Şimdi Meego alsam bana nasıl bir artısı ve eksisi olur androide göre?

Sponsorlu Bağlantılar

Kedi Yavrusu

Üye
intel meego projesini rafa kaldırmadı, ara verdi.

Del Rey

Del Rey

Üye
Sen, işlemcisinin yarısının fazlasını oyunu açmaya yarayan emülatörü açan android ile yat kalk. :D Hatta berbat çalışan orijinal android tarayıcısı yerine opera kulanmaya mahkum ol. Kamera tuşuna bastıktan sonra 2 saat bekle. Apple çalıntısı galerisini kulan. Java oyunlarını emülatör ile aç. Qt uygulamalarını kullanma. Berbat görev yöneticisi ile görev yönetmeye çalış. Nokia geliştiricisi olmadığından ve yalnızca basit bir kullanıcı olduğundan anlamanı beklemiyorum zaten. :) Of be swype klavye... Üç yazdığımdan biri hatalı. Bu arada dediğin hiçbir şey Meego nun Android den kötü olduğunu göstermiyor. N9 un kötü olduğunu söyleyip duruyorsun ve Android ile ilgili sorduğumuz hiçbir şeye yanıt veremedin. :)

saruman_me

saruman_me

Üye
1 ghz işlemcisi olan telefon Angry Birds'te kasacaksa zaten hiç almayalım :)

Asphalt 6, Nova 2 HD gibi oyunlarda merak ediyorum ben performansını :)

----------Eklendi @ 22:06:51 ---------- Yazıldı @ 22:01:34 ----------

GS2 kadar esnek oynatıyormuş, ona flash desteği ekle bakalım o kadar esnek oynatabilecek mi.

Flash video izlerken browseri kaydırınca karelenme bile olmuyor GS2'de..
flash desteğinin olmadığını sölüyorsun arkadaş ben bu videoları nasıl açıyorum şu an en çok flash içerik olan site donanım haber denilen sitede ben hiç takılma veya donma görmedim ki tüm falash larda tutukluk yapmadan yerli yerindeyse nasıl oluyorda bu cihazda flash desteği olmuyor kardeşim gözünüzü seveyim ezbere konuşupta almak isteyen insanların kafasını karıştırmayın.. unutmayın kabul etmekte bi erdemliktir sen ilke edinmişsin nokia yı karalamayı canını yakacak ne yaptı bu marka sana acaba..?

Lenneth

Üye
Sen, işlemcisinin yarısının fazlasını oyunu açmaya yarayan emülatörü açan android ile yat kalk. :D Hatta berbat çalışan orijinal android tarayıcısı yerine opera kulanmaya mahkum ol. Kamera tuşuna bastıktan sonra 2 saat bekle. Apple çalıntısı galerisini kulan. Java oyunlarını emülatör ile aç. Qt uygulamalarını kullanma. Berbat görev yöneticisi ile görev yönetmeye çalış. Nokia geliştiricisi olmadığından ve yalnızca basit bir kullanıcı olduğundan anlamanı beklemiyorum zaten. :) Of be swype klavye... Üç yazdığımdan biri hatalı. Bu arada dediğin hiçbir şey Meego nun Android den kötü olduğunu göstermiyor. N9 un kötü olduğunu söyleyip duruyorsun ve Android ile ilgili sorduğumuz hiçbir şeye yanıt veremedin. :)
:zuhaha: Androidin berbat tarayıcısı lafına baştaki ifadedeki adamlar güler :)Millet Symbian ın kötü tarayıcısı yüzünden Opera ya mahkum sen gelmiş Android inki kötü diyosun.. Yorum yazmayacaktım dayanamadım. Dandirik java ve qt uygulamalarına ihtiyacımız var sanacak görende..Symbian Belle ile Android in arayüzünü çalmışlar asıl, siz ona bir bakın. Bir çalıntıdır gidiyor..

