Samsung Galaxy SIII Hakkında yorumum (Sıkılmayanlara ve Merak edenlere !)

Sponsorlu Bağlantılar

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
avcitalip

avcitalip

Üye
    Konu Sahibi
Samsung Galaxy SIII Hakkında yorumum (Sıkılmayanlara ve Merak edenlere !)

Almanya'dan Getirttiğim Samsung Galaxy SIII GT-I9300 cihazımdan oldukça memnunum,almayı düşünenlerede tavsiye ederim tıpkı s2 nin arayüzü gibi herşeyi aynı sayılır ama dahada zenginleştirilmiş versiyoru örneğin üstteki bildirimler çubuğunu aşağı çektiğimizde s2 de Wi-Fi,BT,Sessiz,GPS ve sensör bulunuyordu ama s3 te bunların yanı sıra galaxy note'daki güç tasarrufu butonu bulunuyor ve fazladan mobil verisi,bildirim,sürüş modu bulunuyor bunların içinde mobil verisi ve güç tasarrufu en çok işime yarayan buttonlar arasında yer alıyor

NFC ;

bu sabah tesadüfen cep telefonumu cüzdanımın içinde koydum ve cihazdan ses geldi bende cihazın nfc özelliği devreye girdiğini doğrulamak için telefonu kaldırıp tekrar cüzdanımın üzerine koydum aynı ses yine geldi ama nedense telefonun ekranında hiçbir şey olmadı sanırım banka tarafından telefona tanımlanması gerekiyor :)

Pop Up Play ;

bu özellik aslında one x ten beni vazgeçtiren temel özellik diyebiliriz video izlerken çok işime yarıyor hem video izliyorum hemde telefonumdan mesaj çekebiliyorum internette geziyorum hemde hiçbir kasıntı olmadan bunları gerçekleştiriyorum sanırım 4 çekirdek farkı burada devreye giriyor :ehe

Bluetooth ve GPS ;

bluetooth'u çok hızlı ve GPS'i gerçekten yerinizi s2 ye göre daha çabuk buluyor :)

Akıllı Bekleme ;

bu özelliğin düzgün çalışmadığı söyleniyordu onlara buradan yazıyorum siz kullanmayı bilmiyorsunuz :oke:

neden mi ?

tamam bir süre bakmıyorsunuz ekran kararıyor ve telefon kendini kilitliyor kilitledikten sonra gidip ekrana bakıyorsunuz ondan sonra neden bunun ekranı yanmıyor düzgün çalışmıyor işte v.s diyorsunuz oysaki o sensörün çalışma mantığı öyle değil

siz telefona bakarken ışığın sönmesine az bir süre kala göz taraması yapar eğer göz bulamazsa kendisini kilitler ama eğer bulursa ekranı kapatmaz çalışma mantığı budur bunu ev ekranında dahada net görebilirsiniz telefona bakın ve hiçbir tuşa basmayın bir süre sonra yukarıda göz işareti çıkacak ve kendiliğinden kaybolacak o göz işareti çıktığında telefon ona bakan bir göz aramış oluyor çalışma mantığı bu birde telefona 90 dereceden bakmanız gerekiyor yani telefonun yüzü sizin yüzünüze bakacak şekilde çünkü onun kamerası bizim gözlerimiz gibi sağa sola bakamıyor :oke:

yani kısacası çok işe yarar bir özellik diyebilirim

2100 mAh bataryası ;

bugün ölçüm yapıyorum şuanda telefonu şarzdan çıkartalı 5 saat 18 dakika oluyor ve şarz %80 bu telefonun şarz tüketimi s2 ye göre çok çok iyi bunun altını çiziyorum bütün tasarruf modları açıkken yani detaylı olarak söylemek gerekirse ;

1-telefonun güç tasarrufu modunu açtım
2-ekran parlaklığını en düşüğe getirdim
3-rami boşaltıp son kullanılan uygulamalar listesini silip ekranı kilitledim ve 2 saat boyunca hiç kullanmadım ve 2 saatin sonunda şarz %99 olmuştu buna göre telefonu hiç kullanmadan dediğim yönergeleri uygularsak şarzınız 8 Gün 3 küsür saat gidiyor :ehe bu konuda çok iyi :)

kamera ; kamerası one x e göre parlak çekiyor bunu kabul ediyorum ama kamera olarak neredeyse aynı kalitedeler sadece s3 ün AF ve parlaklık problemi var ama kamerayı ayda bir kere zor kullandığım için problem olmuyor

4.8 inç Super Amoled HD ekran ;

s2 de 4.3 Super Amoled Plus Ekran bulunuyordu ve renkleri çok daha parlak gösteriyordu fakat çok fazla şarz yiyordu ama s3 te kullanılan super amoled HD ekran ile şarz tüketimi dengelenmiş bulunuyor renkleri super amoled plus kadar canlı gösteremesede yinede çok canlı renklere sahip olduğunu söyleyebiliyorum

bunların dışında s2 ile aralarında büyük farklar yok kısacası s2 nin derlenmiş ve yeniden tasarlanmış biraz daha güçlendirilmiş versiyonu diyebilirim s2 deki çoğu sıkıntı s3 te yok özellikle şarz sıkıntısı yok ve daha az radyasyon yayıyor :ehe

dediğim gibi one x siparişi vermeyi düşünüyordum s3 son anda benim fikrimi değiştirdi çünkü kendine özgü yazılımsal özellikleri vardı şuanda one x in açtığı oyunların hepsini s3 te açabiliyor nede olsa dedim ve s3 aldım ama bazen teşke 4s alsaydım diyorum ama yinede s3 diyorum :ehe

konuyu okuduğunuz için teşekkür ederim arkadaşlar değerlendirmelerinizi yorum atarak belirtiniz :)

