Telefon Tavsiyesi nokia n900 mü yoksa samsung wave mi ?

Sponsorlu Bağlantılar

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
nedenaaneen

nedenaaneen

Üye
    Konu Sahibi
nokia n900 mü yoksa samsung wave mi ?
selam. n900 ile samsung wave arasında kalmış durumdayım. n900 daha güvenilir bi cihaz gibi geliyor bana. ama bi kaç tereddütüm var. mesela: müzik dinlerken ses kalitesi nasıl ? ekolayzır ayarı yok diyorlar bazıları.. sonra parçalar arasında geçişte bir saniyelik bir kesiklik olduğu söyleniyor ? birde iki makine arasındaki işlemci farkı gözümü korkutuyor biraz. n900 600 mhz idi sanırım, samsung ise 1ghz..

samsung wave'in ekranı ve kamerası ise çok cazip. bunun dışında ses kalitesi de iyiymiş okuduğum kadarıyla..

alalacağım telefonla internetten bişeyler indirmek (müzik), video izlemek bi de müzik dinlemek benim için önemli olan şeyler..

yok mudur şöyle iki telefonuda az çok tanıyan biri, şöyle objektif bi kıyaslama yapsın ?

cuneytbozkurt

Üye
Bence çok yalnış karşılaştırmalar bunlar. amaç internet se n900 telefonsa yine n900 :) sadece gsm üzerinden görüntülü arama yok. gtalk ve skype üzerinden görüntülü görüşülebiliyor. wave daha çok taze bi işletim sistemi olan bada var. destek şuan için az. aslında n900 ü sadece hakkını verebilecekler kullanmalı.

ediesel

Üye
Dostum burda unutmamamn gereken en önemli özellik n900'ün 2 gb sistem hafızasının olması. Yani program kurulumları çok rahat ve takılma da hiç olmuyor. Ayrıca hızı da dehşet. Ama samsung wave de 390MB. Aradaki farkı sen hesapla artık. Bu tip yeni telefonlarda yenilenebilirlik ön plana çıkmaya başladığı için buna uygun altyapı önemli bence.

nedenaaneen

nedenaaneen

Üye
    Konu Sahibi
ya wave konusunda açıkcası pek güvenemiyorum samsung'a. çok hoş falan filan ama. ne bileyim. normalde gönlüm n900'den yana. ama şu ses meselesi filan. mesela bir parçadan diğerine geçerken bekleme oluyor diyorlar ne bileyim müzik dinlemek için pek uygun değilmiş gibi bi intiba oluşturdu üstümde. ses kalitesi nasıldır mesela ? sadece program kurup kullanmak için mi bu makine yoksa medya özellikleri mesela film izlemek, müzik dinlemek içinde doyurucu bi deneyim sunar mı bana ?

bu konu bi açıklığa kavuşsa yarın gidip alıcam :)

raptorsasa

raptorsasa

Üye
tabiki N900 hem hızlı hemde yenılenebılıyor herşeyde kendini cihaz
(devrik cümle oldu idare edin :):):):)

ediesel

Üye
Valla şunu rahatlıkla söyleyebilirimki n900 de çok rahat müzik dinleniyor film izleniyor. ben aralıksız şarkı değiştirdim sırf bu 1 saniye muhabbetine ama hiçbir gecikme olmadı. Kusursuz yani.

WitchKing

Üye
n900 al derim ben alalı 1 hafta oluyo. kapalı şekilde 3:30 saatte şarj oluyo ve 19-20 saat gidiyo şarj. hafızası çok iyi. hızlı ve oc de yapılabiliyo :) . oyunları harika :D daha ne olsun ^^

caneryendi

caneryendi

Üye
selam. n900 ile samsung wave arasında kalmış durumdayım. n900 daha güvenilir bi cihaz gibi geliyor bana. ama bi kaç tereddütüm var. mesela: müzik dinlerken ses kalitesi nasıl ? ekolayzır ayarı yok diyorlar bazıları.. sonra parçalar arasında geçişte bir saniyelik bir kesiklik olduğu söyleniyor ? birde iki makine arasındaki işlemci farkı gözümü korkutuyor biraz. n900 600 mhz idi sanırım, samsung ise 1ghz..

samsung wave'in ekranı ve kamerası ise çok cazip. bunun dışında ses kalitesi de iyiymiş okuduğum kadarıyla..

alalacağım telefonla internetten bişeyler indirmek (müzik), video izlemek bi de müzik dinlemek benim için önemli olan şeyler..

yok mudur şöyle iki telefonuda az çok tanıyan biri, şöyle objektif bi kıyaslama yapsın ?[/QU

yukarıdaki açıklamalarına göre aradığın telefon wave dir... n900 ile kıyaslamam bile...

Mobil İletişim

Mobil İletişim

Üye
Evet sen wave istiyorsun ama wave nerde n900 nerde iyi düşün

WitchKing

Üye
indirme olarak n900 derim 130 mb max. 2dk. modeme ve hıza görede değişir.

negibi

Üye
n900 daha iyi sanırsam ama internet hız olarak wave daha iyi galiba

--------------- Ekleme ---------------

nedenaaneen

nedenaaneen

Üye
    Konu Sahibi
arkadaşlar herkese teşekkür ederim. n900'de karar kıldım. internet deneyimi ve işletim sistemi beni cezbetti. özellikle n8'de bahsedilen usb ve depolama aygıtlarını bağlama meselesi hayat geçerse n900'de gerçekten harika olacak. tabi eğer memnun kalmazsam wave beni bekliyor olacak bundan eminim :)

ha tek bi sorunum kaldı o da v3 ile başladığım sonra v3i'ye oradan v9 geçtiğim motorola güzelliğini özleyecek olmam. romantik bi bağ oluştu makineyle aramda...

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...