Samsung monte türkçe firmwareli route 66 türkçe destekli

Sponsorlu Bağlantılar

baranselona

baranselona

Üye
merhabalar

route 66 ile sıkıntım var arkadaşın dediği herşeyi yaptım telefona yükledim route 66 sesleri türkiye haritasını yükledim ancak telefondan navigasyonu tıkladığımda giriyor erkek sesi ile hoşgelsiniz diyor sonrasında dünya çıkıyor 2 saniye geçmeden telefon kapanıp açılıyor nedendir acaba uğraşmama rağmen yapamadım her girişimde telefon kapanıpaçılıyor yardımcı olursanız sevinirim...

bak bendede ilk yukledigim zamanlar boyle olmustu simdi telefon ayarlarından gps ayarlarina gir ve otomatik indirmeyi acik hale gtir eğr kontorrnun gitmesini istemiyosan gps internet profilini wifi modem yada bos biseye ayarla kaydet route 66 bende otomatik indirme açık olmadikca calismiyordu kontorun gitmemesi icinde indirme internet profilini bos veya wifi olarak ayarlıyordum...

iyi aksamlar

erkinozy

Üye
Hocam çok teşekkürler gerçekten çok hoş oldu böyle.
Benim tekrar bir sıkıntım var, Route66 telefondan senkronize olmuyor. "Genel sunucu hatası (397)" diyor. Navigasyonu kullanamıyorum, nasıl çözebilirim bu sorunu?

baranselona

baranselona

Üye
telefondan senkronize olmuyor derken?? bütün işlemler bilgisayadan halledildiyse telefon ayarlarından GPS ayarlarındaki otomatik indirme aktif olacak ve kontörün gitmemesi içinde boş bir profil ayarlanacak...

sonlevent36

sonlevent36

Üye
Doğru şekilde firmware kurdum bir kkere Navigasyonu açtıktan sonra PCden telefona route 66 Türkiye haritasını yükledim.

Navigasyon'a girdiğim zaman "Sunucudan lisans anahtarlarını istiyor musunuz?" diye soruyor, "Evet" dediğim zaman "Senkronize ediliyor..." diyor ardından "Bağlantı hatası" diyor kalıyor. İnternet paketim var, Turkcell WAP tan bağlan diyorum yine olmuyor, wireless ten bağlan diyorum yine olmuyor. Bunlara gerek var mı?

Bir de haritalara girdiğim zaman Türkiye haritasının yanında Kırmızı kilit işareti var tıklayınca Makbuz kodunu gir, lisans satın al tarzı bir menü geliyor? Buradan bir şey yapmama gerek var mı?

-------Ekleme-----

Tamamdır, oldu. Daha sonra tekrar açtığımda Türkiye haritasını kendisi açtı ve bulunduğum yeri gösterdi. Ama ilk açtığımda Türkiye haritasını yüklemiş olmama rağmen Türkiye haritasını açmamıştı.

Sertug1991

Sertug1991

Üye
çok çok çok saol arkadaşım işime yaradı bu ikinci FW atışım :D

--------------- Ekleme ---------------

birde ben navigasyon simgesine tıkladım direk açıldı :D

by_roby

by_roby

Üye
arkadaşlar ellerinize sağlık ne zamandır bunu bekliyordum tam anlamıyla süper olmuş
ama biraz telefonu yavaşlatıyo gibi biraz kullanıyım sonucunu tekrar yazıcam tekrar emeği geçen herkese teşekkür ederim....

Sertug1991

Sertug1991

Üye
bence çok güzel de başlangıç ekranını nasıl değiştirceğiz yardımcı olurmusunuz?

baranselona

baranselona

Üye
başlangıç ekranını ben TK file explorer ile değiştiriyordum

telefonu bilgisayara kies modunda bağlıyoruz sonra TKfilexplorer i açıyoruz

SystemFS-Settings-pre configüration-standart-NV yi açıyoruz ve sonra NV original ini dosyasını D ye kopyalıyoruz

NV original dosyasını word pad- vb.. açıp içini tamamen silip

#Version
Version=1
#NvId
NV_SI_ADM_PRE_CONFIGURATION=4
NV_SI_MY_THEME_STYLE = 6

üstekini yapıştırıyoruz sonra kaydet diyoruz

sonra yine systemFS-settings-pre configuration-standart bölümüne gelip kendi değiştirdiğimiz dosyayı burdaki NV nin yerine atıyoruz

sonra telefonumuzu elimize alıp ana ekrandayken tuşları açıyoruz ve * # 5239870 * # yapıyoruz admin menüsü açılıyor burdan pre-configüration yazan yeri açıyoruz ve şifre isteyen yere * # 27236 * # yazıp tamam diyoruz çıkan ekranda 2 tane seçenek var herhangi birini seçtikten sonra telefon yeniden başlatılır ve eskisi gibi açılır ama bütün ayarlar gider telefonun internet vb.. herşeyini yeniden yükleyeceksiniz

