S3'ümün Ekranı Çatladı ve Görüntü Gelmiyor ! :( Ne Yapmamı Tavsiye Edersiniz ?

Sponsorlu Bağlantılar

avcitalip

avcitalip

Üye
    Konu Sahibi
S3'ümün Ekranı Çatladı ve Görüntü Gelmiyor ! :( Ne Yapmamı Tavsiye Edersiniz ?
arkadaşlar okulda bugün video çekim yaparken arkadaşım çekim yapmamı istemediği için telefonu elimden almaya çalıştı ve telefon elimden kaydı yaklaşık 1.50M'den yere çakıldı yer ise bildiğiniz mermerdi sonuç olarak ise ben birşey olmadığını düşündüm ve telefonu elime aldım birşey olmuşmu diye bakacaktım fakat ekrana görüntü gelmedi ben sıyırdım tabiki çocuğa 3-5 kere sağlam vurdum delirdim sonra sakinleştikten sonra çocuk geldi özür diledi ücretin yarısını kendisi karşılayacağını maddi durumlarının iyi olmadığını belirtti(gerçektende maddi durumları çok iyi değil yani ucuz birşey olsa gidip parasını bile istemem çocuktan) bende tamam dedim her neyse bu vesileyle öğlen okuldan kaçarak çarşıya gittim dikkat çekmemek için tanıdık 3-4 yere fiyat sordum samsung'un kendi servisi 590 TL dedi tamirci ise 500-550 TL arası tutacağını söyledi gittigidiyorda ise ikinci el çıkma bir ekran var 400 küsür TL sıfırları 530 TL civarında ne olduklarıda belirsiz :evet: yaptırsam bile diğer parçaların zarar görüp görmediğinden tam emin değilim telefonun çalıştığını bile tam olarak bilmiyorum ama çalışıyor sanırım ekranda bildirim ışığı şarj olurken yanıyor(resim kardeşimin s2'si ile flaş kapalıyken çekildi ve ışık yetersiz olduğu için bulanık çıktı flaş patlattığımda o ışık flaş ışığı yüzünden resimde çıkmadı!)yani telefon çalışıyor gibi açılırkende ses çıkıyor,sizce ekranı tamir ettiriyim mi ?

Düşme Açısı :

Arkadaşlar yapacak sanırım birşey yok çünkü bu kullanıcı hatası hiçbir ekran durduk yere kırılmaz sanırım :( o yüzden mecburen şu yöntemlerden birisini uygulayacağım

1-)telefonu yaptırdıktan sonra 800-900 TL'ye falan satsam ve seneye kurban bayramına(hac zamanına)kadar para biriktirip babama tekrardan piyasanın en kral telefonunu aldırmayı düşündüm

2-)telefonu yaptırdıktan sonra yine aynı şekilde satıp gittigidiyor'dan malum fiyatları muadillerine göre ucuz Sony Xperia S almayı düşündüm çünkü 1059 TL :evet:

3-)telefonu servisinde yaptırıp kullanmaya devam etmeyi düşündüm

4-)telefonu tamir ettirmeden 400-500 TL'ye satıp arkadaşımdan gelen parayla falan birleştirip yine aynı hac zamanı piyasanın en kral telefonunu almayı düşündüm

5-)telefonu parçalara ayırıp parça olarak satıp birazda kar edip seneye hac zamanı en iyi telefonu almayı düşündüm

[video=youtube;_70-W9JjVjg]http://www.youtube.com/watch?v=_70-W9JjVjg[/video]

birde arkadaşlar en çok merak ettiğim husus şu,telefon eskisi gibi çalışır mı ? arkadaşlar çok önemli bir biçimde yardımlarınızı bekliyorum gitti canım telefonum :ağlarım:

- - - Eklendi - - -

aynı 1.47'ci saniyedeki gibi yere düştü : [video=youtube;m-TIPstdVaE]http://www.youtube.com/watch?v=m-TIPstdVaE[/video] fakat benim gorilla glass 2'me birşey olmamışken içeriden Super Amoled HD ekran çatladı :( :ağlarım:

dedereis123

dedereis123

Üye
s3 zaten cok hassas bir cama sahip normal bir durum olmus gecmis olsun , servis duzeltir bana kalirsa ekran filmide degismesi lazimdir dokunmatik filmi fln biraz maliyetli olabilir

dookie85

dookie85

Üye
youtubedaki phonebuff testinde adam elinden düşürüyor iphonea çok az çizik olurken s3 kullanılmaz hale geliyordu. görünüşe göre korumasız kullanıyormuşsun, yaptırdıktan sonra kılıfla kullan bence. geçmiş olsun takma kafana hallolur.

