Reput Sistemi

Sponsorlu Bağlantılar

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

ardaca

Üye
<div class='quotetop'>(midnight &#064; Dec 3 2005, 01&#58;56 AM) [post=220538]Quoted post[/post]</div><div class='quotemain'>
--Aga,beni tanayan üyeler bilirler,kendi namıma modlukta ve başka şeylerde gözüm varsa Allah taa belamı versin..Ama bu isyan konusuna bir çözüm üretilmeliydi..ve bence en iyi çözüm bu rep eklentisi olacak..
--Teşekkür konusuna ve bu rep neden bu kadar önemli konusuna gelince;Bunlar teşvik amaçlıdır ve bazı üyelerin rahatsızlığını giderecektir kanaatindeyim..
--Şimdi diyeceksin ki rahatsız olan mı var..var ki isyan çıkıyor aga,görmemek için kör olmak gerek..her ayın üyeliğinde yada kim mod olsa itirazlar falan oluyor ve gergin bir ortam doğuyor..
--Ayrıca delimakina35 arkadaş vardı,o bir ara dedi ki mesaj sayılarımızı sıfırlayalım..olur dedim aga..eğer mesaj sayısında gözümüz olsaydı yüzlerce gereksiz mesajımız olurdu aga,bak bakiim bi tane var mı??..Tek bir flood yapmış mıyım??
[/b][/quote]
ya zaten kimin neden isyan ettiğini hepimiz biliyoruz. kaç aydır bu sitede kardeş kardeş yaşıyoruz&#33; birbirimizi tanıyor ve biliyoruz zaten&#33; evet bi çözüm olsa güzel olur bu isyanlara. bakalım yönetimden ne gibi bi açıklama gelcek&#33;

ChavRash

ChavRash

Emekli Yönetici
Ben şahsen Rap modunun foruma eklenmesini istemiyorum.

sambadisakkarit

Üye
ChavRash neden istemiyorsun? Herhangi bir zararı mı olurki?

midnight

midnight

Üye
    Konu Sahibi
<div class='quotetop'>(..&#58;&#58;Riddick&#58;&#58;.. &#064; Dec 3 2005, 02&#58;18 AM) [post=220554]Quoted post[/post]</div><div class='quotemain'>
Midnight arkadaşıma katılıyorum. Bu rep olayı güzel bi sistem aldığın oya göre biyerlere gelmek en adili demokratik olanı. Sakın kimse yanlış anlamasın ne yönetici üyelere ne diğer editör arkadaşlara en ufak bi eleştirim yok ama bir yönetici atanacağı zaman 2-3 kişinin seçimi değilde gerçekten emek vermiş kişilerin tüm site oybirliğiyle atanması gerekirse anket yapılması (tabi rep sistemi olmadığı için) en uygun olanı bence..

Şimdi aslında bu yönetici seçilme vs..olayı sanki son olarak biraz Tofy&#39;nin yönetici olmasıyla alevlenmiş oldu gibime geliyor Ama O arkadaşın reelde de işleri bu konulara yakın ve uygun olduğu için en ufak bi eleştirim yok o konuda tofy&#39;nin seçimine bi sitemim olmaz olamaz yanlış anlaşılmasın siteye de katkısını tartışmaya gerek yok.

Sonuçta evet bazı arkadaşlar siteye gerçekten bazı yöneticilerden daha fazla bilgi sunmuş kişiler hatta bazı yöneticilerin adını yeni duyuyorum, bazısının mesajinı yeni görüyorum hal böyleyken bazı arkadaşlar yüzlerce kaynak getirmiş siteye. bunların başında da belki midnight ve diğer arkadaşlar geliyor Benim için yönetici olmuşum mod olmuşum çokta önemli değil en nihayetinde bi sitedir ama siteye gerçekten çalişanın hakkını vermek için rep sisteme olmasada benzer bi sistem şart
[/b][/quote]

Tabi ..::Riddick::..arkadaşımız doğru söylüyor,tofy&#39;nin modluğuna zerre kadar itirazımız yok..zaten o da bilir gerçekten sever ve sayarız,sakın ola ki yanlış anlaşılmasın..

-Aynen fikirlerine katılıyorum ..::Riddick::.. kardeşim..

<div class='quotetop'>(ChavRash &#064; Dec 3 2005, 02&#58;22 AM) [post=220560]Quoted post[/post]</div><div class='quotemain'>
Ben şahsen Rap modunun foruma eklenmesini istemiyorum.
[/b][/quote]

Aslında en çok senin istemen lazımdı aga..ama neyse,seni zaten tanıyoruz ve siteye ne kadar faydalı olduğunu biliyoruz..bunu ispatlamaya ise hiç ihtiyacın yok..

