Rpm Edition v3 (C6 v41.0.010) [Nokia 5800, RM-356 v60.0.003]

Sponsorlu Bağlantılar

Pesimistt5

Pesimistt5

Üye
    Konu Sahibi
Rpm Edition v3 (C6 v41.0.010) [Nokia 5800, RM-356 v60.0.003]
Rpm Edition v4 Çıktı!

"Her şeyden Önce Üstad, Rambo_FT'ye Çok Çok Teşekkür Ederim."

*** Bu Cfw Şuanda Benim için "Final" Niteliğindedir. ***

"Eğer Bir Sorun Çıkmazsa Uzunca Bir Süre Bu İşle Uğraşmayacağım. Ancak Ben Hiçbir Sorunla Karşılaşmadım."

Öncelikle Şunları Belirteyim;

E'yi A Yaptım vs... Söylemlerde Bulunmayacağım. Bir Sürü Mod Uygulanıyor Bir Sürü Ayar Yapılıyor Cfw'lerde ama Bazılarını Buralara Yazmak Bence Gereksiz. Şimdi; Dokunmatik Ekran Titreşimi Seviye 1'de Varsayılan Olarak Ayarlı Geliyor Desem N'olur? Demesem N'olur? Bütün Ayarlarınızı Kendinize Göre Yapmanız Kaçınılmaz Sonuçta Öyle Değil mi? O Yüzden Bu Ufak Ayrıntılara Hiç Girmeyeceğim. Ben Sadece Önceki Cfw'lerden Farklı Olan Kısımları Belirtiyorum. Zaten Bu Sürümde Çok Fazla Şey Değişmedi. Sadece Bildirilen Sorunlar Giderildi ve Yeni Birkaç Değişiklik Var.

Değişiklikler:

- Yeni "Dokunmatik Hassasiyeti Arttırma ve Hız Modu" Eklendi. (Cfw'yi Deneyecek Olanların Bu Konudaki İzlenimlerini "İyi veya Kötü" Özellikle Belirtmelerini İstiyorum.)

- Yazı Tipi Değiştirildi. (Resimlerde Görebilirsiniz) (D.N: Symbian Belle Navibar Ekli Cfw'nin Yazı Tipi Değiştirilmemiştir.)

- Menü Yazıları Ortalandı. (Resimlerde Görebilirsiniz)

- Yeni Tema Efekti Eklendi.

- Tv - Çıkışı Çalışıyor ve Menüdeyken Güç Düğmesine Basınca Ev Ekranına Atmıyor. (Resimlerde Görebilirsiniz)

- Önceki Gizlenmiş Simgelere Ek Olarak; Kamera'nın Menüde ki Simgesini Gizledim. (Benim Gizlemiş Olduğum ama Menüde Simgesinin Görünmesini İstediğiniz Uygulamalar Varsa Sizlere "Tweaks" Adlı Uygulamayı Öneriyorum. Gizlenmiş Simgeleri Tekrar Menüde Görünür Hale Getirdikten Sonra Uygulamayı Kaldırabilirsiniz.)

- Rpm Edition v2'de Belirtilmiş Bir Sorun Vardı. Alıntı Yaparak Sizlere Göstermek İstiyorum;

Bazı kartvizitlerim sırasıyla sesli arama+mesaj+e posta+wep adresi+video araması secenekleriyle çıkıyo bunları ne araya biliyorum nede düzenleyebiliyorum düzenle dediğimde atıyo ama bazı kartvizitlerim ise sırasıyla şöyle gözüküyo sesli arama+mesaj+video araması (aradaki e posta+sohbet+wep adresi yok)böyle olanlarda sorun yok Birde aramalarda telefon donuyo kararsızlaşıyo belki bunlar sadece bende oluyodur

Kısacası Rehber'de Kartvizitlerden Herhangi Birine "E-Posta" veya "İnternet Telefonu" Eklerseniz Sorun Oluyordu.

-> Bu Sorun "İnternet Telefonu" ve "E-Posta" Uygulamalarının Telefonda Yüklü Olmamasından Kaynaklanıyordu. ÇÖZÜLDÜ! (Resimlerde Yüklü Olduğunu Göreceksiniz)

Uyarı:

- Hiçbir Bileşende Yükleme Sorunu Yoktur. (Önceki Sürümler Olan v1 ve v2'de de Yoktu ama Bu Konuda Sorular Geliyordu Önceden Belirteyim İstedim.)

