Şimdi Meego alsam bana nasıl bir artısı ve eksisi olur androide göre?

Sponsorlu Bağlantılar

boroborox

boroborox

Üye
    Konu Sahibi

Kedi Yavrusu

Üye
gerçek multitasking, aynı anda 200 uygulama bile açsan teklemezsin
en iyi mobil web tarayıcı + tweak flash mıydı öyle bişeydi netten video izlersin androiddeki gibi
android uygulamalarını da çalıştırabiliyor, böylece uygulamalarından mahrum kalmazsın
androidin bile yapamayacağı görsellikler
nfc teknolojisi, usb okuma, fm verici vs. ek donanımsal özellikler
android gibi açık kaynak ve android gibi linux tabanlı (böylece diğer şirketlerin de dikkatini çekmiş bulunuyor)

boroborox

boroborox

Üye
    Konu Sahibi
tşk...

Lenneth

Üye
gerçek multitasking, aynı anda 200 uygulama bile açsan teklemezsin
en iyi mobil web tarayıcı + tweak flash mıydı öyle bişeydi netten video izlersin androiddeki gibi
android uygulamalarını da çalıştırabiliyor, böylece uygulamalarından mahrum kalmazsın
androidin bile yapamayacağı görsellikler
nfc teknolojisi, usb okuma, fm verici vs. ek donanımsal özellikler
android gibi açık kaynak ve android gibi linux tabanlı (böylece diğer şirketlerin de dikkatini çekmiş bulunuyor)

Android uygulamalarını çalıştırabiliyor diyorsunuzda durun bir emulatörü yayınlasın adamlar, hangi uygulamalar çalışıyor hangileri çalışmıyor görelim bakalım ? En iyi web browser'mış pöh kur bir Opera Mobile uçursun seni.. Düşük CPU'lu kıytırık Symbian telefonlardaki gibi değil performansı Android'de yağ gibi kayıyor..

• Beğen
Tepkiler: stalker67
Hex4d0r

Hex4d0r

Üye
Android uygulamalarını çalıştırabiliyor diyorsunuzda durun bir emulatörü yayınlasın adamlar, hangi uygulamalar çalışıyor hangileri çalışmıyor görelim bakalım ? En iyi web browser'mış pöh kur bir Opera Mobile uçursun seni.. Düşük CPU'lu kıytırık Symbian telefonlardaki gibi değil performansı Android'de yağ gibi kayıyor..

Tamam Kur bakalım N9'a da opera ne olacak o zaman. Burad biz OS'un kendi tarayıcısından bahsediyoruz.

Kedi Yavrusu

Üye
symbian tarayıcısından bahsetmiyoruz dikkat edersen meegonun tarayıcısından bahsediyoruz

Lenneth

Üye
Tamam Kur bakalım N9'a da opera ne olacak o zaman. Burad biz OS'un kendi tarayıcısından bahsediyoruz.

Windows kullanıyoruz diye internet explorer kullanmak zorunda mıyız ? Hayır..

1500 liraya N9 alacağıma Galaxy S2 alırım kurarım Opera Mobile'i çift çekirdeğe MeeGo falan kalmaz silip süpürür.. :)

• Beğen
Tepkiler: stalker67 ve boroborox
legend_hellfire

legend_hellfire

Üye
Forumu cok uzun süredir takip ediyorum.. Su ana kadar nerdeyse hic yorum yapmadım ama simdi yapıcam.. Lenneth bugün okudugum tüm yazılarda nokiayı ve meegoyu kötülemissin. Bu yaptıgın düsmanlık degilde nedir ? Meegonun bu kadar kötü oldugunu nasıl bilebiliyorsun merak ettim de ?

Lenneth

Üye
Forumu cok uzun süredir takip ediyorum.. Su ana kadar nerdeyse hic yorum yapmadım ama simdi yapıcam.. Lenneth bugün okudugum tüm yazılarda nokiayı ve meegoyu kötülemissin. Bu yaptıgın düsmanlık degilde nedir ? Meegonun bu kadar kötü oldugunu nasıl bilebiliyorsun merak ettim de ?

Nokia'yı sevmiyorum, akıllı telefon piyasasında nerde olduğu da ortada zaten.

MeeGo kötü demiyorum ama birileri gelip N9 çıkınca uçacak kaçacak Android'i ezecek derse " :zuhaha: " bu ifadedeki adamlar güler :) 2-3 yıl süreye ihtiyacı var. Google'da deli gibi çalışıyor, uyumuyor...

Ayrıca Nokia'nın yapacağı akıllı telefondan hayır gelmeyeceğini bildiğim için Samsung veya LG'nin el atmasını bekliyorum.

