Telefon Tavsiyesi Samsung wave gt s-8530 ve nokia 5800 karşılaştırma

Sponsorlu Bağlantılar

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Xx_HoGaN_xX

Xx_HoGaN_xX

Üye
    Konu Sahibi
Samsung wave gt s-8530 ve nokia 5800 karşılaştırma
Arkadaşlar öncelikle olarak wave 2 kullanıcısıyım. Wave 2 almadan önce 5230 düşünüyordum ama iyiki de düşünme aşamasında kalmışım:ehe. Sonra galaxy ace ve fit düşündüm wazgeçtim ve gittim wave 2 aldım ve süper memnunum, özelliklerini bizler zaten biliyoruz. Arkadaşım ise 5800 almış ve bende hemen ayak üstü kurcalamaya başladım. Burada amacım nokia 5800 ı kötülemek değil sadece kendi düşüncelerimi söyleyeceğim... Hemen ilk karşılaştırmayı ekran netliğinden yaptım aynı fotoğrafı attım ve açıp karşılaştırdık:ehe(ekranları):ehe. Benim ekran çok bariz canlı ve netti. Zaten aksini inkar edecek kimse çıkamaz herhalde. Sonra ekran dokunmatiğine bakmak istedim ama bakmaz olaydım... Allahımm bilmezdim kelimelerin bu kadar kifayetsiz ve bu kadar değersiz kalacağını:ehe.. Birde çinlilerin işkence yöntemlerinden bahsedip dururlar...Meğer yanı başımız işkence cihazları ile doluymuşş... Neyse arkadaşlar dokunmatiği resmen vurmatikti ondan önce çakma iphone 3g kullandım ama inanın bana onun dokunmatiği daha hassas idi bunu çok samimi söylüyorum...5 dk uğraştım yaa attığım bir müziği bulmak için bu kadar olurr. Mesajlara kaydediyormuş alınan dosyaları... Neyse o geri tuşuna kaç defa bastım çıkmak için menüden, Ayrıca menüsüde tek... Dokunmatiğine 10 üzerinden 5 veriyorum. Telefonun estetiğine gelince ağacı yontup telefon yapsalar daha çekici gelir, ben diyorum size bu finlandiyalılarda estetik zevki pek gelişmemş. Telefon çok kaba ve ağır birinin kafasına atmayı denemeyin ciddi yaralanmalara sebebp olabilir. Ağırlığı wave 2 ile aynı galiba ama telefon tipi olarak çok vasat sanki 1980 lerde çıkmış telefon gibi geldi, renginide hiç beğenmedim. Sonra baktım kamerasının merceği carl zeiss dedim muhteşem çeker ama demez olaydım:ehe.. Kamerayı bir açtım önce bakakaldım sonra Nasıl Yani sorusunu yönelttim kendime oda içersindeki çekimi berbat diyebilirim arkadaşlar... Karıncalanma şeklinde görüntü oluşuyor... Benim samsung star'ın 3.2 Mp kamerasının çektiği resimler resmen muhteşemdi sonra marka para etmiyor dedim içimden bırakın carll zeiss başka ünlü marka olsada bakmadan almayınn derim. Sonra müzik telefonu dedim geçtim bir müzik attım 5 dk bulmak için ter döktüm sonra bir açtım müzüği son seste çatlamalar oldu ve kapattım. Yani işin kısası 5800 alacak arkadaşlar kesinlikle telefonu kendiniz yakından inceleyin ben şahsen inceledim ve hiç beğenmedim. Sizinde yorumlarınızı bekliyorum.

Verdiğim puanlar
Estetik 10 üzerinden 4
Dokunmatik 10 üzerinden 5(ilk dokunmatik telefonlarından olduğu için)
Ekran kalitesi 10 üzerinden 4
Kamera 10 üzerinen 3(çünkü merceği carl zeiss çok iyi olması gerekiyordu)
Müzik deneyimi 10 üzerinden 4

Bu karşılaştırmayı sadece wave 2 ile yaptım. Başka arkadaşlar telefonu çok iyi bulabilir onlara sözüm olamaz, ben wave 2 kullanan biri olarak kıyasladım ayrıca donanımsal olatrak baktığımızda zaten wave 2 nin çok bariz bir üstünlüğü var. Benim anlamadığım nokta şuu 5800 a onca para veren arkadaşlar başka bir telefonun başka bir modelini (daha üstün olarak) alabilecek iken neden 5800 alma gereği duyuyorlar ve neden araştırma yapmıyorlar? O paraya çok daha iyi donanıma sahip telefonlar alınabilir ben 5800 ı ancak ve ancak samsung star veya monte ile karşılaştırabiliyorum...