Sertug1991

Sertug1991

Üye
olmadı arkdaşım yinede Plus olarak açıldı ama ayarlar sıfırlandı.

sonlevent36

sonlevent36

Üye
Arkadaşalar yeni farkettim, bu firmware yükledikten sonra üzerine Samsung Monte - Hero Mod v1.6 yükleyince telefonda 400x240 çözünürlükteki .mp4 videoları izleyebiliyorsunuz. İsteyen olursa Total Video Converter'da bu şekilde nasıl video çevirileceğni resimli olarak anlatabilirim.

baranselona

baranselona

Üye
olmadı arkdaşım yinede Plus olarak açıldı ama ayarlar sıfırlandı.

ben bu şekilde değiştiriyordum acaba nv original ini dosyasını tk file explorerle çıkarıp değiştirip sonra yine aldığınız klasöre değiştirilmiş şekilde attıktan sonra yukardaki gibi şifreleri girerek orjinal hale dönmesini sağladınız mı olması gerekiyordu... ben 4-5 defa bu fw yi kurup kaldırdım her seferinde bu işlemi yaparak orjinal açılışa getiriyordum...

Sertug1991

Sertug1991

Üye
aynen dediğiniz gibi yaptım ama çokda önemli değil boşverin dfemin hero modu yükledim çok güzel oldu telefon:D

bu arada bende orjinal açılma ve kapanma dosyları var şuan pc de .img dosyaları nereye koyulacağını buldum ama değiştirlemiyor diyor o yüzden olmuyor...

colakoglu69

Üye
tamam kardeş halloldu sorunsuz çalışıyor bu arada emeği geçen herkese teşekkürler...kolay gelsin..

izzetacet

Üye
Bende GPS çalışmıyor, sınırsız internetim var. Tüm ayarlarda tamam ama bekliyor ama göstermiyor?
Nedennnn

baranselona

baranselona

Üye
GPS çalışmasa bile a-gps in internet üzerinden çalışması lazım oyunlardan bağlantı ayarlarınız tamam, ve halaa girmiyor ise
ayarlar-telefon ayarları-GPS ayarları-GPS+ ayarları- burdan profili hattınıız olarak ayarlayın ve verileri indir deyin eğer bu ayarlardan sonrada olmazsa

http://www.maxicep.com/samsung/samsung-monte-de-gpsi-jet-gibi-hizlandirin-448845.html

konuda anlatılanları yaparsan yerini daha hızlı bulacaktır.

drsenol1135

Üye
çok teşekkürler arkadaşım süper çalışıyor anlatımın çok güzel linkler sağlam e daha nolsun :)))

Samsung_34

Üye
Paylaşım İçin Çok çok teşekkür ederim, henüz denemedim ama deneyeceğim.... inşallah başarabilirim....biraz karışık gibi gözüküyor...

ya arkadaşlar resimdeki gibi ayarladım, downloada bastım, sonra bayağı bekledikten sonra telefon açıldı ekranda bilmemne Plus falan yazıyodu mavi ekranda, cihaz açıldı fakat hiçbir yazı yok, yani menüye tıkladığımda sadece simgeler var isimler yok.... ayarlara tıklıyorum boşboş....hiçbişey yok.... ???? darty den alalı 1 ay olmadı, garantide akbul etmez galiba, bir yardımcı olun lütfen.......

eski haline nasıl getirebilirim bilen varmı?

gissever

Üye
Paylaşım İçin Çok çok teşekkür ederim, henüz denemedim ama deneyeceğim.... inşallah başarabilirim....biraz karışık gibi gözüküyor...

ya arkadaşlar resimdeki gibi ayarladım, downloada bastım, sonra bayağı bekledikten sonra telefon açıldı ekranda bilmemne Plus falan yazıyodu mavi ekranda, cihaz açıldı fakat hiçbir yazı yok, yani menüye tıkladığımda sadece simgeler var isimler yok.... ayarlara tıklıyorum boşboş....hiçbişey yok.... ???? darty den alalı 1 ay olmadı, garantide akbul etmez galiba, bir yardımcı olun lütfen.......

eski haline nasıl getirebilirim bilen varmı?

http://www.maxicep.com/samsung/s5620jtjl-samsung-monte-orjinal-yatay-ekran-qwerty-klavye-441077.html

bu konuyu takip edersen eski yazılıma geri dönebilirsin...

