Preston ve diğer samsunglara wıdget yüklenimi (resimli anlatım) güncellendi [ 23 ağustos 2010 ]

Sponsorlu Bağlantılar

maholan

maholan

Üye
tk file de görmüyor arkdaşlar nasıl yapcam yardımcı olursanız sevinirim telefonum samsun star 5233w modeli
:vur

nitelixiz

Üye
Port sorunu bende de var, COM'un karşısı tkfileex.te boş görünüyor. COM1'den COM17'ye denedim olmadı. PC Studio yüklü. Yardımcı olabilirseniz sevinirim....
Bu arada Port değerlerini denerken COMları yazıyorum, tmm diyorum, connect diyince "Warning: Unavailable to open the specified port. Please try again." diyor.

Telefonum Star (wifi yok)

--------------- Ekleme ---------------

Hallettim Port işini biraz araştırmayla :D İngilizce bir siteden buldum çözümü, sorunu devm eden varsa umarım yardımcı olabilirim:

Aygıt yöneticisini açın. "Modemler"e tıklayın ve "Modemler"in altında Samsung USB Mobile Modem göreceksiniz. Ona çift tıklayın. Açılan özellikler penceresinden "Gelişmiş" sekmesine tıklayın. Oradan da "Gelişmiş Bağlantı Noktası Ayarları"na. Tıklayınca çıkan pencerenin en alttında kullanmanız gereken portu yazacaktır. Daha sonra tkfileex.e o portu girip bağlayın.

Yeni widgetlarınızla iyi eğlenceler ve herkese teşekkürler.....

tayyip34

tayyip34

Kapalı Hesap
    Konu Sahibi
Port sorunu bende de var, COM'un karşısı tkfileex.te boş görünüyor. COM1'den COM17'ye denedim olmadı. PC Studio yüklü. Yardımcı olabilirseniz sevinirim....
Bu arada Port değerlerini denerken COMları yazıyorum, tmm diyorum, connect diyince "Warning: Unavailable to open the specified port. Please try again." diyor.

Hallettim Port işini biraz araştırmayla :D İngilizce bir siteden buldum çözümü, sorunu devm eden varsa umarım yardımcı olabilirim:

Aygıt yöneticisini açın. "Modemler"e tıklayın ve "Modemler"in altında Samsung USB Mobile Modem göreceksiniz. Ona çift tıklayın. Açılan özellikler penceresinden "Gelişmiş" sekmesine tıklayın. Oradan da "Gelişmiş Bağlantı Noktası Ayarları"na. Tıklayınca çıkan pencerenin en alttında kullanmanız gereken portu yazacaktır. Daha sonra tkfileex.e o portu girip bağlayın.

EYVALLAH KARDEŞİM PATCH'Lİ OLMAYN CİHAZLARDA İŞE YARAR :aha:

Youtobe

Üye

Bu yontem wifi da calısmıyor ya wifi ye widget yukluyebılen yok piyasada :vur

nitelixiz

Üye
Bu yontem wifi da calısmıyor ya wifi ye widget yukluyebılen yok piyasada :vur

Samsung Pc Studio yüklendin mi kardeş, yükleyip telefonu tanıtmadıysan aygıt yöneticisinde göremezsin:naughty:. Ama bi problem var yine bende. Jasmine'den 1'i sildim ama içine dosyaları atamadım tkfileex. çalışmayı durduruyor ve tekrar açtığımda attığım dosya sadece 1kb olarak gözüküyo. Tek tek de denedim ama nafile :off::ağlarım::vur

kingbayram22

Üye
resimler de theme die bi klasör gördüm yani buda samsunq da teme değişikliğini getiriyor aklıma. :D
normalde tema değiştiremiyoruz ama bu yolla mümkün olucak galba :D

cevik_ayhan

Üye
Bende samsung s5620 monte var. Bu telefona atsam bu widgetleri çalışır mı ? Bu telefonuma olmazsa bu widgetleri 5620 monte ye nasıl atabilirim?

mhmtsyk

mhmtsyk

Üye
bende monte var fakat tkfile çalıştırdığımda telefonu samsung kies olarak seçiyorum fakat connecte bastığımda telefonu görmüyor

husamxxl

Üye

Kardeşim çok sağol.. Bu gerçekten bağlanma problememimi çözdü.. Ama ilk denememde sonuç alamadım.. Port adını öğrendim.. Com39'muş.. Yazdım Unable to connect gibi bişey dedi..Ardından Yönetici olarak çalıştırdım Tkfile'i ve bağlandım.. Çok sağol.. :oke:

kernel33

Üye
ya ben bunu yapamadım en ilk yaptığımız işlem dosyalar var ya wgt uzantılı işte o onu ayrı ayrı klasörlere mi atcaz her birini:(

bende 5 tane klasör var tel de ben 5.sinin içini sildim oraya attım ama olmuyor yardımcı olur musunuz

eurowision

eurowision

Üye
Öncelikle Teşekkür ederim program ve bilgi için.

Kullandığım telefon S5233Wifi. widget yükledim ve şu Accuweather.com yazısını kaldırdım çok sinir bozucuydu :)

promage

promage

Üye
bağladım ama tk filedeki phone tıkladğımda dosyaları acamıom

hamster544

Üye
garantisi gidiyor mu ?

