Samsung Galaxy Grand Duos i9082 Root Sorunu Lütfen Yardım Edin

Sponsorlu Bağlantılar

oudernek

Üye
    Konu Sahibi
Samsung Galaxy Grand Duos i9082 Root Sorunu Lütfen Yardım Edin
Öncelikle merhaba arkadaşlar sizinle bir sorunumu paylaşmak istiyorum yaklaşık 6 aydır kullandığım samsung galaxy grand cihazımı rootlamak istiyorum fakat bunu bir türlü tam olarak yapamıyorum internette sayısız forum ve sitede araştırdım çeşitli videolar izledim ama şu sitede belirtilen adım 7 ve 8'i bir türlü yapmayı beceremedim. site linki:
bkz adım 7; Adım 7:
UPDATE-SuperSU-v1.25.zip ve Fix-Recovery.zip dosyalarını telefonunuzun harici SD belleğine kopyalayın.Kopyalama işlemini bittikten sonra USB kabloyu çıkartın ve telefonu kapatın. Kesin olarak kapatmak için pilini gerekirse çıkartın.
Adım 8: Root İşlemi
Telefonunuz kapalı iken Üst ses düğmesi + Home tuşu + Güç düğmesine aynı anda bir kaç saniye basılı tutun ve aşağıdaki CWM Touch ekranı gelinceye kadar basılı tutun. Aşağıdaki ekran açılacaktır.

Burada yazılanları defalarca harfiyen yapmama rağmen telefon cwm touch ekranına giriş yapmıyor yani hata oluştu deyip beni normal ekrana atıyor orada da install zip from sdcard seçeneği bulunmuyor bunu nasıl yapabilirim bana detaylı anlatır mısınız? Bir de UPDATE-SuperSU-v1.25.zip ve Fix-Recovery.zip dosyalarını sd belleğe kopyalayın derken 6. adımdan sonra telefon restart atıyor pcye bağlıyken sd karta atıyorum nerede hata yapıyorum acaba?

Özet olarak cwm recovery ekranına giremiyorum standart recovery ekranına atıyor denemediğim yöntem kalmadı lütfen yardım edin

NextWorld

NextWorld

Üye
Kardeş o adımları boşver
Öncelikle Bilgisayarına Samsung Usb driver kur
Sonra Kingo Android Root kur.
Ardından Telefondan ayarlar-geliştirici seçenekleri-usb hata ayıklama modunu aç

Sonra kingoyu aç
Pc ye bağla
biraz bekle rootla
Ben böyle yaptım Sonuç Oldukça başarılı
Yinede tercih sizin risk her zaman vardır cihazınıza gelecek sorunlardan ne ben nede maxicep sorumlu değildir. Bunu bilerek uygulayın.

oudernek

Üye
    Konu Sahibi
Kardeş o adımları boşver
Öncelikle Bilgisayarına Samsung Usb driver kur
Sonra Kingo Android Root kur.
Ardından Telefondan ayarlar-geliştirici seçenekleri-usb hata ayıklama modunu aç

Yardımın için teşekkür ederim yazıyı görmedim söyle bir sey yaptim odin ile 4.1.2 stock romu kurdum daha sonra tekrar odinle cwm touch attim recovery menüsü geldi sd karttan superuseri secip rootladim suan da 4.2.2 tur romunu indiriyorum flashlicam tekrar teşekkürler

Sonra kingoyu aç
Pc ye bağla
biraz bekle rootla
Ben böyle yaptım Sonuç Oldukça başarılı
Yinede tercih sizin risk her zaman vardır cihazınıza gelecek sorunlardan ne ben nede maxicep sorumlu değildir. Bunu bilerek uygulayın.

NextWorld

NextWorld

Üye
Yaptın mı?

• Beğen
Tepkiler: oudernek

oudernek

Üye
    Konu Sahibi
Evet yaptim suan 4.2.2 turkey romu indiriyorum 4.2.2 romdai sorun varmis demekkiKARDEŞİM 4.1.2 STOCK ROMA DÖNÜŞ YAPTIM ROOT İÇİN BU ROMU BEĞENMEDİM İNTERNETTEN 4.2.2 TURKİYE ROMUNU BULAMADIM YARDIMCI OLUR MUSUN

NextWorld

NextWorld

Üye
Sammobile ye gir üye ol telefon modelini gir bulursun istedğin versiyonu
Üye olmak zorunlu maalesef

oudernek

Üye
    Konu Sahibi
Romu kurdum bu sefer root gitti ya :D kingo rootla denedim o da download moda aliyor baglayinca bir şey yukleyip restart atiyor menude supersu çıkmıyor kendim supersu atip recovery den yuklemeyi denedim tuşlara basinca samsung galaxy grand yazısı geliyor basili tutunca tekrar ayni yazi geliyor recoverye bile girmedi daha sonra cwm touchu attım içine tekrar onda da aynısını yapti 4.2.2 stock recovery attim bu sefer girdi formatladim suan root yok eskisi gbi oldu rootun üstüne stock rom kurulmuyormus 4.2.2 romdanda rootlayamiyorum mecbur tekrar 4.1.2 roma dönüp rootlamak sonra custom rom kurmak coo zahmetli is ya kafayi yicem :D

NextWorld

NextWorld

Üye
Nası ya:D
4.2.2 yapınca root silinmesi doğaldır.
Sonra kingoyla root olmadımı
Roota basınca bişe atıyosa olmuştur.
Supersuyu google playden indirip deneseydiniz ya :kop:Usb hata ayıklama açık değildir onu kontrol et :D kesin bundan olmuyo!!!Rom atınca Usb hata ayıklama kapanmıştır tekrar aç:kop:sonra root at 4.2.2 ye

oudernek

Üye
    Konu Sahibi
yok hocam kontrol ettim usb hata modunu özellikle, ama olmadı superuseri de indirdim yine olmadı root yetkisi istedi 4.2.2 de sorun var ben bugün tekrar 4.1.2 ye dönüp rootladım şimdi cm 11 rom kurucam herkes onu kullanıyor en stabili o

NextWorld

NextWorld

Üye
İyi kullanımlar o zaman :D

Üst Alt