hdd ömrünümü tamamlıyor yoksa işlemcide mi sorun var bakar mısınız?

Sponsorlu Bağlantılar

general4242

general4242

Üye
8350 işlemci :kop2:
kendisi 550tl
m5a99fx Pro anakart
16gb DDR3 1866Mhz Corsair Vengeance Pro
MSI gtx960 100 Million Edition
120gb samsung 840Evo ssd (550mb okuma 520mb yazma)
2tb seagate barracuda (208 mbyazma 206 mb okuma)
750gb wd green hdd (106mb okuma 86mb yazma)
seidon 120XL sıvı soğutma
zalman z11plus
zalman Glx700
zalman Stg2 termal macun
coolermaster silencio 120mm fan
...
En fazla 3500 , 1500 tl yemissin, :ah:bleh:

DarkredBlue61

DarkredBlue61

Üye
Dolar 2.95 TL Bu aralar Bişey Alınacak HavalarDeğil Sabredin Önceden Sepetimin Fiyati 1.337 İdi şu anda 1.454 Tlde Duruyor Beklemek En İYisi

general4242

general4242

Üye
bi kere daha düşünün derim

stock da olmadığı için sepede eklenemeyen parçalar :ehe

Topluyorum 4296 tl cikiyor. Stokda olmayan fani da ekledim ama diski eklemedim cunku yukarda da war hdd ve ssd . dolarinda yukseldigini dusunursek 5000 tl degil 4000 tl cikiyor :ehe

Jelly Beanci

Jelly Beanci

Üye
Topluyorum 4296 tl cikiyor. Stokda olmayan fani da ekledim ama diski eklemedim cunku yukarda da war hdd ve ssd . dolarinda yukseldigini dusunursek 5000 tl degil 4000 tl cikiyor :ehe
ozamanlar ssd daha paallıydı ekran kartları daha pahllaydı hdd pahallıydı doların yükselmesi pek bi şeyi değiştrimedi gibi ben yaklaşık 4900tlye sahip oldum şuan 4500e de alınabiliyormuş
yukarıdaki hdd green bende 3 tane var 2 sini yeni akdım bi tanesi eski
1tb green 2tb seagate barracuda aldım

general4242

general4242

Üye
ozamanlar ssd daha paallıydı ekran kartları daha pahllaydı hdd pahallıydı doların yükselmesi pek bi şeyi değiştrimedi gibi ben yaklaşık 4900tlye sahip oldum şuan 4500e de alınabiliyormuş

yukarıdaki hdd green bende 3 tane var 2 sini yeni akdım bi tanesi eski
1tb green 2tb seagate barracuda aldım
Acaba nabcan okadar.hdd.yi?
Hadi ra.2.ye.gelmicenmi sorunu.cozdum demisdin nasil cozdun bizde.kasma.sorunu yok zaten :)

Jelly Beanci

Jelly Beanci

Üye
Acaba nabcan okadar.hdd.yi?
Hadi ra.2.ye.gelmicenmi sorunu.cozdum demisdin nasil cozdun bizde.kasma.sorunu yok zaten :)
Başka bi sisteden daha indirip ra2.ini (sanırım bu dosyaydı)
videobuffer ayarını etkinleştirmek için bi kot var onu ekleyip oyun açınca sorun düzeldi

exp_l0it

exp_l0it

Üye
    Konu Sahibi
Asıl olarak Healt kısmının ss'sini atarmısın o daha çok öenmli.
pcyi yeni açtım sıcaklığı ondan düşük

Kaç YIllık Oldu Sistem HDD Kolay Kolay Ölmez Öyle Ses Geliyormu Hddden İşlemciye Bakma Bi Format Atıp Denemek Lazım
pc komple parçaları 2006 çıkışlı kardeş. ses çok az konuşma düzeyinin altında

want to

want to

Üye
8350 işlemci :kop2:
kendisi 550tl
m5a99fx Pro anakart
16gb DDR3 1866Mhz Corsair Vengeance Pro
MSI gtx960 100 Million Edition
120gb samsung 840Evo ssd (550mb okuma 520mb yazma)
2tb seagate barracuda (208 mbyazma 206 mb okuma)
750gb wd green hdd (106mb okuma 86mb yazma)
seidon 120XL sıvı soğutma
zalman z11plus
zalman Glx700
zalman Stg2 termal macun
coolermaster silencio 120mm fan
...
Benim sistem tarihe geçmiş ya :D

exp_l0it

exp_l0it

Üye
    Konu Sahibi
HDD de zaten bad sector yok. büyük ihtimalle yazılımsal bir sorun var. Şuda var ki pc zaten o kadar donanımlı değil iş görür. Fazla bir şey beklememek lazım. Bazen bu tür hatalar hatalı Windows cd'lerinden de kaynaklabiliyor. Msdn kaynaklı isolar her zaman en iyisi. Birde her zaman için cpu termal macununu yenilemek ve fan temizliği yapmak faydalı olabiliyor. 9 serisi kuzey köprülerinin geneli çok ısınıyor. Bazen bu ısınmalarda mavi ekrana sebebiyet veriyor. Eğer öyle bir durum varsa kuzey köprüsünün üzerine fan yerleştirebilirsin(Şahsen ben öyle yapmıştım.)
termal macun alıp kuzey köprüsü cpu gpu macunu değiştirip bakıcam bi pcde arada 80 dereceyi görüyorum cpuda
bu ss'i hd tune pro üzerinden aldım

Karavelaa

Üye
termal macun alıp kuzey köprüsü cpu gpu macunu değiştirip bakıcam bi pcde arada 80 dereceyi görüyorum cpuda
bu ss'i hd tune pro üzerinden aldım
O HDD gitmiş kardeş. Çalışması mucize :ehe:ehe

exp_l0it

exp_l0it

Üye
    Konu Sahibi
hor şekılde kullanmak ustune bır cok ısletım sıstemı kurmak silmek tekrar kurmak ve 9 yıllık olması hdd nin ömrunu bıtırmıs hdd yi çızmıssın kardo :D
ne kullanmışım ki.. sayayım dur xp sp2 xp sp3 7 8 8.1 10 pardus 2007-2013-2014 ubuntu mint
çok değil yav :D

MaxipmaN

Üye
masaüstü için hdd sıcaklıkları yüksek, disk birleştirme yap

MaxipmaN

Üye
hocam birleştirme ile ne alakası var? Meraktan sordum
sürekli kopyalama işlemi yapıldığında, program silip yüklendiğinde dosyalar disk içinde parçalanıyor
bu durum diskin kopyalama hızı düşüyor ve ısınmaya başlıyor
bir ihtimal ama bu

Üst Alt