Phoenix 2011-2012 Türkçe Dil Çevirisi ( TR dil yaması v1.0 Bitti ve paylaşıldı)

Sponsorlu Bağlantılar

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
noss_bar

noss_bar

Emekli Yönetici
    Konu Sahibi
Phoenix 2011-2012 Türkçe Dil Çevirisi ( TR dil yaması v1.0 Bitti ve paylaşıldı)
  • Beğen
Tepkiler: mgg44, kraldost, 'Sefer ve 3 diğerleri

Kurtuluş40

Kurtuluş40

Emekli Yönetici
ben anlasam pc programlarindan yardim ederim inan
yada bana yapabilecegim dosyalari atarsan deneyebilirim.

ANIL

ANIL

Admin
cidden çok yararlı olur nasıl yapacağımız konusunda bilgi verirsen başlamaya hazırım :)

TheMadness

TheMadness

Üye
Bence çevirmek kötü fikir çünkü hep yeni sürümü çıkıyor.

• Beğen
Tepkiler: kraldost
farukbekl

farukbekl

Üye
Kolay İş.. Bu Yapmadığım bir şey değil.. restorator türü programlar var.. xml dosyaları kolay.. exe zaten hiç sorun değil.. abimin programı için yapmıştım. ama türkçeye dikkat etmek lazım.. bt uzmanı olmak da şart değil.. ama yapılmayaca bir şey de değil.. yardım dosyaları zaten kolay.. hlp uzantısını her türlü açarsın.. yeni bir sürüm çıkınca ise.. türkçeye çevirdiğiniz dosyaları yeni sürümün içine kopyaladığınız zamanda işlem tamamdır..

TheMadness

TheMadness

Üye
Kolay İş.. Bu Yapmadığım bir şey değil.. restorator türü programlar var.. xml dosyaları kolay.. exe zaten hiç sorun değil.. abimin programı için yapmıştım. ama türkçeye dikkat etmek lazım.. bt uzmanı olmak da şart değil.. ama yapılmayaca bir şey de değil.. yardım dosyaları zaten kolay.. hlp uzantısını her türlü açarsın.. yeni bir sürüm çıkınca ise.. türkçeye çevirdiğiniz dosyaları yeni sürümün içine kopyaladığınız zamanda işlem tamamdır..

O dosyalar değişirse ne olacak?

farukbekl

farukbekl

Üye
o çok zor.. programın nasıl bir tabanla çalıştığı belli.. versiyon numarası olmadığı için sorun yok.. çünkü yasal bir program değil.
seidea bu programı yaparken eklediği sadece yeni çıkan telefonların rm kodu.. başka bir şey değil.. phoexi uzun zamandır kullanıyorsun.. bende kullanıyorum. 2010 yılından beri sadece telefon modellerinin eklendiğini gördüm ve iki üç tane özellik.. belkide biraz daha fazlası.. yeni çıkan verisiyonada onları yaparız ama bunu türkçeye çevirdikten sonra bunu setup paketi haline getiremezsin. çünkü paket içinde 20 ye yakın dosya var. phoenix programı .msi uzantılı yani window installer. fuse programı ve visual c+ programları vs. ama bizim için önemli olan sadece phoenix ve fuse programı gerisi teferruat.. o kadar önemli değil..
ama kolay gerçekten xml dosyaları en kolayı onun editorleri var.. .dll ve .exe dosyaları uğraştırır. bunu belirtim. çünkü program çeviriyorsun kaydediyorsun bu gerçekten zor. ama olmayacak bir şey değil. bunu belirtim.. benim kafama yattı.. zevk aldığım işlerden biri.. ama programı açtığımda açılna br resim var phoenix resmi onu kesin değiştiririm.. :)

• Beğen
Tepkiler: kraldost ve noss_bar

fnldstntn

Üye
Bende yardımcı olmak isterim fakat bu konuda pek bir bilğim yok ingilizcem de google translate yardımı ile yeterli....

.Kerasus.

.Kerasus.

Üye
yardıma 100% hazırım abi ama pc yok işte olsa emrindeyim :)

noss_bar

noss_bar

Emekli Yönetici
    Konu Sahibi

O dosyalar değişirse ne olacak?

değişse değişe 20 30 dll değiştir yani güncelleme çıktı diye bu uğraş boşa gitmez yeterki elimde bir türkçe taban olsun gerisini her türlü güncellemelere ayak uydururuz. paket konusu önemli değil winrar la ek paket veya yama oluşturulur olmadı en kötü ihtimal türkçeleştirilen dosyalar kopyala yapıştır yöntemi ile değiştirilir aynı şuan anlık çeviri yapıp değişikleri kaydettiğim gibi

Önemli olan 10 parçaya bölerim dosyaları ama her kezin dikkat etmesi gerek bir yerde birimizin bir karater hatası pronun çalışmamasına neden olur. busorunu bulma için 350 dosya hepsi dll uzantılı kontrol edilmesi gerek bilgiden ziyade çok dikkat gerekiyor.

