Galaxy S4 Mini İ9190 [ROM][KK][4.4.2] S4 Mini için S5 ROM, S4 Mini S5 ROM

Sponsorlu Bağlantılar

qradyant

qradyant

Üye
    Konu Sahibi
[ROM][KK][4.4.2] S4 Mini için S5 ROM, S4 Mini S5 ROM
Konuda bahsedilen ROM Samsung GT-I9190, GT-9192 Ve GT-9195 modelleri için geçerlidir, farklı bir modelde DENEMEYİN! Ve Kurulum öncesi mutlaka yedek alın. Akabinde Sorumluluk kabul etmiyorum.

ROM un ufak tefek aksaklıkları çıkabilir, 1080p video izleyemeyebilirsiniz (mx player ile halledilir) ya da bazen sistem durduruldu hatası alabilirsiniz ama genel anlamda tat alabileceğiniz zevkli ve kullanışlı bir rom. Denemeye değer, belki tamamen kalıcı olarakta kullanabilirsiniz.
Gül-diken misali [emoji257]
Bu kadar muhabbetten sonra hadi Kuruluma başlayalım[emoji470]

İndirme Linkleri [emoji352]

Meraklısı için Kaynaklar [emoji102]

Kurulum [emoji335]
Hertürlü ihtimale karşılık yedek almayı unutmayın [emoji348]

Öncelikle sisteminizde stock rom yüklü olmalı ve indirdiğiniz zipli dosyayı hafıza kartına taşıyın[emoji334]
1- CWM kurulumunu yapın. Cwm kurulumu için detayli bilgi burada [emoji654] [ROOT] Galaxy S4 Mini I9190 - 4.4.2 Kitkat ROOT + Recovery Menü Yükleme Anlatım - MaxiCep
2- Cwm arayüzünden wipe data/wipe partition işlemlerini gerçekleştirin
3- Cwm arayüzünden install bölümüne girerek hafıza kartındaki rom dosyasını seçin ve yüklemeyi başlatın
4- Kurulum bir kaç dakika sonra dokunmatik ekrandan devam edecektir. Kendinize göre ayarlamaları oradan yaparsınız [emoji106]

Önizleme (Kendi Cihazımdan) [emoji102]

Son düzenleme:
  • Beğen
Tepkiler: Aziz04, Bahadir_fb ve Amedly Fatih

ismailozcn

ismailozcn

Üye
Akıllı kaydırma gibi sensörler çalışıyor mu?

qradyant

qradyant

Üye
    Konu Sahibi
O sensör s4 minide mevcut olması gerekir ayriyetten multiwindow yokmu ?
S4 mini de akilli bekleme var sadece. Bildigim kadariyla bahsettigin sensor yok. Bu arada multiwindow var ama ekran ufak geldigi icin kullanmiyorum

reflex

reflex

Üye
S4 mini de akilli bekleme var sadece. Bildigim kadariyla bahsettigin sensor yok. Bu arada multiwindow var ama ekran ufak geldigi icin kullanmiyorum
Hayır o programlar donanımsal ve yazılımsal s4 te bizimkine nazaran sadece fazladan 1 sensör var o kadar Bunu portlamak bu kadar zormu samsung nasıl yapıyo bu işi eger yapamıyolarsa kendilerine yazilimci demesinler rom falanda yapmasinlar

qradyant

qradyant

Üye
    Konu Sahibi
Dün Türk/Yabancı çoğu mobil forumlarda araştırma yaptım. Hepsi de olayın donanımsal olduğunu söylüyor.
Evvelsi gün bir arkadaşın s4 cihazına s5 romu attım. Imrendim açıkçası. Full time s5 oldu sensörler dahil. S4 mini de aynı güzelliği beklemek mümkün değil.

