SM-G555HQ telefon sürekli çöküyor

Sponsorlu Bağlantılar

Ahed

Üye
    Konu Sahibi
SM-G555HQ telefon sürekli çöküyor
Selam arkadaşlar,aylardır Galaxy Core 2 telefonu diriltip işlevsel hale getirmeye çalışıyorum.Denemediğim rom kalmadı.Telefonu kurmaya çalışırken sürekli art arda çöküp duruyor tüm uygulamalar aşağıdaki gibi,telefonun kurulumunu yapmama engel oluyor.Telefonu factory modla açıp hard reset dahi atamıyorum çünkü no command hatası alıyorum hiçbir tuş kombinasyonuyla factory reset kısmına gelmiyor.Odin kullanarak rom atmaya çalışıyorum,rom yüklense de telefon sürekli çöktüğü için açılmıyor.Bu sorunun sebebi ne olabilir ? Telefonu resetlemeden önce gayet düzgün bir biçimde çalışıyordu.

Telefon Android 4.4.2 KitKat sürümü kullanıyor normalde.Acaba yüklediğim romla alakalı bir durum olabilir mi ? TWRP yüklemeye çalıştım daha önce onu da yükleyemedim.Bu aşağıdaki videonun çözümü ne olabilir yardımcı olursanız çok sevinirim.

Medyaları görüntülemek için kayıt olmalısınız

Ahed

Üye
    Konu Sahibi
Güncel..

DarkredBlue61

DarkredBlue61

Üye
rom uyumlumu kesin? yoksa neden çöksün kı? olmadı biraz eski srüm yükle güncelleme ile telfeondan yükseltirsin öyle oluyor mu

• Beğen
Tepkiler: Ahed

Ahed

Üye
    Konu Sahibi
rom uyumlumu kesin? yoksa neden çöksün kı? olmadı biraz eski srüm yükle güncelleme ile telfeondan yükseltirsin öyle oluyor mu

Muhtemelen dediğiniz yöntem olur ancak onu da denedim sonuç değişmedi.Bu cihazın romunu güvenilir olmak kaydıyla nereden indirebilirim,örneğin sammobile dan indirmeye kalktığımda eski cihaz olduğu için romu vermiyor.

DarkredBlue61

DarkredBlue61

Üye
Muhtemelen dediğiniz yöntem olur ancak onu da denedim sonuç değişmedi.Bu cihazın romunu güvenilir olmak kaydıyla nereden indirebilirim,örneğin sammobile dan indirmeye kalktığımda eski cihaz olduğu için romu vermiyor.
O Kadarını Bilemiyorum Maalesedf.

Ahed

Üye
    Konu Sahibi
Var mıdır bilgisi olan ?

Hasand.

Hasand.

Üye
4 parca rom yukle stock olani

Coolwhisper

Üye
cihazın arka kapağını açabilyorsan daha doğrusu anakartına ulaşabiliyorsan eğer, anakartın üzerinde fiziksel reset düğmesi yada oyuğu vardır, ben birkaç sefer anakartı açıp bu reset oyuğuna birkaç saniye basılı tutup cihazı sıfırlayıp tekrardan twrp ve rom yüklemiştim (Cihazım Redmi Note 2 idi) samsung anakartlarda bu fiziksel reset tuşu var mı bilmiyorum, açıp bakmanız lazım.

Ahed

Üye
    Konu Sahibi
cihazın arka kapağını açabilyorsan daha doğrusu anakartına ulaşabiliyorsan eğer, anakartın üzerinde fiziksel reset düğmesi yada oyuğu vardır, ben birkaç sefer anakartı açıp bu reset oyuğuna birkaç saniye basılı tutup cihazı sıfırlayıp tekrardan twrp ve rom yüklemiştim (Cihazım Redmi Note 2 idi) samsung anakartlarda bu fiziksel reset tuşu var mı bilmiyorum, açıp bakmanız lazım.

Açıp bakarım hocam ancak yok diye hatırlıyorum.Yazılım bakımından daha farklı yapılması gereken bir şey var mı ? Denemediğim yöntem kalmadı diye düşünüyorum,TWRP zaten yüklenmiyor Odin tarafından Fail yiyorum,yüklenmesi için USB Hata ayıklamanın açık olması lazım diyorlar ancak ben daha cihazı kuramıyorum ki onu açayım ? Onun haricinde customda stockta rom yüklemeye çalıştım hiçbirinde cihaz açılmıyor.Bu sorunu yıllar önce Turkcell T40 cihazım vardı onda yaşamıştım ve çözememiştim çöpe gitmişti maalesef.Donanımsal bir hata olacağını düşünmüyorum çünkü cihaz reset atmadan önce gayet düzgün çalışıyordu,hard reset falanda atmadım ayarlardan sıfırlamıştım.İşin daha da kötüsü yaygın bir cihaz olmadığı için bu cihaz için uygun başka custom rom'da yok.

