Samsung Galaxy S5 (g900h)

Sponsorlu Bağlantılar

serhat_002

serhat_002

Üye
    Konu Sahibi
Samsung Galaxy S5 (g900h)
Slmlar... dun bi s5 geldi bize ve dikkatimi cekti G900h modeliymis ayrica 2-3 farkli modeli varmis... bizdekinin digerleriyle ne gibi bi farki var bilgisi olan var mi ?

@@DiAbLo@@

@@DiAbLo@@

Üye
Kardeşim pek bi fark yok açıkcası. Genellikle işlemci tipleri ve hızları arasında değişiklik oluyor. bazılarının hafızası yüksek oluyor bazıları 4g de çekebiliyor falan filan. Açıkcası gözle görülebilir dağlar kadar fark yaratacak değişiklikler yok açıkcası. Google amcamız detaylı anlatır sana :D

• Beğen
Tepkiler: serhat_002
serhat_002

serhat_002

Üye
    Konu Sahibi
ben konu açtıktan sonra biraz da kendim araştırma yaptım.. bu modelde sadece indirme güçlendiricisi dedikleri özellik yok... diğer özellikleri ayn.. bi bilgisi olan varsa yardımcı olur die düşündüm

@@DiAbLo@@

@@DiAbLo@@

Üye
Yani o indirme dediği de 4g işte. ama mesela özelliklerine bak işlemci hızlarında da fark var

Seglopsi

Seglopsi

Üye
g900h olan model performans olarak g900fq'dan geride. Geri kalan özellikleri yaklaşık aynı.

g900h'da Samsung'un kendi üretimi olan Exynos 5422 chipset var. Cpu'su 4×1.9 Ghz Cortex-A15 + 4×1.3 Ghz Cortex-A7. Gpu'su ise Mali T628mp6.

g900fq ise qualcomm snapdragon 801 chipsete sahip. 4×2.5 Ghz Krait 400 mimarisinde komut setleri olarak Cortex-A15 ve Cortex-A17 karışımında, güçlü bir cpu. Gpu'da ise 578 Mhz hızında Adreno330 grafik işlemci var.

Bu iki model arasında performans olarak iyi olan model g900fq olan modeldir.

Diğer modeli de s5 - lte A şeklinde geçen modeli. Adreno420 s805 chipsetli. En fazla performansı olan model bu. 4×2.5 Ghz hızında krait450 mimarisinde ve gpu olarak da 600 Mhz hızında Adreno420 var. Ayrıca ekranı 2k çözünürlüklü ve fazladan 1 gb ram'e sahip. Birde 4g bağlantı hızı biraz daha fazla.

Umarım işine yarar.

• Beğen
Tepkiler: serhat_002
serhat_002

serhat_002

Üye
    Konu Sahibi
çok tşk ediyorum arkadaşlar... tlf elimde 4-5 gündür kullanıyorum şimdilik memnunum :D

Üst Alt