- "Symbian Belle Navibar Ekli" Cfw ile "Symbian Belle Navibar Ekli Olmayan" Cfw Arasındaki Tek Fark Görünümdür! (Bu Konuda da Sorular Geliyordu. Önceden Belirteyim İstedim.)

D.N: Önceki Cfw'lerimde Olduğu Gibi Ek Olarak Yüklü Gelen Gereksiz Hiçbir Şey Yok. Bir Tane "Rpm Edition" Adlı Tema Yüklü Olarak Gelecekti Onuda Kaldırdım.

Önemli:

Bu Cfw'de Uygulanmış Olan ama Buraya Yazmamış Olduğum Bazı Modlar Var ve Bunları Önceki Cfw Konularımdan Öğrenebilirsiniz. Ayrıca; Daha Ayrıntılı Görüntülere Ulaşmak İstersenizde Önceki Cfw Konularıma Bakabilirsiniz. Özellikle Rpm Edition v1'in Konusuna Göz Gezdirmelisiniz...

"Rpm Edition v1" Adlı Cfw Konusu için Tıklayınız...

"Rpm Edition v2" Adlı Cfw Konusu için Tıklayınız...

Rpm Edition v3'den Resimler:

-> Symbian Belle Navibar Ekli Fw'den Görüntüler (4x4 Menü Modunda ki Fw'den Çekilmiştir):

-> Symbian Belle Navibar Ekli Olmayan Fw'den Görüntüler (3x4 Menü Modunda ki Fw'den Çekilmiştir):

-> Cihaz Güncellemeleri Bölümü (*#0000#) Yeni Cfw'ye Göre Düzenlendi:

____________________________________________________________________________________​

Menü Modları;

-> Dikeyde 3x4, Yatayda 4x3 Menü Modu,
-> Dikeyde 4x4, Yatayda 4x4 Menü Modu,​

İndirme Linkleri:

Symbian Belle Navibar "Ekli" Cfw için;

->

->

Symbian Belle Navibar "Ekli Olmayan" Cfw için;

->

->

Flash Dosyaları (uda.fpsx, rofs3.fpsx, core.C0r, dcp, vpl, signature.bin);

->

Format Sonrası Telefona Yüklemeniz Gereken Uygulamalar;

->

->

D.N: Telefonda ki Format İşlemi Tamamlandıktan Sonra "UC Player" ve "Nokia İnternet Radyo" Uygulamalarını Yüklemeniz Gerekmektedir. Ayrıca; Nokia Mağaza "1.16" Yüklü Olarak Gelecek ama Daha Yeni Gelmiş Olan Bir Nokia Mağaza Güncellemesi (1.22) Var. Bu Güncellemeyide Yapmanız Gerekmektedir.
____________________________________________________________________________________​

Uyarı;

-> Format Öncesi; Hafıza Kartınızı Biçimlendirin. (Üşenmezseniz Bir Hard Format Atın.)

-> Telefon Şarjı Dolu iken Format Atmanız Faydalı Olacaktır.

-> Telefon Format Sonrası; En az 2 Kere Şarj Tamamen Bittikten Sonra Şarja Takmanız Faydalı Olacaktır. (En Uygunu Bu Olayı 5 Kere Tekrarlamaktır.)

(Hard Format Atmak için; Telefon Kapalıyken "Yeşil+Kırmızı+Kamera Tuşu+Açma-Kapama Tuşu" 4'lüsüne Açılış Ekranı Gelene Kadar Basılı Tutulur.)

(D.N: Telefon Açılışında "Ülke Seçimi, Saat, Tarih" Soruyorsa Hard Format İşlemi Başarıyla Tamamlanmış Demektir.)

-> Formattan Sonra ki İlk Açılışta Telefonu Bir Süre (15-20 sn. Kadar) Bekletin. (Faydalı Olacaktır.)

-> Format Sonrası; Bir Hard Format Hiç Fena Olmaz.

Tema:

Nokia Evolve Black N9 İkonlu:

D.N: Nokia Evolve Black Adlı Temaya N9 İkon Ekledim. Cfw'nin Kendisi N8 İkonludur Ancak N9 İkonlu Kullanmak İsteyenler Olursa Diye Böyle Bir şey Yapma Gereği Duydum...

->

->

(Nokia Theme White'ın N9 İkonlu Halini Tahmin Edebilirsiniz Diye Düşünüyorum. Bu Yüzden Resim Eklemiyorum.)

