Sizce N9'un Özellikleri Yeterli mi?

Sponsorlu Bağlantılar

• Kullanılan toplam oy
    72
uribaju

uribaju

Üye
    Konu Sahibi
evet arkadaşlar soru gayet basit.. Sizce N9'un Özellikleri Yeterli mi?
Bence biraz yeterli değil sadece çift çekirdekli olmaması açısından

fireman87

fireman87

Üye
3D gösterim yapan bi telefon çıkana kadar bana göre diğerleri eksik :oke: Eh 4G'yide unutmayalım :)

Uruloki

Uruloki

Üye
işletim sisteminin linux olmasından ve iki yıllık kardeşinin şuan ki tegralı cihazların açamadağı oyunları açmasından ve ayrıca biraz daha gelişmiş işlemci ve ram den dolayı gayet yeterli bu her şeyi özetliyor sanırsam

• Beğen
Tepkiler: brksnr

OğuzcanAbi

Üye
telefon hakkinda bilgim yok ama ilgimi çeken yönü android uygulamaları çalıştıracakmiş o yüzden uygulama sıkıntısı yok :)

Uruloki

Uruloki

Üye
serdar bizim grubun linkini mert ile sarumana atsana pc deysen

Uruloki

Uruloki

Üye
zaten başka grubumuz mu var birde buraya da açalıö konuyu aynı grubtan devam çok laf eden olursa S^3 olayını silerim

Ancalagon

Ancalagon

Üye
gözlemlediğim kadarıyla şuana kadar sorun yaratmadı cihaz

• Beğen
Tepkiler: pRime.
Ancalagon

Ancalagon

Üye
evet geliştirici kiti olan N950 yeni ulaştı elime

• Beğen
Tepkiler: pRime.

nonamex

Üye
1-2 Özellik Dışında Yeterli Buluyorum..

ultrayer6

ultrayer6

Üye
arkadaşlar sanki elin apple'ı samsung'u htc'si hep çift çekirdekli, 3d'li ve 4g'li telefon çıkarıyor da nokia çıkarmıyor. Yapmayın allah aşkına.

Htc'nin son modellerine bakın 600 mhz işlemci 256 mb ram. Düşük bütçeler için demeyin nokiada da var.

enolaguy

Üye
Meego yu bilmem ama cihaz donanım olarak süper sayılabilir, bazıları işlemcinin tek cpu olduğundan cortex 9 değil 8 olduğundan 4g olmadığından yakınabilirler ama kim ne derse desin nokia işin donanım kısmı söz konusu olduğunda bence bu işi diğer tüm markalardan daha iyi biliyor çünkü herkes nokia nın donanımı güçlü cihaz üretmediğinden şikayet ettiği zamanlarda sorun donanım yapmayan nokia da değil onu kaldırmayan symbian daydı ama nokia N9 ile bu defa symbian dan kurtulmuş durumda ve anında diğerlerinden daha zeki ve farklı olarak olarak doğru yolu gördüğü için herşeyden önce batarya ömrüne önem vermiş ve bu yüzden a9 yerine a8 işlemciyi tercih etmiş 4g yi sallamış dolayısyla aslında pratik olarak işe yaramayan ama batarya ömründen götüren tüm ıvır zıvırları sistem dışında tutmuş durumda çünkü aslında kimseye 1ghz hız az gelmiyor 4 g de pratikte reel bir fark yaratmıyor ama bu tip gelişkin cihazların tamamında var olan kısa batarya ömrü sorunu herkesin şikayet ettiği bir konu ve, verilerden açıkça görülüyorki nokia ilk iş olarak öncelikle bunu halletmiş, durumda dolayısıyla n9 kağıt üzerinde var olup sadece görüntü yaratan ama gerçekte hiçbir işe yaramayan tüm gereksiz özelliklerden sıyrılmış durumda işte bu yüzden eğer bu cihaz önceden alt yapısı olup yazılım desteği mevcut bir işletim sistemine sahip bir cihaz olsaydı bugün piyasadakilerin hepsinin önünde yer alırdı.

pRime.

pRime.

Üye
arkadaşlar sanki elin apple'ı samsung'u htc'si hep çift çekirdekli, 3d'li ve 4g'li telefon çıkarıyor da nokia çıkarmıyor. Yapmayın allah aşkına.

Htc'nin son modellerine bakın 600 mhz işlemci 256 mb ram. Düşük bütçeler için demeyin nokiada da var.
Allah aşkına apple 3dli 4gli kaç model çıkardı?
htc'nin 4gli kaç modeli var böyle? benim bildiğim 3
lg'nin? optimus 3d var bi tek
samsung'un? daha yeni çıkardı bi tane
ve hala nokia 3dli 4gli çıkarmadı diye laf ediyosunuz, diğer markaların bütün modellerinde bunlar olsa da tamam nokia geride desek...

mert_1047

mert_1047

Üye
Donanım bana yeterli tek korkum cihazın qualcomm işlemci ve adreno gpuyla gelmesiydi onuda atlattığımıza göre bir problem yok

Uruloki

Uruloki

Üye
valla ben omap4 ile gelsin isterdim ama yaptıklarını görünce vazgeçtim yalnız bataryayı artıtsalarmış iyi olurdu çünkü işlemci 1.9 ghz e çıkabiliyormuş

01kubi

01kubi

Üye
n9 u bekleyin beklentilerinizi karşılayacak bence...:oke:

Üst Alt