Uruloki

Uruloki

Üye
madem çalıntı dava etsin o zaman yoksa google java dilini kullandığı için oracle ile zaten davalık olduğu için mi yemiyor dava etmeye ve ya nokia nın dolu patentini ihlal ettiği için olabilir mi ya da şöyle düşünelim android java dilini kullandığı için javaya mahkum yani java programlara ihtiyacınız ve bunun içinde emulator e ihtiyacınız ayrıca bir arkadaş android in kendi tarayıcısına 6-6.5/10 puan N9 un tarayıcısına da 8-8.5/10 puan vermişti ve opera ile başabaş gittiklerini söylemişti kimdi bu acaba merak içerisindeyim

Lenneth

Üye
O arkadaş 2.2 nin tarayıcısına puan vermişti :)

Uruloki

Uruloki

Üye
fark etmez android in gelişimini bende görüyorum fakat flash desteği olmayan bir tarayacı ile flash içeriğe sahip bir sayfayı açmak yanlış olur onun için flash içermeyen bir sayfada test yapmak çok daha mantıklı plur ve ya yiyorsa html5 kodlu bir sayfada kapıştırabilirsin ve bütün siteler ufaktan başladı geçmeye buna mecburlar çünkü windows 8 bile html5 temelli uygulamaları destekliyor

• Beğen
Tepkiler: n000k
Del Rey

Del Rey

Üye
:zuhaha: Androidin berbat tarayıcısı lafına baştaki ifadedeki adamlar güler :)Millet Symbian ın kötü tarayıcısı yüzünden Opera ya mahkum sen gelmiş Android inki kötü diyosun.. Yorum yazmayacaktım dayanamadım. Dandirik java ve qt uygulamalarına ihtiyacımız var sanacak görende..Symbian Belle ile Android in arayüzünü çalmışlar asıl, siz ona bir bakın. Bir çalıntıdır gidiyor..

Symbian Belle çalıntıysa Samsung'un Menü'lerinin ne kadar orijinal olduğunu merak ediyorum :) Android 2.3'ün galerisi yine iOS Çalıntısı bir galeri dizaynı. Ben çok Android kullandım ve Symbian Belle'deki tek Android alıntısı şey, pull-down menü.

Tekrar söylüyorum,Android'in hiçbir kötü yanını söylemeden; tıpkı küçük çocuklar gibi bir yerde kalıp; dönüp dolaşıp Nokia kötü Nokia kötü Nokia kötü diyorsun.

Biz Symbian Belle'yi değil MeeGo'yu soruyoruz; kendini küçük düşürme konusunda uzmanlığın muhteşem; ki v20.0.024 güncellemesi ile C5-03; Anna ile N8 gibi telefonların tarayıcıları son derece iyi durumda ve HTML 5 yetenekleri ileri düzeyde sayılabilir. Flash oynatabiliyoruz, HTML 5 sayfaları açabiliyoruz, C5-03'te bile kesintisiz KS bulunuyor. aha ne?

Android'in orijinal tarayıcısı aşırı düzeyde yetersiz ki demek Opera kullanıyorsun. Ben BNG'nin son sürümü geldiği andan itibaren Opera'yı telefondan kaldırdım :) Kısaca, güldürüyorsun beni :)

Android'in donanımı hangi iyi yönüyle kullandığını söyler misin bana? Çok iyi biliyorsan söyle bunu. (Yine konuyu dağıtırsın, o ayrı :D Buna da boşboğazlık denebilir.)

----------Eklendi @ 10:39:45 ---------- Yazıldı @ 10:33:56 ----------

O arkadaş 2.2 nin tarayıcısına puan vermişti :)

2.3'ün de pek bir farkı yok. 2.4'e kadar bekleyin siz. N9'un WebKit 2 tarayıcısı muhteşem özelliklere sahip; Android'i her defasında da ezer. 3. Parti yazılımlar zaten belli (ezik). Opera Mini'nin sayfa yorumlama şekli harika zaten. :d:

boroborox

boroborox

Üye
    Konu Sahibi
beyler konuyu süper dağıttınız sizden artı ve eksiler dedik birbirinizi yediniz yokmu + lar şudur -ler şudur diycek birisi bi özet geçebilir mi?

