Samsung S8000 Jet Firmware Güncelleme (Resimli Anlatım)

Sponsorlu Bağlantılar

Bu konu işinize yaradı mı?

• Evet, faydasını gördüm.

Kullanılan: 32 69.6%
  • Hayır, bir faydası olmadı.

Kullanılan: 14 30.4%

• Kullanılan toplam oy
    46

Müslüm YENİÇERİ

Üye
Port search butonuna bastığımda bilgisayar com bağlantı noktasını bulmuyor. herşeyi yaptım ama orda kaldım. bi yardımcı olabilir misin?

Müslüm YENİÇERİ

Üye
Dostlar, riske girdim gg den dokunmatik panel satın aldım ve IPHONE dan daha hassas oldu dokunmatik, büyük ihtimal ile yeni aldığım dokunmatik KAPASİTİF ondan kaynaklanıyor, çok güzel oldu şu an, bahsettiğim konuyu youtube da i900 omnia için izlemiştim ve oradan yola çıkarak yaptım inanın tavsiye ederim SAYGILARIMLA..[/QUOTE]

paneli satın aldığın yeri tam olarak yazar mısın?

varol61

Üye
teşekkur ederim tüm dediklerini, yaptım ve çalıştı . aklına sağlık.

5arg0n

5arg0n

Üye
kardeş anlatımını s3653w fw indirdim ona uygulıcam umarım başarılı olurum şimdiden emeğine anlatımına sağlık :)

lwx

Üye
Yanlıs yaptım telefon suan S8000 yazıo bıde altta samsung yazıyor oyle kaldı yardım edebilirmisiniz

bay_x1988

Üye
S800MCEJC1 Mart 2010 yazılımını yükledim ama mesajlarda Türkçe karakterim hala devam ediyor.Mesaj ayarlarıyla uğraştım ama değişen birşey yok neden acaba ?

befubo2

Üye
Başlamadan önce MultiLoader_V5.65 ve NEW.PC.STUDIO.1.2.0.IDB i indirip bilgisayarımıza kuruyoruz...
Buyurun Linkler
NEW.PC.STUDIO.1.2.0.IDB:
MultiLoader_V5.65:

Bazı telefonlarda nedendir bilinmez bilgisayarın cihazı tanımadığı oluyor. Bu sorunlarla ilgili internette bir çok konu açılmış zaten. Bilgisayarın cihazı tanımaması gibi bir durumda Pc Studionun "New_PC_Studio_1.2.1.IH3_5" adlı sürümünü yükleyiniz. Sorun hala çözülmeze firmware işlemine başlayamazsınız...​

S8000 Jet Firmware

S8000XPJG1 TEMMUZ 2010 :
S800MPOJB1 ŞUBAT 2010 (easy java) :
S800MCEJC1 Mart 2010 (easy java)
:
S800MDXIL3 :

NOT: Firmwareler tarafımca denenmiştir. Eski sürümlerden farkı menü simgelerini isteğiniz gibi düzenleyebilirsiniz. Navigasyon menüsü kod girmeye gerek kalmadan ayarlar menüsünden aktif hale getirilebiliyor. Müzik çalar 2009 sürümlere göre biraz daha görsel ve kullanışlı. Birkaç yeni widget eklenmiş. Easy Java yazan firmwarelerde tek tıklama ile java uygulamaları kurabilirsiniz. İlk göze çarpan farklılıklar bunlardır...​

Başlamadan önce Sim Lock'un kapalı olduğundan emin olun. Bunun için *#7465625# tuşlayıp çıkan menüde kontrol edebilirsiniz.

MultiLoader_V5.65 i çalıştırın. İndirdiğimiz firmwareden çıkan dosyarı MultiLoader in ilgili bölümlerine gireceğiz. Resimlerdeki adımları uygulayın...

İşlemleri tamamladıkatn sonra telefonumuzu loader moduna alıyoruz. Bunun için ilk önce sim ve hafıza kartımzı çıkarıp telefonumuzu kapatıyoruz. USB kablosunu bağlayıp telefonuzun sol üst yan kısmında bulunan Volume tuşlarından alttakine basılı tutun, Sağ alttaki Camera tuşuna basılı tutun ve telefonu açmak için kullandığınız tuşa basılı tutun. Bu üç tuşun aynı anda basılı tutulması gerekli.
Bu işlemi yaptıktan sonra loader ekranı gelecektir. Loader ekranı geldikten sonra MultiLoader_V5.65 programında Port Search butonuna tıklayıp ilgili COM bağlantı noktasını bulmasını bekliyoruz. Telefon bağlandığında Donwload yazısı aktif olacaktır. Donwload a tıklayıp flashlama işlemine başlıyoruz. Ortalama 2dakika kadar falan sürmesi lazım. İşlem bittikten sonra telefon bazen otomatik açılmıyor. Böyle bir durumda ilk USB kablosunu sökün, ardından bataryayı çıkarıp takın ve telefonu yeniden açın. Siyah ekran üzeinde karmakarışık yazılar falan görürseniz panik yapmayın. Tüm işlemler bitiiğinde telefon açılacaktır :)

Yukarıda verdiğim S8000 jet için çıkan en güncel Türkçe firmwaredir. İlerleyen zamanlarda navigasyonla ilgili bir konu daha paylaşıcam. İşine yaradıysa bir teşekkürü çok görme herkese Kolay Gelsin...
Eğer sorun çıkarsa format atarak eski haline döndürebilirmiyiz?
teşekkur ederim tüm dediklerini, yaptım ve çalıştı . aklına sağlık.
hangisini yaptın kardeş
Ben S800MPOJB1 ŞUBAT 2010 (easy java) versyonunu yükledim. Ekranda şebekenin yanında sürekli olarak mavi renkte edge işareti var. Sürekli ekranda duruyor. Bu yüklediğim versyonun özelliğimi yoksa sadece bende olan bir durum mu, kapanabiliyorsa nasıl kapatırız?
banada öyle oldu hangi operatörde isen oradan 3g aktif et olur kardeşim

Üst Alt