Samsung Monte Güncel Firmware'leri (kimler yükledi) Nelerdir? Nasıl yüklenir?

Sponsorlu Bağlantılar

ekremozo

ekremozo

Üye
    Konu Sahibi
Samsung Monte Güncel Firmware'leri (kimler yükledi) Nelerdir? Nasıl yüklenir?
Arkadaşlar öncelikle herkese merhaba, Kısa bir süre önce Monte aldım. Ben çok fazla yazılım yükleyip çok fazla kullanıyorum telefonu. Haliyle üzerindeki orjinal sürüm olan (JTJF1) pek faydası olmuyor. Bugün gün içerisinde yazılım güncellesştirmesi yapmak istiyorum. Sorum şu :
-Kimler hangi sürümü yükledi?
--TR Dil desteği var mı ?
---Güncelleştirdiğiniz sürümün eksileri ve artıları nelerdir ?

Monte ile ilgili diğer sorularım şunlar :
-- Duvar Kağıdı olarak tek resim atıp, bu resmi 3 ekrana yaymasını istiyorum ne yapabilirim?(Yani tek resim 3 parçaya bölünüpğ 3 ekrana paylaştırılacak)
-- Ekran kağıdı geçi,şleri çok hızlı, Star-wifi de daha esnek.Bunu Düzeltebilir miyiz?

Ve son sorum : Dün bir kaç yerde okudum, Android işletim sistemi yüklenmeye çalışılmış buna, başarılı olundu mu ? Tr veya gavurca böyle bir şey mümkün mü ?

--------------- Ekleme ---------------

yok mu firmware deneyen artılarını eksilerini yazacak biri ?

--------------- Ekleme ---------------

el cevap yauuu

• Beğen
Tepkiler: must20

mhmtsyk

mhmtsyk

Üye
dostum senin aradığın firmware xxje4 bu türkçe ve sorunsuz menüde samsung apps ve kitaplıkta var eğer duvar kağıdı 3 parça olsun istiyorsa onun içinde xeje1 i yükleyecek ve sonra forumdan samsung android mod yazıp çıkan linke göre hareket edeceksin haa hatırlatıyım xeje1 in türkçe dil desteği yok

ekremozo

ekremozo

Üye
    Konu Sahibi
Peki xeje4 ün özellikleri neler? Yani sende hangi sürüm yüklü ?

ekremozo

ekremozo

Üye
    Konu Sahibi
????????????

s.akbulut007

Üye
Size bir şey sorabilirmiyim. Tlf. kapalıyken alarmı çalmıyor.Servise gönderdim, yazılım güncellendi ve anakart değişti.Şu anda hala tel.kapalıyken çalmıyor.Sadece Monte de değil birçok Samsungda bu sorunu duydum.Bu konuda sizden bigi alabilirmiyim.(otomatik açılışı da açıyorum ama çalmıyor).Bu durum hariç çok memnunum tlf dan.Teşekkürler

ekremozo

ekremozo

Üye
    Konu Sahibi
???????

_tuncel_

Üye
samsung monte nasıl downald modu yapacam şekildeki gibi olmuyo...

TasteKiN

TasteKiN

Üye
Başlıyorum :)

MFJF1 = Route66 navigasyon programı ve tema ( Android mod, Hero mod vs. ) destekliyor. Türkçe dil destekli...
XEJE1 = Tema ( Android mod, Hero mod vs. ) destekliyor. Türkçe değil...
JTJL2 = Qwerty klavyesi var. Türkçe sözlük var. Türkçe dil desteği var ve en son sorunsuz sürüm...
XXJA4 = O kadar denememe rağmen en çok hoşlandığım FW. Türkçe dil desteği var. En önemlisi TaskManager var ve bunu birşeye değişmem. Tek sorun yüksek boyutlu oyun kaldırmıyor fakat bunu da küçük bir operasyon ile egale edebiliyoruz...

ekremozo

ekremozo

Üye
    Konu Sahibi
Ben bunları denedım :)... Bende bitiriyorum :
MFJF1 = Hero mod ile denemiştim. Pek sarmadı...
XEJE1 = Android mod yukledim, ekranda değişiklik yaptığınızda teli yeniden başlatınca eski haline geri geliyor.
JTJL2 = Sadece Qwerty klavyesi var.diğer sürümlerden fark yok bence :)
XXJA4 = Süper fw ama benım kamera çalışmıyor.

