Samsung Monte QWERTY Klavye Performans Yorumları

Sponsorlu Bağlantılar

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

jayistic

Üye
    Konu Sahibi
Samsung Monte QWERTY Klavye Performans Yorumları
Arkadaşlar ben inatla Montede QWERTY klavyeyi kullanmaya çalışıyorum JTJL firmware ile geldiğinden beri. Fakat pek performanslı olduğunu düşünmüyorum açıkçası. Hızlı tuş geçişleri yaptığım zamanların bazılarında bastığım bir önceki tuşu algılıyor. Hızlı yazamıyorum yani. Zaten tuşlar çok birbirine gömülü gibi. Ekran daha verimli kullanılabilirdi. Ama esas sorun tuş geçişleri arasındaki zaman bazen çok kasıyor ve eski tuşu algılıyor. O yüzden JTJL nin pek etkisi kalmamış oluyor gözümde.

Siz neler düşünüyorsunuz? JTJL nin tek esprisi QWERTY olduğuna göre bana performansı max hangi firmware önerirsiniz?

QWERTY performansı ile ilgili yorumlarınızı özellikle bekliyorum. Yeni yükleyecek arkadaşlara da yönlendirici olur. Aslında bunu sormamadaki etken şu, geçen metroda bi kız gördüm QWERTY'de takır takır yazıyordu şok oldum :s

rsmbayraktar

rsmbayraktar

Üye
Kardes aynen haklısın performanslı çalısmıyor t9 ile dahi daha hızlı bir çozüm bulmalıyız bu mesaj işıne samsung yeni firmware ile düzeltmeli bunun için talepte bulunalım

baranselona

baranselona

Üye
bence haksızlık ediyorsunuz 1-2 günlük alışma döneminden sonra çok mesaj yazanlar kolayca yazıyorlar mesela ben arada sırada mesajlaşırım ama bi alıştımmı qwerty klavyeye numerikten çok çok daha hızlı yazıyorum-internettede işime yarıyor vb.. bence olması iyi ayrıca JTJL2 de türkçe sözlük+orjinallik söz konusu ve internette jtjl2 den başka türkiye FW si var mı bilmiyorum ben bulamamıştım jtjl2 çıkana kadar ve orjinal bi türkiye yazılımı çıkana kadarda jtjl2 yi kullanmaya devam etmeyi düşünüyorum tabi başka bi FW de çok daha iyi özellikler olursa oda olabilir:oke:

jayistic

Üye
    Konu Sahibi
peki hizli yazdigin zaman bir onneki tusu tekrar algilama durumu olmuyor mu.. ozellikle nette kullanirken cok oluyo mesela simdi :-)

gissever

Üye
Arkadaşlar nette gezerken şu kodu buldum:

*#2665#

bunu yapınca ekranda "Touch firmware update. Displays F/W Updating DO NOT POWER OFF." gibi birşey yazıyor ve yaklaşık 10 saniye sonra tamamlanıyor. Ayrıca tkfilexplorer ile dosyaları karıştırırken touch firmware ile ilgili birkaç farklı versiyonda klasör görmüştüm telin içinde ama nerelerde hatırlamıyorum. Sanırım bunları aktifleştiriyor.

Ben bunu yaptım. Sanki şu anda o tuş tekrarlama işi azaldı gibi geliyor. Tabi psikolojik de olabilir.

Uygulama esnasında herhangi bir ayar veya dosya kaybı olmuyor.

Arkadaşlar bazı arkadaşlarda istenmeyen sonuçlara sebep oldu. Lütfen denemeyin...!!!!!!!!

baranselona

baranselona

Üye
peki hizli yazdigin zaman bir onneki tusu tekrar algilama durumu olmuyor mu.. ozellikle nette kullanirken cok oluyo mesela simdi :-)

evet dedigim gibi alisinca cok az oluyor su anda telefondan yaziyorum ve bu mesajı yazarken 1-2 defa oldu ama hizli yazdigim icin oluyor dikkatli yazınca hiç olmuyor ve iphone vb telefonlarda dikeykende qwerty klavye var siz bide onları düsünün :)

jayistic

Üye
    Konu Sahibi
Beyler phycoya bağladık monteyle :) qwerty için jtjl'den vazgeçemilmez heralde. hakkaten mesaj yazarken ihtiyaç beyler ya.

@bRnSL evet hızlı yazmaya kalkarsan biraz ve telefonda uygulama da fazlaysa eski harfi algılama oranı artıyor. ama sanırım yine de kabul edilebilir. hakkaten iphone da dikeykende qwerty mi var? keşke telefonun hafızası biraz daha fazla olsaydı.. belki android bile yükleyebilirdik. samsung bizi tamamen özgür bırakmada araya ince bi çizgi bırakmış.

@gissever denemek istiyorum ama tırsıyorum elimizde patlamasn :)

Sertug1991

Sertug1991

Üye
ben demin denedim hiçbir şey olmadı telefonda bir sorun olmadı sende dene istersen

gissever

Üye
@jayistic

tırsacak birşey yok. hiçbir şey olmuyor. merak etme... ama dediğim gibi tamamen psikolojik bir düzelme de olabilir. gayet hızlı bir deneme yaptım hiç tekrarlama olmadı.