yigitovski

yigitovski

Üye
telefon eskisi gibi çalışır bence yaptır zaten yarısını arkadaşın karşılayacakmış

TeAmo42

TeAmo42

Üye
Servisde değişirse ekranın değiştiğini bile fark etmek zor olur yani orjinallik bozulmaz.Senin arka kapağında soyulmalarda vardı Nedir bu S3 ün senden çektiği :P :ehe
Bence servise değiştir ve 250 Tl sen ver gerisini o versin aynen kullanmaya devam et.Servis dışı değiştirme satış fiyatın düşer bence.Bu arada telefonda kılıf yokmuydu?

Birde ben birşey anlatmak istiyorum dün arkadaşlarla toplandık senin gibi video çekiyordum orda beni çekme olayları filan oldu kızlarla kargaşada telefon elimden kaydı ve yere düşmeden ani bir refleks ile yakaladım sanırım sonu seninki gibi olacaktı.
Gemiş olsun.

- - - Eklendi - - -

Ekleme yapayım S3'den Xperia S'e geçmeyi düşünme bile çok pişman olursun.Çok küçük gelir ekran sana.Telefon yavas gelir ve aşırı şarjı gidiyor.

alien97

alien97

Üye
Geçmiş olsun çok kötü bir durum benim telin başına da böyle bir olay geldi neyseki çok maliyetli değilmiş.Bu arada orjinalliği bozulmaz sıkıntı etme servise yaptırmak en iyisi.

avcitalip

avcitalip

Üye
    Konu Sahibi
s3 zaten cok hassas bir cama sahip normal bir durum olmus gecmis olsun , servis duzeltir bana kalirsa ekran filmide degismesi lazimdir dokunmatik filmi fln biraz maliyetli olabilir

yorumun için teşekkür ederim,

- - - Eklendi - - -

youtubedaki phonebuff testinde adam elinden düşürüyor iphonea çok az çizik olurken s3 kullanılmaz hale geliyordu. görünüşe göre korumasız kullanıyormuşsun, yaptırdıktan sonra kılıfla kullan bence. geçmiş olsun takma kafana hallolur.

sağol kardeşim,kılıfla kullansamda aynı şey olacaktı çünkü darbeyi yan taraftan aldı gorilla glass'a hiçbirşey olmadı taş gibi duruyor :evet: pek takmıyorum sakin olmaya çalışıyorum...

Kerim.

Kerim.

Üye
Gecmis olsun cok masrafli olur sanirim:(

badmus

badmus

Üye
Talip bence elindeki telefonun degerini bil. :oke: Zaten tamir parasinin yarisini karsilayacakmis. Samsung'un servise ver yapsinlar. pahali olsun ama saglam olsun. :oke:

avcitalip

avcitalip

Üye
    Konu Sahibi
Servisde değişirse ekranın değiştiğini bile fark etmek zor olur yani orjinallik bozulmaz.Senin arka kapağında soyulmalarda vardı Nedir bu S3 ün senden çektiği :P :ehe
Bence servise değiştir ve 250 Tl sen ver gerisini o versin aynen kullanmaya devam et.Servis dışı değiştirme satış fiyatın düşer bence.Bu arada telefonda kılıf yokmuydu?

Birde ben birşey anlatmak istiyorum dün arkadaşlarla toplandık senin gibi video çekiyordum orda beni çekme olayları filan oldu kızlarla kargaşada telefon elimden kaydı ve yere düşmeden ani bir refleks ile yakaladım sanırım sonu seninki gibi olacaktı.
Gemiş olsun.

- - - Eklendi - - -

Ekleme yapayım S3'den Xperia S'e geçmeyi düşünme bile çok pişman olursun.Çok küçük gelir ekran sana.Telefon yavas gelir ve aşırı şarjı gidiyor.