..::Riddick::..

..::Riddick::..

Üye
Rep modunu istemeyeni anlamam valla siteye ne kadar ekmek getirdin onun ödülünü alırsın.

ChavRash

ChavRash

Emekli Yönetici
<div class='quotetop'>(sambadisakkarit &#064; Dec 3 2005, 02&#58;24 AM) [post=220561]Quoted post[/post]</div><div class='quotemain'>
ChavRash neden istemiyorsun? Herhangi bir zarar&#305; m&#305; olurki?
[/b][/quote]

Güzel soru.

Hepinizin bildi&#287;i gibi sitede moderatör olmak için can atanlar var hatta &#351;uan bu konuda bu tart&#305;&#351;&#305;l&#305;yor ve moderatörlük için sitede bulunanlara kar&#351;&#305; oldu&#287;um için burada sizlerle beraberim.

Rap sisteminin kullan&#305;lmamas&#305;n&#305; istemem forumda Moderatörlük için can atan üyelerin grupla&#351;arak kendilerine puan vermeleridir. Biz burada Moderatörlük gibi Rütbelerin Rap sistemine dayanarak verilmesini istiyoruz ama böyle oldu&#287;u takdirde Moderatörlü&#287;ü hak eden üye Moderatör olabilir mi ?

Buna çözüm var yok de&#287;il fakat yöneticiler bunlar&#305;n pe&#351;indemi ko&#351;sun gün boyunca ? Yoksa site i&#351;leri ilemi ilgilensin ?

Tek diyece&#287;im Rap sistemi kullan&#305;l&#305;rsa bu yazd&#305;klar&#305;m gerçekle&#351;ecek ad&#305;m gibi biliyorum.

Çok siteler gördüm Rütbe ümidiyle yan&#305;p tutu&#351;an üyeler dolu hepsinde de bunlar gerçekle&#351;ti, kimisi Rap sistemini kald&#305;rd&#305; kimisi hal u&#287;ra&#351;&#305;yor.

Rap sistemini yönetim sat&#305;n al&#305;r ve kullan&#305;ma sunarsa bi&#351;ey diyemem kar&#351;&#305; ç&#305;kmam, Hak eden puan&#305; al&#305;r benden. Ama bu Rap sistemi dü&#351;ünülecekse yukarda yazd&#305;klar&#305;m dikkate al&#305;nmal&#305; ve öyle karar verilmeli.

Ayr&#305;ca &#39;midnight&#39;, bu sitede ço&#287;u ki&#351;i kimin ne oldu&#287;unu biliyor kimsenin kendini ispatlamaya kalkmas&#305;na gerek yok.

midnight

midnight

Üye
    Konu Sahibi
Bildiğim kadarıyla rep sisteminde aynı üyeye çift rep verilmiyor aga,az buçuk da modlar uğraşsa tamamdır..

-Kendini ispatlama konusunu ise yanlış anlamışsın..sen bu rep sistemini kendini ispatlamak olarak gördüğünü ve ondan karşı olduğunu düşündüm o yüzden öyle yazdım..

ChavRash

ChavRash

Emekli Yönetici
Bu Rap konusunda hayırlısı ne ise o olsun tek dileğim bu şuan.

angelus_34

angelus_34

Üye
ayın üyesi olmak, mod olmak yada yönetici olmak bence önemli diildir. zaten burda herkes kimin siteye ne kadar katkıda bulunduğunu ne kadar paylaşım içinde olduğunu görüp teşekkürlerini iletiyor ama sitede bir rep sisteminin olması fena olmazdı bence de...

Haberci

Haberci

Üye
İlk bakışta benim şahsi düşüncelerimi aktarmak istiyorum.
Arkadaşlar bu Rap sistemini yönetimde konuşup sitemiz için en iyisi ve en hayırlısı ne ise onun ypılması için çaba gösterilecektir. Konu yönetime taşınmıştır...

