samsung i8910hd funclup(paylaşim ve destek)

Sponsorlu Bağlantılar

aydink_1903

aydink_1903

Üye
Kabaca bazı ülkelerde Elektriğin frekansı 50Hz, bazı ülkelerde 60Hz dir. Asya ülkelerinin bir kısmı, hemen hemen tüm Amerika da 60Hz, Avrupada 50Hz elektrik. Kamera özellikle flourescent ışığın altında veya o bölgeleri çekerken bundan etkileniyor bunu önlemek amacıyla farklı video codecleri kullanılıyor 50Hz ve 60Hz bölgelerinde. Yani bir Taiwan FW si kullanıyorsanız 60Hz e göre geliştirildiği için 50Hz bölgesi olan Türkiyede problem yaşıyorsunuz çektiğiniz videolarda (hepsinde çok belirgin değil Flourescent ışık altında belirgin çizgiler oluşuyor genelde).

Bunlar yabancı forumlarda konuşulan şeyler. Son JC1 Hong Kong FW lerde bu probleme rastlanmadığı söyleniyor.

Kolay Gelsin

lk1973

Üye
hayırlı, uğurlu olsun. bence bu telefon burada olmayı fazalsıyla hakkediyordu. ama kims bir çaba harcamamıştı. yeni paylaşımlar olamsı dileğiyle.

ahenk

ahenk

Üye
    Konu Sahibi
hxv3.29 da jc1 kurdum ve bazi program lari cepten indirdim ve download baya hizli geldi baska bir free kablosuz agdan indirim yaptim yine ayni evde denedim pcden daha hizli indirdi benmi yaniliyorum yoksa bununla alakali bir iyilestirmemi var

lk1973

Üye
aydink_1903 dostum bu wgt uzantılı widgetlar kalıcı olarak nasıl silinebiliyor? cevaplarsan sevinirim.

pacemaker

Üye
Geç kalınmış ama yararlı bir konu olmuş. Hayırlı olsun.

ahenk

ahenk

Üye
    Konu Sahibi
Geç kalınmış ama yararlı bir konu olmuş. Hayırlı olsun.

Evet gec oldu ama umarim faydali olur siz kullanicilarin sayesinde daha yararli bir ortam olur tesekkurler

iyi forumlar

--------------- Ekleme ---------------

aydink_1903 dostum bu wgt uzantılı widgetlar kalıcı olarak nasıl silinebiliyor? cevaplarsan sevinirim.

Bu programi dene uninstaller toplu yada tek tek program kaldirmaya yariyo uygulama yoneticisinde gozukmiyenler burda gozukebilir

@lk1973 widget icin cozum ararken private klasorunden bazi dosyalari sildim teli yeniden baslattim tum sistemi sifirlamis tum programlar gitti simdi teli yeniden duzenlemem lazim ama bu widget kaldirma islemiyle ilgilenicem telden giriyorum msn de gitti formatlayip teli yeniden duzenlicem

lk1973

Üye
vay üzüldüm şimdi neyse dostum. private tehlikeli demek ki!

aydink_1903

aydink_1903

Üye
hxv3.29 da jc1 kurdum ve bazi program lari cepten indirdim ve download baya hizli geldi baska bir free kablosuz agdan indirim yaptim yine ayni evde denedim pcden daha hizli indirdi benmi yaniliyorum yoksa bununla alakali bir iyilestirmemi var
Son Fw lerde Downloadlar çok hızlı oluyor benim de PC den daha hızlı indiriyor telefon test edilmiştir. :)

Kolay Gelsin

Widget eğer doğru yazılmış bir widget ise C:\Widgets ve E:\Widgets klasörleri içinde o widget a ait klasör bulunur hem C: hem E: deki o widget a ait klasörleri Xplore ile silerseniz telefonu kapatıp açtığınızda Widget ların içinden silinir. Ama dediğim gibi Widget doğru yazılmış olmalı. Bir hususta eski bazı FW lerde Widget silememe durumu vardı.

Şu an Crisckelo nun Flipclock ını anlattığım yöntemle sildim telefon kapatmaya gerek kalmadan widget listesinden silinmiş.

Kolay Gelsin

ahenk

ahenk

Üye
    Konu Sahibi
aydink_1903 hocam bu widget kaldirma olayini nasil yapicaz privatede bazi dosyalari sildim tel gum kendini sifirladi

aydink_1903

aydink_1903

Üye
aydink_1903 hocam bu widget kaldirma olayini nasil yapicaz privatede bazi dosyalari sildim tel gum kendini sifirladi
Geçmiş olsun zamanında bende çok çökerttim sağlam telefon bir halt olmuyor ilk günkü haline kolayca dönüyor. Yukarıda anlattım aslında çok basit kaldırmak widget ı, tabii doğru yazılmış bir widget ise.

Kolay Gelsin

ahenk

ahenk

Üye
    Konu Sahibi
ewet hocam ilk once oyle yaptim ama olmadi bende
C/private/10202b9 icindekileri sildim ellerime saglik tel kendini sidirladi

lk1973

Üye
bir sorum daha olacak bu 2. sayfadaki widgetların hepsini kurmuştum biri hariç hepsi hayalet gibi kenardan çekince ana ekranda görünmüyor ama alıp tekraar kenara atabiliyorsun. sanırım çakışma yapıyor, veya fw uyumsuzluğu . bu konuda bir fikrin var mı acaba?
Geçmiş olsun zamanında bende çok çökerttim sağlam telefon bir halt olmuyor ilk günkü haline kolayca dönüyor. Yukarıda anlattım aslında çok basit kaldırmak widget ı, tabii doğru yazılmış bir widget ise.