Del Rey

Del Rey

Üye
MeeGo'nun Artıları:

• ​Qt, Android, C ve Java uygulamalarını çalıştırabilirsin. Bu nedenle uygulama kıtlığı çekmezsin.
  • İnternet tarayıcısı WebKit 2 desteği ile gelir aynı zamanda hafifletilmiş bir Flash desteği de vardır. Ve de PC'lerdeki Chrome'dan sonra en çok HTML 5 desteği MeeGo trayaıcısında.
  • Grafik işlemci her yerde kullanılır. Bu da Swipe işlemi ve Pinch-to-zoom dahil her yerde kesintisiz efekt ve hız demektir.
  • Galeri ve fotoğraf gibi işlemler çok hızldıır. (Videolara bakabilirsin) Bu da sana zaman kazandırır.
  • Dahili NFC Sürücüleri tanıtılmıştır, yani T20, 701, 700, N950, N9, 600, C7 gibi NFC destekli telefonlarla veya bankamatik işlemleri gibi işlemleri rahatça yapabilirsin. Hem de Bluetooth'tan hızlı ve güvenlidir.
  • MeeGo'dan sıkılırsan kodlarıyla oynayabilirsin veya O/C yapabilirsin veya OpenMoko, Moblin, Android, Maemo, Ubuntu Mobile, Qt Extended, hatta geri dönüşü olmayan Symbian bile kurabilirsin (eğer yapabilirssen) telefonuna; ve MeeGo bundan etkilenmez.
  • Bir web sitesini beğendin mi? Ana menüne uygulama olarak kayıt etme seçeneği var tarayıcıda.
  • Dahili haritalar, bisiklet, yürüme, toplu taşıt ve araç navigsayonu ile birlikte gelir ve Türkiye haritaları kuruludur. Yani indirmene gerek kalmaz.
  • Nokia Türkiye Genel Müdürü Çiçek Uyansoy İcan'ın dediği gibi; MeeGo bizi kaygılandırmayan bir işletim sistemi; aslında biraz geçiş döneminde kaldığı doğru ama yakında Windows Phone'lu Nokia'lar çıkıyor. Onlar da port edilir ve telefonunu harika şekilde kullanırsın.
  • Donanımı verimli kullanır. Android'in 2x daha az donanım kullanır. Bu sayede N9 donanımlarında bile SGS 2 kadar verim alabilirsin.
Android'in Artıları:
  • Arkasında Google ve büyük firmalar destek vermektedir ve 2.4 güncellemesi sunulacak.
  • Android Market çok geniştir ve uygulama sıkıntın olmaz.
  • Tarayıcısı iyi değilse bile Flash desteği çok gelişmiş denebilir.
  • Başka birşey aklıma gelmiyor, ama unutma Android'i MeeGo'lu her telefona da kurabilirsin. Ama Nokia'nın MeeGo'sunu yalnızca Nokia'da kullanabilirsin.

• Beğen
Tepkiler: ngnadirng, Cihanî Sultan, brk38 ve 3 diğerleri
ultrayer6

ultrayer6

Üye
bak kardeşim, meego'yu geçtim, hadi meego gibi bir sistemi geçelim (meego'yu nasıl geçerim aman allahım)

telefon sadece donanımı için bile alınır fm verici, usb otg, nfc, 8 mpx kamera, tasarımı, 1 gb ram, 16/64 gb dahili bellek vs. vs.
sen o telefona android yüklersin.

ama androidli bir telefona meego yükleyemezsin.

ki meego geçilecek bir sistem değil. Neden samsung gibi, asus gibi, acer gibi şirketler meego'ya yöneliyor acaba?

Android zaten baştan yaptı hatayı, Nexus One'dan beri o GPU'yu yerleşik olarak kullanamıyor, iOS ve MeeGo burada karşımıza çıkıyor işte, Android isterse 4 GB Nvidia Tegra 2 GPU koysun, arkada çok fazla uygulama açıkken o menü, o görsellik laglardan çekilmez olur.

Tabletlerde durum daha da zorlaşıyor, çözünürlüklerin suyu çıktı ve tüm yük işlemcide, GPU kullanılmıyor ve birden çok işlem açtığında işlemci kafayı yeyip "banane yuaa" diyerek res çekebiliyor.