Ayrıca sizlerinde yazdığı gibi her ay Ay ın üyesi seçimi ve yönetime bi arkadaş seçildiğinde bu tür serzenişler oluyor bunu tabii kikaale alıyoruz ama sizlerde takdir edersiiniz ki siz paylaşımcı MaXiCeP üyelerimiz 35 bin e yaklaştı ve seçilecek olan 1 kişi ve şunu da ilave etmek istiyorum ki bunu bir şikayet olarak algılamanızı istemiyorum ama sizlrden birini veya birkaçınızı seçmiş olsaydık yine bu konu bi şekilde gündeme gelecekti.Eleştirilerinizin haklı ve haksız yönleri vardır tabii ki ama dediğim gibi seçilecek arkadaş 1 ya da 2 kişi olunca bu tür eleştirilerin olması kadar doğal bir şey olamaz.Neticede içimizden birini seçiyoruz dışardan emrivaki birisi atanmıyor.Bu seçilen arkadaşlarımız da emek vermiş sizler gib paylaşımda bulunmuş vs vs. tofy arkadaşımızın seçilme nedenini de zaten açıklamış bulunmaktayız.Hem siz tofy için eleştiri getirmemişsiniz sizin eleştiri ve yorumlarnızın sistemle ilgili yönetimle ilgili olduğu gözlenmektedir.
Konu yönetime taşınmış olup en zısa sürede konuyla ilgili bi açıklama yapılacaktır.Teşekkürler...
Saygılar...

DefectoR

<div class='quotetop'>(dimitradon &#064; Dec 3 2005, 01&#58;13 AM) [post=220517]Quoted post[/post]</div><div class='quotemain'>
<div class='quotetop'>(sambadisakkarit &#064; Dec 3 2005, 01&#58;11 AM) [post=220515]Quoted post[/post]</div><div class='quotemain'>
Site yönetimi üyelere haksızlık yapmadığı sürece istediğini bünyesine alsın istediğini bünyesinden çıkarsın umurumda değil. Yeterki üyelerle kendini bir tutsun.
[/b][/quote]

Evt öle ama Biz emek vermeye cabalıyoz hiç yoktan tesekkür bekliyoz biz bosa cabalıyoz...
[/b][/quote]
Arkadaşlar anladığım kadarı ile şimdi yaptığınız ve emek verdiğiniz her şeyden bir teşekkür bekliyorsunuz, bu beklentinize sonsuz saygım var ama ( Yönetici olarak değil, şahsım adına söylüyorum ) bu sitede 35 bine yakın üye var bunların çok değil sadece %10 u gibi bi rakamın böyle emek sarfettiğini düşünürsek 3500 kişi yapar bakın tekrar diyorum yönetici sıfatını bir kenara bırakıp konuşuyorum çünkü bu forumda her seferinde yanlış anlaşılıyorum... Bu 3500 kişiye teker teker teşekkür etmek bana bi konu da saçma geliyor neden derseniz zaten herkesin girdiği belli başlı bölümler var mesela x kişisi sadece konu dışına takılıyorsa orda gördüğü konulara ve ya emek sarfedilmiş konulara zaten teşekkür ediyor yanü ben üye arkadaşların buna itina gösterdiklerine çok dikkat ediyorum keza biz yöneticiler de öyle ama siz gerçek hayattaki gibi bir örnek kullanacam her konu da bir teşekkür plaketi beklerseniz dediğim gibi bu 3,500 kişi biraz saçma olmuyor mu???

Rap olayını da biliyorum dediğini ama ben şahsım adına söylüyorum tekrar gereksiz buluyorum...

<span style="color:#3333FF">Not: Bu topice yöneticilik sıfatını bi kenara bırakarak şahsım adına mesaj yazdım, lütfen artık dediğim herşeyi yanlış anlamayın...</span>

NeedLeFLuff

NeedLeFLuff

Üye
öncelikle hepinize selamlar

her ayın üyesi seçildiğinde veya bir arkadaşımızın yönetici olarak alınmasından sonra böyle olayların gündeme geliyor olması beni çok üzüyor

sakın yanlış anlamayın bu topic in öyle bir amacı olmadığı açıkça görülüyor ayrıca midnight a bu topic i açtığı için ayrıca teşekkür ederim

sitemizdeki yöneticilerin hiçbirinin artniyetli olduklarına inanmıyorum ve verdikleri kararların sonuna kadar arkasındayım gerek yönetici seçimi olsu gerek ayın üyesi uygulaması olsun çok isabetli kararlar verdiklerini düşünmekteyim.

