Sizce N9'un Özellikleri Yeterli mi?

Sponsorlu Bağlantılar

Sizce N9'un Özellikleri Yeterli mi?

• Kullanılan toplam oy
    72
pRime.

pRime.

Üye
valla conversations öyle demiyor arthurcuğum N8 in %70 verebiliyor diyor yaaa ama benim umrumda değil bu N8 de yanımda olacak çünkü :D

Damam da hasan n8 12mp n9 8mp. Bence verecektir. Sonuçta aynı lens var.

Uruloki

Uruloki

Üye
yok lensde farklı N8 de 2.8/28mm varken N9 da yanlış hatırlamıyorsam 3.28/28mm var ama makro modu daha iyi sanırsam daha yakına dalabiliyor

pRime.

pRime.

Üye
yok lensde farklı N8 de 2.8/28mm varken N9 da yanlış hatırlamıyorsam 3.28/28mm var ama makro modu daha iyi sanırsam daha yakına dalabiliyor

tamam işte kalitede yine ödün vermiyor. Bızim n8ler gibi.

Uruloki

Uruloki

Üye
la olm tamam kaliteden ödün vermicekte N8 in kamerasının performansının %70 ni verebiliyor işte anla

franzliszt

franzliszt

Üye
amma tartışma almış gitmiş yarısına kadar okuyup sona atladım;
nokia nın n900,n950,n9 gibi modellerini karıştırmamak lazım bu modelleri tercih eden kullanıcı üst kullanıcı grubudur,bunu göz önüne alan maemo,meego bölümü kullanıcıyı tatmin edecek sunumları elbet koyacaktır , android çalıştırmak , programları özgürce kurmak gibi , size apaçık linux sunuyor .
şimdi şuna gelelim bu sgx e fazla takılmamak lazım ios nasıl kullanıyor canavar gibi oyunları açıyor bu iş biraz kodlamaya ve özene kalmış ,bence n9 bu sene ve bir sonraki sene için gerekenleri güzelcene sunuyor,

bir kere 1gb ram ve omap işlemciniz varsa zaten performans alırsanız sisteminizde linux sa fazla tartışacak bir ortam göremiyorum, birkaç fikir;
- bu bluetooth 3.0 hs gerçekten 3.0 mı? çünkü wireless direct eğerki varsa bir mp3 ü bir saniyede gönderirseniz bu noktada mbit hızları devreye giriyor
- 1080p bu cihazda oynatılabilir ama ttek işlemci zorlanıyor bu noktada mkv açmak zor iş heleki 720 p de bu noktada cihazı kullanıp görmek lazım, ios 1080pmpeg4 formatında a4 işlemci ile açıyor belki n9 da başarır
-muhtemel kullanıcı kernel yükleyip mhz geçişleri yapacağı için pil ömrü kullanıcıya bağlı olacak isteyen 600 e çeker paşa paşa uzun kullanır , ama bir overlock u görmek lazım.
- cihazın program havuzu geliştiri + şirkete bağlı gelişecek bu durumda sürekli güncel kalacak,n900 bile bu kadar destek gördüyse n9 hayli görür.

Uruloki

Uruloki

Üye
abi daha önce açıkladığım gibi bt 2.1 var ama şuan nfc olayı android gibi değil bu cihaz çok daha hızlı nfc ve her türlü multi ortam yollayabiliyor şu 1080p işine gelirsek onu da oynatıyor mp4 720p mkv ise kasmadan çalıştırabiliyor

ultrayer6

ultrayer6

Üye
yav bizim n9 alacak olmamız androidcileri neden bu kadar çok rahatsız ediyor ki anlamadım gitti.

pRime.

pRime.

Üye
abi daha önce açıkladığım gibi bt 2.1 var ama şuan nfc olayı android gibi değil bu cihaz çok daha hızlı nfc ve her türlü multi ortam yollayabiliyor şu 1080p işine gelirsek onu da oynatıyor mp4 720p mkv ise kasmadan çalıştırabiliyor

Ios oynatırsa linux her türlü...

ArMaGeDdOn_87

Üye
eylül de iPhone 5 te tanıtılcak bakalım satış rakamları ne olcak ?

franzliszt

franzliszt

Üye

ozaman süper e fiyatda normal olursa platformun nimetlerini görürsünüz hep ios androidmi olcak arkadaş birazda farklı sistemler görelim bak maemo bile süperdi bakalım bu nasıl olacak,,, eline n9 geçen buraya yazsın hemen hatta n950 olanda yazsın anlatsın sistem maemoya göre nasıldır avantajları nelerdir :)

----------Eklendi @ 17:07:48 ---------- Yazıldı @ 17:02:29 ----------

Ios oynatırsa linux her türlü...

serdar zaten ios de linux :) daha çok oynatma olayı sistem-donanım bütünlüğünü nasıl kullandığına bağlı , iphone4 de bu birleşim çok iyi şimdi n9da sgx530 kullandıklarına göre demekki sistem gpu bağıda güçlüki ,,,performansda iyiki sgx530 koymuşlar zaten omap bu bütünlüğü sağlamış ,omapda daha fazla performans alınabiliyor.
bu cihazın ses çipi nedir bilen varmı ?