kılıf kullanmıyorum ve aşırı uyuz oluyorum kılıflara bir ara flip cover alacaktım fiyatı biraz pahalı diye almadım ki alsaydım eğer farklı birşey olmayacaktı çünki telefon dik olarak yere düştü

s3 ten xperia s'e geçme fikri biraz banada saçma geliyor ama fiyatı iyi diye dedim :evet: tamda s3'e alışıyordum + dün akşam burada açılan samsung servisinden arka kapak fiyatını sormuştum 48 TL demiştiler orijinal kapak :ağlarım:

bundan yaklaşık bir ay öncede rüyamda bir telefoncuda telefoncu telefonu incelerken telefonu yere düşürmüştü ve ekran aynı şekilde kırılmıştı telefoncu sorumluluk kabul etmemişti ve tabiki bende hemen uyanmıştım çünkü kabus görüyordum :evet: ama malesef şuanda rüya değil gerçek :(

badmus

badmus

Üye
Daha sonra satip seneye en kral telefonu alirsin :ehe

avcitalip

avcitalip

Üye
    Konu Sahibi
Geçmiş olsun çok kötü bir durum benim telin başına da böyle bir olay geldi neyseki çok maliyetli değilmiş.Bu arada orjinalliği bozulmaz sıkıntı etme servise yaptırmak en iyisi.

tabi canım çok maliyetli değil 5-10 TL birşey :evet: 590 yani 600 TL :(

- - - Eklendi - - -

Gecmis olsun cok masrafli olur sanirim:(

590 TL sadece ekran servisinde :evet: :(,ekranı tamir ettirdikten sonra 1.000 TL ye satıp seneye yeni bir telefon almayı düşünüyorum hem ozaman note 3 falanda çıkmış olur sanırım:evet:

- - - Eklendi - - -

Talip bence elindeki telefonun degerini bil. :oke: Zaten tamir parasinin yarisini karsilayacakmis. Samsung'un servise ver yapsinlar. pahali olsun ama saglam olsun. :oke:

aynen kardeşim :oke:

- - - Eklendi - - -

Daha sonra satip seneye en kral telefonu alirsin :ehe

Note III düşünüyorum belki Note II'de olabilir fiyatına ve tipine göre karar vereceğim belki samsung'da almam kulaklarım kaliteli müzik dinlemeyi özledi...

badmus

badmus

Üye
Note III düşünüyorum belki Note II'de olabilir fiyatına ve tipine göre karar vereceğim belki samsung'da almam kulaklarım kaliteli müzik dinlemeyi özledi...

Ses kalitesi icin Htc dusunebilirsin. Birde ustune 700 tl daha verip Monster beats solo hd alirsan tadindan yenmez :ehe

avcitalip

avcitalip

Üye
    Konu Sahibi
Ses kalitesi icin Htc dusunebilirsin. Birde ustune 700 tl daha verip Monster beats solo hd alirsan tadindan yenmez :ehe

yorumumun sonuna ... koymamın sebebi zaten hTC veya Nokia dememdi belki iPhone 5S çıkarsa oda olabilir :)

Nokia %30 ihtimalle alabilirim (l920)
hTC %50 ihtimalle labilirim (one x+)
Samsung %20 ihtimalle alabilirim çünki sağlamlık yönünden gerçekten sınıfta kaldı ayrıca müzik dinlerken o nokia'dan aldığım ses kalitesini samsung'dan alamıyorum teneke eq system yapmış adamlar s3 te yine okadar kötü değil ama s2 ve note'da rezalet... ama note 3 henüz çıkmadığı için bence erken konuşmamak gerek zaten alacağım zaman forumda illaki konu açarım :)

badmus

badmus

Üye

yorumumun sonuna ... koymamın sebebi zaten hTC veya Nokia dememdi belki iPhone 5S çıkarsa oda olabilir :)

Nokia %30 ihtimalle alabilirim (l920)
hTC %50 ihtimalle labilirim (one x+)
Samsung %20 ihtimalle alabilirim çünki sağlamlık yönünden gerçekten sınıfta kaldı ayrıca müzik dinlerken o nokia'dan aldığım ses kalitesini samsung'dan alamıyorum teneke eq system yapmış adamlar s3 te yine okadar kötü değil ama s2 ve note'da rezalet... ama note 3 henüz çıkmadığı için bence erken konuşmamak gerek zaten alacağım zaman forumda illaki konu açarım :)

One x+ ı kesinlikle onermem cunku batarya yonunden sinifta kaliyor. S3 te batarya sikintisi cekiyorsan one x+ a dayanamazsin :oke:

- - - Eklendi - - -

Iphone'u da sevecegini sanmam. Cunku kisisellestirme yonunden sinifta kaliyor. ve donanimi pek de iyi sayilmaz.

