Telefon Tavsiyesi samsung wave mi yoksa nokia n900 mü ?

Sponsorlu Bağlantılar

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
nedenaaneen

nedenaaneen

Üye
    Konu Sahibi
samsung wave mi yoksa nokia n900 mü ?
selam. n900 ile samsung wave arasında kalmış durumdayım. n900 daha güvenilir bi cihaz gibi geliyor bana. ama bi kaç tereddütüm var. mesela: müzik dinlerken ses kalitesi nasıl ? ekolayzır ayarı yok diyorlar bazıları.. sonra parçalar arasında geçişte bir saniyelik bir kesiklik olduğu söyleniyor ? birde iki makine arasındaki işlemci farkı gözümü korkutuyor biraz. n900 600 mhz idi sanırım, samsung ise 1ghz..

samsung wave'in ekranı ve kamerası ise çok cazip. bunun dışında ses kalitesi de iyiymiş okuduğum kadarıyla..

alalacağım telefonla internetten bişeyler indirmek (müzik), video izlemek bi de müzik dinlemek benim için önemli olan şeyler..

yok mudur şöyle iki telefonuda az çok tanıyan birileri, şöyle objektif bi kıyaslama yapsın ?

eagleneco

eagleneco

Üye
n900 şuan piyasada yok sanırım ama şöyle bi özelliklerine baktım, incelemelerden biri:
ARTILAR
Çok hızlı, multitasking, X Terminal, hassas ekran, başarılı tarayıcı, gelişmiş mutimedya yetenekleri.
EKSİLER
Tuş takımı rahat değil, multi-touch yok, sadece yatay kullanılabiliyor, daha ince olabilirdiilirdi.
SONUÇ
Maemo 5 işletim sistemiyle fark yaratan Nokia N900, hızlı işlem yeteneği ve aynı anda birden fazla uygulamayı çalıştırabilmesiyle harika bir cihaz. Mobil internet tutkunlarına kesinlikle öneriyoruz.

wave i 5 gündür kullanıyorum.görüntü olarak ince, zarif ve güzel bir telefon. Yukarıda + olarak gösterilen hız multitasking, tarayıcı gibi özellikleri wavede de çok iyi. Ayrıca wave de desteklenen media formatları daha geniş mesela mkv video formatı, divx ve aynı zamanda altyazı desteği, televizyona bağlayabiliyosun
Donanımsal olarak en yeni teknolojileri kullanmış wireless n , bluetooth 3,0
Ekranı ve kamerası 10 numara. Ben hiç bir telefondan bu kalitede fotolar beklemezdim. gece çekimleri bile güzel flaş küçücük olmasına rağmen etkisi büyük.

benim düşüncem wave tabi n900 ün ekstra klavyesi var buda telin kalın olması demek.
tercih senin.

nedenaaneen

nedenaaneen

Üye
    Konu Sahibi
@eagleneco: samsug'a güvenemiyorum açıkcası ya. yoksa telefon gerçektende bi harika. beni htc hd2'den soğuttu ilk görüşte. o ekran filan nedir öyle! ama mesela internetten anime izliyorum bazen. kullandığım iki tane site var: animefreak ve animecrazy ha bi de megavideo varr.. mesela onlarda video izleyebilir miyim wave ile yoksa sadece youtube mu ?

eagleneco

eagleneco

Üye
ben netten video izleme olayını denemedim. Herkes yazmış facebook, youtube, bunlar banko : )
internet tarayıcısı ile izlenmediğini yazmışlar, buda flash versiyonu ile ilgili olduğunu söylüyolar. Umarım bu konuda aşılır. Şuan için güven problemine bir cevabım yok. Çünkü benim ilk samsung telefonum. Şu ana kadar bi güncelleme çıkmadı telefona ama eminim her telefona olduğu gibi bundada bazı özellikleri iyileştirmek adına güncelleme dosyaları çıkacaktır.
:) acelen yoksa bekle galaxy s al.
Alternatif olarak 8000 omnia 2 ye baktınmı. Windows mobile sonuçta.

:::burak:::

:::burak:::

Üye
n900al abi neden çünkü adı üstünde n900:emoamca:

M3L!H

M3L!H

Üye
Nokia n900 al. Çünkü n900'ün Tarayıcısı Firefox. Flash 9 desteğide var. Web sitelerini tablet pc gibi gezersin ve oyunlarını çok rahat oynarsın.. Bence tek eskiği multi-touch ve amoled ekranın olmayışı..

nedenaaneen

nedenaaneen

Üye
    Konu Sahibi
@eagleneco: ya piyasada kullanacağım üç telefon var şu an. samsung wave, nokia n900 bi de motorola milestone. bunun dışında ilgimi çeken pek bi model yok. bi de yıllardır motorola modelleri kullanıyorum. ilk defa motorola dışında bi telefon alıcam inşallah :)

ahh bi de şu wave'de internet üzerinden anime izleme olasılığı olaydı nolurduu :/

bu arada internet üzerinde 760 filan diyor bazı siteler samsung wave için. ama darty olsun, teknosa olsun 999 diyor. bu fiyat farkının sebebi ne acaba ?

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...