sevince1971

Üye
arkadaslar bunu yaptıktan sonra anahtar istememesi için tk file editör ile telefon hazfızası ayarlarından asagıdakı ıslemı yapın sıfre ıstemeyecektir.
haritanızı olusturduktan sonra en son işlem olarak bunu yapın.
#Version
Version=2
#UserParam
AssistMethodType=1
AgpsMtConf=0
AgpsMtResponseType=1
AgpsServerType=1
AgpsServerIp=1062731741
AgpsServerPort=7275
AgpsServerFqdnType=1
AgpsServerFqdnStr=www.spirent-lcs.com
AgpsSecureSocketOn=1
GpsPlusAutoDownloadOn=0
#AppParam
GpsMode=1
GpsOption=4
SessonType=1
QosTimeout=255
QosHorizontalThreshold=400
QosVerticalThreshold=500
DataReceiveType=2
DeviceType=1
SensorMagneticOn=0
#TestParam
ULTSOn=0
#NetworkParam
IndexOfApn=1
#GpsPlusInfo
XtraDataSetTime=0

bende artık sıfre ıstemez oldu.birde aynı yerde
phone
user
klasoru altında
Lbs App klasorunu acın oradaki
Tep
Lisence SMS
DmSMS
klasorlerini silin gitsin.
tk file editor kullanımı var aratırsanız google veya bu formda bulabılırsınız.

MERHABALAR ARKADAŞLAR ÖNCELİKLE BUNLARIN HEPSİNİ FARKLI SİTELERDEN VE BURADAN YARARLANARAK DERLEMİŞ BULUNUYORUM YAPMANIZ GEREKENLERİN HEPSİNİ TEK TEK SIRALAYARAK ANLATACAĞIM ŞUANDA KULLANDIĞIM MONTEDE ŞAHSEN DENEDİM VE GAYET BAŞARILI BİR ŞEKİLDE KULLANMAKTAYIM
HEM FİRMWAREİM TÜRKÇE DESTEKLİ HEMDE ROUTE 66 KURULUDUR VE OLDUKÇA STABİL BİR FİRMWARE OLDUĞUNU SÖYLEYEBİLİRİM
1- ÖNCELİKLE S5620MFJF1 FİRMWARE İNİ VERDİĞİM LİNKTEN İNDİRİN
2-CSC DOSYASINI LİNKTEN İNDİRELİM
3-DAHA ÖNCE ROUTE 66 YÜKLEMEYE ÇALIŞTIYSAK HAFIZA KARTINDAN SİLELİM
ŞİMDİ FİRMWARE İ KURARKEN YAPMAMIZ GEREKEN CSC DOSYASI OLARAK LİNKTEN İNDİRDİĞİMİZ DOSYAYI GÖSTEREREK FİRMWARE İ KURMAMIZDIR

FİRMWARE KURMA İŞLEMİ İÇİN TELEFONU DOWNLOAD MODUNA GETİRMELİYİZ (SES KISMA TUŞU+AÇMA KAPAMA TUŞU)
DAHA SONRA USB KABLOYLA BİLGİSAYARA BAĞLAYARAK MULTİ LOADER YARDIMIYLA GEREKLİ DOSYALARI GÖSTEREREK FİRMWAREİMİZİ YÜKLEYEBİLİRİZ (RESİMDE GÖSTERİLEN KIRMIZI İŞARETLİ YERLER ÖNEMLİDİR)DOWNLOAD A BASTIĞIMIZ ZAMAN İŞLEM BAŞLAYACAKTIR

FİRMWARE YÜKELEME İŞLEMİ BİTİNCE AYARLARDAN DİL SEÇENEĞİNİ TÜRKÇE YAPABİLİRİZ

MENÜ BULUNAN NAVİGASYON BUTONUNA DOKUNDUĞUMUZ ZAMAN SAMSUNG ROUTE 66 AÇILMAYACAKTIR AKTİF HALE GETİRMEK İÇİN VERDİĞİM LİNKTEN ROUTE 66 PROGRAMINI İNDİRİP BİLGİSAYARIMIZA KURALIM VE TELEFONUMUZU MENU/AYARLAR/TELEFON AYARLARI/BAĞLANTI SEÇENEKLERİ İÇERİSİNDEN YIĞIN DEPOLAMA OLARAK SEÇELİM VE BİLGİSAYARIMIZDA ROUTE 66 PROGRAMINI ÇALIŞTIRDIKTAN SONRA TELEFONUMUZU BAĞLAYALIM PROGRAM TELEFONU OTOMATİK TANIYACAKTIR
PROGRAM ÜZERİNDEN ROUTE 66 HESABI OLUŞTURMAMIZ GEREKMEKTE BUNU YAPTIKTAN SONRA GEREKLİ HARİTA VE SESLERİ TELEFONUMUZA YÜKLEYEBİLECEĞİZ
GEREKLİ YÜKLEMELERİ YAPTIKTAN SONRA TELEFONUMUZDAKİ NAVİGASYON BUTONUNA BASTIĞIMIZ ZAMAN PROGRAM ÇALIŞMAYA BAŞLAYACAKTIR.

GÜLE GÜLE KULLANIN:aha:

route 66 setup dosyası

multiloader 5.62

firmware

CSC DOSYASI

maxilopez1

Üye
download modundayken usb yi takıyorum port search ı tıkladığımda cihazı bulmuyor download yazısına tıklayamıyorum :(

Üst Alt