Silinen Üye 737108

Silinen Üye 737108

Kapalı Hesap
Ben ilk başlarda çok zorlanmıştım. İyi güzel ama çok zor ve yavaştı ama sonra üstüne gittim hergün mesajlaşırken qwrety kullandm ve şuanda çok seri mesajlar yazıyorum. Önceki harfi algılama sorunu oluyor evet ama fazla etkilemiyor yazma hızını. Bu arada şu güncelleme işini yaptım ben de sanki önceki harfi algılama olayı bitmiş gibi ve dokunmatik hissi hızlandı sanki umarım psikolojik değildir.

baranselona

baranselona

Üye
evet su yikardaki verilen kodu yazdıktan sonra bendede azaldı sanki arada yine oluyor ama azaldı gibi

cntr555

Üye
Bence bu kod tel.in dokunmatik işlerini güncelliyor.Çünkü 30sn bekledikten sora -Success touch frimware update- yazısı çıktı...Yani güncelleme başarılı gibi bişey....Bulan arkadaşa teşekkürler....

Silinen Üye 737108

Silinen Üye 737108

Kapalı Hesap
Beyler aklınız varsa uzak durun o güncellemeden benim telefonun dokunmatiği dünden beri sapıttı arada saçmalıyo eğer deli ederse yazılımını baştn kurucam.

baranselona

baranselona

Üye
Beyler aklınız varsa uzak durun o güncellemeden benim telefonun dokunmatiği dünden beri sapıttı arada saçmalıyo eğer deli ederse yazılımını baştn kurucam.

kalibrasyon falan yaptın mı?? *#877#

gissever

Üye
Bende herhangi bir problem yok ama. Tüh! Umarım büyük bir problem olmaz... :ağlarım: :agla

baranselona

baranselona

Üye
evet beyler yukarda verilen kodu sakin kullanmayin dokunmatigi berbat ediyor simdi yazilimi tekrar yukleyecegim

Silinen Üye 737108

Silinen Üye 737108

Kapalı Hesap
@brnsln
hayır kalibrasyon yapmadım ama anlaşılan sende de çözülmemiş sorun bu gidişle ben de yazılımı tekrar yükleme yoluna gidicem.
Ayrıca ne biçim dokunmatik ekran güncellemesi bu anlamadım, samsung ne biçim iş yapıyor onu zaten hiç anlamıyorum. Güncellemeye girdiğimde benim montenin wap ayarları yapılı değil hiçbirşekilde wifi dışında internete giremez ve wifi kapalı olduğu halde güncelleyebiliyor yani güncelleyebilcek bir kaynağı olmadığı halde dokunmatik ayarlarını kafasına göre değiştirebilen bir sistem bu; mesaj yazmada işe yaradı daha iyileşti ama ciddi dokunmatik sorunları da beraberinde getiriyor telefonumdan soğudum resmen. Her dakka olmuyor ama oldu mu tam delirtiyor. O yüzden *#2665# kodunu denemeyin sakın.

baranselona

baranselona

Üye
@brnsln
hayır kalibrasyon yapmadım ama anlaşılan sende de çözülmemiş sorun bu gidişle ben de yazılımı tekrar yükleme yoluna gidicem.
Ayrıca ne biçim dokunmatik ekran güncellemesi bu anlamadım, samsung ne biçim iş yapıyor onu zaten hiç anlamıyorum. Güncellemeye girdiğimde benim montenin wap ayarları yapılı değil hiçbirşekilde wifi dışında internete giremez ve wifi kapalı olduğu halde güncelleyebiliyor yani güncelleyebilcek bir kaynağı olmadığı halde dokunmatik ayarlarını kafasına göre değiştirebilen bir sistem bu; mesaj yazmada işe yaradı daha iyileşti ama ciddi dokunmatik sorunları da beraberinde getiriyor telefonumdan soğudum resmen. Her dakka olmuyor ama oldu mu tam delirtiyor. O yüzden *#2665# kodunu denemeyin sakın.

*#877# ise yariyor ama bi muddet sonra kalibrasyon tekrar bozuluyordu bende hic ugrasmadan yazilimi guncelledim zten jtjl2 de turkcell internet ayarlarida sifreyle geliyor guzel oldu :)

Silinen Üye 737108

Silinen Üye 737108

Kapalı Hesap
Şimdilik bir sorun yok bende de olursa denerim o kodu baktım gene bozuldu artık yazılımı baştan kurarım mecburen.

mehmetopuz

mehmetopuz

Üye
Hacular valla bende yukledım bılsem bıraz okuduktan sonra yuklerıdım tuh gıttı yaaa ınsallah bır sorun cıkmaz benım fw jtjl2 versıyonu umarım sorun olmaz yoksa ayvayı yedık kı ne yedık tekrar kuracan off yaa :S hayırlısı artık bekleyıp gorecez ama boyle seylerı her yerde gorup denenmeyecegını ogrenmıs olduk :D

--------------- Ekleme ---------------

Hacılar bendede o sorun meydana geldı delı oldum hemen 10 dk da gerı yukledım sorunsuz fw mı bence o post sılınmelı :D

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Üst Alt