Kısacası cihazda hiçbir kusur vs yokken,pilini de sıfır orijinal almışken cihaz bir anda yalan oldu ve hiçbir şekilde çözümü yok kimse çözüm üretemiyor.Boot menüsü yüklense en azından tuş kombinasyonuyla recovery moddan hard reset atıp şansımı deneyebilirim,gerçi hard reset atılmış kadar oldu sıfırdan ROM kurmaya çalışıyorum fakat yine durduk yere çöküyor.

• Beğen
Tepkiler: Coolwhisper

Coolwhisper

Üye
Açıp bakarım hocam ancak yok diye hatırlıyorum.Yazılım bakımından daha farklı yapılması gereken bir şey var mı ? Denemediğim yöntem kalmadı diye düşünüyorum,TWRP zaten yüklenmiyor Odin tarafından Fail yiyorum,yüklenmesi için USB Hata ayıklamanın açık olması lazım diyorlar ancak ben daha cihazı kuramıyorum ki onu açayım ? Onun haricinde customda stockta rom yüklemeye çalıştım hiçbirinde cihaz açılmıyor.Bu sorunu yıllar önce Turkcell T40 cihazım vardı onda yaşamıştım ve çözememiştim çöpe gitmişti maalesef.Donanımsal bir hata olacağını düşünmüyorum çünkü cihaz reset atmadan önce gayet düzgün çalışıyordu,hard reset falanda atmadım ayarlardan sıfırlamıştım.İşin daha da kötüsü yaygın bir cihaz olmadığı için bu cihaz için uygun başka custom rom'da yok.

Kısacası cihazda hiçbir kusur vs yokken,pilini de sıfır orijinal almışken cihaz bir anda yalan oldu ve hiçbir şekilde çözümü yok kimse çözüm üretemiyor.Boot menüsü yüklense en azından tuş kombinasyonuyla recovery moddan hard reset atıp şansımı deneyebilirim,gerçi hard reset atılmış kadar oldu sıfırdan ROM kurmaya çalışıyorum fakat yine durduk yere çöküyor.
Donanımsal hata yok belki ama bios verilerine kadar silinmiş veya arızalanmış, sen anakartı dikkatlice incele mutlaka reset düğmesi vardır bulunca pili takıp resetlersin, ben bunu yurtdışı sitelerden öğrenmiştim o zaman TR de çözüm bulamadığım için.

Hasand.

Hasand.

Üye
Donanımsal hata yok belki ama bios verilerine kadar silinmiş veya arızalanmış, sen anakartı dikkatlice incele mutlaka reset düğmesi vardır bulunca pili takıp resetlersin, ben bunu yurtdışı sitelerden öğrenmiştim o zaman TR de çözüm bulamadığım için.
Androidte bios olmaz
Mesaj birleştirildi:

Samsunglarda reset tusu yok eski sonylerde var

Ahed

Üye
    Konu Sahibi
Androidte bios olmaz
Mesaj birleştirildi:

Samsunglarda reset tusu yok eski sonylerde var

Telefon çöp mü olmuş,napabiliriz sizce yapılabilecek daha farklı bir şey var mıdır ? Benim aklıma daha farklı bir şey gelmiyor uzun zamandır,her böyle çöken telefon çöp mü oluyor onu da anlamadım.

Mustafa paşa camii

Üye
Ben nasıl yapıldığını biliyorum biraz geç kaldım özür dilerim
Bu videodan twrp yükleyin
Ondan sonra cevap yazın kalan aşamaları anlatacağım ve bu telefon kurtulacak
Olup olmadığı göz alakalı yazan arkadaşlar anlamıyor herhalde ben biraz profesyonel olduğum için bu telefonun yazılımında sıkıntı var ama bu videodan twrpyi yükleyebilirseniz yazın oldu diye devamını anlatacağım
Mesaj birleştirildi:

Çünkü bendede aynı telefon var SM-G355HQ custom rom attım çalıştı öyle hayata devam ediyor model farketmez benim linklerde tüm modellerde çalışıyor
Mesaj birleştirildi:

Hafıza kartınız varsa twrp dosyasını hafıza kartına atıp yapabilirsiniz
Mesaj birleştirildi:

Bu videodan
Mesaj birleştirildi:

Bu arada kombinasyon gelmiyorsa ses açma tuşuna basın ve biraz bekleyin

Son düzenleme:
  • Beğen

Ahed

Üye
    Konu Sahibi
Ben nasıl yapıldığını biliyorum biraz geç kaldım özür dilerim
Bu videodan twrp yükleyin
Ondan sonra cevap yazın kalan aşamaları anlatacağım ve bu telefon kurtulacak
Olup olmadığı göz alakalı yazan arkadaşlar anlamıyor herhalde ben biraz profesyonel olduğum için bu telefonun yazılımında sıkıntı var ama bu videodan twrpyi yükleyebilirseniz yazın oldu diye devamını anlatacağım
Mesaj birleştirildi:

Çünkü bendede aynı telefon var SM-G355HQ custom rom attım çalıştı öyle hayata devam ediyor model farketmez benim linklerde tüm modellerde çalışıyor
Mesaj birleştirildi:

Hafıza kartınız varsa twrp dosyasını hafıza kartına atıp yapabilirsiniz
Mesaj birleştirildi:

Bu videodan
Mesaj birleştirildi:

Bu arada kombinasyon gelmiyorsa ses açma tuşuna basın ve biraz bekleyin

Merhaba,müsait olduğum ilk an deneyeceğim ilginiz için çok teşekkür ederim,umarım işe yarar.Daha önce defalarca TWRP yüklemeyi denemiştim işe yaramamıştı,bu sefer olacak mı bir bakalım.

