Öneri Son kez soruyorum, hangisi? (Z2 vs. Z3 Compact)

Sponsorlu Bağlantılar

0MG90

0MG90

Üye
    Konu Sahibi
Kanıt istiyorum ben. Boş muhabbete gerek yok. Telefon önerisi konusu bu. Yazacağın yoksa konuyu terk et.

• Beğen
Tepkiler: Invoke, Serhan ve Nextman

Nextman

Nextman

Emekli Yönetici
Konuda fikrinizi savunurken karalayıcı bir uslup kullanmayın amacınız konu sahibine yardımcı olmak değilse gereken yapılacaktır.

• Beğen
Tepkiler: Murat Alper, Furkan Emekli, KingOfPiez ve 4 diğerleri
Serhan

Serhan

Üye
Bence Z2 al , Çünkü Amirel Gemiler her zaman bir adım önde olur

DrugHacker

DrugHacker

Üye
Bencede Z2 gayet ideal, bişey iyiyse kurcalama derler. Başka model veya markalara yönelmeye gerek yok :good:

• Beğen
Tepkiler: B.A.R.O.N
Siycey

Siycey

Üye
Z2 büyüklüğü dert değilse gayet iyi seçim olur,sorunlara gelecek olursa şuan ben kullanıyorum 4.4.4 güncellemesiyle gayet stabil oldu ne yazılımsal nede donanımsal anlamda sorunu var.Sorunu olduğunu söyleyen arkadaşlar birde bana söyleyebilirmi hangi sorunlar var cihazda ?

• Beğen
Tepkiler: 0MG90
0MG90

0MG90

Üye
    Konu Sahibi
Z2 büyüklüğü dert değilse gayet iyi seçim olur,sorunlara gelecek olursa şuan ben kullanıyorum 4.4.4 güncellemesiyle gayet stabil oldu ne yazılımsal nede donanımsal anlamda sorunu var.Sorunu olduğunu söyleyen arkadaşlar birde bana söyleyebilirmi hangi sorunlar var cihazda ?
Ekran büyüklüğü önemli değil.
Kamerada manuel mod mu kullanıyorsun? Ayarlamalar falan yaptın mı? Bide kaçıncı hafta üretimi?

Serhan

Serhan

Üye
Neden Z3c değil onu yazar mısınız?
Çünkü sonu , Z2 yi amiral gemi olarak çıkardı , Örneğin bir S5 Miniye bak , Birde S4 e. S4 Amiral Gemi olduğu için daha da önde bir cihaz. Z2 ve Z3c yi aynı mantık olarak duşunebilirsin

Nextman

Nextman

Emekli Yönetici
Z3 ile Z2 modeli defarlarca inceledim. Arasında uçurum bir fark yok ancak iki model arasında seçim yapılacaksa Ben Z3 derim ekran hassasiyeti incelediğim cihazda daha çok hoşuma gitti :cool

• Beğen
Tepkiler: Furkan Emekli ve 0MG90
Serhan

Serhan

Üye
Z3 ile Z2 modeli defarlarca inceledim. Arasında uçurum bir fark yok ancak iki model arasında seçim yapılacaksa Ben Z3 derim ekran hassasiyeti incelediğim cihazda daha çok hoşuma gitti :cool
Z3 farklııı Z3c farklı :D

Siycey

Siycey

Üye
Ekran büyüklüğü önemli değil.
Kamerada manuel mod mu kullanıyorsun? Ayarlamalar falan yaptın mı? Bide kaçıncı hafta üretimi?
34 haftanın ürünü otomatik mod 8 megapiksel e düşürdüğü için manuel kullanıyorum iso ayarını doğru yaptığın sürece iyi çekiyor fakat gece çekimlerinde mecbur otomatik modda kullanman gerekiyor yoksa aşırı gürültülü çıkıyor fotoğraf

• Beğen
DrugHacker

DrugHacker

Üye
Şimdi baktım. Z3 Compact ile Z2 arasında dağlar kadar fark yok. Z2 daha iyi bence. Aralarında 1 gb ram farkı var, Z3 Compact ile Z2 aynı işlemcinin farklı frekansını kullanıyor performans olarak hiçbir fark olmaz. Ekran çözünürlüğü ve kalitesinde yine daha iyi gibi Z2.

