Samsung Galaxy S IV plastik kasa ile gelecek

Sponsorlu Bağlantılar

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

PriZm

PriZm

Üye
[ENGİN];5870306' Alıntı:

Ama metal ısıyı genele yayar,plastik gibi tek bölgede toplamaz diye düşünüyorum ben.

Metal kendiside ısınır sıcak kalır unutma :D

PriZm

PriZm

Üye
[ENGİN];5870457' Alıntı:

Onu biliyorum batarya ısındı diyelim ne olur?
Metal olsaydı bataryanın ısısını içeride tutardı bence

TheLastWarrior

TheLastWarrior

Üye
samsungun bu plastik merakını bi türlü anlamış değilim :D

big.LITTLE

big.LITTLE

Üye
Samsung herhalde bir senede eskisin seneye yenisi alsınlar filan diye plastik yapıyor.Başka bir açıklaması yok çünkü.

papakudioflu

papakudioflu

Admin

telefonun icindeki bileşenlerin isisini dişariya taşimasi icin en ideal materyal hafif metallerdir. Hafif metaller icinde de cep telefonu uretiminde kullanilabilecek en rantabl malzeme aluminyumdur. Aluminyum kisa zamanda isinir ve kisa zamanda sogur. Bu da telefonun icindeki isiyi kisa zamanda absorbe etmesini saglar.

• Beğen
Tepkiler: Şehriyar
PriZm

PriZm

Üye

telefonun icindeki bileşenlerin isisini dişariya taşimasi icin en ideal materyal hafif metallerdir. Hafif metaller icinde de cep telefonu uretiminde kullanilabilecek en rantabl malzeme aluminyumdur. Aluminyum kisa zamanda isinir ve kisa zamanda sogur. Bu da telefonun icindeki isiyi kisa zamanda absorbe etmesini saglar.

Bakır olsa keşke :ehe

papakudioflu

papakudioflu

Admin

Bakır olsa keşke :ehe

mumkun degil. Altın,bakır,gümüş,bronz,pirinç bunlar inanılmaz derecede cabuk isinirlar ve isi kaynagina uzak olsalar bile isiyi alirlar. Bu durumda evde veya işyerinde kalorifer petegine bir metre mesafede dursa cok degil 5-10 dakikada petekle ayni sicakliga ulaşi. Hele ki arabada gneş altinda kalirsa yazin 60 dereceye kadar cikar kasa sicakligi hem de telefonu hic kullanmasan bile:D

PriZm

PriZm

Üye

mumkun degil. Altın,bakır,gümüş,bronz,pirinç bunlar inanılmaz derecede cabuk isinirlar ve isi kaynagina uzak olsalar bile isiyi alirlar. Bu durumda evde veya işyerinde kalorifer petegine bir metre mesafede dursa cok degil 5-10 dakikada petekle ayni sicakliga ulaşi. Hele ki arabada gneş altinda kalirsa yazin 60 dereceye kadar cikar kasa sicakligi hem de telefonu hic kullanmasan bile:D
Zaten şaka amaçlı söylemiştim :ehe

avcitalip

avcitalip

Üye

Sağlamlık konusuna hiç girmeyelim....

bencede,bana 500 TL girdi mesela...

- - - Eklendi - - -

bence yine plastik olsun ama kaliteli plastik olsun :evet: hTC'nin kullandığı gibi mesela...

ayrıca Exynos 5 Octa ile geliyorsa s3 ve note 2 kullanıcılarının s4 almasını doğru bulmam tamam daha güçlü olacak fakat arada neredeyse 600-700 TL fark olacak

s3 istendiğinde 1.8GHZ'ye kadar overclock yapılabiliyor istendiğinde de 100 mhz'ye kadar düşürülebiliyor :evet: aslında 8 çekirdek yapacaklarına telefon kendiliğinden işlemci frekansıyla oynayacak atıyorum çok aşırı güçlü telefonun sınırlarını zorlayan bir oyun açtınız hoop en son seviyeye overclock edecek oyundan çıkınca da arayüzde kasmayacak kadar mhz'ye düşürecek mantıklı değil mi? bence 8 çekirdek göz boyama...

[ENGİN]

[ENGİN]

Üye

Tutmaz kardeşim tutmaz genele yaydıgı için ısıyı erken soguma olur,ama plastik öyle degil ısı nerde mevcutsa orayı sürekli sıcak tutar,demedi deme :)

PriZm

PriZm

Üye
[ENGİN];5871398' Alıntı:

Tutmaz kardeşim tutmaz genele yaydıgı için ısıyı erken soguma olur,ama plastik öyle degil ısı nerde mevcutsa orayı sürekli sıcak tutar,demedi deme :)

O zaman benim telin cayır cayır yanması lazım :D şuanda tam 61° :D

tapatalk

tapatalk

Üye
samsungun ativ diye telefonu metal değil mi?

mcnpl4

mcnpl4

Üye
bence 8 çekirdek göz boyama...[/B][/COLOR]
Öyle görünüyor ama şuan güç tasarrufu modu var zaten. O moda geçince basit bişeyde bile yavaşalamalar olabiliyor yok diyosanda ekran parlaklığı kısılınca rahatsız oluyorum o yüzden kullanmıyorum ben. s4de böyle bi sıkıntı olmicak kendi kendine mod değiştircek biz farkına bile varmayız

4PuNiSHeR

4PuNiSHeR

Üye
Metal yere düştüğünde ezilme büzülme daha çok olur,daha fazla ısınır,plastik olması sar değerini de daha düşük yapar.Ben S III'ü 3-4 kere düşürdüm hala da sapasağlam :)

avcitalip

avcitalip

Üye
Öyle görünüyor ama şuan güç tasarrufu modu var zaten. O moda geçince basit bişeyde bile yavaşalamalar olabiliyor yok diyosanda ekran parlaklığı kısılınca rahatsız oluyorum o yüzden kullanmıyorum ben. s4de böyle bi sıkıntı olmicak kendi kendine mod değiştircek biz farkına bile varmayız

hayır ben farklı birşeyden bahsettim atıyorum telefonun ekranını kilitledin telefon uyuyor düşür onu 400 MHZ'ye falan sonra ekranı açtın diyelim çek onu 1.4 GHZ'ye bunun gibi ama telefon bunu otomatik yapacak vites gibi yani :)[/B][/COLOR]

PriZm

PriZm

Üye
hayır ben farklı birşeyden bahsettim atıyorum telefonun ekranını kilitledin telefon uyuyor düşür onu 400 MHZ'ye falan sonra ekranı açtın diyelim çek onu 1.4 GHZ'ye bunun gibi ama telefon bunu otomatik yapacak vites gibi yani :)

Zaten yapıyorki.

Linux işlemci yönetimlerinde "governor" denilen işlemci zamanlaması var.Senin o an yaptığın işlem yüküne göre frekansı kısıyor yada arttırıyor.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Üst Alt