D.N: Cfw'den Bir Takım Gereksiz Gibi Görünen Zil Seslerini Kaldırdım Ancak Bunları Tekrar Telefonuna Aktarmak İsteyen Olursa:

->

****** Cfw'yi Düzenlerken Büyük Ölçüde Rambo_FT'nin Mod Arşivi Kullanılmıştır. ******

D.N: Karşılaşacağınız Bir Sorun Olursa Bildirmenizi Rica Ediyorum.

İyi Forumlar...​

• Beğen
Tepkiler: mertko12, striker5393, 79madi ve 1 kişi daha

esqalsiz

esqalsiz

Üye
öncelikle eline sağlık :)kardeş bu belle olan cfw güzel mi bir sıkıntı var mi müzik ve internet radyo ikonu çıkmamış neden öyle oldu. Mesaj okuyucu ve arayanın adı çalışıyor mu :)

• Beğen
Tepkiler: Pesimistt5
Pesimistt5

Pesimistt5

Üye
    Konu Sahibi
Teşekkür Ederim. Her şey Sorunsuz Çalışıyor. Dediğin Uygulamaların İkonlarının Çıkmamasının Sebebi Yüklenmemiş Olmasıdır. Flash Sonrası Hiçbir şey Yüklenmeden Çekilen Görüntülerdir...

- Gayet Stabil Çalışan Bir Cfw...

esqalsiz

esqalsiz

Üye
tamam kardeş bende mod işini bıraktım senin cfw ler her zaman dikkatimi çekti telefonu satmaz isem cfw ni yükleyeceğin kardeşim :) mesaj okuyucu ve arayan adı kesinlikle çalışıyor demi :D

• Beğen
wwwcomtr

wwwcomtr

Üye
kardesim hayırlı olsun her zamanki gibi iyi olmustur inş :) ama bi sorum var müzikteyken bende ev ekranına atıyordu o sorun kalktımı? bide gözle görülür ne gibi degisiklikler var tam olarak :) ve emegine saglık

• Beğen
Pesimistt5

Pesimistt5

Üye
    Konu Sahibi
tamam kardeş bende mod işini bıraktım senin cfw ler her zaman dikkatimi çekti telefonu satmaz isem cfw ni yükleyeceğin kardeşim :) mesaj okuyucu ve arayan adı kesinlikle çalışıyor demi :D

Teşekkür Ederim. Evet Kesin Çalışıyor :kop:

kardesim hayırlı olsun her zamanki gibi iyi olmustur inş :) ama bi sorum var müzikteyken bende ev ekranına atıyordu o sorun kalktımı? bide gözle görülür ne gibi degisiklikler var tam olarak :) ve emegine saglık

Çok Teşekkür Ederim İnş. Beğenirsiniz. Müzik Çalarda iken Ev Ekranına Atma Sorunuyla Hiç Karşılaşmadım :hmmm. Günün 3-4 Saati Telefondan Müzik Dinliyorum ama Hiç Böyle Bir Sorun Meydana Gelmedi.

- Yeni "Dokunmatik Hassasiyeti Arttırma ve Hız Modu" Eklendi.

- Yazı Tipi Değiştirildi. (D.N: Symbian Belle Navibar Ekli Cfw'nin Yazı Tipi Değiştirilmemiştir.)

- Menü Yazıları Ortalandı.

- Yeni Tema Efekti Eklendi.

- Tv - Çıkışı Çalışıyor ve Menüdeyken Güç Düğmesine Basınca Ev Ekranına Atmıyor.

Eğer Ayrıntı Olarak Merak Ettiğin Bir Takım Şeyler Varsa Sormanı İsterim ama Gözle Görünür Değişiklik Olarak Şuan Söyleyebileceklerim Bunlar...

• Beğen
Tepkiler: wwwcomtr
wwwcomtr

wwwcomtr

Üye
tamam sağol eklede linkleri bi bakalım :D

esqalsiz

esqalsiz

Üye
cfw ye program gömdün veya çıkardın mi kardeşim

Pesimistt5

Pesimistt5

Üye
    Konu Sahibi
tamam sağol eklede linkleri bi bakalım :D

Çok Az Kaldı. Siteye Yükleme işi Bitmek Üzere. :)

cfw ye program gömdün veya çıkardın mi kardeşim

Cfw ile Yüklü Gelen Programlar: Nokia Photo Browser, Müzik Durdurucu, YouTube'dir. Başka Hiçbir Program Yüklü Olarak Gelmiyor. :) Rpm Edition v2'de Ne Varsa Duruyor Diyebilirim. Hiçbir Program Çıkartmadım.

