Haber Samsung artık Galaxy S6 ailesini güncellemeyecek!

Sponsorlu Bağlantılar

TheNightMare.

TheNightMare.

Moderator
    Konu Sahibi
Samsung artık Galaxy S6 ailesini güncellemeyecek!

Akıllı telefon sektörünün eli en güçlü ismi olarak karşımıza çıkan Güney Kore menşeili Samsung firması, halen önemli bir kesim tarafından tercih edilen Galaxy S6 ailesi için önemli bir karar aldı. 2015 yılının ikinci çeyreğinde satışlarına başlanılan bu seri altında 4 farklı model yer alırken, bu modellerin artık güvenlik güncellemesi almayacağı belirtildi.

Samsung Galaxy S6, Samsung Galaxy S6 Edge, Samsung Galaxy S6 Edge Plus ve Samsung Galaxy S6 Active kullanıcılarını ilgilendiren bu haber, birçok kişinin tepkisini üzerine çekmeyi başardı. Serinin plastik gövdesinin cam ve metal üzerinde inşa edilmesinin mimarı olarak karşımıza çıkan bu seri, yayınlanan bu haber ardından artık ömrünü sonlandırmış olacak.

Cihazlar ilk hazırlanıp satışa sunulduğundan kutusundan Android 5.0 Lollipop işletim sistemiyle birlikte çıkarken, şimdilerde ise Android 8.0 Nougat güncellemesi almış durumda. Yani bu duruma baktığımızda cihazların en güncel işletim sistemi sürümüne kadar güncellendiği ve tüm güvenlik açıklarının kapatıldığı belirtiliyor.

Samsung firması günlük kullanımda ve kurumsal kullanımlarda Galaxy S6 serisi cep telefonları kullanmanın bundan böyle çok güvenli olmayacağını ve tüketicilerin tercihinin cihazlarını güncellemek olacağı belirtiliyor.

• Beğen
Tepkiler: Silinen Üye 2619136 ve Murat Alper

-Andromeda-

-Andromeda-

Üye
Android 8 i veririm telefonu yavaşlatırım ama düzeltmem diyor kısaca. Sanki XDA vs yokmuş gibi... 2 3 uılda bir telefon değişeceksek neden 4 bin tl para vereyim...

• Beğen
Tepkiler: TheNightMare.
TheNightMare.

TheNightMare.

Moderator
    Konu Sahibi
Android 8 i veririm telefonu yavaşlatırım ama düzeltmem diyor kısaca. Sanki XDA vs yokmuş gibi... 2 3 uılda bir telefon değişeceksek neden 4 bin tl para vereyim...
Eğer Samsungla yola Devam Edeceksiniz bu şekilde oluyor. Samsung'un Politikası bu sekilde. 4.000₺ Para 1 sene amiral gemisi.

Yani 1 Yil 4.000₺'lik Telefonu kullan Seneye yenisi ciksin onu al.

Son düzenleme:
-Andromeda-

-Andromeda-

Üye
Eğer Samsungla yola Devam Edeceksiniz bu şekilde oluyor. Samsung'un Politikası bu sekilde. 4.000₺ Para 1 sene amiral gemisi.

Yani 1 Yil 4.000₺'lik Telefonu kullan Seneye yenisi ciksin onu al.
At gibi giden it fibi döner derler bu gidişle Apple a geri dönücekmişim gibi geliyor

• Beğen

MaxipmaN

Üye
çok bile verdiler, 8 i nasıl verdiler şaşkınım :ehe zaten kağnıya dönmüştür 6 dan yukarası haram s6 ya.

• Beğen
vedat1966

vedat1966

Üye
Her yerde muhabbet Apple daha iyi yok Samsung daha iyiye dönüyor.

Samsung politikası belli 2 yıl güncelleme veririm.
Apple uzun süre güncelleme veririm.

İşine geleni alırsın. Konu kirliliğinden başka bir şey değil. (benim yaptığım gibi)

Lütfen yapmayalım.

SM-G955F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

• Beğen
lazye

lazye

Üye
S6 için samsung daha ne yapsın ki lolipop ile çıkmışsa Oreo almış daha ne yapsın Apple gibi batarya politikası deyip çekirdek hızlarını mı düşürsün. Duyarlı olalım bu konuda lütfen bence samsung apple'dan çok daha iyi bir firma adamlar kalitesiz kasa kalitesini bile aştılar arayüz sıkıntısı artık yok ... Bence haksızlık yapılıyor ölene kadar güncelleme vermesi beklenemez...

Bu arada ne samsung ne apple kullanıyorum kullandığım cihaz LeEco :)

PALA.

PALA.

Üye
Samsungun verdiği yazılımsal destek, en fazla garantisi kadar.
Aynısı bilgisayar içinde geçerli 2 yıl sonra güncelleme bekleme...

vedat1966

vedat1966

Üye
Biri yazıyor şu telefonumu alayım yoksa bu telefonumu?

