ve Android 7 Yenilikleri Detaylı ANA KONU

Ben en çok çoklu pencere için istiyordum bu güncellemeyi. Bizde Sony'nin yaptığı küçük uygulamalar olarak var ama çok az uygulama destekliyor hatta parmakla sayılacak kadar.

byAndroid

byAndroid

Üye
Samsung cihazlarda marshmallow da vardı (orta segmentte bile ) . Bende istiyorum o özelliği de bize miui sürümü ile sunarlar N e gerek yok.

• Beğen
Tepkiler: The Shadow
El~PisToLeRo

El~PisToLeRo

Üye
Verilmeyeceği zaten belliydi.

Z - Z1 de M alacak dendi noldu?

S5 , G3 , Z2 vb.tüm firmalarda durum aynı güncellemeleri bitti.
S4 , G2 ve Z1'in L ile bittiği gibi.

Z3'ün almaması konusu saçmalık evet.

Boş yere güncelleme konusunda şöyle iyi böyle iyi diye reklam yaptılar kim nerden uydurduysa.Tüm firmalar benzer dönemin cihazlarına aynı süre ve versiyonlarla destek veriyor.Donanım vs.bakan yok.

• Beğen
Tepkiler: teknolojibaronu
byAndroid

byAndroid

Üye
Aynen saydığın cihazlar aynı dönemin cihazları ve hep aynı yerlerde kaldılar .

The Shadow

The Shadow

Üye
Verilmeyeceği zaten belliydi.

Z - Z1 de M alacak dendi noldu?

S5 , G3 , Z2 vb.tüm firmalarda durum aynı güncellemeleri bitti.
S4 , G2 ve Z1'in L ile bittiği gibi.

Z3'ün almaması konusu saçmalık evet.

Boş yere güncelleme konusunda şöyle iyi böyle iyi diye reklam yaptılar kim nerden uydurduysa.Tüm firmalar benzer dönemin cihazlarına aynı süre ve versiyonlarla destek veriyor.Donanım vs.bakan yok.
Z3 alsaydı geliştiriciler Z2'ye portlarlardı zaten aynı çipset :D Ondan da vermemiş olabilir, ikisi de aynı android sürümüyle piyasaya sürülmüş zaten.

TheLastWarrior

TheLastWarrior

Üye
Sony git gide mobil bölününü düşürüyor acaba başında elop gibi biri felanmı var sony mobilenin
Z2'le yola devam aga 6.0 la 1 sene daha giderim

man20

man20

Üye
Bende bir z2 kullanıcısı olarak tepkimi göstermek istiyorum. Nerde gösterebilirim acaba? Link please!

Son düzenleme:
Buğra

Buğra

Admin
sony tarafında ikinci bir liste geleceğini sanmıyorum

gelirse htc tarafında gelir çünkü ilk etapta m9 m10 ve a9 üç cihaz açıklamışlardı
ama sony fazla cihaz açıkladığı için ikinci bir liste verilmez tahminimce

z3 için 4. sürüme kadar n beta verdiler ama 5. final öncesi stabil olan android n sürümünü z3 için vermediler mesela

tamamen firma stratejisi fakat sony kendi ayağına sıkmaya devam ediyor koskoca firmayı ayakta tutan tek bölüm playstation bölümü orası olmasa sony batacak neredeyse her yıl açıklanan kar zarar istatistiklerde her bölümden zararda sony :)

0MG90

0MG90

Üye
    Konu Sahibi
Forum ve siteleri dolaştım arkadaşlar maalesef Qualcomm yüzünden olmuş. Sanırım Qualcomm tarafı çekirdekten desteğini çektiği için verilemeyecek. Snapdragon 800 ve 801 cihazlar için custom rom bile çıkamaz sanırım. İnternette dolaşmaya devam edicem tam bilgi edineyim.
Google Android 7.0'da S800 ve S801'in kodlarını silmiş arkadaşlar. Bu yüzden destek verilemiyor.

XDA'dan alıntı

If someone here would be able to read the Android Sourcecode, they would know why the Z3 and other msm8974 devices are no longer officially supported.

With 7.0.0, all msm8974 code was removed from AOSP. After all, what you expect is that Sony is supporting a no longer AOSP supported chipset. At what point is that a fair assumption?