En iyisi xxja4 ama onda da kameram çalışmıyor :(

akdenizx

akdenizx

Üye
XXJA4 sürümü başarılı gibi gözüküyor ancak kamera sorunu vs cıkabılıyor gorunuse göre. Eh kamera'da olmadıktan sonra android olsa ne v5 olsa ne. Orası kötü. Ben sözlüğe çok ihtiyaç duyduğum için en son çıkar orjinal "JTJL2" kurdum ve kullanıyorum. "TasteKiN" arkadaşımızın konularınd amevcut. Orjinal ve kullanışlı olsun dersen arkadaşım en iyisi "JTJL2" dir derim...

Telefonu kırma derecesine gelmiştim ama şimdi biraz daha sevmeye başladım. "JTJL2" de buluna orjinal oyunlardan Asphalt 4'ün şifresi lazım olanlar bana mesaj atsın ben satın aldım. COk aradım bulamadım. Ondan başkası satın almasın ... Gerek yok

Saygılarımla

TasteKiN

TasteKiN

Üye
paylaşılmış oyunlar içinde mevcut idi keşke satın almasa idin...

işte Asphalt Elite 240*400

link paylaşamıyor muyum bana mı öyle geliyor?

akdenizx

akdenizx

Üye
Teşekkürler "TasteKiN" bu sürümü bende var onu oynadım bir hayli zaman. Orjinal olan daha farklı. Bütün monte oyunlarını oynadım yanı. Hatta bu Asphalt 'da ekranı kıracak sevıyey geldım. Bazen cok sınır bozucu oluyor :ehe

Neyse parasını verdık bı kere, isteyenlere kodu bende mevcut mesaj atsınlar yazayım yıne'de..

Orjinal "Asphalt 4 WCG edition"

free

free

Üye
MFJF1-navigasyonlu
XXJA4-task menagerli

ikisi arsında kararsız kaldım..task menager ile tam olarak neler yapabiliyoruz.dezavntajları neler bu fwlerin..

Başlıyorum :)

MFJF1 = Route66 navigasyon programı ve tema ( Android mod, Hero mod vs. ) destekliyor. Türkçe dil destekli...
XEJE1 = Tema ( Android mod, Hero mod vs. ) destekliyor. Türkçe değil...
JTJL2 = Qwerty klavyesi var. Türkçe sözlük var. Türkçe dil desteği var ve en son sorunsuz sürüm...
XXJA4 = O kadar denememe rağmen en çok hoşlandığım FW. Türkçe dil desteği var. En önemlisi TaskManager var ve bunu birşeye değişmem. Tek sorun yüksek boyutlu oyun kaldırmıyor fakat bunu da küçük bir operasyon ile egale edebiliyoruz...

ekremozo

ekremozo

Üye
    Konu Sahibi
Hacı task manager manyak bişi... Mesela monte de telefon ile konuşurken başka hiç bir işlem yapamıyorsun. Ama task manager olunca. Tel ile konuşurken istersen oyun oyna. Ve monte de 3-5 yer açtın. Mesela dosyalarım,google maps,takvim, note ekleme kısmı felan. İşte task manager olunca bunların hepsinin arasında geçiş yapabiliyorsun.

TasteKiN

TasteKiN

Üye
oyun oynar iken mesaj çekebiliyor, nette dolaşırken mp3 değiştirebiliyor musun? home tuşu ile tek tuş ile bu çok kolay :D

free

free

Üye
Dezavantaj yok yani.oyunla isim yok zaten ama navigasyon eksik sanirim

baranselona

baranselona

Üye
bende oyunların bazılarında hafıza yok uyarısı veriyordu bu yüzden değiştirdim ama alışmak gerekiyor task managerli yazılıma ekranda simgeler falan değişiyor menü simgeleri falan güzel gelmedi bana

akdenizx

akdenizx

Üye
Aslında "task manager" li bir telefonu bir arkadaşımız videoya kaydetse de bizde gorsek. Çok sağlıklı ve yapıcı olur değil mi ?
:hmmm

ekremozo

ekremozo

Üye
    Konu Sahibi
hacı vardı kaldırdım o fw yi... olsa video çekerdim

akdenizx

akdenizx

Üye
hacı vardı kaldırdım o fw yi... olsa video çekerdim

Teşekkürler arkadaşım, Araştırdığım kadarı ıle o firmware zaten bana uymayacak. Sözlük yok, ben işim dolayıs ııle sozlugu cok kullanıyoruym ve olmazsa olmazlardan. Umarım bu kullandıgımız sürüme ( yukarı'dan yüklediğimiz ) birgün task manager'da eklerler..

:oke:

Üst Alt