Sailfish SDK'sı Yayınlandı

Sponsorlu Bağlantılar

pRime.

pRime.

Üye
    Konu Sahibi
Sailfish SDK'sı Yayınlandı
Merak edenler için:

Not: Şu an için linux yüklü bir bilgisayar gerekiyor. daha sonra windows ve mac için de yayınlanacak.

[ENGİN]

[ENGİN]

Üye
Güzeel :D

Seglopsi

Seglopsi

Üye
darisi basimiza diyelim.

fLuke!

fLuke!

Üye
Sistem aşırı şık olmuş.:)

dawid

dawid

Üye
hadi bakalim bu sevindirici

fLuke!

fLuke!

Üye
Şimdi sdk çıktı ama internette okuduğum yorumlara göre içinde emulator falan var.heralde daha beklicez.:/

pRime.

pRime.

Üye
    Konu Sahibi
Şimdi sdk çıktı ama internette okuduğum yorumlara göre içinde emulator falan var.heralde daha beklicez.:/

hayır. sistemi başka bir sistem üzerinde test edebilmek için emulasyon programı yazıldı. bir pencere içinde sistemi kullanıyorsunuz.

fLuke!

fLuke!

Üye
hayır. sistemi başka bir sistem üzerinde test edebilmek için emulasyon programı yazıldı. bir pencere içinde sistemi kullanıyorsunuz.

Virtual Machine'nin içinden mi çekecekler sistemi?:hmmm :)

pRime.

pRime.

Üye
    Konu Sahibi

Virtual Machine'nin içinden mi çekecekler sistemi?:hmmm :)
henüz bir imaj yayınlanmadı şu anda sisteme erişebilmek için tek yöntem bu. emulatörden kastını pek anlayamadım aslında ama eğer dalvikten söz ediyorsan onunla alakası yok. virtual box diye bir emulatör üstünde tüm sistem çalışıyor.

fLuke!

fLuke!

Üye
henüz bir imaj yayınlanmadı şu anda sisteme erişebilmek için tek yöntem bu. emulatörden kastını pek anlayamadım aslında ama eğer dalvikten söz ediyorsan onunla alakası yok.

Emudan kastım Oracle VM gibisinden bişe vardı.Onda açıyolardı.:)

pRime.

pRime.

Üye
    Konu Sahibi
meg1ddo

meg1ddo

Üye
şimdi bende linux yüklü pc var sadece sdk yı indirdikten sonra direk açabiliyomuyum arayüzü yoksa onu açmak için bi program lazım? yorumlardan pek bişey çıkaramadım!

pRime.

pRime.

Üye
    Konu Sahibi
şimdi bende linux yüklü pc var sadece sdk yı indirdikten sonra direk açabiliyomuyum arayüzü yoksa onu açmak için bi program lazım? yorumlardan pek bişey çıkaramadım!
direk çalıştırabiliyorsun. sağ tıklayıp run as executable demen gerekiyor. (öyle bir seçenek olması lazım dosyaya sağ tıklayınca.)

bu linkte nasıl kullanacağın yazıyor.

meg1ddo

meg1ddo

Üye
şu an linuxtan yazıyorum öyle bi sçenek yok ama paketi açabilmem için bi program kurmamı önerdi şimdi o önerilen programı kurdum yine olmadı çok karıştı işler ama sailfish in kendi sitesinde yazanları yapacam bakiyim bi sonucu yazarım.

pRime.

pRime.

Üye
    Konu Sahibi
şu an linuxtan yazıyorum öyle bi sçenek yok ama paketi açabilmem için bi program kurmamı önerdi şimdi o önerilen programı kurdum yine olmadı çok karıştı işler ama sailfish in kendi sitesinde yazanları yapacam bakiyim bi sonucu yazarım.
türkçe mi kullandığın linux bi de ubuntu kullanmıyor musun?

meg1ddo

meg1ddo

Üye
evet ubuntu türkçe ve sailfish in sitesindeki yönergeler çok karışık , işin içine terminal komutları ek programlar giriyo sanırım, google translatten anladığım kadarıyla :) keşke bi videosu falan olsaydı.

Seglopsi

Seglopsi

Üye

n9'a yuklenen easy debian'da da calisir muhtemelen. birde onda deneyim ben. (harmattan sdk calisiyor.)

meg1ddo

meg1ddo

Üye
bi dene bakalım, ben yapamadım bi türlü.

FirstPioneer

FirstPioneer

Üye

hocam sağ tıklayıp properties kısmına tıklayacaksınız sonra bir pencere çıkacak permissions a gelip access leri read and write yapacaksınız sonra bir tik kutucuğu çıkacak execute nin yanında onu da tikleyip çıkacaksınız sonra da .deb dosyasına tıklayıp çalıştıracaksınız tabi sonra da sizden Virtual Box isteyecek internetten de onu kuracaksınız

Üst Alt