• Beğen
legend_hellfire

legend_hellfire

Üye
Nokia'yı sevmiyorum, akıllı telefon piyasasında nerde olduğu da ortada zaten.

MeeGo kötü demiyorum ama birileri gelip N9 çıkınca uçacak kaçacak Android'i ezecek derse " :zuhaha: " bu ifadedeki adamlar güler :) 2-3 yıl süreye ihtiyacı var. Google'da deli gibi çalışıyor, uyumuyor...

Ayrıca Nokia'nın yapacağı akıllı telefondan hayır gelmeyeceğini bildiğim için Samsung veya LG'nin el atmasını bekliyorum.

Aslına bakarsan bende Nokiaya gıcık olmaya basladım ama senin dediklerini alacagıma giderim İphone alırım daha iyi. N9 evet belki biraz abartılıyo ama bence cıktıktan sonra yorumlanması daha mantıklı..

• Beğen

Lenneth

Üye
Aslına bakarsan bende Nokiaya gıcık olmaya basladım ama senin dediklerini alacagıma giderim İphone alırım daha iyi. N9 evet belki biraz abartılıyo ama bence cıktıktan sonra yorumlanması daha mantıklı..

iPhone 4'ün internet performansı o fiyat bandındaki diğer telefonlarla yarışamayacak kadar kötü. Flash desteğide sunmuyor..

Çok kaliteli oyun ve uygulama isteyen biri iPhone tercih etmeli.

punisher123

punisher123

Üye
Nokiayı sevmemen,Onunla ilgili her konuya dalıp onunla ilgili saçma sapan yorum yapma hakkını vermez,bizimde sevmediğimiz markalar var (İphone çakması galaxyler ) ama Gidip peşinden kovalamıyoruz kötülememek için..

Lenneth

Üye
Nokiayı sevmemen,Onunla ilgili her konuya dalıp onunla ilgili saçma sapan yorum yapma hakkını vermez,bizimde sevmediğimiz markalar var (İphone çakması galaxyler ) ama Gidip peşinden kovalamıyoruz kötülememek için..

Bana görede Nokia için olumlu yapılan yorumlar "Saçma sapan" olsun oldu mu şimdi ? :)

Sizin ben şuraya yorum yapmıyorum sende buraya yorum yapma demeniz beni bağlamıyor, istediğim yere yorum yaparım ;)

• Beğen
Tepkiler: Cihanî Sultan
Uruloki

Uruloki

Üye
@Lenneth normal flashsız bir sayfayı açarsan webkit 2 teknolojisini geçebilicek başka bir tarayıcı şu an yok ve ya üstüne doğru geliyim html5 kodlu bir site aç ki şu an büyük tüm siteler ya html5 koduna geçmiş ya da geçmek için hazırlıkara başlamış durumda hem dedi.im gibi aç flash olmayan siteyi bak neler oluyor webkit 2 diyorum mac üzerinde safari görmediğin için şimdi yine webkit 2 üzerine kurulmuş v8 java motoruyla(yahu bu google takmış javaya he gerçi oracle dava açtı o da mı hırsız acaba :) ) chrome en hızlısı diyebilirsin fakat dediğim gibi webkit 2 tabanlı ama ona göre daha başarılı olan mozilla aurora var ve alpha olmasına ksrşın böyle neyse sana iyi google lı günler dilerim

• Beğen
Tepkiler: Cihanî Sultan

Kedi Yavrusu

Üye
mobil alanda html5 konusunda en iyi olan, pc browserlarıyla dahi kapışan ve chrome dışında tüm tarayıcıları sollayan bir mobil tarayıcıdan bahsediyoruz, arkadaş gelmiş opera mobile kur daha hızlıdır meegoya diyo hey allahım cahilliğe bak. fandroidlik yapmak adına ne diyeceğini şaşırmış durumda.

• Beğen
Tepkiler: ngnadirng

Lenneth

Üye
mobil alanda html5 konusunda en iyi olan, pc browserlarıyla dahi kapışan ve chrome dışında tüm tarayıcıları sollayan bir mobil tarayıcıdan bahsediyoruz, arkadaş gelmiş opera mobile kur daha hızlıdır meegoya diyo hey allahım cahilliğe bak. fandroidlik yapmak adına ne diyeceğini şaşırmış durumda.

Cahilliğe bak ? Mobil sistemler konusunda nerden sertifika aldığınızı merak ediyorum ? Bana bu kadar rahat cahil diyebildiğinize göre :)

punisher123

punisher123

Üye
Lennteth,Boşuna laf kalabalığı yapma,Niyetin zaten belli,Bilgi paylaşmak yerine sürekli laf atmak peşindesin,çok sevdiğin android bölümüne git lütfen,Meego bölümünde tartışma çıkarmanın alemi yok..

