Tavsiye Samsung S6 Edge PLUS - Güç ve Home Tuşu Çakışması... Yardım... Çok İlginç Bir Sorun

Sponsorlu Bağlantılar

Romario87

Romario87

Üye
    Konu Sahibi
Samsung S6 Edge PLUS - Güç ve Home Tuşu Çakışması... Yardım... Çok İlginç Bir Sorun
Arkadaşlar Öncelikle Herkese Selam.
Çok İlginç Bir Sorunum Var. Telefonumu Yeni Aldım. 2.EL. Samsung s6 Edge Plus 10 gündür Kullanıyordum sorun yoktu son 2 gündür Çok İlginç bir Sorun ile karşılaştım. Emin Olun Aramadığım Araştırmadığım site Konu başlık Forum Kalmadı Çözüm Bulamadım

telefon' a Format Atıyorum Kurulumu yapıyorum belirli bir süre 5-10-20 dk kullanıyorum daha sonra Home Tuşu Çalışmıyor Parmak İzi Çalışıyor Sadece Home Tuşu Basmıyor. Daha SOnra Güç Tuşu Çalışmamaya Başlıyor. Tabi Telefonu kullanabiliyorum hiç sorun yok başka biryerde. home ve güç tuşu çakışıyor gibi. Hiçbir şekilde çalışmıyor. Sadece Tekrar Format Atıyorum tekrar çalışmaya başlıyor. yani format atınca aktif oluyor tekrar 10-20 dk sonra ikisi de kilitleniyor. yapmadığım uygulamadığım şey kalmadı. çözüm hakkında bilgisi olan varsa yardım bekliyorum. şimdiden teşekkür ederim.

Son Olarak. Yeni Günceleme İle alakalı bir sorun olabilir diye düşündüm versiyon düşürme yapacaktım fakat telefonu pc ye bağlıyorum ne odin ne kies nede pc telefonu görüyor. (AYRI KABLO VE AYRI PC DENEDİM VE TÜM PROGRAMLARI samsung usb driver - odin - kies)

bu işi çözebilecek babayiğit aranıyor.

• Beğen
Tepkiler: hikmet366

Doğuş Pertez

Doğuş Pertez

Admin
Bana sorarsan dediğin gibi güncelleme yaparken bir hata oluşmuş ve eksik dosya yüklenmiş dediğin gibiyse. Ben olsam sıfırdan telefona bir yazılım yüklemeyi denerim.

hatipkaya01

Üye
Stock rom yuklersen sorun cozulecektir bilgisayar telefonu gormuyorsa orjinal bi usb kablo ile baglan büyük ihtimal görünecektir

Romario87

Romario87

Üye
    Konu Sahibi
yotumlar için teşekkür ederim ama emin olun 5 adet kablo denedim hepsi orjinal. hatta data kablosu aldım sıfır yine aynı.

bilgisayar telefonu görse versiyon atacam bişeyler yapmaya çalışacam ama o da olmuyor

Romario87

Romario87

Üye
    Konu Sahibi
aynı çözm yok. bu sekilde kullanmaya devam ediyorum. bilgisi olan bilgilendirir se sevinirim

By_Casparov

By_Casparov

Üye
odinin görmesi için usn hata ayıklamayı ve oem kilidini açıp pc ye baglaman gerek
Ayrıca sürüm düşürmeni tavsiye etmem. aynı sürümü indir üzerine temiz şekilde kur

Romario87

Romario87

Üye
    Konu Sahibi
odinin görmesi için usn hata ayıklamayı ve oem kilidini açıp pc ye baglaman gerek
Ayrıca sürüm düşürmeni tavsiye etmem. aynı sürümü indir üzerine temiz şekilde kur
pc usb görmüyor. görse yazılım atacam ama hiçbir şekilde pc görmğüyor. kablo taktıgım zaman sadece şarj ediyor. kablo ile alakası yok samsung usb driver yüklü odin yüklü kies yüklü new pc std. yüklü. tek tek kaldırıp denedim hiçbirşekilde olmuyor

ibrother

ibrother

Üye
Sorun senin pc de arkadaşının pc si ile yada internet kafe ye git ordan at.