Of cause its sad to hear that the Z3 got the N Previews and now is no longer supported, but guess why there was no Preview 4 or 5 either? Probably that was around the time when Google gave the 8974 chipset the boot.

After all, the article is not really well researched in my eyes, and written like its Sonys fault that the 8974 platform is no longer supported. Of cause up to some point it is. But there is also a greater matter, which is not in the hands of Sony at all.

BTW, Sonys Open Devices program will probably find a way sooner or later, its just not something the company can do officially IMO.

Buğra

Buğra

Admin
yeni liste gelir çünkü m ve c serileri için bir şey dememiş. M5'in alması lazım.
Android 5.1.1 ile çıktı 6 alacak
7 vermezler :)

Xperia Z3 İle MaxiCep Uygulamasından Gönderildi

El~PisToLeRo

El~PisToLeRo

Üye
5.1 ile çıkan cihaz 7 almalı.

Ama S800 S801 bence hikaye yukarda da yazdım hepsi aynı stratejiyi uyguluyor.Varsa bile böyle bi olay firmaların okeyini alıp yapmıştır bunu qualcomm.

0MG90

0MG90

Üye
    Konu Sahibi
Qualcomm değil Google. XDA'da yazıyorsa doğrudur bence. Adamlar geliştirici, rom çıkarmaya çalışıyor onlarda.
Google bunu her yeni sürümde yaparsa yandık. İleride S810'u da silerler, S820'yi de silerler.

One M8'de muhtemelen güncellemeyi almayacak. S801AB var onda da.

El~PisToLeRo

El~PisToLeRo

Üye
M8'de almayacaktı zaten.

Dediğim gibi firmalarla google kurmuş bu tezgahı.Google kafasına göre iş yapamaz bu konuda.Firmalar vermeyeceğiz dedi ve google çekti pimi.

• Beğen
Tepkiler: teknolojibaronu
byAndroid

byAndroid

Üye
Şimdi böyle bi olay varsa Android 8 için de direk S800 ve S801 kafadan elendi yani o da verilmez o zaman. Zaten diğer firmaların cihazı 8 i almaz da xiaomi açıklama yapmıştı Android 7 yi atlayacaz diye MIUI arayüzünü entegre etmek falan uzun sürüyormuş direk 8 çıktığı zaman ona baslicaz demişlerdi. Mi 4 için bekliyordum açıkçası zaman ne gösterecek bakalım

MI 4LTE cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Buğra

Buğra

Admin
arkadaşlar çoğu zaman geçerli olan bir şey var yani gördüğüm bir kaç istisna hariç
bütün firmalar amiral modellere çıktığı sürümden sonra 2 büyük android sürüm güncellemesi verir
orta segmente bir tane android sürüm veriyor
giriş seviyesine vermediği de olabiliyor :)

furyzer0

furyzer0

Üye
Zaten diğer firmaların cihazı 8 i almaz da xiaomi açıklama yapmıştı Android 7 yi atlayacaz diye MIUI arayüzünü entegre etmek falan uzun sürüyormuş direk 8 çıktığı zaman ona baslicaz demişlerdi. Mi 4 için bekliyordum açıkçası zaman ne gösterecek bakalım

Mantıklı bir karar olmuş bence. Sürüm çıkıyor 6 ay sonra ancak verebiliyorlar ancak da 2-3 ay sonra adam gibi oluyor 3 ay sonra hop yeni sürüm. Sil en başa sar.

Sent from Mtalk using Lumia950[emoji769]

byAndroid

byAndroid

Üye
Mantıklı bir karar olmuş bence. Sürüm çıkıyor 6 ay sonra ancak verebiliyorlar ancak da 2-3 ay sonra adam gibi oluyor 3 ay sonra hop yeni sürüm. Sil en başa sar.

Sent from Mtalk using Lumia950[emoji769]
Aynen yetişemiyor lar. Mesela daha önce de böyle yaptılar mi 4 için lolipopu atlayıp direk 6 verdiler. Nougat ı atlayıp 8 de verirler inşallah :D

0MG90

0MG90

Üye
    Konu Sahibi
Custom romlar çıkar sanırım un-official olarak. XDA'daki Google ve Qualcomm mesajlarından sonra onların haberi çıkacak mı merak ediyorum.

Üst Alt