---------- Eklendi @ 19:07:58 ---------- Yazıldı @ 18:59:56 ----------

o çok zor.. programın nasıl bir tabanla çalıştığı belli.. versiyon numarası olmadığı için sorun yok.. çünkü yasal bir program değil.
seidea bu programı yaparken eklediği sadece yeni çıkan telefonların rm kodu.. başka bir şey değil.. phoexi uzun zamandır kullanıyorsun.. bende kullanıyorum. 2010 yılından beri sadece telefon modellerinin eklendiğini gördüm ve iki üç tane özellik.. belkide biraz daha fazlası.. yeni çıkan verisiyonada onları yaparız ama bunu türkçeye çevirdikten sonra bunu setup paketi haline getiremezsin. çünkü paket içinde 20 ye yakın dosya var. phoenix programı .msi uzantılı yani window installer. fuse programı ve visual c+ programları vs. ama bizim için önemli olan sadece phoenix ve fuse programı gerisi teferruat.. o kadar önemli değil..
ama kolay gerçekten xml dosyaları en kolayı onun editorleri var.. .dll ve .exe dosyaları uğraştırır. bunu belirtim. çünkü program çeviriyorsun kaydediyorsun bu gerçekten zor. ama olmayacak bir şey değil. bunu belirtim.. benim kafama yattı.. zevk aldığım işlerden biri.. ama programı açtığımda açılna br resim var phoenix resmi onu kesin değiştiririm.. :)

Açılış resmini değiştirmek zaten şart o kadar uğraş verenlerin hakkıdır Güzel bi giriş yaparız her türlü hacıııııııı

noss_bar

noss_bar

Emekli Yönetici
    Konu Sahibi
Bence çevirmek kötü fikir çünkü hep yeni sürümü çıkıyor.

CFW de yapmak kötü fikir nokia da güncelleme yapıyor bu mudur yani

Hayır görende proyu kullanıyorsun da küçük ek güncellemelere ihtiyaç duyuyorsunuz zannedecek tek yaptığınız ürün kodu seç flashla her gün flash atıyor olabilirsiniz ama çok az yönünü kullanıyorsunuz pro nun belle 2010 sürümle flashlanmıyor mu 2011 sürümle flashlanmıyor mu şart mı küçük güncellemeleri takip etmek ...

• Beğen
Tepkiler: Dandanakan92
noss_bar

noss_bar

Emekli Yönetici
    Konu Sahibi
belleden direk anna ya geçebileceğinizi biliyor muydunuz hiç dowrage yapmaya gerek kalmadan çevirdikte proyu keşfediyorum

• Beğen
Tepkiler: 'Sefer
'Sefer

'Sefer

Üye
:aha: levent hemen paylaş bizimle acil bekliyoruz :ehe :eller:

noss_bar

noss_bar

Emekli Yönetici
    Konu Sahibi
Çok kullanılan bölümler bitti bitmek üzere

farukbekl

farukbekl

Üye
Arkadaşlar Öyle Bir Çeviri Yapıyoruz ki Noss_bar ve ben.. orijinali yanında halt etmiş.. bekleyin görün.. phoenix kullanmayı bilmeyenler için yada acemilik çekenler için süper bir şey olacak.. 2012 sürümü üzerinde çalışıyoruz...

• Beğen
Tepkiler: noss_bar
noss_bar

noss_bar

Emekli Yönetici
    Konu Sahibi
Arkadaşlar Öyle Bir Çeviri Yapıyoruz ki Noss_bar ve ben.. orijinali yanında halt etmiş.. bekleyin görün.. phoenix kullanmayı bilmeyenler için yada acemilik çekenler için süper bir şey olacak.. 2012 sürümü üzerinde çalışıyoruz...

Biraz destek olsaydı süper olurdu çok özelliği var
Direk eski sürüm yükleme
İşlemci frekansı değiştirme (CPU)
Batarya Mah değiştirme(bataryayı daha fazla mah a yükseltme)
Voltaj ayarları
Ses ve eko ayarları
Ekran ayarları (GPU)
WLAN ve Şebeke Ayarları
Vs Vs Vs
say say bitmez Kısacası bilgisayarda bios neyse bur pro'da Symbian için odur

• Beğen
Tepkiler: Esendağlı
ANIL

ANIL

Admin
çok iyi gidiyorsunuz umarım en kısa sürede bitirirsiniz.

x-scarface

x-scarface

Üye
gayet yararlı bi çalışma :alkis:

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Üst Alt