Kolay Gelsin
sağol dostum. hallettim sayende. bu işin kompetanısın gerçekten.

aydink_1903

aydink_1903

Üye
ewet hocam ilk once oyle yaptim ama olmadi bende
C/private/10202b9 icindekileri sildim ellerime saglik tel kendini sidirladi
10202BE9 tüm telefon ayarlarının bulunduğu klasördür. Kamera ayarları KS ayarları ne ararsan orada. En silinmeyecek klasöre ellemişsin. Neyse sağlık olsun hard formatla geri dönmesi lazım herşeyin.

Kolay Gelsin

ahenk

ahenk

Üye
    Konu Sahibi
aydin hocam bu andy bu offical fwlere gore custom fw yapiyor samsung romun icinde iyilestirme yapiyor ve son fw herzaman daha iyi anlamina gelirmi yani jc1 in yazilim codecleri jb2 den dahami iyidir bunun isleyis prensibi nedir fwlerde

lk1973

Üye
operamobilin final sürümü kulanan var mı acaba. betası iyiydi ama???

alidanin

Üye
Bu sitede bizim telefonun olmaması büyük eksiklikti. Herkese hayırlı olsun. Ümit ediyorum aydınk kardeşimiz buraya da küsüp gitmez.

ahenk

ahenk

Üye
    Konu Sahibi
EA Mobile Need For Speed Undercover

oyun s60v3 içindir ancak bizim cihazdada calişir yanlız ufak bir püf noktası var
oyunu dik konumda oynayın ve sağ dönuslerde en alt sağa basın sol dönuslerde ise
oyunu durdurma düğmesinin biraz ustune basın zaten zevkli ve görsel bir oyun
drift ve nos dügmeleri ekranda cıkıyor alısırsınız

oyun sitede mevcut burdan indirin
http://www.maxicep.com/symbian-9-1-...ercover-retail-binpda-sis-version-201929.html

torlu sekilde yada tek tek uygulama kaldırmanıza yarar
uygulama yöneticisinde gözükmiyen uygulamaları burdan bulup silebilirsiniz

google traslator
internet üzerinden çeviri yapan güzelbir sözlük

teşekkür etmek için teşekkür et butonunu kullanın

iyi forumlar

slick v0.61
en sevdigim msn programı seffaf arayüzü kapalı iken yazılan msj ları online olunca okuyabilir
ıcq
facebook
msn
yahoo
gtalk gibi adreslerle protocol yapabilirsiniz

sitede mevcut burdan http://www.maxicep.com/symbian-v9-4...alari/palringo-v1-01-s60v5-signed-264738.html

bir teşekkürü çok görmeyin

aydink_1903

aydink_1903

Üye
aydin hocam bu andy bu offical fwlere gore custom fw yapiyor samsung romun icinde iyilestirme yapiyor ve son fw herzaman daha iyi anlamina gelirmi yani jc1 in yazilim codecleri jb2 den dahami iyidir bunun isleyis prensibi nedir fwlerde
Böyle bir genelleme yapmak doğru değil. Samsung şu şekilde bir politika uyguluyor. Ana geliştirici ülkeler var Avrupada İtalya Rusya, Asyada Taiwan Çin Hong Kong. Bunların herbiri birbirinden farklı FW ler çıkarıyor. Taiwan FW si Java bakımından çok iyi fakat kamerası Avrupa ülkeleri için değil ve bir miktar karanlık çekme durumuda var. İtalyan FW si ise kamerası gerçekten başarılı fakat çok yüklü geldiğinden yavaş bir cihaz oluşuyor javası problemli. Şu ana kadar çıkan en düzgün FW en son çıkan Hong Kong JC1 tabanlı FW. Orjinali internette var. Türkçeye rahatlıkla çevrilebilir. HX versiyonu isteniyorsa Çeklerin yaptığı gibi Rofs2 localize edilir ve Andy e gönderilir zaten gömmesi bir problem değil, yapacağını sanıyorum.

Kolay Gelsin

ahenk

ahenk

Üye
    Konu Sahibi
Böyle bir genelleme yapmak doğru değil. Samsung şu şekilde bir politika uyguluyor. Ana geliştirici ülkeler var Avrupada İtalya Rusya, Asyada Taiwan Çin Hong Kong. Bunların herbiri birbirinden farklı FW ler çıkarıyor. Taiwan FW si Java bakımından çok iyi fakat kamerası Avrupa ülkeleri için değil ve bir miktar karanlık çekme durumuda var. İtalyan FW si ise kamerası gerçekten başarılı fakat çok yüklü geldiğinden yavaş bir cihaz oluşuyor javası problemli. Şu ana kadar çıkan en düzgün FW en son çıkan Hong Kong JC1 tabanlı FW. Orjinali internette var. Türkçeye rahatlıkla çevrilebilir. HX versiyonu isteniyorsa Çeklerin yaptığı gibi Rofs2 localize edilir ve Andy e gönderilir zaten gömmesi bir problem değil, yapacağını sanıyorum.

Kolay Gelsin

peki hocam bu işi sizden baska yapıcak kimse yokki son demlerinizde bu işe bir el atsanız olmazmı
gerci andyle aranız açık ama siz o işide ayarlarsınız:heyo:

ovimaps 3.03(54)
kurulumu ve kullanımı gayet basit 1den fazla harita görünümü
baglantı olmadan arama özelligi ve lı unsigned
i8910 için uyumlu sorunsuz

28.03.2010 güncel türkiye haritası için burdan

iyi forumlar

fontrouterman (güncel)
en başarılı font uygulaması yazı fontunu degiştirmek için
bir adet kullandıgım OPAL font ekte mevcut

OPAL FONT

iyi forumlar

alidanin

Üye
Teşekkür et butonunu bulamadım. Çok teşekkürler . Gerçekten süper paylaşımlar benim gibi yeniler için.

Üst Alt