nonamex

Üye
ozaman süper e fiyatda normal olursa platformun nimetlerini görürsünüz hep ios androidmi olcak arkadaş birazda farklı sistemler görelim bak maemo bile süperdi bakalım bu nasıl olacak,,, eline n9 geçen buraya yazsın hemen hatta n950 olanda yazsın anlatsın sistem maemoya göre nasıldır avantajları nelerdir :)

----------Eklendi @ 17:07:48 ---------- Yazıldı @ 17:02:29 ----------

serdar zaten ios de linux :) daha çok oynatma olayı sistem-donanım bütünlüğünü nasıl kullandığına bağlı , iphone4 de bu birleşim çok iyi şimdi n9da sgx530 kullandıklarına göre demekki sistem gpu bağıda güçlüki ,,,performansda iyiki sgx530 koymuşlar zaten omap bu bütünlüğü sağlamış ,omapda daha fazla performans alınabiliyor.

iPhone 4'te SGX535 GPU var, SGX530 değil.

Uruloki

Uruloki

Üye
hakan abi zaten iphone 4 de sgx530 var demedi ki

• Beğen
Tepkiler: franzliszt
franzliszt

franzliszt

Üye
iPhone 4'te SGX535 GPU var, SGX530 değil.

aynen iphone4 de 530 var demedim n9 da var dedim , bizde biliyoruzki sgx535 var iphone4 de , ben sistemin gpu yu nasıl iyi kullandığına vurgu yaptım , örneğin galaxys 540 kullanıyor,ve bu 530 un tam 1.5 katı hızlı bir gpu ama videolarda gözüküyorki iphone galaxysden çok daha hızlı oyun yüklüyor(a4 işlemci 800 mhz de underclokda çalışırken hemde) ve çalıştırıyor , n9 da linux olduğu için sgx 530 u bu kalitede kullanabilir yani gpu nun düşük olması yanıltmasın sistem zaten hızlı demek istedim

nonamex

Üye
aynen iphone4 de 530 var demedim n9 da var dedim , bizde biliyoruzki sgx535 var iphone4 de , ben sistemin gpu yu nasıl iyi kullandığına vurgu yaptım , örneğin galaxys 540 kullanıyor,ve bu 530 un tam 1.5 katı hızlı bir gpu ama videolarda gözüküyorki iphone galaxysden çok daha hızlı oyun yüklüyor(a4 işlemci 800 mhz de underclokda çalışırken hemde) ve çalıştırıyor , n9 da linux olduğu için sgx 530 u bu kalitede kullanabilir yani gpu nun düşük olması yanıltmasın sistem zaten hızlı demek istedim

Ozur dilerim, yanlis anlamisim yazdiklarinizi. Ben yinede boyle bir cihazda Broadcom BCM2727 (300 mhz, SGX ler 200 mhz hizinda) gibi guclu bir GPU gormek isterdim. N8 e koydular Symbian verimli kullanamadi bosa gitti. GPU yu verimli kullanacak sistemede pek guclu bir GPU koymamislar.Nokia'yi anlamak zor.

vbektas

Üye
Bazi arkadaslarin yorumlarini okudum ve guldum nedir bu n900 kiskancligi :d o telefon normal insanlara gore degil bilmiyenler youtube dan videlara baksinlar :D
Gelelim n9 a
aslinda ben n9 alamayi dusunuyordum gecen seneki lanse edilen ozelliklerini duyunca ama simdi dusunmuyorum gecen sene sozde intel atom cpu ve ps3 e kafa tutan gpu koyacaklardi bunlar yoksa bende yokum. :D N900 zaten fazlasiyla isimi goruyor. Asil ben gozumu n950 e diktim bakalim o nasil olacak

Uruloki

Uruloki

Üye
@vbektas N950 piyasada ama alamazsın geliştirici cihazı ve aynı donanımı kullanıyor ayrıca nokia hiçbir zaman intel işlemci ve bahsettiğin gpu yu demedi intel olayı şöyle bir meego hata raporu çıktı ortaya hem mobil platformdu hemde meego olunca akla nokia geldi şimdi gelelim gpu olayına o ise sallama bir twitter da yazan adama N9 tanıtılmadan önce sormuştum yalan söyledim dedi

vbektas

Üye
bence bukadar beklemeye bu ozellikler n9 a yakismamis n900 dan cok da fazla ozellikleri yok daha iyisini yapabilirlerde sanirim galaxy s2 n9 u ezercek

nonamex

Üye
bence bukadar beklemeye bu ozellikler n9 a yakismamis n900 dan cok da fazla ozellikleri yok daha iyisini yapabilirlerde sanirim galaxy s2 n9 u ezercek

Galaxy S2 , iPhone 4 aliyim mi diye soranlara N9 bekleyin diyen var, sanki N9 onlardan daha gucluymus gibi :ehe

pRime.

pRime.

Üye

Hmm anladım.

Üst Alt