crazyfoil

Üye
Merhaba ben bu romu yükledim ancak kamera ve galeri çıkmıyor bende BETA 9 yükledim hata verdi bende BETA 10 yükledim onda da kamera ve galeri çıkmıyor yardımcı olursanız sevinirim tel S4 MİNİ i9190

qradyant

qradyant

Üye
    Konu Sahibi
Merhaba ben bu romu yükledim ancak kamera ve galeri çıkmıyor bende BETA 9 yükledim hata verdi bende BETA 10 yükledim onda da kamera ve galeri çıkmıyor yardımcı olursanız sevinirim tel S4 MİNİ i9190
Ben de öyle bir problem olmadı. Hepsi açılıyordu. Kurulum esnasında bir yanlışlık mi oldu acaba ?

tdd46

tdd46

Üye
Bahsettiğiniz şey donanımsal bir özellik. Bu romda o menü var ancak çalışmamakta.
Dün Türk/Yabancı çoğu mobil forumlarda araştırma yaptım. Hepsi de olayın donanımsal olduğunu söylüyor.
Evvelsi gün bir arkadaşın s4 cihazına s5 romu attım. Imrendim açıkçası. fu ll time s5 oldu sensörler dahil. S4 mini de aynı güzelliği beklemek mümkün değil.
S3 de çalışıyor gözle sayfa hareket ettırılıyor rom la alakali

qradyant

qradyant

Üye
    Konu Sahibi
Zannetmiyorum ama bir babayiğit çıksa da yapsa :)

tdd46

tdd46

Üye
Gözle sayfaları hareket ettirme videoları kafayı çevirince duraklatılması gibi özellikler yazılımsal benim s3 de çalışıyor suan ama sorsan kullanılıyor mu sadece duruyor öyle ;-)

• Beğen
Tepkiler: qradyant
qradyant

qradyant

Üye
    Konu Sahibi
Zaten kullandığımızdan değil, hepsi olsun istiyoruz. Telefonda olupta kullanmadığım onca özellik var. Yetinmeyi bilmiyoruz .)

Susqun02

Susqun02

Üye
Kardeş emeğine sağlık ama ben yaptım olmadı.
tarif ettiğin gibi izledim yolu ama yükledikten sonra açılış animasyonunda kalıyor neden olabilir acaba.

• Beğen
Tepkiler: qradyant
qradyant

qradyant

Üye
    Konu Sahibi
Açılış animasyonunda kalmıyor, uzun bi süre bekle öyle. muhakkak açılacaktır. Çünkü aynı problemi ben de yaşamıştım :) kac dk bekledim bilmiyorum ama geç açılmıştı

• Beğen
Tepkiler: Susqun02

aliibayar

Üye
ya ben dosyayı sd cart a attım daha sonra cwm menüsünden ınstall yapıcam ama dosya yok diyor. dosyanın oldugundan eminim.

qradyant

qradyant

Üye
    Konu Sahibi
ya ben dosyayı sd cart a attım daha sonra cwm menüsünden ınstall yapıcam ama dosya yok diyor. dosyanın oldugundan eminim.
SdCard bölümü cihazın hafızasını, SdCard1 ya da extSdCard bölümü ise hafıza kartını gösterir. Install den sonraki adımı dikkatli seç, belli ki yanlış dizine bakıyorsun.

Susqun02

Susqun02

Üye
Açılış animasyonunda kalmıyor, uzun bi süre bekle öyle. muhakkak açılacaktır. Çünkü aynı problemi ben de yaşamıştım :) kac dk bekledim bilmiyorum ama geç açılmıştı

Dostum peki bu bekleme süresi ne kadar ve rom'u yüklerken bize sunulan seçenekli programların miktarı bu açılış süresini etkiler mi .

qradyant

qradyant

Üye
    Konu Sahibi
Inan tam süreyi bilmiyorum. 5-10 dk en fazla. Ayrıca başlangıçtaki ayarlamaların çok etkileyeceğini sanmıyorum çünkü seçimleri yaptıktan sonra yükleme ekranı geliyor. Tüm yüklemeler o vakit gerçekleştiriliyor zaten.
Bu arada uzun süre bekledin mi açılmasını. Telefon kendiliğinden açılmadan yeniden başlatırsan problem çıkabilir

• Beğen
Tepkiler: Susqun02

czary01

Üye
slm usta -> benim kullandığım sürüm (BETA 9) lınk yenıyebılınmı s4 minide I1990 kesın calsıyormu

Üst Alt