Del Rey

Del Rey

Üye
Cahilliğe bak ? Mobil sistemler konusunda nerden sertifika aldığınızı merak ediyorum ? Bana bu kadar rahat cahil diyebildiğinize göre :)

Pekâlâ, benimle tartış o zaman. Symbian geliştiricisiyim, bu forumdaki Symbian bölümünde çoğu kişinin hatta Nokia'ın yapamadığı şeyleri yaptım ve Türkçe olarak sundum. PNHT'ye C5-03 CFW nasıl yapılacğaının fikrini ben buldum. Polarbit oyunlarının bazılarını C5-03'e portladım. Geliştirici forumlarında uygulama programlama alanlarında da ders veriyorum.

Herneyse, seninki biraz cahiliyete biraz da gerçekçiliğe kaçır denilebilir. Ama Internet Explorer'dan bahsettiğin için yalnızca Windows kurup kullanmışsın sanırım. Birçok Linux dağıtımını ve de x86'ya uyumlu OSX kullandım. OS X'de Safari'nin performansı ile yarışabilecek tarayıcı çok az. Chrome onlardan biri ve WebKit 2 üstüne kurulu bir tarayıcı. Windows IE zaten berbat bir tarayıcı. Onu tarayıcıdan saymana şaşırdım. Birçok kişi onu öyle saymıyor.

Bir örnek; Nokia N8 Kamera üstüne kurulu bir telefon denebilir. Diğer telefonlardan kamera alanındaki üstünlüğü (en azından çözünürlük olarak) daha fazla. Windows'un da internet alanındaki üstünlüğü daha az.

Nokia N9, Çift çekirdekli yüksek hızlı işlemcilere ihtiyaç duymuyor. Bunun nedeni de sistemi en fazla Maemo kadar yiyebilecek olan MeeGo. Aynı zamanda çok da stabil çalışıyor. Orijinal tarayıcısı iyi olursa neden 3. Parti yazılımlara ihtiyaç duyulsun ki? Demek ki, Android altında çalışan yazılımla birlikte gelen varsayılan tarayıcı berbat ki, sen bize Opera'yı söylüyorsun :)

E, o zaman cevabı kendin verdin. Bize gerek kalmadı ki :) MeeGo'nun kendi tarayıcısı herhangi bir 3. parti tarayıcıdan daha iyi olduğundan (gerek Opera olsun gerek Fennec olsun) kendi kendine yetiyor. HTML 5 Desteği zaten çoşmuş durumda denebilir. Android telefonların kendi tarayıcılarındaki HTML 5 deteğini son derece yetersiz buluyorum.

• Beğen
Tepkiler: fLuke!, ngnadirng ve stalker67
TheCower

TheCower

Üye
Valla ben her işletim sistemini kullanmak isterim. Öyle fançılık falan yapmam yani ister android ister meego isterse anna belle olsun bada olsun ios olsun. Önemli olan zaten benim işimi görmesi değil mi fanciliğa ne gerek var ki? Nokia gerçekten çöküntü durumunda olduğundan kimse nokiayı kötülerken symbian hariç diğer kullandığı yazılımları kötüleme gibi hataya düşmesin. Valla bu konuyu okurken androidden soğudum :) samsung lg gibi markalar meegoya telefon çıkarırlarsa ben de onu kullanmaya başlayabilirim. Çünkü nokiaya gerçekten bozuldum çok dönek bi firma. Bi daha da almam zaten nokia. Android ve iosa da sıcak bakmıyorum. Çünkü bunlar lider gibi. Amma ne zaman düşeceği belli değil o yüzden arkasında sağlam bir dayanağı olan bir işletim sistemini kullanmak daha mantıklı. Bada ve meego güzel gibi hani isimleri de kulağa hoş geliyor :) bunu da niye yazdığımı bilemiyorum ama neyse iyi forumlar :)

Del Rey

Del Rey

Üye
Samsung Wave'leri test ettim. Bada, açıkçası berbat bir işletim sistemi. Symbian Belle onu rahatça sollayabilir. KIES'e bağlı olursun Bada'da tıpkı iOS'un iTunes'a bağlı olduğu gibi. İşlevsellik ve esnklik sıfır derecesinde. Ana menü iOS'tan çalıntı, ana ekran Android'lerin ana ekranından, uygulamalar az ve berbat. Symbian uygulamaları bile Bada uygulamaları karşısında AppStore uygulamaları gibi kalıyor.

• Beğen
Tepkiler: zeusahmet