Yardım PC sürekli donuyor

Sponsorlu Bağlantılar

FK5896

FK5896

Üye
    Konu Sahibi
PC sürekli donuyor
şuan bu yazıyı yazarken bile donabiliyor arkadaşlar eskiden böyle bir sorunu yoktu. olsada sistemi geri sarınca düzeliyordu. mesela donduğunda sinirlenip hafiften kasaya vurunca mavi ekran geliyor.. sorun harddiskte galiba mavi ekranda harddisk ile ilgili şeyler yazıyor. ayrıca işlemcinin termal macununun yenilenmesi gerekiyor olabilir mi? 2007 yılından beri hiçbir şey yapılmadı işlemciye..

BrainHacker

BrainHacker

Üye
çalişan bi harddiske darbe uygulaarsaqn harddiskin okuyucu kafası diske sürter ve okuyucu kafa zarar görür. Bunun dışında donmaların nedeni virüs olabilir. Bi tarattır. olmadı FORMAT :D

• Beğen
Tepkiler: FK5896
FK5896

FK5896

Üye
    Konu Sahibi
çalişan bi harddiske darbe uygulaarsaqn harddiskin okuyucu kafası diske sürter ve okuyucu kafa zarar görür. Bunun dışında donmaların nedeni virüs olabilir. Bi tarattır. olmadı FORMAT :D
haklısın ama durduk yere de o hdd hatasını veriyordu. bilgisayarda virüs programı yok. onun dışında ne ararsak var :D çok garip ama şuan düzeldi. en kısa zamanda yeni donanımlar almalıyım ve format kesinlikle şart 230 GB'lık hdd dolmak üzere zaten :D

BrainHacker

BrainHacker

Üye
haklısın ama durduk yere de o hdd hatasını veriyordu. bilgisayarda virüs programı yok. onun dışında ne ararsak var :D çok garip ama şuan düzeldi. en kısa zamanda yeni donanımlar almalıyım ve format kesinlikle şart 230 GB'lık hdd dolmak üzere zaten :D
Evet ben 7000 tl lik oyun pc si toplamayı düşünüyorun

• Beğen
FK5896

FK5896

Üye
    Konu Sahibi
Evet ben 7000 tl lik oyun pc si toplamayı düşünüyorun
harika olur. :) bende ilerde en güçlü donanımları kullanarak bir pc toplamayı hayal ediyorum. umarım hayal olarak kalmaz. bir araba parası rahatlıkla gider ama.. :)

• Beğen
Tepkiler: BrainHacker
DarkredBlue61

DarkredBlue61

Üye
Formatlıktır Bence at Dene Düzelir 2007 İse Bişey Olmaz Gibi

• Beğen
FK5896

FK5896

Üye
    Konu Sahibi
Formatlıktır Bence at Dene Düzelir 2007 İse Bişey Olmaz Gibi
son formattan sonra böyle oldu 2011 den beri böyle. :( 1 gb ram, 2 gb ekran kartı, güç kaynağını değiştirip format attırmıştım ama bilgisayar eskisinden kötü oldu en azından eskiden bana mısın demiyodu donması imkansız gibi bir şeydi..

Alo_Azrail

Alo_Azrail

Üye
patlat bi format.xp mi o mavi ekran veren

• Beğen
DarkredBlue61

DarkredBlue61

Üye
Wİn 8.1 Kur

• Beğen
ysfakc

ysfakc

Üye
şuan bu yazıyı yazarken bile donabiliyor arkadaşlar eskiden böyle bir sorunu yoktu. olsada sistemi geri sarınca düzeliyordu. mesela donduğunda sinirlenip hafiften kasaya vurunca mavi ekran geliyor.. sorun harddiskte galiba mavi ekranda harddisk ile ilgili şeyler yazıyor. ayrıca işlemcinin termal macununun yenilenmesi gerekiyor olabilir mi? 2007 yılından beri hiçbir şey yapılmadı işlemciye..

Format atmadan önce hdd sentinali kur o sana diskinin bozuk olup olmadıgını söyler. Eğer %90 altında ise o diske yavastan veda etmeye hazırlan. Eğer diskin sağlam ise ram kontrolü yap. Kolay gelsin

• Beğen
BrainHacker

BrainHacker

Üye
Pc yide açıp temizle. Süpürke kullanma ama

• Beğen
FK5896

FK5896

Üye
    Konu Sahibi
Isletim sistemim win. 7 icini acip temizliyorum arasira. Yarin hdd kontrolunu yapayim buyuk ihtimal ölüdür. Yardimci oldugunuz icin tesekkurler. !

McBoltt60

McBoltt60

Üye
Hahaha yarisindan çoğu. Oyun sanirim bende en fazla 4 dene felan ekran karti yok ki cs veya nfs world idare ediyorum normal olabilir doldurman resinler felan varsa ama 1 tb zor dolar
SEN NELER YUKLEDIN ki ??

• Beğen
Tepkiler: -Börteçine-
ismail

ismail

Üye
Hahaha yarisindan çoğu. Oyun sanirim bende en fazla 4 dene felan ekran karti yok ki cs veya nfs world idare ediyorum normal olabilir doldurman resinler felan varsa ama 1 tb zor dolar
SEN NELER YUKLEDIN ki ??
film

McBoltt60

McBoltt60

Üye
Film yuksek kalite ise normal diyebilirim .. bende yukluyordumda iste kalite boyut ne kdar kuck olursa o kadar iyi iste Animasyon film veya normal ise
1 tb yetmez tabi. Sen 1080 p filimler indirsen tabi yetmez 720 p en fazla eger site film ugrasiyorum dersen yetmez ...
Daha nediyim ki
Bende gene telfon icin oyun lar filan var desem 1 gb yakin var cogu resimde hepsi kapliyo zaten pc oyun olsun video lar olsun yedek olsun ...
Fazla flim izleyen icin yetmez ...

ben 500 gb ligi doldurdum acaba 1 tb yetermi ??

• Beğen
Tepkiler: -Börteçine-
McBoltt60

McBoltt60

Üye
Film yuksek kalite ise normal diyebilirim .. bende yukluyordumda iste kalite boyut ne kdar kuck olursa o kadar iyi iste Animasyon film veya normal ise
1 tb yetmez tabi. Sen 1080 p filimler indirsen tabi yetmez 720 p en fazla eger site film ugrasiyorum dersen yetmez ...
Daha nediyim ki
Bende gene telfon icin oyun lar filan var desem 1 gb yakin var cogu resimde hepsi kapliyo zaten pc oyun olsun video lar olsun yedek olsun ...
Fazla flim izleyen icin yetmez ...

McBoltt60

McBoltt60

Üye
1 tb fazlasiyla yeter ..
Tabi geliri iyi se 2 tb da düşünebilir. .,
Pc donuyor ..sa
Sorun (( hardisk )) degismesi gerekir .. benim 10 sene iyi dayanmış ti oyle diyim.. yani

Üst Alt