S5 mini mi yoksa S4 mü sorusuna benziyor bu. Tabiki Z2

• Beğen
Tepkiler: Furkan Emekli
0MG90

0MG90

Üye
    Konu Sahibi
34 haftanın ürünü otomatik mod 8 megapiksel e düşürdüğü için manuel kullanıyorum iso ayarını doğru yaptığın sürece iyi çekiyor fakat gece çekimlerinde mecbur otomatik modda kullanman gerekiyor yoksa aşırı gürültülü çıkıyor fotoğraf
Hdr açıkken çektin mi gece? Kumlanma falan fazla oluyor mu?
Z3c de 12800 ISO olduğu için karanlık çekimde fazla ışık olabiliyor. Bu beni kendine çekiyor biraz.

Siycey

Siycey

Üye
Hdr açıkken çektin mi gece? Kumlanma falan fazla oluyor mu?
Z3c de 12800 ISO olduğu için karanlık çekimde fazla ışık olabiliyor. Bu beni kendine çekiyor biraz.
Manuel de HDR kullanılmıyor otomatikde fazla gece çekimi yapmadığım için deneme fırsatım olmadı.Zaten iki cihazında kameraları birebir aynı sayılır.

• Beğen
0MG90

0MG90

Üye
    Konu Sahibi
Çünkü sonu , Z2 yi amiral gemi olarak çıkardı , Örneğin bir S5 Miniye bak , Birde S4 e. S4 Amiral Gemi olduğu için daha da önde bir cihaz. Z2 ve Z3c yi aynı mantık olarak duşunebilirsin
Arada fark var ama. Diğerleri mini, işlemcileri farklı. Compact'ta aynı, sadece ekran 720p ve batarya düşürülmüş.
Şimdi baktım. Z3 Compact ile Z2 arasında dağlar kadar fark yok. Z2 daha iyi bence. Aralarında 1 gb ram farkı var, Z3 Compact ile Z2 aynı işlemcinin farklı frekansını kullanıyor performans olarak hiçbir fark olmaz. Ekran çözünürlüğü ve kalitesinde yine daha iyi gibi Z2.

S5 mini mi yoksa S4 mü sorusuna benziyor bu. Tabiki Z2
720p ekran ile şarj daha uzun süre gider aslında.

Siycey

Siycey

Üye
Sağlamlık konusundada z2 compact a göre daha sağlam zaten z3 serisi z2 nin zarifleştirilmiş hali gibi geldi bana

0MG90

0MG90

Üye
    Konu Sahibi
Manuel de HDR kullanılmıyor otomatikde fazla gece çekimi yapmadığım için deneme fırsatım olmadı.Zaten iki cihazında kameraları birebir aynı sayılır.
Baya soru sorucam seni bulmuşken kusura bakma :D
Şarj en fazla kaç gün dayandı Stamina açıkken veya kapalıyken? Bide ben cihazı kılıfla kullanmak istiyorum, cihaz kılıfla kaba falan durur mu eğer sen kullanıyorsan?

Siycey

Siycey

Üye
Baya soru sorucam seni bulmuşken kusura bakma :D
Şarj en fazla kaç gün dayandı Stamina açıkken veya kapalıyken? Bide ben cihazı kılıfla kullanmak istiyorum, cihaz kılıfla kaba falan durur mu eğer sen kullanıyorsan?
Kılıf bayağı bozuyor telefonu zaten büyük olduğu için Z2 için söylüyorum bide kılıf taktın mı pantolonun cebinden çıkarmak bile işkence,sarj ederken staminada unutmadığın sürece sorun yok şu ana kadar tek karşılaştığım sorun stamina modunda 45 dk gibi bi sürede doluyor batarya fakat hızlı bitiyor stamina kapalı sarj ettiğimde 1.30 saati buluyor fakat daha verimli kullanıyor.Telefonu aktif kullanmama rağmen mobil veri açıkken ekran parlaklığı oto stamina açık şekilde günü tamamladığımda bana %15 gibi bi şarj kalıyor.

• Beğen