HaqperesT

HaqperesT

Üye
herkesin beklentisi baska takma kafana okadar ..
cokta farkli teknoloji degiller aslinda . sadece bilincaltina kucuk farklar abartilip hep yeni tel almamiz saglaniyor o kadar.

Türe

Türe

Üye
Emin olun wave 2 nin kulakliktaki muzik kalitesini 5800 hayatta saglayamaz :oke: buna hoparlor kalitesini de ekleyebilirim rahatlikla cunku 5800 in tek hoparlorler yapmaya calistigini wave 2 tek hoparlorler goturuyor :oke:

Xx_HoGaN_xX

Xx_HoGaN_xX

Üye
    Konu Sahibi
herkesin beklentisi baska takma kafana okadar ..
cokta farkli teknoloji degiller aslinda . sadece bilincaltina kucuk farklar abartilip hep yeni tel almamiz saglaniyor o kadar.

Büyük bir ihtimal şaka yapıyorsun gibime geliyor...Çok farklı teknolojiler ve küçük farklar var dediğine göre sen yaa; hiç wave 2 kullanmamışsın ya da hiç nokia 5800 ı görüp incelememişsin o iki telefon arasında nerden baksan 10 yıllık bir teknoloji farkı var

Joker.

Joker.

Üye
Abicim sen nokiayı kötülemek istememişsin ama yere gömmüşsün birde onlar aynı özelliklerin kardeşleri değilki wave 525= 5800 sendeki wave ile c6-01 veya c7 ile kapıştır :pro:

mstf_l

mstf_l

Üye
wave 2 vs 5800 saka mı bu

Silinen Üye 737108

Silinen Üye 737108

Kapalı Hesap
5800 ile Wave 2'yi karşılaştırmak nasıl bişeydir ki X6 bile değil direk 5800. Oldu olucak o zaman Nokia Lumia 800 ile de Samsung Star'ı karşılaştıralım uzun lafın kısası Orta segment ile üst segment karşılaştırılmaz.

Joker.

Joker.

Üye
n9 ws samsung e-250 :D

Xx_HoGaN_xX

Xx_HoGaN_xX

Üye
    Konu Sahibi
Abicim sen nokiayı kötülemek istememişsin ama yere gömmüşsün birde onlar aynı özelliklerin kardeşleri değilki wave 525= 5800 sendeki wave ile c6-01 veya c7 ile kapıştır :pro:

Arkadaşım hiç başka forum sitelerini okumuyorsun galiba ayrıca bu bir karşılaştırma değil zaten olamazsa sadece inceledim ve eksik gördüğüm zayıf yönlerini yazdım, karşılaştırıp bir seçim yapmadım zaten wave 2 kullanıyorum seçimimi yapmışım. Ayrıca başka forum sitelerinde karşılaştırılıyor bu iki telefon. Ben bırakın 5800 ı N8 bile karşılaştırmam. Bugün iş yerinde onuda inceledim dokunmatiği güzel hoştu video çekimide güzeldi ancak wave 2 nin ekran kalitesi yoktu zaten videolar wave 2 nin ki kadar canlıda değildi. Kısacası tavsiye etmediğim bir model o kadar.

----------Eklendi @ 22:02:20 ---------- Yazıldı @ 21:54:49 ----------

Benim anlamadığım kimsenin beğenmediği 5800 modeli neden bu kadar çok kişi tarafından kullanılıyor yani hem beğenmeyip hem kullanıyor muyuz?

Türe

Türe

Üye

Saka mi bu ?? C6-01 ve C7 ha ? :kop:

futbol123

futbol123

Üye
wave 2 nerde 5800 takozu nerdeee
lamborgini ile şahin kıyası :D

franzliszt

franzliszt

Üye
siz wave i en iyisi 3310la karşılaştırın 5800 bir gömlek fazla gelir :)

__piranha__

__piranha__

Üye
biraz abartılı bir kıyaslama olmuş sanki

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Üst Alt