DeaDZooM

DeaDZooM

Üye
mrb connect diyince program kendini kapatıyor ne yapmam gerek..

kivana

kivana

Üye
arkadaşlar yardımınızı rica ediyorum. jasmin klasörünün içinde telefonumda 3 dosya vardı. 1, 2 dosyaları ve yanılmıyorsam adı 2.dat olan bir dosya daha vardı. o 2.dat adındaki dosyayı yalnışlıkla sildim :) şimdi 1 ve 2 adlı klasörlere giremiyorum yaf :D telefonum samsung star wifi. sizdeki dosyayı bana gönderebilir misiniz ? nasıl göndereceğiniz hakkında yardımcı olurum hatta widget yükleme olayında son noktadaydım o dosyayı tekrar alabilirsem ayrıntılı widget yüklemeyi de anlatacağım. arkadaşlar yardımlarınızı bekliyorum şimdiden sağolun

bu arada fabrika ayarlarına geri döndüm fakat sildiğim dosya geri gelmedi :)

eurowision

eurowision

Üye
2.dat dosyasını upload ettim :oke: nasıl gönderiyim??

kivana

kivana

Üye
2.dat dosyasını upload ettim :oke: nasıl gönderiyim??

buraya linkini verebilirsen buradan çekebilirim :) sağolasın. Bu arada ben de fake bi 2.dat dosyası oluşturup telin içine attım ve gerçeği olmasa da işimi gördü şimdilik fakat gerçeğiyle gönderdiğini değiştiricem tabi :) bir de ben de uzun uğraşlar sonucunda widget yükledim ama hakkaten bi widget yüklemek çok uzun sürüyor arkadaş neyse Samsung star wifi telefonumdan eklediğim widgetin resimlerini paylaşayım ;)

eurowision

eurowision

Üye

kivana

kivana

Üye

sağolasın kardeşim çok makbule geçti ;)

Bu arada Starı olup da widget yükleyemeyen arkadaşlara nasıl yaptığımı anlatayım. Önce telefonu pcye samsung pc studio modunda bağlıyoruz. Samsung pc studio prosu algıladıktan sonra telefonumuzu, program ekranındaki telefonumuzun şeklinin yanındaki çarpı tuşuna basıp bir nevi programla alakasını kesiyoruz telefonun fakat programı komple kapatmıyoruz. Ardından tk file ı açıp size uygun com ayarlarını ( bende COM5) yaptıktan sonra connect diyoruz ve telefonumuzu görebiliyoruz. Bir çok starı olan arkadaş bu aşamadan sonra hata aldığını söylüyordu. Bunlardan biri de bendim :D Şans eseri çözümü buldum. tk file da üst tarafta pcmizi alt tarafta da telefonumuzu görüyoruz. Üst tarafta telefona atacağımız widgeti bulduktan sonra alt tarafta da jasmine klasörünün içindeki 1 ve 2 adlı klasörleri buluyoruz. Burada çoğu kişi bu 2 dosyanın içini silemiyor. yapacağımız şey çok basit örn. 1 adlı dosyanın içine girdiğimizde içindeki her dosyayı tek tek silersek yavaş da olsa silme işlemimiz gerçekleşiyor. Unutmayalım klasörleri tek tek demiyorum her dosyayı tek tek sileceğiz diyorum. Tek tek uğraşcaz yani. klasörün içini sildikten sonra yükleyeceğimiz widgetin dosyalarını da tek tek aşşağıya download edersek widgetimizi yaklaşık 10 dk süren bir maratondan sonra yüklemiş oluyoruz. Umarım anlatabildim. herşeye rağmen dosyaları tek tek yüklerken arada pro hata verebiliyor. ama yılmayın derim. tekrar tekrar deneyin download edemediğimiz dosyalar illa ki telefonumuza bir süre sonra yükleniyor. hatta ben bir dosyayı yükleyememiştim yanılmıyorsam css dosyasının içindeki bir dosya idi. baktım olmuyor css dosyasının adını değiştirip öyle denediğimde yüklemiştim :D sonra da tekrardan klasörün adını css yapmıştım. birde dosyaları tek tek yüklerken hata aldığımda aşşağıya aynı dosya boyutu düşük şekilde yansıyor. Bunu silmekle uğraşmayın üstüne tekrar download yapmayı deneyin ;) eninde sonunda dosyamız yüklenecektir. konusu geçmişken tekrar belirteyim misal css klasörünü de komple atmıyoruz telefona ... önce 1 dosyasının içinde bir css klasörü oluşturup daha sonra bu klasörün içine tek tek atıyoruz widget dosyalarını. hadi herkese kolay gelsin. Deneyip de beğendiğiniz widgetleri burada da paylaşırsanız bizde yararlanabiliriz ;)

Son olarak jasmine klasörünün içindeki 2.dat dosyasının ismini 3.dat olarak değiştirip yeni bir 3. klasör oluşturdum fakat bu sefer de tüm yüklediğim widgetleri göremedim yani max her kombinasyonu deneyen biri olarak 2 widgettan fazlasını aynı anda yükleyemiyoruz. En son da widgetleri yükledikten sonra telefonu aç kapa yapmayı unutmayalım. Aç kapa yaptıktan sonra widgetler gözüküyor. Tüm bilgilerin hepsi görüldüğü üzere sadece bana ait değildir. Emeği olan her arkadaşa tayyip34 başta olmak üzere teşekkür ederim ;)

tayyip34

tayyip34

Kapalı Hesap
    Konu Sahibi
bilgi için sağol kardeşim. kusura bakmayın cihazı sattım nokia bölümüne geçtim yani s60v5. satmasaydım çok güzel şeyler paylaşırdımda artık çok geç :d:

Üst Alt