Samsung Galaxy S4 - Google Play Store "Bağlantı zaman aşımına uğradı" Bugne kadrki en ilginç problm

Sponsorlu Bağlantılar

mfatihbodur

Üye
    Konu Sahibi
Samsung Galaxy S4 - Google Play Store "Bağlantı zaman aşımına uğradı" Bugne kadrki en ilginç problm
Arkadaşlar problemimi ve uyguladığım çözüm yöntemlerini dikkatlice inceleyin. Herşeyi değiştirdim artık tek çare sanırım evi değiştirmek..(!)

D-Smart smile adsl internetim var. Telefonumdan her siteye girebiliyorum. Sadece Play Store açılmıyor. Başka hiç bir telefondan da açamıyorum ama evim hariç her yerden açılıyor sorunsuzca. Sorunumun tamamı maddeler halinde aşağıda yazılı. Çok yardıma ihtiyacım var.

* Modemin güvenlik duvarını kaldırdım olmadı
* Modemi değiştirdim olmadı
* Modemi başka yerde denedim sorun yok
* Telefonu 8-10 yerde denedim sorun yok
* Google Play Store u güncelledim olmadı
* Telefonu fabrika ayarlarına döndürdüm olmadı
* Telefona Hard Format attım olmadı
* Evde başka telefonlar denedim onlar da da açılmıyor.
* Bağlantı da kopma yavaşlama gibi sorunlar da yok.
* Modemin Dns ayarlarını değiştirip google un dns adresilerini denedik olmadı.
* Her türlü siteye giriyor facebook gmail twitter samsung market vb programlar sorunsuz çalışıyor.
* Google Play Store açılırken bağlantı zaman aşımına uğradı. hatası alıyorum.

Ulaşabildigim tek sorun eve gelen net 8 Mbps fakat kutudan sonraki hatta bir problem var hız 6 Mbps ye düşüyor. Bu problemin dışında başka hiç bir soruna ulaşamadım. Denemediğim yöntem aramadığım servis kalmadı kafayı yiyeceğim o olacak en sonunda.

eşref gümüşsay

eşref gümüşsay

Üye
bırde bunu dene bakalım olacak mı

AYARLAR

UYGULAMA YONETICISI

TELEFONUN SOL TARAFTAKI TUSA BAS UYGULAMA TERCIHLERI SIFIRLANSIN MI?

UYGULAMALARI SIFIRLAYIN

Dedikten sonra google play ye giris yapa bilirsiniz....

Dampierre

Dampierre

Üye
Ping cok yuksek herhalde. Baska aciklamasi yok. Speedtest.com a girip ping i soyler misiniz.

Atacan-

Atacan-

Üye
Telefonun rootlumu ?
Bu hatayı genelde beleş uygulama indirip lisans kontrolünü gecemeyince gogle play sıkıntı yaratıyor aynı durum bendede oluyordu freedom yukledigimde olmuştu .Root Explorer ile
system/etc/ içine girip hosts dosyasını sil.Sonra cihazı yeniden başlat. Silmek için yalnız cihazın rootlu olması lazım.

mfatihbodur

Üye
    Konu Sahibi
ping imde sorun yok sürekli cs 1.6 oynuyorum sorun yaşamıyorum. Cihazım Rootlu değil garanti dışı kalıcak diye rootlayamıyorum. Uygulama tercihlerini de denedim. Yaptığım işlemler yukarda yazılı. Yalnız kutu ile evim arasında ki kablolarda bir sorun oldugundan 8 mbps olan netim 6mbps olarak geliyormuş. Bunun etkisi olabilir mi ?

kapakli511

kapakli511

Üye
internetinde ping çok yüksek galiba keşke d-smart smileden almasaydın pek iyi değil .

mfatihbodur

Üye
    Konu Sahibi
Almış bulundum bi kere :S

14 ms çıkıyor pingim her seferinde. Sorun yok gibi görünüyor.

mfatihbodur

Üye
    Konu Sahibi
Hattımın kablolarının eskimesi oksitlenmesi filan etkiler mi değiştirmediğim tek şey hattım bakmadığım tek yer orası

pırtpırt

Üye
Bende aynı problem var harfi harfine.ev harici başka wifi lerde ve mobil ağda play store giriliyor.sadece evdeki wifi ile bağlantı zaman aşımına uğradı hatası var.İLGİNÇ OLAN EV WİFİ YE BAĞLI İKEN HOTSPOTSU AÇARSAM PLAY STORE GİREBİLİYORUM.NEDİR BU YA ANLAYAMIYORUM.LANET ŞEY YAPMADIĞIM KALMADI

aleranol

aleranol

Üye
Proxy sorunu var gibi. Pirt arkadasin dediğini uygulayın. Muhtemelen sorunu çözecektir. Şu anda aklıma hiçbir yöntem gelmiyor

mfatihbodur

Üye
    Konu Sahibi
pırtpırt bu şekilde giriyor evet, sorun neyden kaynaklı olabilir o zman

ANIL

ANIL

Admin
4.2.9 sürümünü denedin mi?

mfatihbodur

Üye
    Konu Sahibi

mfatihbodur

Üye
    Konu Sahibi

Hocam Rootlu değil cihazım. Sorunu çözdüm problemi yaşayan arkadaşlar burdan bakarlar artık. Sağolun ilgilendiğiniz için.

SORUNUN ÇÖZÜMÜ
Modem arayüzünde Ağ Ayarlarından MTU değerini değiştirdim. 1492 olan MTU değerini 1450 yaptım, hem netim gerçek hızına ulaştı hemde Gmail Facebook Market uygulamalarında bağlantı zaman aşımı problemi çözüldü.

• Beğen
Tepkiler: yilmazmurat ve thorin_

pırtpırt

Üye
Walla oldu FATİH kardeş Allah senden razı olsunnn...

enterneoll

enterneoll

Üye
Hayatimda gordugum en ilginc hata cidden

ramazan gultekin

Üye
allah sizden razı olsun beyler bendede 1 aydır aynı sorun vardı d smartı aradım airtiesi aradım sorunumu çözememişlerdi... ama bu konuyu görür görmez sorunumu çözdüm. mtu numarasını 1450 yaptım bende oldu çok sağolun...

Kubilay4243

Üye
bu uygulama yöneticisi bende cıkmıyor ne yapmam gerekir telefon kore malı s4

kewell777

kewell777

Üye
En basit yolu google play in bağlı oldugu mail şifresini değiştir tekrar yeni şifrenle gir tamam dır

Üst Alt