avcitalip

avcitalip

Üye
    Konu Sahibi
One x+ ı kesinlikle onermem cunku batarya yonunden sinifta kaliyor. S3 te batarya sikintisi cekiyorsan one x+ a dayanamazsin :oke:

- - - Eklendi - - -

Iphone'u da sevecegini sanmam. Cunku kisisellestirme yonunden sinifta kaliyor. ve donanimi pek de iyi sayilmaz.

ben kişiselleştirmeyi pek sevmiyorum aksine adam gibi karizma duran arayüzler daha çok hoşuma gidiyor ve iphoneların ses kalitesi öyle kötü değil :evet:

one x+ ya gelince bilemiyorum çünki bataryası büyütüldü ama telefon overclocklandı :evet: ama harici bataryalar ile belki sorun olmaz :)

- - - Eklendi - - -

bu arada arkadaşlar eğer telefonu yaptırmadan almak isteyen olursa telefonu satabilirim bana pm atmanız yeterlidir... telefon yazdığım durumdadır ekran gidik oda 590 TL :oke:

.BK.

.BK.

Üye
Çok geçmiş olsun arkadaşım. Malesef Galaxy s3 çok nadir bir alet. Youtube'de felan yerden yere vuruyorlar birşey olmuyor ama nedense bizim Türkler tek dokunuşta bozabiliyor. Yada fabrika çıkışları farklı olabilir.Garanti böyle durumlara bakmıyor. Gerçi Galaxy s3'ün hiç birşeyine bakmıyorlar. Kullanıcı hatası diyip geri gönderiyorlar. 500 tl fiyat zaten ekranı. Ben ilk aldığımda bebeğim gibi bakıyordum gerçi hale öyleyim. Cüzdanlı kılıf aldım ona daha yararlı oldu.
Arkadaşına taksit yap bence :D Her hafta sana 100 lira versin yada sen paranın yarısını al üstüne sende kat sonra 1 ay sonra çocuktan alırsın para. Günde 1 tl yatağın altına atsın yani nolcak.

saruman_me

saruman_me

Üye

ben kişiselleştirmeyi pek sevmiyorum aksine adam gibi karizma duran arayüzler daha çok hoşuma gidiyor ve iphoneların ses kalitesi öyle kötü değil :evet:

one x+ ya gelince bilemiyorum çünki bataryası büyütüldü ama telefon overclocklandı :evet: ama harici bataryalar ile belki sorun olmaz :)

kardeşim öncelikle geçmiş olsun çok fazla canını sıkma olucağı varmış..yapıma gelince servise ver bir defada yapsınlar temiz yapsınlar sonra kulanmak veya satma kararını alırsın eğer değiştirme gibi bir kararın olursa düşünemden onex + al kafadan bir defa sağlamlık ta çok idaalı bende dik düşerdim hemde merdivenelrden inerken sadece köşesi ezildi göçtü ama ekranında çzik dahi olmadı..

badmus

badmus

Üye

bu arada arkadaşlar eğer telefonu yaptırmadan almak isteyen olursa telefonu satabilirim bana pm atmanız yeterlidir... telefon yazdığım durumdadır ekran gidik oda 590 TL :oke:
ne kadara satiyorsun :ehe

avcitalip

avcitalip

Üye
    Konu Sahibi
Çok geçmiş olsun arkadaşım. Malesef Galaxy s3 çok nadir bir alet. Youtube'de felan yerden yere vuruyorlar birşey olmuyor ama nedense bizim Türkler tek dokunuşta bozabiliyor. Yada fabrika çıkışları farklı olabilir.Garanti böyle durumlara bakmıyor. Gerçi Galaxy s3'ün hiç birşeyine bakmıyorlar. Kullanıcı hatası diyip geri gönderiyorlar. 500 tl fiyat zaten ekranı. Ben ilk aldığımda bebeğim gibi bakıyordum gerçi hale öyleyim. Cüzdanlı kılıf aldım ona daha yararlı oldu.
Arkadaşına taksit yap bence :D Her hafta sana 100 lira versin yada sen paranın yarısını al üstüne sende kat sonra 1 ay sonra çocuktan alırsın para. Günde 1 tl yatağın altına atsın yani nolcak.

aynen yaptırdıktan sonra bakarım bir sorun yoksa sıkıntı yapmam bu arada arkadaşlar ekran baya baya kırılmış o resimdekiler sadece büyük olanlarmış boydan boya çatlak var benim telefonun ekranında ışığa tutunca belli oluyor sanırım gerçekten sadece ekran gitmiş :evet:

Üst Alt