Samsung Galaxy s7 nin batarya ömrü ne kadardır ?

Sponsorlu Bağlantılar

technocu1

Üye
    Konu Sahibi
Samsung Galaxy s7 nin batarya ömrü ne kadardır ?
Sevgili arkadaşlar toplam 2 yıl 7 aydır samsung galaxy s7 kullanıyorum. Nazar değmesin telefonumdan çok memnunum. Telefonu sıfır almıştım. Sorum şu olacak telefonumun bataryasını değiştirme zamanı geldi mi yada bunu bana söyleyecek bir uygulama var mı ?

arslan3332

arslan3332

Üye
Ne kadar ekran süresi alıyorsun bunu takip edebilirsin oyun-mobil veri-wifi ile deneyip ekran sürelerine bakabilirsin batarya uygulamalarının iyi kötü demesi bence pek referans alınacak durum değil.

• Beğen
Tepkiler: technocu1 ve PALA.

technocu1

Üye
    Konu Sahibi
Ne kadar ekran süresi alıyorsun bunu takip edebilirsin oyun-mobil veri-wifi ile deneyip ekran sürelerine bakabilirsin batarya uygulamalarının iyi kötü demesi bence pek referans alınacak durum değil.
Cevabınız için teşekkür ederim arslan3332 bey

• Beğen
Tepkiler: arslan3332
Marshmallows

Marshmallows

Üye
Kullanımna göre değişir

• Beğen
Tepkiler: technocu1
MAERKEK

MAERKEK

Moderator
  • Beğen
Tepkiler: technocu1 ve fatihmenteş
MAERKEK

MAERKEK

Moderator
Yalnız uygulama sürekli arka planda çalışıyor. Buda telefonun şarjının çabuk tükenmesine sebep oluyor. Arka planda çalışmasına nasıl engel olucaz.
Ayarlar kısmında temperature monitör seçeneği kapatmalısın. Auto uptadeyi de kapatabilirsin

MAERKEK

MAERKEK

Moderator
Sonuçlar ne alemde ? @technocu1

technocu1

Üye
    Konu Sahibi
Sonuçlar ne alemde ? @technocu1
Maerkek hocam öncelikle yardımlarınız için teşekkürler. Sonuç batarya orjinalinde 3000 mah bana kalan 1800. 2 yıl 7 aylık yoğun kullanımdan sonra 1200 mah yemişiz bataryadan. Az bile gitmiş.

• Beğen
Tepkiler: MAERKEK
MAERKEK

MAERKEK

Moderator
Maerkek hocam öncelikle yardımlarınız için teşekkürler. Sonuç batarya orjinalinde 3000 mah bana kalan 1800. 2 yıl 7 aylık yoğun kullanımdan sonra 1200 mah yemişiz bataryadan. Az bile gitmiş.
Bataryayı %20 aşağısına düşürmeyin , her zaman %100 şarj edin. Yükselebilir.

• Beğen
Tepkiler: technocu1

technocu1

Üye
    Konu Sahibi
Bataryayı %20 aşağısına düşürmeyin , her zaman %100 şarj edin. Yükselebilir.
Bugün telefonun bataryasını ve soyulan orta home tuşunu değiştirmek için başarı elektroniğe gittim. Kendileri aynı zamanda Samsung yetkili servisidir. Bana ikisi için 250 tl fiyat verdiler. Bende madem bu telefonu bir süre daha kullanıcam diye ve aynı zamanda fiyatta makul geldiği için yaptırmaya karar verdim. Orijinal Samsung batarya takıp home tuşunu değiştircekler. Şuan geçici huawei gr3 kullanıyorum. Gr3 kullanınca Samsung s7 nin değerini daha iyi anladım.

DarkredBlue61

DarkredBlue61

Üye
Yani Android Bir Cihazin Özellikle Samsungun Bataryası 2 3 Yıl Anca Geçmesi Zor.Eğer Şarjın Birden Boşalması veya Atıyorum Önceden 1 Gün Çıkartırken Şimdi 4 5 Saatte Bitiyorsa Değiştir.Yani Çok Dengesizlik Oluyorsa Değiştir Yoksa İdare Eder Seni Sorun Olmaz.Birde Orjinal Şarj Cihazi kullanmaya Bak Oda Bayaği Bir Etkiliyor Ömrünü Son Olarak Telefon Vidasız Yani Isıtarak Sökülüyor OY üzden Dikkatli Ol.Servis Sonrasında Cihazi Güzelce İncele Bazen Tam Yapıştırmadan Veriyorlar Sonra Toz Filan Alıyor

• Beğen
Tepkiler: MAERKEK ve technocu1

technocu1

Üye
    Konu Sahibi
Antutu benchmark uygulaması google playden kaldırılmış başka bir uygulama var mı acaba batarya bilgisi için

• Beğen
Tepkiler: MAERKEK
MAERKEK

MAERKEK

Moderator
ömer talat katı

ömer talat katı

Moderator
Sevgili arkadaşlar toplam 2 yıl 7 aydır samsung galaxy s7 kullanıyorum. Nazar değmesin telefonumdan çok memnunum. Telefonu sıfır almıştım. Sorum şu olacak telefonumun bataryasını değiştirme zamanı geldi mi yada bunu bana söyleyecek bir uygulama var mı ?
artık değişmelisin 2 yılı dolduran bataryalar performansının çoğunu yitiriyor.