Romario87

Romario87

Üye
    Konu Sahibi
KomiserMemoli_12

KomiserMemoli_12

Üye
Smart switch ile sıfır yazılım kurabilirsin eğer download moduna alabiliyorsan telefonu. Ben bununla ilgili konu açmıştım ordan bakabilirsin. Anladığım kadarı ile telefon çalışıyor. Sen benim konuya bir bak istersen. Profilimden konuyu bulup bakabilirsin.

Romario87

Romario87

Üye
    Konu Sahibi
Smart switch ile sıfır yazılım kurabilirsin eğer download moduna alabiliyorsan telefonu. Ben bununla ilgili konu açmıştım ordan bakabilirsin. Anladığım kadarı ile telefon çalışıyor. Sen benim konuya bir bak istersen. Profilimden konuyu bulup bakabilirsin.

tabi telefonu ve tüm özelliklerini aktif bir şekilde kullanıyorum sadece home tuşu bazen çalısıyor calıstıgı zaman guc tusu calısmıyor. reset atınca düzeliyor telefon. kısacası home tusu basmıyor.
eğer bu yöntem çözerse hesap numaranı ver 100 tl atacam sana bende bir tatlı yersin :)
telefonu download moduna aldım şu an ama . yine usb ile pc ye bağlamam lazım pc telefonu görmüyor algılamıyor sadece şarj ediyor

KomiserMemoli_12

KomiserMemoli_12

Üye
tabi telefonu ve tüm özelliklerini aktif bir şekilde kullanıyorum sadece home tuşu bazen çalısıyor calıstıgı zaman guc tusu calısmıyor. reset atınca düzeliyor telefon. kısacası home tusu basmıyor.

eğer bu yöntem çözerse hesap numaranı ver 100 tl atacam sana bende bir tatlı yersin :)
telefonu download moduna aldım şu an ama . yine usb ile pc ye bağlamam lazım pc telefonu görmüyor algılamıyor sadece şarj ediyor
Kardeş download moduna aldıktan sonra smart switch programı en güncel yazılımı bulup sıfır indirip kuruyor telefonuna. Orada yazdıklarımı doğru şekilde yap. Yine olmuyorsa telefonunda ciddi bir sorun var o zaman. Peki ikinci el alırken telefonu; aldığın adam sana böyle böyle sorunları var dedi mi? Ben hiç uğraşmam doğrudan geri verir paramı alırdım.

Romario87

Romario87

Üye
    Konu Sahibi
dediğinizi anladım fakat. Benim Telefonum Normal Kullanırken Bile Bilgisayara Bağladığım Zaman USB ile Bilgisayar tarafından gözükmüyor sadece şarj ediyor.
____

KomiserMemoli_12

KomiserMemoli_12

Üye
O zaman telefonda sorun var geri götür al paranı. Adam sana bozuk telefonu kakalamış kusura bakma. İkinci el telefon alırken çok iyi araştırmak, çok dikkatli olmak gerekiyor. Geri ver paranı al sıfır telefon bak kendine. Boşuna uğraşma.