Maxicep.com un ne kadar aktif ne kadar beğeni toplayan bir forum olduğu apaçık ortada böyle ir ortamda yönetici olmak isteyenlerin olmasın doğal ve kaçınılmazdır.her isteyeni yönetici yapmış olsalardı yönetecek kimse kalmayabilirdi

ayrıca gündeme gelen bir diğer konu rep konusuna gelirsek bu konuda kararsızım açıkçası pek fazla bilgi sahibide değilim.bu sistetmde belli bir reput toplayan yönetici olacaksa kalsın istemem.çünkü her mesajın sonuna
replerinizi bekliyorum gibi bir ifade konulacağından adım gibi eminim.ama yok bir üyenin forumdaki aktifliğini ve diğer üyelerin onu ne kadar beğendiğini ölçeceksek eywallah çok güzelde olur.

uzun lafın kısası yönetime karı bir güvensizlik oldunu hissediyorum bunu aşmamız lazım bence

eğer mevcut sistemden memnun değilsekte görüşlerimizi düşüncelerimizi güzel bir şekilde belirtmemiz gerekir. örn: midnight

saygılar....

van_hoijdonk

van_hoijdonk

Emekli Yönetici
Sınavdan geldim sabah sabah kafam dağınık ama anladığım kadarıyla cevap vereyim ...

Öncelikle bazı konularda midnight&#39;a katılmamak elde değil.. Bazı arkadaşlarımız forumlara eskiden bu yana aktif olduklarından dolayı kendi kafalarında yöneticilik hayalleri kuruyorlar.. Yeni bir yönetici seçildiğinde de kendisini düşünerek ben daha iyiydim veya o daha iyiydi neden x arkadaş seçildi deniyor.. İşte bu tavrı sergileyen arkadaşlar kesinlikle yönetici olamayacaklarını KAFALARINA SOKSUNLAR... Çünkü zaten böyle bir beklenti içinde bulunmak demek bizim gözümüzde o arkadaşın değerini 0 yapıyor...

Birde herşeyi rütbe sanıyorlar ve bu yüzden yönetici olmak istiyorlar.. Yönetici olmayı çok kolay sanıyorlar maalesef... Dışardan gözüktüğü gibi değil... Açıkçası çocuk oyuncağı değil...

Bizim için en iyi yönetici adayı kendisini gizliden hazırlayandır.. Açıkçası belirtmeyen ve böyle bir arzusu olmayan arkadaşlardır.. Onlar zaten gerektiği zaman ödülendiriliyor ve ödüllendirilecektir...

<div class='quotetop'></div><div class='quotemain'>Ardaca

abi kendin sormuşve yine kendin cevaplamışsın ama iyi de etmişsin. düşüncelerimizi dile getirmişsin desem yeridir. bu yönteim ve site sahibi nagative arkadaşımız siteyi bu hale getirmişler, bizler için türlü sıkıntıya katlanmışlar buraya kadar herkes eyvallah diyor. ama bu yönetimin seçtiği ayın üyeliği ya da modluk sözkonusu olunca hemen eleştiri. herşeyi mükemmel yapan yönetim burda kasıtlı olarak yanlış yapmış havası yaratılıyor. ben de anlamakta zorlanıyorum gerçekten. [/b][/quote]

Kesinlikle haklısın.. Arkadaşların işine gelmeyince yönetim suçlu oluyor her nedense..&#33;&#33;&#33; Ayrıca mesaj sayısıyla yönetici olunmuyor.. Veya foruma çok katılmakla... Biz uygun gördüğümüz kişileri yönetici atıyoruz ve şimdiye kadarda yanlış yapmadığımızı düşünüyoruz...

<div class='quotetop'></div><div class='quotemain'>..::Riddick::..[/b][/quote]

Eğer rep ile yönetici seçecek olursak bi kısım akıllılar fake üyelikler alarak kendilerine rap verirler.. Ve haketmeyen birisi bile olabilir.. En mantıklısı bence şuandaki sistem..

Mesela demişssin bazı yönetici arkadaşların adını yeni duyuyorum... Şöyle diyeyim.. Beni sürekli forumlarda görüyorsunuz tanıyorsunuz.. Curunan&#39;ı ne kadar görüyorsunuz? Ama ikimizde eşit katkı yapıyoruz.. Ben forumla ilgileniyorum curunan dış işlerle reklam alımları vs görüşmeleri o yürütüyor...

Sadece forumda gözükmek siteye katkı yapmadığı anlamına gelmez bir yöneticinin.. Forumda dolaşanlar buz dağının görünen kısmı..

Şimdi rap konusuna gelecek olursak:

Rap sistemine Ben karşıyım kendi adıma yönetimde oylama yapılacaktır ama benim oyun her zaman bu sisteme karşı Negatif yönde olacaktır...

