Samsung Galaxy S6 Edge Plus 2G'de çekiyor 3G ve 4G'de çekmiyor

Sponsorlu Bağlantılar

mitralyoz49

Üye
    Konu Sahibi
Samsung Galaxy S6 Edge Plus 2G'de çekiyor 3G ve 4G'de çekmiyor
Arkadaşlar merhaba. Yardımınıza ihtiyacım var.

Elimde bir tane yurtdışı Galaxy S6 EDGE PLUS var.
İmei değiştirilmiş.
Telefon (GSM) 2G'de iken çekiyor. Bir sorun yok.
Ama 3G ve (LTE) 4G'ye geçtiğimde ise ekranda şebeke olduğu H/H+/3G/4G yazdığı halde telefon çekmiyor.
Birini aradığımda ekrar arama yapıyormuş gibi bekliyor. Kendimi aradığım da ise ulaşılmıyor.

TURK TELEKOM müşteri hizmetlerini aradım. "SIM KART İLE CİHAZ UYUMSUZ OLABİLİR" dedi. Onların sisteminde SIM kartım TURKCELL MF667 numaralı VINN MODEM'e takılı görünüyor.
*100# ile TOPLU AYARLAR'ı istediğimde de "cihazınız TURKCELL MF 667 olarak görünüyor" mesajı çıkıyor.

Telefonun önceki sahibi imei değiştirirken VINN MODEM imei ile değiştirmiş.

Bundan ötürü 3G ve 4G çekmiyor olabilir mi?
Yeni imei attırsam düzelir mi?

Buğra

Buğra

Admin
böyle bir sorunu ilk defa duyuyorum. Normalde telefon tarafında hangi cihazın IMEI numarasını yüklerseniz yükleyin fark etmiyordu fakat VINN tarafında benzer bir durum geçerli midir benimde pek bilgim yok.

Odin programı ile cihazınıza uygun stok Samsung Türkiye ROM'unu yüklemeyi denediniz mi ? Yada başka bir sim kart takarak denediniz mi aynı cihazda ?

kadikoy

kadikoy

Üye
Bilginize Turkcell vinn modem kullanıyorum.Bu modeme ait simcard'ım(Turkcell data hattına ait sim card olarak bilinir) var, yani modeme ait sim card sadece internete girmek içindir konuşmak için değildir.
Eğer vinn modemine ait simcardın imei'sini klonlamışsa o telefon sadece modem olarak kullanılır.
Denemek için o hatta Turkcell'den sadece internet yükle (1 gb vs.) .internete gireceksiniz.
özet:Telefonunuzu MODEM likten kurtarmak istiyorsanız.telefon hattına ait imei yükletmelisiniz.
modeme ait imei yükleyen ya kasıtlı yaptı yada kafası çalışmıyor.:dayak:

Üst Alt