Birkaç öneri peşinden Samsung Apple kavgası. Yapmayalım lütfen.
[emoji21][emoji21][emoji21][emoji21][emoji21][emoji21][emoji21][emoji21]

Olumlu yada olumsuz düşüncemizi yazalım. Hepimiz faydalanalım.
[emoji122][emoji122][emoji122][emoji122][emoji122][emoji122][emoji122]

SM-G955F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

KomiserMemoli_12

KomiserMemoli_12

Üye
3 yıldır J7 2015 modeli kullanıyorum hicbir sorun olmadı. Apple sürekli güncelleme veriyor ama her güncellemesinde sorun çıkıyor. Samsung kimseye telefonunu satın aldığında şu kadar zaman güncelleme vericez ondan sonra da desteği kesicez diye birşey söylemiyor. Ortalama 3 sistem yükseltmesi veriyorlar ki bence bu bile fazlası ile yeterli. Bilgisayarına hiç virüs bulaştırmayan birisi telefonuna da kolay kolay zarar veremez. İnsanlar istiyorlar ki telefona her gün güncelleme gelsin. Samsung un güncelleme konusunda ne kadar sıkıntılı bir şirket olduğunu da biliyoruz. Ama inanın bana apple gibi her gün güncelleme gelmesinden iyidir bu durum.

• Beğen
Tepkiler: MaxipmaN

MaxipmaN

Üye
3 yıldır J7 2015 modeli kullanıyorum hicbir sorun olmadı. Apple sürekli güncelleme veriyor ama her güncellemesinde sorun çıkıyor. Samsung kimseye telefonunu satın aldığında şu kadar zaman güncelleme vericez ondan sonra da desteği kesicez diye birşey söylemiyor. Ortalama 3 sistem yükseltmesi veriyorlar ki bence bu bile fazlası ile yeterli. Bilgisayarına hiç virüs bulaştırmayan birisi telefonuna da kolay kolay zarar veremez. İnsanlar istiyorlar ki telefona her gün güncelleme gelsin. Samsung un güncelleme konusunda ne kadar sıkıntılı bir şirket olduğunu da biliyoruz. Ama inanın bana apple gibi her gün güncelleme gelmesinden iyidir bu durum.
Samsung 4.0.4 ten 4,3 te, 4.1.1 den 4.4.2 de güncelleme kesen bir firma.
5 ten 8 e kadar güncellemesi takdire şayan, ama kullanıcılar her türlü şikayet ettiğinden kafasına göre takılsın samsung. :ehe

KomiserMemoli_12

KomiserMemoli_12

Üye
Samsung 4.0.4 ten 4,3 te, 4.1.1 den 4.4.2 de güncelleme kesen bir firma.
5 ten 8 e kadar güncellemesi takdire şayan, ama kullanıcılar her türlü şikayet ettiğinden kafasına göre takılsın samsung. :ehe
Hem şikayet ediyorlar hem de kullanıyorlar. Madem güncelleme bu kadar önemli alsınlar o zaman saf androidli telefon. Adam bilgisayarını güncellemez programları miladı doldurmustur ama telefona güncelleme gelmiyor.

• Beğen
Tepkiler: MaxipmaN
Murat Alper

Murat Alper

Moderator
klasik samsung şaşırdık mı :ehe

• Beğen
Tepkiler: PALA., MaxipmaN ve Baydırman
Baydırman

Baydırman

Moderator
Ondan sonra millet neden iphone aliyür

• Beğen
Tepkiler: PALA., MaxipmaN ve Murat Alper
KomiserMemoli_12

KomiserMemoli_12

Üye
Iphone lüksten başka hiçbir şey değildir. Apple insanları çok güzel şekilde yoluyor. Iphone sahibi olmadım ancak biraz kullanmışlığım var ve kullandığım kadarı da bana o cihazadan uzak durmama fazlası ile yetti. Daha önce bu güncelleme konusunda uzun bir yazı yazmıştım tekrar yazmak istemiyorum; bir sisteme sürekli güncelleme gelmesi o sistemin güvenli olduğunu göstermez. Android Ios'tan daha iyi bir ekosisteme sahiptir kim ne derse desin. Sen bugün 100 tl ye de telefon alsan android işletim sistemini kullanabiliyorsun, ancak iphone'da öyle bir şansın yok.

PALA.

PALA.

Üye
Bilgisayar ile telefonu, android ile windowsun çalışma sistemini karşılaştıranlara ne desen boş...
Samsungun ürettiği bilgisayarlardaki donanımsal hataları görmüş olsanız mideniz bulanır.

Cadillac34

Üye
Bilgisayar ile telefonu, android ile windowsun çalışma sistemini karşılaştıranlara ne desen boş...
Samsungun ürettiği bilgisayarlardaki donanımsal hataları görmüş olsanız mideniz bulanır.
Benim bilgisayar Samsung. :D

Aslına bakılırsa eğer güncellemeler donanım konusunda hata veriyorsa desteklemiyordur. Ama Samsung ve Apple artık çakal olmuş. Garanti Belgesi verir gibi güncelleme veriyor ve ondan sonra desteği kesiyor. Ama işe yaramayan takoz telefonlar bile güncelleme alır. Ama uğraşmıyorlar. Neden derseniz? Çünkü, yeni ürün satmanın peşindeler ve teknolojide değişim istiyorlar. Millet bu tür konularda hassas ve tepkili olsaydı şu an durumlar değişik olurdu.

• Beğen
Tepkiler: PALA.
oguzbilir

oguzbilir

Üye
yav ben mı hayal goruyorum yoksa android 8 dagıtılmaya baslanmıs mı

Üst Alt