Samsung Galaxy S2 4.1.2 Jellybean Ispanya Resmi Güncelemesi (8 Şubat 2013) [detaylı Anlatım + Root]

Sponsorlu Bağlantılar

ByCopy

Üye
    Konu Sahibi
Tesekkur ederim yukledin ama bende iki tane ekran olmuyo acaba siyah karneli yuklemedim diyemi o ne ise yariyor iki ekrani nasil yapicam tekrardan Tesekkur ederim .d
Siyah kernel telefonu root yapmak içindir.Root yapmak istersen yükle.İki tane ekranın kernel ile alakası yok.Telefonun ayarları ile ilgilidir.Şuradan bulabilrsin.Ayarlar>>Ana ekran modu>>Temel ve kolay mod seçeneğinden birini seçebilirsin...

- - - Eklendi - - -

siyah karneli yukledikten sonra video oynatici calismadı fabrika ayari cektim wpc wp dta yaptim samsung yazisinda kaldi acilmadi
Wipe data-wipe dalvik cache bunları uygulayıp romu tekrar flashlayarak yüklemeyi dene

- - - Eklendi - - -

hocam üç sarum olacak
1-türkçemidir
2-herhangi bi dosya kaybı söz konusumu yedeklemek gerekirmi
3-ben teli yurtdışından aldım yani imei değiştirdi satıcı onla ilgili bi poblem yada yüklerden telin pert olması gibi bi durum varmı şimdiden teşekkürler
-Evet Türkçe
-Dosya kaybın olmaz.Ama sen yine de yedeklersen iyi olur
-Telefonu efs backup veya benzeri bir program ile yedekle.Telefonun imeisi gitse bile geri yükleyebilirsin...

custave

custave

Üye
Siyah kernel telefonu root yapmak içindir.Root yapmak istersen yükle.İki tane ekranın kernel ile alakası yok.Telefonun ayarları ile ilgilidir.Şuradan bulabilrsin.Ayarlar>>Ana ekran modu>>Temel ve kolay mod seçeneğinden birini seçebilirsin...

- - - Eklendi - - -

Wipe data-wipe dalvik cache bunları uygulayıp romu tekrar flashlayarak yüklemeyi dene

- - - Eklendi - - -

-Evet Türkçe
-Dosya kaybın olmaz.Ama sen yine de yedeklersen iyi olur
-Telefonu efs backup veya benzeri bir program ile yedekle.Telefonun imeisi gitse bile geri yükleyebilirsin...

tekrar yukledim ama siyah karnelli yukleyince yine aynisini yapiyo bende başka root yukledim

erhank98

erhank98

Üye
samsung ne sunarsa onu bekleyeceğim boyle seylere gerek yok yinede teşekkürler...

Kerim.

Kerim.

Üye
Deneme surumu mu bu mu iyi?

execust

Üye
dediklerini yaptim ama odin root dosyasını görmüyor nedense ???

bkyz

Üye
Siyah kernel root icin ise yarıyor mu deneyen var?

Yattara89

Üye
rootsuz yükledim bunu şimdi bundan sonra güncellemeleri otomatik alabilecekmiyim ?

kerzami

Üye
Arkadaşlar,
Klon imei s2 cihaza sorunsuz bir jelly bean kurulumu için ne yapmak gerekir.
2 gün önce ispanya güncellemesini kurdum, şebeke gitti, sim kilidini kaldırınca düzeldi. Fakat hiç bir ekran kilidini çalıştırmadığını gördüm.
terminal emilator ile denemeler yaptım. en son kerneli temizledim,tüm wipe ve fix işlemlerini yaptım telefon samsung logosunda takılı kaldım.
yine olmadı,
sonra tekrar 2.3.6 ya döndüm.
şimdilik sorun yok gibi görünüyor.

telefonu klonlu olupta sorunsuz jelly bean çalıştırabilen varmı.
Teşekkürler

vegatablo

vegatablo

Üye
ya arkadaşlar bu sürüme multiwindowu nasıl yapıcaz rootsuz biriniz anlatırmısınız

custave

custave

Üye
rootsuz olmaz bıldıgım kadar bu romun duzenlenmıs halı var omega v19.2 onu yukleyebılırsın tabıkı rootlu olması lazım telefon

vegatablo

vegatablo

Üye
fakat xda da bu roma uygun var heralde fakat tam anlamadım

paşa06.40

paşa06.40

Üye
Arkadaşlar,
Klon imei s2 cihaza sorunsuz bir jelly bean kurulumu için ne yapmak gerekir.
2 gün önce ispanya güncellemesini kurdum, şebeke gitti, sim kilidini kaldırınca düzeldi. Fakat hiç bir ekran kilidini çalıştırmadığını gördüm.
terminal emilator ile denemeler yaptım. en son kerneli temizledim,tüm wipe ve fix işlemlerini yaptım telefon samsung logosunda takılı kaldım.
yine olmadı,
sonra tekrar 2.3.6 ya döndüm.
şimdilik sorun yok gibi görünüyor.

telefonu klonlu olupta sorunsuz jelly bean çalıştırabilen varmı.
Teşekkürler

Ben calistirdim dostum. Her ihtimale karşı efs yedegini aldim ama gerek kalmadı hiç bi sorun yok. Daha öncede cwm ile yukleme yaptım yinede sorun olmadı.

yakup_

Üye
arkadaşlar ben yükledim yalnız tek sorun ekran kilidi yok bide güç tuşuna uzun süre basınca kapanıyor normalde yeniden başlat sessiz mobil veri cart curt çıkmalı degil mi? bu sorunları nasıl aşarım yardımcı olun arkadaşlar ... son bişey daha ben fabrika ayarına döndürmedim verilerim komple duruyor galeriye girdigimde yeterli hafıza yok bişiler silin diyor girmiyor ama kamera filan herşey çalışıyor

emreshengul

Üye
bu işlemden sonra kiese bağlanabilecek miyim

kerzami

Üye
arkadaşlar ben yükledim yalnız tek sorun ekran kilidi yok bide güç tuşuna uzun süre basınca kapanıyor normalde yeniden başlat sessiz mobil veri cart curt çıkmalı degil mi? bu sorunları nasıl aşarım yardımcı olun arkadaşlar ... son bişey daha ben fabrika ayarına döndürmedim verilerim komple duruyor galeriye girdigimde yeterli hafıza yok bişiler silin diyor girmiyor ama kamera filan herşey çalışıyor

Valla şimdi yine yükledim ama wipe işlemlerini yapmayacağım çünkü telefon samsung logosunda takılıp kalıyor.
terminal eilatorden denedim herşeyi olmadı

- - - Eklendi - - -

Valla şimdi yine yükledim ama wipe işlemlerini yapmayacağım çünkü telefon samsung logosunda takılıp kalıyor.
terminal eilatorden denedim herşeyi olmadı

Edit:
Sonunda oldu,
efs/imei klasorundeki dosyalara root explorer ile yazma izni verip, terminal emilatoru ile gerekli kodları tekrar yazmak lazım.
power butonu ve ekran kilidi düzeliyor.

yakup_

Üye
hocam biraz daha açıklarmısınız ... root lazım dimi root explorer için efs klasörü tam olarak nerde

Üst Alt