Android 3.xx güncellemelerinde Android Ice Cream Sandwich güncellemesi ile sorunun düzeleceğini söylüyorlar fakat, o güncelleme tabletler için, sen mobil cihazlara yine kullanamayacaksın o güncellemeyi.

Del Rey

Del Rey

Üye
Katılıyorum :oke: Ben yakında telefon alıcam. Ya N9, ya da i5 almayı düşünüyorum.

Lenneth

Üye
bak kardeşim, meego'yu geçtim, hadi meego gibi bir sistemi geçelim (meego'yu nasıl geçerim aman allahım)telefon sadece donanımı için bile alınır fm verici, usb otg, nfc, 8 mpx kamera, tasarımı, 1 gb ram, 16/64 gb dahili bellek vs. vs.sen o telefona android yüklersin.ama androidli bir telefona meego yükleyemezsin.ki meego geçilecek bir sistem değil. Neden samsung gibi, asus gibi, acer gibi şirketler meego'ya yöneliyor acaba?Android zaten baştan yaptı hatayı, Nexus One'dan beri o GPU'yu yerleşik olarak kullanamıyor, iOS ve MeeGo burada karşımıza çıkıyor işte, Android isterse 4 GB Nvidia Tegra 2 GPU koysun, arkada çok fazla uygulama açıkken o menü, o görsellik laglardan çekilmez olur.Tabletlerde durum daha da zorlaşıyor, çözünürlüklerin suyu çıktı ve tüm yük işlemcide, GPU kullanılmıyor ve birden çok işlem açtığında işlemci kafayı yeyip "banane yuaa" diyerek res çekebiliyor.Android 3.xx güncellemelerinde Android Ice Cream Sandwich güncellemesi ile sorunun düzeleceğini söylüyorlar fakat, o güncelleme tabletler için, sen mobil cihazlara yine kullanamayacaksın o güncellemeyi.
O güncelleme mobil cihazlar icin gelecek çok bilgili(!) arkadaşım :)

----------Eklendi @ 14:51:11 ---------- Yazıldı @ 14:50:28 ----------

O şirketler WP7 de kullanıyor, yaşasın WP7 o zaman.

----------Eklendi @ 14:52:30 ---------- Yazıldı @ 14:51:11 ----------

Android yüklenince tuşsuz bir telefonda nasıl kullanırsınız merak ediyorum n900 de bile düzgün çalışmıyorken gelip burda ezbere konuşmayın :)

----------Eklendi @ 14:55:34 ---------- Yazıldı @ 14:52:30 ----------

Androidde overclock edilebiliyor sanki bir tek MeeGo lu cihazlar ediliyormuş gibi..

Opera Mobile kullanıyorum çünkü kullandıgım kıytırık Symbianlı telefonlar yüzünden ona alıştım ki düşük işlemcili Symbian ları ağlatan Opera Mobile Androidde jet gibi.. Kendi tarayıcısıda gayet iyi.

punisher123

punisher123

Üye
Tamam Lenneth kardeşim,Android 1 numara,Şimdi Şu android bölümüne gidebilirmisin Lütfen? Bırak biz MeeGomuzla mutluyuz,Lütfen Bırak artık,Yeter..

Lenneth

Üye
Tamam Lenneth kardeşim,Android 1 numara,Şimdi Şu android bölümüne gidebilirmisin Lütfen? Bırak biz MeeGomuzla mutluyuz,Lütfen Bırak artık,Yeter..
Tamam arkadaşlar, desteği kesilmiş sisteminizle size mutluluklar.

_ardaa

_ardaa

Üye
Tamam arkadaşlar, desteği kesilmiş sisteminizle size mutluluklar.

Burada garip olan bir nokta var ne olduğunu biliyor musun? ben söyleyeyim insanları zorlamak zorla yönlendirmek, herkes istediğini seçmekte özgürdür ister desteği kesilmiş işletim sistemi ister Android iste ios neden illa herkes Android kullanmak zorundaymış gibi hissediyorsun ki? şimdi ben tamam Androi'de geçtim desem çok mu mutlu olacaksın merak ediyorum yada Google sana üstün gayret madalyası mı verecek.

