Turkcell MaxiPlus 5 Rom Orion V3 (Custom Rom)

Sponsorlu Bağlantılar

GrandVizier

GrandVizier

Üye
    Konu Sahibi
Rom Orion V3 (Custom Rom)
Turcell Maxiplus 5 Orion V3 Deodex Rom:-1.08 GHz BOSS kernel
-Poweramp
-Fm Radyo
-Adobe Flash Player 11.1
-Opera Mini
-Güzel Wallpaper
-Nova Launcher Prime
-Tube Mate
-Kamera Çekim Güçlendirildi.
-Zarchiver(Rar, zip işlemleri için dosya yöneticisi)
-Root Explorer
-Titanium Backup
-Puffin Browser
-Naked Browser
Touchpal X klavye
-Screen Filter
-3d Galeri
-Mx Player
-Xposed Moduleleri Eklendi:
-XBlast Tools
-App Settings
-Expandable Volume
-XVolume
-***Status Bar kasması sıfıra indirildi.
-Tweakler flashlandı:
-Fly On Mod
-Monster Beats
-DPI düşürüldü.
-Reboot Menü Eklendi.
Rom Kurulumu:
İndirdiğiniz zipi sd kartınızda clockworkmod/backup bölümü içine çıkartın
Clockworkmod Recovery v6.0.2.8 kurun
-mounts and storage
-format /cache
-format /data
-format /systemgeriye gelin
-Backup/Restore
-Restore
-Burda 2013-03-13.20.09yı seçin

-Ana menüye gelip reset attıktan sonra olay tamamdır :)

Resimler ;

Kendim kurdum denedim gayet güzel ve hızlı bi rom :)

İndirme Linki:
Alternatif Linkler;

NOT: dan alıntıdır.

• Beğen
Tepkiler: Preloader

Preloader

Preloader

Üye
Müsait bir zamanda deneyeceğim...

Fakat 1-2 sorum olacak:

1) Normal kullanımda ( örn: facebook,twitter vs. açıkken) ramde ne kadar boş alan var SS koyarsan çok iyi olur :tebessüm:

2) Kamera çekim güçlendirildi detken? :) focus iyileştirmesi falan mı?

3) Telefon şarjda iken dokunmatik sorunu var mı?

4) Rom stabil çalışıyor mu? ( Örn: Ram'e çok yüklenince arayüz durdu veya donma vb. hatalar alıyor musun?

5) Isınma problemi var mı?

6) Status bar gerçekten hiç kasmıyor mu? O.o

Sorularımı yanıtlayıp beni aydınlatırsan çok memnun olurum, yanıtlayamazsan da canın sağolsun nr diyeyim :) bu arada paylaşım için :tşk:

Son düzenleme:
FK5896

FK5896

Üye
Müsait bir zamanda deneyeceğim...

Fakat 1-2 sorum olacak:

1) Normal kullanımda ( örn: facebook,twitter vs. açıkken) ramde ne kadar boş alan var SS koyarsan çok iyi olur :tebessüm:

2) Kamera çekim güçlendirildi detken? :) focus iyileştirmesi falan mı?

3) Telefon şarjda iken dokunmatik sorunu var mı?

4) Rom stabil çalışıyor mu? ( Örn: Ram'e çok yüklenince arayüz durdu veya donma vb. hatalar alıyor musun?

5) Isınma problemi var mı?

6) Status bar gerçekten hiç kasmıyor mu? O.o

Sorularımı yanıtlayıp beni aydınlatırsan çok memnun olurum, yanıtlayamazsan da canın sağolsun nr diyeyim :) bu arada paylaşım için :tşk:
Rom en stabil rom diyebilirim. Telefon yogun kullanimda fazla isinmiyor, status bar kasmiyor. Kamerada bir degisiklik goremedim. Normal kullanimda bazen rami bosaltmayi bile unutuyorum. Rom rus romu oldugu icin dokunmatiklik problemi yok.
Elimden geldigince cevaplamaya calistim umarim yardimci olmusumdur.. Bu arada oyun oynayim kasmasin falan diyorsan hayallerin suya dusebilir. Ama most wanted, asphalt 7, modern combat 3-4 bunlari ve bunun gibi birkac oyunu daha oynayabilirsin..