• Beğen
Tepkiler: 4PuNiSHeR ve Sercan1Yaman

codblackops2

codblackops2

Üye
güzel anlatmışsın eline sağlık :)

El-CD

El-CD

Üye
güzel yazmışsın talip :)

Mobilator

Mobilator

Emekli Yönetici
hayırlı olsunda pop up play özellik değilki programla yapıyorsun. hatta farklı temalarıda var max os windows vs. gibi.
programın adı stick it! hatta. neyse hayırlı olsun.

El-CD

El-CD

Üye
hayırlı olsunda pop up play özellik değilki programla yapıyorsun. hatta farklı temalarıda var max os windows vs. gibi.
programın adı stick it! hatta. neyse hayırlı olsun.

Pop up kadar sağlıklı değil hiçbiri dnedm.

Uruloki

Uruloki

Üye
Benim diyeceğimi uuncu demiş zaten hatta tegra 3 şov yapıyor adamlar youtube dolu bunlarla ;)

Kerim.

Kerim.

Üye
Konu için :tşk: ama bişey sorucam:neden 4s istiyosun?

MrTech

MrTech

Üye
Güzel Anlatım :tşk:

MasteLaa

MasteLaa

Üye
Tekrar hayirli olsun ne diyim.begenmiszen sorun yok :D

avcitalip

avcitalip

Üye
    Konu Sahibi
Konu için :tşk: ama bişey sorucam:neden 4s istiyosun?

4s olduğu için :ehe ama buda s3 daha üstün olduğu yerlerde var ama s3 ün de daha üstün olduğu yerler var :oke:

kısacası s3 ten memnunum :)

- - - Eklendi - - -

Anlatıma teşekkür edenlere:rica: pop-up programla ne kadar stabil olur acaba onuda merak ettim ?

bu arada beyler apkmania.com'a ne olmuş bilen var mı ? çöktü sanırım :( :ağlarım:

- - - Eklendi - - -

Tekrar hayirli olsun ne diyim.begenmiszen sorun yok :D

güzel güzel dediğim gibi s2 nin yenilenmiş versiyonu çoğu şeyi neredeyse aynı

- - - Eklendi - - -

Benim diyeceğimi uuncu demiş zaten hatta tegra 3 şov yapıyor adamlar youtube dolu bunlarla ;)

üniversite'de telefonu yine değiştireceğim için ve 2 yıl boyunca çıkan oyunların tümünü açacağını sandığım için özellikle one x i tercih etmedim birde batarya sorunu var onların 1600 küsür mAh tı yanılmıyorsam hemde sökülemiyor :( ama s3 te 2100 mAh hemde sökebiliyorsun :ehe

- - - Eklendi - - -

güzel anlatmışsın eline sağlık :)

sağol :)

MrCommanDTr

MrCommanDTr

Emekli Yönetici
kullanıcısını memnun eden telefon o kişi için dünyanın en iyi telefonudur bunu bilir bunu söylerim gönlüne göre olduysa ne mutlu Talip güle güle kullan kardeşim.

• Beğen
Tepkiler: avcitalip
incitemfm

incitemfm

Üye
benim tavsiyem telefona hd film indir izle.

avcitalip

avcitalip

Üye
    Konu Sahibi
kullanıcısını memnun eden telefon o kişi için dünyanın en iyi telefonudur bunu bilir bunu söylerim gönlüne göre olduysa ne mutlu Talip güle güle kullan kardeşim.

aynen katılıyorum,bende zaten daha öncesinde bunu diyordum mesela seni n9 mutlu ediyordur ama beni etmiyordu kimisi c6-01 ile mutlu olurken kimisi s3 ünden memnun olmuyordu yani kısacası amacına göre telefon alın ki memnun olun :oke: telefoncuları dinlemeyin gidin kendiniz araştırın nedir ne değildir diye geçen gün bir telefoncuya gittik kardeşime telefon bakıyorduk kadın galaxy ace'ı öve öve bitiremedi içimden s3'ü boşunamı aldık diyesim geldi :ehe telefoncuların gazına gelmeyiniz gelenleri uyarınız !

MrCommanDTr

MrCommanDTr

Emekli Yönetici
aynen katılıyorum,bende zaten daha öncesinde bunu diyordum mesela seni n9 mutlu ediyordur ama beni etmiyordu kimisi c6-01 ile mutlu olurken kimisi s3 ünden memnun olmuyordu yani kısacası amacına göre telefon alın ki memnun olun :oke: telefoncuları dinlemeyin gidin kendiniz araştırın nedir ne değildir diye geçen gün bir telefoncuya gittik kardeşime telefon bakıyorduk kadın galaxy ace'ı öve öve bitiremedi içimden s3'ü boşunamı aldık diyesim geldi :ehe telefoncuların gazına gelmeyiniz gelenleri uyarınız !

:bigstar:

avcitalip

avcitalip

Üye
    Konu Sahibi
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Üst Alt