Samsung Galaxy S8 Root Atma ve TWRP Yükleme

Sponsorlu Bağlantılar

Buğra

Buğra

Admin
    Konu Sahibi
Samsung Galaxy S8 Root Atma ve TWRP Yükleme
Şuanda ülkemizde 3000 Türk Lirası civarında bir fiyat etiketi ile satılan Samsung Galaxy S8 firmanın çerçevesiz ekranlı telefonlara geçişteki ilk modeli olarak dikkatleri üzerine çekmişti. İnce çerçeveleri ve üst düzey özellikleri ile yine rakiplerinin korkulu rüyası olan Galaxy S8 şık tasarımıyla kullanıcıları adeta kendisine çekmeyi başarmıştı. Piyasaya çıkmasından bu yana 2 yıl gibi bir süre geçmiş olmasına karşın Galaxy S8 halen amiral gemisi bir cihaz olma özelliğini koruyor.

Bu yazımda sizlere Galaxy S8 root atma ve Galaxy S8 twrp yükleme işlemlerinin nasıl yapılacağı ile ilgili bilgiler vereceğim. Aşağıdaki işlemler sonucunda cihazınızın garanti kapsamından çıkacağını unutmamanız gerekiyor. Ayrıca işlemlerin soncunda telefonunuzda meydana gelebilecek herhangi bir donanımsal veya yazılımsal sorundan ben veya maxicep.com sorumlu değildir. Telefonunuzda bulunan bütün dosyaların yedeğini almayı unutmayın. Ayrıca telefonun driver dosyalarının bilgisayarınızda yüklü olduğundan emin olun.

Samsung Galaxy S8 TWRP Yükleme

İlk olarak tıklayarak odin programını bilgisayarınıza indirin ve yükleyin. Sonrasında tıklayarak Galaxy S8 twrp dosyasını indirin ve bilgisayarınızda bir klasörün içerisine atın. Telefonunuzun ayarlar menüsünden telefon hakkında kısmına gelin ve derleme numarasına 6-7 defa üst üste tıklayarak geliştirici seçeneklerini aktif hale getirin. Geliştirici seçenekleri menüsüne girerek usb hata ayıklama ve oem kilit açma özelliklerini aktif hale getirin. Sonrasında telefonunuzu kapatın. Ses kısma + bixby + güç tuşlarına aynı anda basılı tutun ve uyarı geldiğinde ses açma tuşuna basın. Telefonu kablo ile bilgisayara bağlayın.
Ekli resimleri görüntülemek için kayıt olmalısınız

İlk olarak Option bölümüne gelerek yukarıdaki gibi ayarları yapın. Odin programı telefonunuzu gördükten sonra programda yer alan AP butonuna basın ve daha önceden indirmiş olduğunuz twrp dosyasını bularak seçin. Sonra start butonuna basın. İşlemler bittikten sonra Odin ekranında yeşil renkli Pass yazısı görünecektir. Bundan sonra telefonun güç tuşuna uzun süre basılı tutup telefonu yeniden başlatabilirsiniz. Bu sayede Galaxy S8 twrp yükleme işlemi başarıyla bitecektir.

Ekli resimleri görüntülemek için kayıt olmalısınız


Samsung Galaxy S8 Root Atma

Yukarıdaki işlemleri yapıp cihazınıza TWRP recovery dosyasını yükledikten sonra tıklayarak Galaxy S8 root dosyasını indirin ve telefonunuzun hafızasına atın. Ardından telefonu tamamen kapatın. Ses açma + bixby + güç tuşlarına aynı anda basılı tutun. Karşınıza twrp ekranı çıkacaktır. Buradan yükle kısmına gelerek daha önceden indirmiş olduğunuz magisk dosyasını bulun ve yükleyin. Yüklemenin ardından telefonu yeniden başlatın. Galaxy S8 root atma işleminin başarılı olup olmadığını root check uygulamaları ile kontrol edin.
 

Ekli dosyalar

  • Beğen
Tepkiler: nesimeren ve ByEmre221


Üst Alt