Romario87

Romario87

Üye
    Konu Sahibi
TELEFON ile alakası yok :) aldığımda sorun yok idi 10 gün önce çıkan güncellemeyi yaptıktan sonra böyle oldu. onun için versiyon düşürmeye çalışıyorum yada yeni sürüm atmaya çalışıyorum. son güncellemeden sonra tuşlar çakışmaya başladı ve usb görmrmeye başladı. yazılımsal olduğunu söylüyorum ondan bukadar uğraş :) android in yeni güncelleme yayınlamasını beklemekten başka bir çarem kalmadı. yeni versiyon düzeltir diye düşünüyorum. -

Hatta yazılım ile alakası olduğunu gösteren bir video atsam daha net anlaşılır sorun. video atıp buraya yükliyecem
Örnek. Güç Tuşu(kilit tuşu) basmıyor bazen. ana sayfaya dön tuşuna bastığıma (ekran da home tuşu işlevi taşıyan bir program var bu tuşa bastığımda home tuşu görevi görüyor) güç tuşu çalışmaya başlıyor yani ekranı kilitleyip açabiliyorum. - çok karışık gibi duruyor ama home ve güç tuşu birbirini kilitliyor çakışıyor. home tuşu çalışınca güç tuşu basmıyor güç tuşu basınca home tuşu basmıyor. - son güncellemeden sonra böyle oldu.

KomiserMemoli_12

KomiserMemoli_12

Üye
TELEFON ile alakası yok :) aldığımda sorun yok idi 10 gün önce çıkan güncellemeyi yaptıktan sonra böyle oldu. onun için versiyon düşürmeye çalışıyorum yada yeni sürüm atmaya çalışıyorum. son güncellemeden sonra tuşlar çakışmaya başladı ve usb görmrmeye başladı. yazılımsal olduğunu söylüyorum ondan bukadar uğraş :) android in yeni güncelleme yayınlamasını beklemekten başka bir çarem kalmadı. yeni versiyon düzeltir diye düşünüyorum. -

Hatta yazılım ile alakası olduğunu gösteren bir video atsam daha net anlaşılır sorun. video atıp buraya yükliyecem
Örnek. Güç Tuşu(kilit tuşu) basmıyor bazen. ana sayfaya dön tuşuna bastığıma (ekran da home tuşu işlevi taşıyan bir program var bu tuşa bastığımda home tuşu görevi görüyor) güç tuşu çalışmaya başlıyor yani ekranı kilitleyip açabiliyorum. - çok karışık gibi duruyor ama home ve güç tuşu birbirini kilitliyor çakışıyor. home tuşu çalışınca güç tuşu basmıyor güç tuşu basınca home tuşu basmıyor. - son güncellemeden sonra böyle oldu.
Kardeşim telefonla alakası yoksa yeni güncelleme attıktan sonra nasıl telefon bozuluyor bana açıklar mısın? Ben de telefonumu sürekli güncel tutuyorum ve her güncelleme ile daha iyi hale geliyor. Senin aldığın telefondaki sorunlar belli ki kronik sorunlar. Daha önce de olmuş ama adam sana bunları söylememiş sırf telefonu satabilmek için. Babamda da s6 var ama onda hiç sorun çıkmadı en son güncellemesi de kurulu.

Romario87

Romario87

Üye
    Konu Sahibi
gncelleme yapılırken yarıda kesme modem internet vs kesinti olmuş olma ihtimali

Mesut Aktaş

Mesut Aktaş

Co-Admin
Yazılımsal olduğunu düşünüyorsanız cihaz üzerinden sıfırlama yapmayı deneyin ama hiçbir programı ayarı almadan yeni telefon ve yeni hesap olarak açıp öyle deneyin.

• Beğen
Tepkiler: Romario87
Romario87

Romario87

Üye
    Konu Sahibi
çalışmalar devam ediyor :) ilkkez böyle bir sorun ile karşılaştım. dediğinizi deeyecem tekrr

ibrother

ibrother

Üye
USB soketi bozuktur büyük ihtimalle, eskiden bir galaxy s3 ümüz vardı, o da sadece şarj ediyordu veri aktarımı yapmıyordu. Ha eğer daha önce veri aktarımı yaptıysan ve eminsen sokette bir sorun yok, o zaman tek çare telefona ROOT atıp 6.0 stock romu flaşlamak xda da bulabilirsiniz stock rom u.

• Beğen
Tepkiler: Romario87

Üst Alt