Samsung Galaxy Grand Neo (GT-I9060) CyanogenMod (CM) 11 Kitkat Rom

Sponsorlu Bağlantılar

scxcscsscscc

Üye
    Konu Sahibi
Samsung Galaxy Grand Neo (GT-I9060) CyanogenMod (CM) 11 Kitkat Rom
Merhaba Arkadaşlar,
Xda gibi bir forum samsung galaxy grand neo ile ilgili kitkat cm rom paylaşmıştır bende o içeriği sizin için Türkçeye çevirdim çünkü çoğumuz grand neo'nun kasmasından memnun değiliz bunun içinde bir rom arayışına giriyoruz ama çoğumuz bulamıyor veya yabancı bir dilde yazıldığı için anlayamıyor. Neyse konuya geçelim.
Ben ve Forum Olabilecek bütün Sorunlardan Sorumlu Değiliz!
Oluşabilecek Sorunlar:
  1. Telefonunuz garanti dışı kalır,
  2. Hata yaparsanız ana kart değişimine kadar gider,
  3. Yazılımda şarj sorunu var.
  4. Birkaç sorun daha var
Yazılımın İyi Yönleri:
  1. Telefonun bu yazılımında root vardır. Rootlamak ile ilgiliz bir sorununuz olmayacak.
  2. Kasma yoktur Antutu'dan 27.215 civarı bir puan alıyor
  3. Android 4.4.4'dür.
Uyarı:Rom port romdur Grand Duos' cmsinden portlandığı için bazen sorun çıkarabilir

Başlayalım
  1. Bilgisayarımıza odin indirelim. Link:
  2. Bilgisayarımıza telefonumuz için twrp dosyasını indirelim
  3. Odini açalım telefonumuzu dowload moda getireceğiz bunun için ses kısma + home + power tuşlarına telefon kapalıyken basıyoruz.
  4. Karşımıza bir menü çıkıyor aşağıdaki gibi
  5. Karşımıza bu menü çıkınca ses açma tuşuna basıyoruz sonra telefonumuzu bilgisayarımıza usb kablosu ile bağlıyoruz
  6. Odin adlı programımızı açıyoruz
  7. Ap ye basıp verdiğim twrp dosyasını seçiyoruz telefona yükleyeceğiz ama telefonu görüp görmediğini ID:COM altındaki yerde sarı ışık yanması gerekiyor örnek
  8. Evet böyle olduktan sonra Starta basıyoruz şimdi telefona twrp ye yükledi
  9. Telefona cm yüklemek için olan dosya linki indirelim birden cm11 içinda gapps hizmetleri yok onunda kuracağız bu yüzden bu linki de indirin
  10. Şimdi bu dsoyaları telefonumuzun SD kartına atıyoruz siz verilerinizi yedekleyin çünkü Format Atacağız Dosyalarınız silinir
  11. Telefonu kapatın
  12. Ses açma + power+ home tuşlarına basın karşımıza buna benzer bir menü gelecektir
  13. Wipe e girip format data ya tıklayıp kaydırıyoruz
  14. Sonra Install menüsüne girip Up a level e tıklıyoruz birdaha up a level tıklayalım ve çıkan yerden external_sd ye girelim ve ordan dosyamızı seçip kaydıralım
  15. Yükleme bitince gene aynı şeyleri yapıp bu sefer gapps dosyasını yükleyelim ve cyanogenmod hayırlı olsun :D

Son düzenleme:
  • Beğen
Tepkiler: eymen110 ve omerboz54

omerboz54

omerboz54

Üye
Yararlı çok teşekkür ederim :tşk:

Misafir

gaps linki kırık ingilizce yazılar geliyor lütfen onu da düzeltdin her şeyi yükledim burda kaldım bu arada gaps ne cm yüklesek olmazmı ?
çok güzel konu yalnız bir sorum var neden
  1. Wipe e girip format data ya tıklayıp kaydırıyoruz
  2. bunu yapmasak olmazmı ?
Allahini seversen yardim et bir saatdir ugrasiyorum failed diyor kaliyor zip olarak atdim telefona install dedim sectim kaydirdim failed diyor yuklemiyorr telefon acilmiyorr her sey silindi
arkadaşım her şeyi yaptım yalnız team recoveriyi yapamadım wipe format data deyince failed diyor olmuyor yardım lütfenn

ByBlaCk4

ByBlaCk4

Üye
gaps linki kırık ingilizce yazılar geliyor lütfen onu da düzeltdin her şeyi yükledim burda kaldım bu arada gaps ne cm yüklesek olmazmı ?
çok güzel konu yalnız bir sorum var neden
  1. Wipe e girip format data ya tıklayıp kaydırıyoruz
  2. bunu yapmasak olmazmı ?
Allahini seversen yardim et bir saatdir ugrasiyorum failed diyor kaliyor zip olarak atdim telefona install dedim sectim kaydirdim failed diyor yuklemiyorr telefon acilmiyorr her sey silindi
arkadaşım her şeyi yaptım yalnız team recoveriyi yapamadım wipe format data deyince failed diyor olmuyor yardım lütfenn
Telefon açılmıyosa stock rom at

Misafir

evet stock rom yapdim telefon eskisi gibi oldum bu cyanogenmod unnofical sürümmüş unoffical sürümler cyanogenmod tarafından hazırlanmayan kullanicilarin portladigi romlardır böyle hatalar olması çok normal hatalarla dolu mesela ses çıkmıyor muzik dinlesen kimi arasan ses yok kendi kendine yeninden başlıyor kamerası bozuk flash ışık yok çok kasıyor ve.b hepsini saymaya zaman yetmez kısacası Samsung Grand Neo i9060 için hiç bir rom yok lütfen bu konu kalksın kimse benim gibi zarar görmesin

• Beğen
Tepkiler: ByBlaCk4

UC-Edward

Üye
Arkadaşlar Ben Yaptım Ama Cm11 Yüklerken failed alıyorum napmalıyım acil taktik

ruslan3633

Üye
admin her seyi yapdim ancaq telefon acilmir samsung gelir i fso acilmir samsungda kalr simdi ne yapim yardim et

ruslan3633

Üye
nasil yapim link ata bilirmisiniz yardim edin aciqlama yaza bilirmisiniz evvelce stock rom yukluyum sonra cm gaaps yazim yardim edin yardim ederseniz cok sevinirim admin neden telefon samsungda kaldi aciqlama verirmisiniz her seyi duzgun yaptim neden oyle oldu

Son düzenleme:

tutku06

Üye
Bendede baska bisey yapar ken samsung yazisin da kaldi power tusuna5-6kere bas baya titriyo sonra aciliyo

BeatsBox

BeatsBox

Üye
Hatalar ne yazabilirmisiniz

minyatürkale

Üye
teleofon pert oldu yardım edin be

minyatürkale

Üye
atamadım evet açılıyor
stock rom için düzgün link verirmisin

delimatkap

delimatkap

Üye
Sim kartını okumuyor ne yapacağım ? Acil cevap :(

elitcref

Üye
Arkadaşlar lütfen bana teamwiewer ile yapabilecek varsa yapsın cihazım rootludur şuanki Android Sürümü: 4.2.2 Jelly Bean

__Midas__

__Midas__

Üye
Arkadaşlar bende kullanıyorum bu cihazı 2. telefon olarak , birçok forumu inceledim, youtube da videoları var yüklendiğine dair ama siz unoffical sürümleri yüklememeye gayret edin, yani maceraya gerek yok, durduk yere cihazınızdan olmayın.

atak24

atak24

Üye
Bu grand neo lite mı y

Üst Alt