Açıkçası ben yazılan her mesajın altında hadi teraziye tıklayın rapler gelsin artık mesajı görmek İSTEMİYORUM...

Rap yüzünden açılacak biçok saçma konu olacaktır... Bununla uğraşması vs saçma geliyor bana.. Biz zaten şuandaki sistemde kimin ne kadar siteye yararlı olduğunu biliyoruz rap sistemi olmadan...

Diyelim x kişisinin 2500 mesajı var y kişisinin 500 mesajı var ama bizce 500 mesajı olan daha değerli.. Nedeni şu diğeri yönetici olmak için yazıyor.. Ama y kişisinin öyle bir amacı yok ve normal şekilde foruma katılıyor...

Biz kimin ne kadar katkı yaptığını A&#39;dan Z&#39;ye biliyoruz... Rap sistemi bana göre gereksiz geliyor...

Sambadisakkarit son şansın var forumda bunuda iyi kullan derim.. 4 Kez ceza aldın 5.&#39;si ne yaparsan yap SINIRSIZ olacak...

<span style="color:#FF0000">van_hoijdonk</span>
<span style="color:#33CC00">MaxiCep.Com Yönetimi</span>

sambadisakkarit

Üye
Hoydonk konuyu nasıl da bana bağladın anlamak mümkün değil...

Zalimin zulmü varsa mazlumun ahı var.

Özelden şu 4 cezanın ne olduğunu atarsan sevinirim.

CooL'n'Quiet

Üye
daha önce hiç rep sistemli IPB görmedim bu iş için en uygunu Vbulletdir
aslında olabilir midnight kardeşim..Böylece bu forumda emeği gecenler attığı mesaja göre deil verdiği emeğe göre sıralanabilir.Cok üye tanıyoruz 1-2 ayda 1000 msjı bulan ancak paylaşımı olmaya. neyse yönetim bilir tabiki...

van_hoijdonk

van_hoijdonk

Emekli Yönetici
<div class='quotetop'>(sambadisakkarit &#064; Dec 3 2005, 12&#58;31 PM) [post=220752]Quoted post[/post]</div><div class='quotemain'>
Hoydonk konuyu nasıl da bana bağladın anlamak mümkün değil...

Zalimin zulmü varsa mazlumun ahı var.

Özelden şu 4 cezanın ne olduğunu atarsan sevinirim.
[/b][/quote]

Gerek yok daha önce aldığın spordan dolayı cezaları hatırlamıyorsun sanırım...&#33;&#33;&#33;

5 Kez ceza alma hakkınız yok 5.&#39;de sınırsız banlanırsınız sen 4 kez aldın ve son şansın... Ayrıca belirteyim..

Bağladım değil sana yukarıdaki mesajına karşılık yazdım bunu..

sambadisakkarit

Üye
Yani ben düşüncelerimi özgürce söyleyemeyecek miyim? Her görüş belirttiğimde "sen ceza sınırındasın zaten" diye mi cevap vereceksiniz?

van_hoijdonk

van_hoijdonk

Emekli Yönetici
Özgürce belirtemezsin dedim mi&#33;&#33;&#33;

Konuyu farklı yönlere çekme..&#33;&#33;&#33; Asıl konuya dönelim seninle uğraşacak zamanım yok şuanda...

sambadisakkarit

Üye
Bak Hoydonk seni son kez uyarıyorum. Benim düşüncelerime karşıt düşüncelerin varsa bunları dile getir. Ancak bana şu kadar cezan var, banlanacaksın gibi şeyleri sitenin önünde söyleme. Ne yapmaya çalışıyorsun; üyeler önünde beni küçük düşürmeye mi? Yoksa onları bana karşı kışkırtmak mı istiyorsun?

Konuyu dağıtan sensin. Bunun sorumlusu olarak beni gösteriyorsun. Biraz ağır ol.

Şimdi gelelim asıl meseleye... Evet; teşekkür botu olsa teşekkür bekleyen arkadaşlar için mükemmel olurdu. Rep sistemi de kimine göre üyeleri birbirine düşürebilir, kimine göre hakedeni ortaya çıkartır. Bunu ben kullanmadığım için birşey diyemem. Ama kullananlar görüşlerini belirtti. Karar sizlerin...

van_hoijdonk

van_hoijdonk

Emekli Yönetici
Samba artık cevap yazamayacaksın...&#33;&#33;&#33;

Sen istedin gitmeyi güle güle..

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Üst Alt