-> Eğer Sorun Çıkmazsa "Hız ve Dokunmatik Hassasiyeti" Modlamalarından Başka Daha Ne Yapabilirim? Diyorum ama Bir şey Bulamıyorum... O Yüzden Büyük İhtimalle (Yani Sorun Çıkmayacağını Umarak Söylüyorum ki) Bu Final Olacak.

- Ek Olarak Sizlerden Ricam; Eğer Aklınızda Bir Takım Fikirler Varsa, Cfw'de Görmesi Güzel Olacak Bir Fikir vs... Bildirmenizdir. :)

esqalsiz

esqalsiz

Üye
inşallah görüntüler de 3d fotoğraf görüntüle yoktur var mi :)

Pesimistt5

Pesimistt5

Üye
    Konu Sahibi
inşallah görüntüler de 3d fotoğraf görüntüle yoktur var mi :)

Sanırım Demek İstediğin Nokia Photo Browser. Eğer Doğruysa (ki Başka Bir 3D Görüntüleme Aracı Kastetmiyorsan) Evet Fotoğraflar Menüsünde Mevcut ve Yüklü Olarak Gelmekte... Üstten 4. Sırada Bulunuyor, En Üstte Değil. :)

agun35

Üye
Elinize sağlık mutlaka denicem birde şunu sormak istiyorum bütün cfw lerde nokia10.2 yüklenemiyo yüklenen cfw de de telefon açılıp kapandığında siliniyo sizinkinde nasıl bilmiyorum ama bi çözümü varmıdır sizden öğrenmek istedim kolay gelsin size Emekleriniz için Teşekkürler

• Beğen
esqalsiz

esqalsiz

Üye
web ve pc de 58 olarak görünüyor demi kardeşim :)

• Beğen
wwwcomtr

wwwcomtr

Üye
pesimist yada samet sen hangisiyle hitap olunmak istersen :) navibar eklide önceki gibimi simgeler mesela ayarlar kısmında yoktu simgeler ?

• Beğen
esqalsiz

esqalsiz

Üye
bu navi bar ne ya :/ millet diyip duruyor

• Beğen
Pesimistt5

Pesimistt5

Üye
    Konu Sahibi
Elinize sağlık mutlaka denicem birde şunu sormak istiyorum bütün cfw lerde nokia10.2 yüklenemiyo yüklenen cfw de de telefon açılıp kapandığında siliniyo sizinkinde nasıl bilmiyorum ama bi çözümü varmıdır sizden öğrenmek istedim kolay gelsin size Emekleriniz için Teşekkürler

Çok Teşekkür Ederim. Nokia 10.2 Nedir Tam Olarak Anlamadım :( Eğer Yanlış ve Eksik Yazdıysan Söylemek İstediğin; Nokia Müzik Çalar 15.2 ise Güncelleniyor ve Sorun Çıkartmıyor... Büyük İhtimalle Yanlış Anlamış Olabilirim. Tekrar Bilgilendirmeni Rica Ediyorum...

web ve pc de 58 olarak görünüyor demi kardeşim :)

Evet, Nokia 5800 Olarak Görünüyor. :)

pesimist yada samet sen hangisiyle hitap olunmak istersen :) navibar eklide önceki gibimi simgeler mesela ayarlar kısmında yoktu simgeler ?

Evet Malesef Ayarlar'ın Bazı Bölümlerinde Yazı Çıkıyor. Aslında Symbian Belle Navibar Ekli Fw Yayınlamayacaktım. Düzenli Bir Görünüm Sağlamadığı için, Yani; Sağ Tuşa Rehber Bile Alınamıyor. Sanırım Bu Giderilmiş ama Hiçbir Yerde Görmedim Sadece Bir Kere Fotoğraf Gördüm. Ancak Gerçekten Kullanmak İsteyen Bir Kalabalık Var. :) Sanırım Sende Onu Kullanıyorsun. Üzgünüm Oraları Symbian Belle Navibara Geçiremedim. :(

- Bu Arada İlk Defa Biri Samet diye Hitap Etti Forumda :)

esqalsiz

esqalsiz

Üye
kardeş en kısa sürede yüklemeye çalışacağım ama ben yatay mod da 2 ye 6 istiyorum s^3 gibi onun modu nu nerden bulabilirim acaba

• Beğen
Pesimistt5

Pesimistt5

Üye
    Konu Sahibi
esqalsiz

esqalsiz

Üye
:D bende başka bişiy sandım kardeşim ya :)

• Beğen
Pesimistt5

Pesimistt5

Üye
    Konu Sahibi

Üst Alt