• Beğen
Tepkiler: Mustafa paşa camii

Mustafa paşa camii

Üye
Hafıza kartı varsa oluyor yükleyebilirseniz yazılım linki atcam nasıl yüklendiğini yazıyla anlatacağım ve bitecek yazılımı hatalı yüklemişsin ondan dolayı böyle çöküyor deneyince haber verebilirsiniz elimden geldiğince yardımcı olmaya çalışacağım
Mesaj birleştirildi:

Eğer hafıza kartı yoksa bilgisayara takıp telefona aktarılabilen farklı bir yöntemin daha var kesin çözecek

Son düzenleme:

Ahed

Üye
    Konu Sahibi
Hafıza kartı varsa oluyor yükleyebilirseniz yazılım linki atcam nasıl yüklendiğini yazıyla anlatacağım ve bitecek yazılımı hatalı yüklemişsin ondan dolayı böyle çöküyor deneyince haber verebilirsiniz elimden geldiğince yardımcı olmaya çalışacağım
Mesaj birleştirildi:

Eğer hafıza kartı yoksa bilgisayara takıp telefona aktarılabilen farklı bir yöntemin daha var kesin çözecek
Şu anda müsait hafıza kartım yok ancak videodaki işlemleri yaptım.Telefon no command hatası veriyor,videonun 1:03’üncü dakikasında ses açma tuşuna basınca bir menü çıkıyor gördüğünüz gibi ancak bende çıkmıyor.Menü çıkmadığı için telefon en sonunda kendi kendine kapanıyor.

Mustafa paşa camii

Üye
O zaman diğer yöntemi yapıp yeniden yazılım atın link ve videoyu şimdi atacağım
Mesaj birleştirildi:

Video yok link atçam bu odin:
Bu da yazılım:
Muhtemelen öyle olmasının nedeni yazılım eksik, yanlış yüklenmiş yada telefonla tam uyumlu değil bunu deneyin buradaki odinden yükleyin yoksa gene hata alırsınız vermiş olduğum odini zipden çıkarın açın telefonu download moduna alıp bilgisayara takın verdiğim yazılımı odindenden pda seçerek linkini atmış olduğum yazılımı indirip seçin ve start butonuna basın işlem bitince tamamdır eğer bootloop olursa telefonu kapatıp recovery moda alıp reset atın
Mesaj birleştirildi:

Hala daha aynı hatalar oluyorsa bunu deneyin hard reset menüsündeki hatanın çözümü
Mesaj birleştirildi:

Lütfen cevap verin olup olmadıyla alakalı
Mesaj birleştirildi:

Deneyince olumlu veye olumsuz cevap yazarsanız sevinirim
Mesaj birleştirildi:

Hocam işe yaradımı likee atmışsınız anlayamadım telefon açıldımı ona göre yardımcı olmaya çalışacağım

Son düzenleme:
  • Beğen

Ahed

Üye
    Konu Sahibi
O zaman diğer yöntemi yapıp yeniden yazılım atın link ve videoyu şimdi atacağım
Mesaj birleştirildi:

Video yok link atçam bu odin:
Bu da yazılım:
Muhtemelen öyle olmasının nedeni yazılım eksik, yanlış yüklenmiş yada telefonla tam uyumlu değil bunu deneyin buradaki odinden yükleyin yoksa gene hata alırsınız vermiş olduğum odini zipden çıkarın açın telefonu download moduna alıp bilgisayara takın verdiğim yazılımı odindenden pda seçerek linkini atmış olduğum yazılımı indirip seçin ve start butonuna basın işlem bitince tamamdır eğer bootloop olursa telefonu kapatıp recovery moda alıp reset atın
Mesaj birleştirildi:

Hala daha aynı hatalar oluyorsa bunu deneyin hard reset menüsündeki hatanın çözümü
Mesaj birleştirildi:

Lütfen cevap verin olup olmadıyla alakalı
Mesaj birleştirildi:

Deneyince olumlu veye olumsuz cevap yazarsanız sevinirim
Mesaj birleştirildi:

Hocam işe yaradımı likee atmışsınız anlayamadım telefon açıldımı ona göre yardımcı olmaya çalışacağım

Merhaba,attığınız yazılımı odin ile kurmaya çalışırken There is no pit hatası aldım,cihaza uygun pit dosyasını indirip kurdum tekrardan verdiğiniz md5 yazılımını atmayı denedim bu seferde Write operation hatası verdi romu kuramadı.

Üst Alt