Sizce Hangi Harddisk Markası Ve Neden?

Sponsorlu Bağlantılar

Sizce Hangi Harddisk Markası ve Neden?

• Kullanılan toplam oy
    74

teenwolfx

Üye
    Konu Sahibi
Sizce Hangi Harddisk Markası Ve Neden?
bende 80 gb Samsung var bir süre öncesine kadar memnundum ama şu anda değilim hem ses çıkartıyor hemde yavaş şöyleki birşey kopyalarken sanki bilgisayar kitleniyor ve virüs taraması yaptığımda yada hardisk e veri kopyaladığımda sesler çıkartıyor (kapı gıcırtısına benzer ama daha az).... servise gönderceğim ama şu anda imkansız...

ayrıca 40 gb western digital var onda samsung un aksine hiçbir sorun yok...

Bence Seagate en iyisi biraz sesli çalışıyormuş ama hem hızlı hemde sağlam...

van_hoijdonk

van_hoijdonk

Emekli Yönetici
Bende de samsung 80 gb var.. 1.5 sene oldu alalı geçen 1 ay kadar önce yandı.. Bana vatan serviste söylenen samsung hdd'lerin 1.5-2 sene sonra büyük ihtimalle yandığıydı..

Bu bilgiye göre samsung alma derim..

teenwolfx

Üye
    Konu Sahibi
<div class='quotetop'>(van_hoijdonk &#064; Nov 29 2005, 10&#58;45 PM) [post=217729]Quoted post[/post]</div><div class='quotemain'>
Bende de samsung 80 gb var.. 1.5 sene oldu alalı geçen 1 ay kadar önce yandı.. Bana vatan serviste söylenen samsung hdd&#39;lerin 1.5-2 sene sonra büyük ihtimalle yandığıydı..

Bu bilgiye göre samsung alma derim..
[/b][/quote]

aldık bir kere işin garibi ben 20 gün sonra değiştirmek için gittim 15 günü geçtiği için değiştirme yapmadılar

pcgold dan almıştım neyse ya 1,5 yıl sonra yenisini alırım.

bence en sağlamı seagate adamlar zaten 5 yıl garanti veriyorlar dile kolay 5 yıl bu.

sanırım western digital de 5 yıl garanti vermeye başladı ama samsung da öyle birşey yok sanırım.

slayer

Üye
benim samsung&#39;um 3-4 yıllık bi sorun yaşamadım...

ChavRash

ChavRash

Emekli Yönetici
Kuzenlerimin hepsinde Segate HDD var ve ortalama 1.5 - 2 yıldır kullanıyorlar, hiç sorun yaşamadılar bugüne kadar ya da benim haberim olmadı

Aeon

Üye
Seagatein &#351;u ana kadar sorun ç&#305;kard&#305;&#287;&#305;n&#305; duymad&#305;m iyi bir markad&#305;r

DeLmIrA

DeLmIrA

Üye
benim bilgisayar 2001de alınmıstı o zamandan beri samsung kullanıyorum 7200rpm 40 gb cok sorunsuz stabil calısıo bu yuzden samsung diorum ben

FrontmaN

FrontmaN

Üye
Benimkisi MaxtoR 160 gb taş gibi mübarek o kadar download a dayanıyor.

__Midas__

__Midas__

Üye
evde ve dükkanda samsung kullanıyoruz biri 60 diğeri 120 gb gayet stabil ve hızlı.

angelus_34

angelus_34

Üye
120 gb seagate sata kullanıom 7200 rpm tavsiye ederim şu ana kadar tık bile demedi

by_danger

Üye
bende 1. pc de 120gb segate var hiç bi sorun yok vede oldukça hızlı 2. pc mşde 99 yılında aldığım üzerinde olan 8.4gb ve 40gb segate var hiç birinde bi sorun yaşamadım tavsiye ederim

madmann

madmann

Üye
bence seagate(galiba-eminde&#287;ilim) al derim e&#287;er sata deste&#287;in varsa çünkü adamlar 200gb hdd yi 10000rpm yapm&#305;&#351;lar ki benm bi seagatem var 20gb en az 4y&#305;ll&#305;k ve hala cillop gibi çal&#305;&#351;&#305;yor ve her taraf&#305; kapal&#305; baracuda gibi bi&#351;i ama deriyle kaplanm&#305;&#351;

volkanik546

volkanik546

Üye
samsung 7200 rpm 40gb 3 yıldır kullanıyorum,henüz bir sorun yaşamadım,ama memnun değilim,çünkü sesli çalışıyor ve biraz yavaş,üstelik C / d ayırmışım,buna rağmen tembel,ayırmadan önce daha çok ağırdı,ayrıca antivüs taramalarında yine sesli çalışmakta,ilerleyen zamanda kaliteli ve daha yüksek gb lı bitane almayı düşünmekteyim..

DefectoR

Alacaksan ya seagate ya da Samsung... diğerleri hikaye, ses konusuna gelince senin diskinde problem var senelerce samsung disklet satmıştım hiç birinde sorun olmamıştı

oteb

Üye
Bu zamana kadar hep maxtor kullandım. Fakat bir keresinde "tıkırt"diye bir ses gelip mekanik olarak bozulmuştu... Aldığım yer garantili olmasına rağmen beni devamlı sallayıp oyaladı, ben de üzerine fazla düşmemiştim...

DefectoR

<div class='quotetop'>(oteb &#064; Dec 2 2005, 01&#58;13 PM) [post=219682]Quoted post[/post]</div><div class='quotemain'>
Bu zamana kadar hep maxtor kullandım. Fakat bir keresinde "tıkırt"diye bir ses gelip mekanik olarak bozulmuştu... Aldığım yer garantili olmasına rağmen beni devamlı sallayıp oyaladı, ben de üzerine fazla düşmemiştim...
[/b][/quote]
ne maxtordan ne de satıcısından hayır gelmez

kKORAY06

Üye
arkadaşlar biz westerni küçümsüyoruz ama benim hdd westeren 80gb lık walla 5 senedir gece gündüz demeden çalışıor o kadare bela atlattı yarı bozuk gidior 2 senedir walla bence westerne helal olsun
ama fawordim tabikide seagate

Uruloki

Uruloki

Üye
500gblik saegate kullanıyorum ne bir ısnma ne bir ses ne bir kilitleme yapıyor pc çok memnunum benim favorim seagate

GrabellA

GrabellA

Üye
5 yıldır samsung ... samsung forever :D

tr_anil

tr_anil

Üye
segate çok ii bir marka hiç sorun yaşamadim

Üst Alt