Lenneth

Üye
Burada garip olan bir nokta var ne olduğunu biliyor musun? ben söyleyeyim insanları zorlamak zorla yönlendirmek, herkes istediğini seçmekte özgürdür ister desteği kesilmiş işletim sistemi ister Android iste ios neden illa herkes Android kullanmak zorundaymış gibi hissediyorsun ki? şimdi ben tamam Androi'de geçtim desem çok mu mutlu olacaksın merak ediyorum yada Google sana üstün gayret madalyası mı verecek.
Siz bu sistemi savununca maaş veriyor size sanırım bu Nokia.

Del Rey

Del Rey

Üye
Ya sen nasıl bir insansın? Sana kaç mesajdır Android'in doanımı nasıl iyi kullandığını söyle diyorum; kıytırık mesajlar atıp duruyorsun millete. Google falan yokken Nokia vardı, ki eğer bir geliştirici olsaydın; ki artık onu olabileceğini sanmıyorum bu kafa varken; Symbian'ın iyi yönlerini görürdün.

Android'de NFS Shift açtığımda 512 MB RAM'in 300'si gidiyor; zaten 200 MB önbellek, android market, oyun emülatörü desek :P Android'in açıkçası bu konuda işini bilmiyor; ayrıca MeeGo'ya 1.3 geliyor.

Aynı zamanda güncellemeleri şöyle tanımlayabilirsin:

Sistem hatası ve yanlışlıkları -> Doğru Orantı <- Güncelleme sıklığı ve sayısı

Eskiden Symbian kullanman kimsenin umrunda değil; şu an elimdeki C5-03 bile Flash video izlememe yetip, birçok HTML 5 içerik açmamı da sağlıyor. Bu da senin biraz geriden konuştuğunu düşündürüyor bana.

Ki biz, Symbian'dan değil MeeGo'dan bahsediyoruz. Artık Symbian ile ilgili dediklerini kesip; MeeGo'nun kötü yanlarını saymaya başlar mısın? Ah, ve de Android'in iyi yanlarını. Ama Nokia'ya karşı düşmanlığının olması yüzünden MeeGo doannımsız bile çalışsa berbat diyeceğinden eminim. Fandroidci.

Düzgünce tartışırsan, Android bölümüne ağlayarak gideceğinden eminim.

----------Eklendi @ 16:34:09 ---------- Yazıldı @ 16:32:02 ----------

Androidde overclock edilebiliyor sanki bir tek MeeGo lu cihazlar ediliyormuş gibi..

Kafan kıytırık ve işe yaramaz ezici laflara daha az çalışsaydı belki, yukarıda Android'in overclock edilemediği gibi birşey söylemediğmiizi görürdün. Yazık :)

_ardaa

_ardaa

Üye
Siz bu sistemi savununca maaş veriyor size sanırım bu Nokia.

Aynı şey senin içinde geçerli sanırım, bizim sınırlarımız var eğriye eğri doğruya doğru demesini biliyoruz da siz bunu öğrenemediniz varsa yoksa Android, Symbian'ı geçtiniz MeeGo'ya el atıyorsunuz artık ama MeeGo Nokia ve Intel işbirliği ile geliştiriliyor ve tek platforma bağımlı değil alanı geniş smartphone, tablet, netbook vs.

Del Rey

Del Rey

Üye
Aynı şey senin içinde geçerli sanırım, bizim sınırlarımız var eğriye eğri doğruya doğru demesini biliyoruz da siz bunu öğrenemediniz varsa yoksa Android, Symbian'ı geçtiniz MeeGo'ya el atıyorsunuz artık ama MeeGo Nokia ve Intel işbirliği ile geliştiriliyor ve tek platforma bağımlı değil alanı geniş smartphone, tablet, netbook vs.

Evet. MeeGo şu an; Elektronik Marketleri bilgilendirme cihazları, akıllı televizyonlar, giriş seviyesi masaüstü bilgisayar, tabletler, nettoplar, netbooklar, laptoplar, akıllı telefonlar, araç içi aygıtlar, navigsayon cihazları gibi birçok şeyde kullanılıyor.