• Beğen
Tepkiler: Preloader

uyducu33

Üye
daha once baska rom yukledim.clokword recowery kuruk.bu romu kurarken sadece format cache ve diger formatlarimi yapip kuracagizzipli dosyanin hepsinimi cikaracagiz backup kloserine zip cikaricida buraya cikar ve klosere cikar secenekleri var hangi secenek ile cikaracagiz.arkadaslar

ciristall

Üye
aborted hatasi veriyor nasil yapicaz ?

ukala221

ukala221

Üye
CAlısıyomu yoksa çalışmıyor mu ???? bırı diyo calısıo öbürü diyo hata veriyo bi de kardes format data yapınca sd kart siliniyor mu ben bi kere denedim silindii

Son düzenleme:
FK5896

FK5896

Üye
arkadaşlar, bence boş verin rom yüklemeyi. atın rootu silin sistem uygulamalarını daha sağlıklı oluyor ben şuan öyle kullanıyorum 1.000 ghz kernel'ide flashlarsanız daha iyi olur...

ukala221

ukala221

Üye
Arkadaslar yapanınız var mı ben yaptım olmadı

tsoyts

Üye
ben bunu yükledim bi kaç gündür kullanıyordum hoşumada gitti ama android.process.acore diye bi hata verdi hiçbi işlem yapamıyorum telefon kaldı öyle format falanda atamıyorum cwm de çalışmıyor açılırken ses tuşuyla cwm ye giriyorum ama seçeneklerden hiçbiri işlem yapmıyor format falan atamıyorum telefon açıkken usb hata ayıklama modunu da aktif yapamıyorum hatta telefon açıkken hiçbir işlem yapamıyorum en fazla 1 sn hata vermeden duruyo ard arda hata verip duruyor çözüm önerisi olan varmıdır ?

FK5896

FK5896

Üye
ben bunu yükledim bi kaç gündür kullanıyordum hoşumada gitti ama android.process.acore diye bi hata verdi hiçbi işlem yapamıyorum telefon kaldı öyle format falanda atamıyorum cwm de çalışmıyor açılırken ses tuşuyla cwm ye giriyorum ama seçeneklerden hiçbiri işlem yapmıyor format falan atamıyorum telefon açıkken usb hata ayıklama modunu da aktif yapamıyorum hatta telefon açıkken hiçbir işlem yapamıyorum en fazla 1 sn hata vermeden duruyo ard arda hata verip duruyor çözüm önerisi olan varmıdır ?
Bu rom sorunlu sanirim. Bende 1 ay kullandiktan sonra tamamen telefon kapanmisti 2 defa kurdum 2 defasindada oyle olmustu. Cwm ise yaramaz zaten. googledan bak v5 deodex rom var onu indir (flaslanabilir cwm yedegi degil. Zaten cwm yedegi olan v5 deodex rom yok) daha sonra telefonunun hafiza kartina atmalisin o romu. Ama bunu ancak sd kart girisi olan cihazlara takipta atabilirsin tabii. Sonra o romu kur duzelir . v5 romonu buldugun yerde nasil yapacagin anlatiliyor

srknibrk

srknibrk

Üye
abicim söylediğin gibi bire bir yükledim sonra sistemi başlat dedim sistem başlatılırken turkcell yazısından snra ekran simsiyah oldu snra bekle ki açıla 2 3 dk bekledim açılmadı bende tekrar farklı bi rom yüklemek zorunda kaldım, bunu nasl yükleyebilirim bana bi yardımcı olurmusunuzz

kursad808080

Üye
arkadaşım anlattığın şekilde yapıyorum ama logoda kalıyor ne ayak bu iş

Üst Alt