Samsung Wave Bada 1.2 | Herkes bada 1.2'ye rahatça geçebilir

Sponsorlu Bağlantılar

Lacrymosa

Üye
    Konu Sahibi
Samsung Wave Bada 1.2 | Herkes bada 1.2'ye rahatça geçebilir
Sevgili arkadaşlar foruma arada sırada girip Bada forumundaki mesajlara bakıyorum çok fazla kişi 1.2'ye geçememekten şikayet ediyor. Aylardır Kies'de 1.2 güncellemesini bekleyenler var. Oysa ben aylardır 1.2 kullanıyorum zaten. Bu forumda olsun başka yerlerde olsun 1.2'ye geçmek için yapılması gerekenler çok anlatıldı ancak pek görülmedi sanırım. Bir derleme yapayım dedim. Şimdi elinizdeki Wave varsa ve 1.2'ye hala geçmediyseniz okumaya devam edin. Öncelikle belirtmekte fayda var:# Bada 1.2'ye geçmek telefonu ASLA garanti dışı bırakmaz.

Öncelikle birinci paketi (S8500XXJID) yüklüyorsunuz.
Daha sonra ikinci paketi yükleyin. (S8500XXJJ9)

Rar şіfreleri: samfirmware.com

Daha sonra MultiLoader'ı yükleyin. (Alttaki rakamları kutuya yazın ve sürenin bitmesini bekleyin ve çıkan butondan indirin.)

1. ve 2. paketteki dosyaları bir yere klasör şeklinde çıkartın. MultiLoader'ı çalıştırın. Dosyaları şekildeki gibi programa gösterin. F ull download seçeneğini işaretlemeyi unutmayın. Yanlış dosyaları işaretlemeyin. Örneğin resimde CSC kısmına seçeceğiniz dosyayı resimdende gördüğünüz gibi ....Common_OXA..... adlı dosyayı seçeceksiniz. Daha sonra telefonu yığın bellek modunda bilgisayara bağlayın ve Port Search'a basın. Download butonu aktif olduktan sonra Download'a tıklayın. İşlemlerin bitmesini bekleyin. Daha sonra telefonunuz açılacak ama bitmedi. Aynı şeyi 2. paket için yapacaksınız. 1. paketle 2. paketin sırasını karıştırmayın. MultiLoader'ı kapatıp açın. 2. paketteki dosyaları şekildeki gibi MultiLoader'e gösterin. Bu sefer FullDownload'ı işaretlemeyin. Her iki durumda da LSI6410'u seçeneğini işaretleyin. Telefonu yığın bellek modunda bağlayın ve dosyaları 2. resimdeki gibi gösterdikten sonra Port search deyin ve Downloada basın ve işlemlerin bitmesini bekleyin. Hepsi bu kadar. Arkadaşlar ben hiçbir anlaşılmamazlık olmasın diye biraz uzatarak anlattım. Çok basit. En ufak bir problemde ya da aklınıza takılan soruda lütfen sorunuzu sorun.

Birinci paketi aşağıdaki resimdeki gibi ayarlıyorsunuz.

İkinci paketi aşağıdaki resimdeki gibi ayarlıyorsunuz.

• Beğen
Tepkiler: TUG84, lordox96, kijma ve 4 diğerleri

ganster86

Üye
gereksiz bişey bu multiloader ile yüklemek telefonunun codenu değiştiriyor orjinalliğini bozuyor.bence gerek yok
hem zaten şubat ayı içerisinde kiese gelicek.

Lacrymosa

Üye
    Konu Sahibi
Dostum orjinalleğini bozuyor ne demek? Yaptığınız şey telefonu güncellemektir.Telefonun hiçbir şeyini bozmadığı gibi vurgulayarak bahsettim garanti dışı da bırakmaz. Telefonu bu şekilde güncelleyince bir şey kaybetmiyor tam tersine kazanıyor.

silver021

silver021

Üye
ben 1.2 ye gecmistim epey bi sure kullandim jj9 u. ancak bi sure sonra sistem hic bir widget yada progrm acik degilken gereksiz yere kasmaya basladi. cpu 27den asagiya dusuremeyince bende tekrardn bada 1.0.2 ye dondum. 1.2 ile pek bi fark yok arada. bence guncellemek cok sacma. zaman kaybi =) bada 2.0 ciksin geceriz.

bygeforce

bygeforce

Üye
Arkadaşlar allah rızası için biri wave s723 e 1.2 yüklenebilir desin ya kafayı yiyeceğim aramadığım ülke forumu kalmadı yinede bi allahın kulu bana adam gibi cevap vermiyor bu konuda... Siz yardım edin ya... 1.2 wave s723 uyumlu olacak mı?

senam38

Üye
silver senide cozemedim gitti kac aydir jj9 en sorunsuz en guzel surum diye ôve öve bitiremedin bizde sana guvundik jj9a gectik simdi yok kasiyor falan diyosun bende 1.0.2 kurmak istiyorum ama kiesten yapamadim sen nasil yaptigini konu acarak anlatirsan cok yardimci olursun bize

mildew583

mildew583

Üye
gereksiz bişey bu multiloader ile yüklemek telefonunun codenu değiştiriyor orjinalliğini bozuyor.bence gerek yok

orjinalliğini bozma gibi birşey yok. bada 1.2'yi zaten samsung geliştiriciler için yayınladı.bada 2.0 içinde aynısı olacak. garanti konusuna gelirsek, servisle konuştum "güncellemede hiç bir sıkıntı yoktur, eğer güncellerken telefona zarar verilirse kullanıcı hatasından dolayı garanti kapsamına girmiyor" dedi. ben 1.2 kullanıyorum 1.0.2 den kat kat daha iyi bence. ayrıca artık yeni uygulamalar 1.2 ye göre yapıldığı için hiç bir problem yaşamıyorum. ama hala bada 1.2'ye geçiş yapmayan varsa ve içinde garanti korkusu varsa geçmesin bekleyin 1-2 ay daha :ehe

bjk__murat

Üye
aga bu wave 525 ıcınde gecerlı mı ? s5253

alfayek13

alfayek13

Üye
ya bn geçecem bakalım hayırlısı suan cok kesin konustun ondan hevese geldim yapım gitsin bakalım

e-a-g-l-e-

Üye
dosyaları indirdim ancak rar şifre istiyor şifre nedir ?

nidforspid

nidforspid

Üye

gereksiz olurmu ya multiloader sayesinde beta 1.2 kullaniyorum spoof diz boyu hicbir sorun telefon muthis hizli

alfayek13

alfayek13

Üye
yıgın bellekte baglıyorm görmuyor tlfonu Port Search bbasıyorm ama bır turlu Download yazısı aktif olmuyor

BarcinSurmeli

BarcinSurmeli

Üye
arkadaşlar çok gaza geldim kies i bekleyecektim ama şimdi geçiyorum haydi bismillah :D

--------------- Ekleme ---------------

yıgın bellekte baglıyorm görmuyor tlfonu Port Search bbasıyorm ama bır turlu Download yazısı aktif olmuyor

Aynen bendede olmuyor

senam38

Üye
bencede hic durmayin agalar kac aydir 1.2 kullaniyorum super hizli

Lacrymosa

Üye
    Konu Sahibi
Port search 'a basınca telefonu bulmadığını söyleyen arkadaşlar hangi işletim sistemini kullanıyorsunuz?

Eğer Windows 7 ise Multiloader'i Xp uyumluluk modunda açın.

Ya da başka bir USB portuna yığın bellek modunda bağlayın 45-60 saniye kadar bekledikten sonra deneyin.

##################

Rar şіfrelerіni ilk mesaja ekledim.

C.Can

C.Can

Üye
Güncellemede hangi verileri kaybediyoruz ? Hafıza kartını,sim kartı çıkartıp da mı yükleyelim versiyonu ?

Lacrymosa

Üye
    Konu Sahibi
Hafıza kartını çıkartırsan değerleri verileriniz gitmez. Yüklü uygulamalarınız büyük olasılıkla tekrar kullanılamaz olacak. Tavsiyem rehberi ve diğer kişisel verilerinizi bilgisayarınıza yedekledikten sonra hem telefona hem hafıza kartına genel bir format atarak yüklemeniz.

Hafıza kartını çıkartıp yüklerseniz hafıza kartındaki uygulamaları daha sonra göremeyeceksiniz ancak uygulama dosyaları kartta kalacaktır. 6 GB uygulama varsa hafıza kartında 6 GB alan boşuna bloke olacaktır.

En sağlıklısı hafıza kartına format atmak. Rehberinizi, notlarınızı yedeklemeyi unutmayın.

furkant

furkant

Üye
Ben multiloader ile güncelleme yapıyorum ilk çıktığından beri, telefonu servise götürdüm, götürürken orjinal roma döndüm. Hiçbir sorun yaşamadım verdim sorunsuz şekilde garanti kapsamında sorunumu çözüp verdiler. Yani cihaz ASLA GARANTİ DIŞI KALMIYOR..!!!

C.Can

C.Can

Üye
Her türlü deniyorm ama Download butonu aktif olmuyor. (windows 7 )

Üst Alt