Farklı bir sorun

Sponsorlu Bağlantılar

FGFC820

FGFC820

Üye
    Konu Sahibi
Farklı bir sorun
Merhaba arkadalar iyi forumlar. Uzun zaman sonra yardımlarınıza ihtiyacım var :) şimdi benim 2 sorunum var umarım yardımcı olursunuz. Şimdiden teşekkürler.

1. Bilgisayarı yeni formatlamama rağmen aşırı donmalar oluyor. şöyle ki, mesela yandex tarayıcısına girdiğimde 3-4 sekme açtıktan sonra yandex donuyor küçültüyorum mesela ctrl+alt+del basıp kapatmak istiyorum oda donuyo biraz süre getikten sonra ekran geliyo o gelene kadar yandex açılıyor ve.s bunun gibi. Ben telefonlara sistem falan yazıyorum itunes açıldı diyelim onunla birlikte mesela yandex te açıksa yandex donduğu anda itunes de donuyor ve hiçbir işlem yapamıyorum ki, buda gelen müşterilerimin gitmesine sebeb oluyor. Bunun sebebi ne olabilir acaba? ha birde win10 ilk formatda normal çalışıyo ama güncellemeleri yatıktn sonra tamamen aşırı donmalar gösteriyo.

2. ısınma sorunu. Bilgisayarı söktüm temizledim, fanını çıkardım termal macununu sürdüm felan ama oyuna girdiğim zaman el yakıcak kadar ısınıyor. Bilgisayar soğutucum olmasına rağmen erimek derecesine kadar geliyo siz düşünün. Acaba nedir bu sorun? bu arada daha derinden bakmak isteyenler için bilgisayarın modeli Toshiba L50-A-K1S normalde ramı 4gb olarak geliyor ben 12e yükselttim

exp_l0it

exp_l0it

Üye
Güncellemeler bilgisayarınıza uyumlu olamayabilir.Bir süre güncelleme yüklemeden normal kullanın. Diğer bir ihrimal ise driver'larda güncelleme sonrası uyumlu olmaması buna neden oluyor olabilir.
Isınma sorunu içinde macunlamada veya bakırboruyu doğru yerleştirmemenizden kaynaklanıyor olabilir. Fan kablosunu bile takmayı unutmuş olabilirsiniz. Yaptığınız adımları tekrar kontrol etmenizi öneririm. Sorun hala devam ederse pil ayarlarından maximum cpu ayarını %70e çekmeniz bu sorunu geçici olarak azaltacaktır

FGFC820

FGFC820

Üye
    Konu Sahibi
Güncellemeler bilgisayarınıza uyumlu olamayabilir.Bir süre güncelleme yüklemeden normal kullanın. Diğer bir ihrimal ise driver'larda güncelleme sonrası uyumlu olmaması buna neden oluyor olabilir.
Isınma sorunu içinde macunlamada veya bakırboruyu doğru yerleştirmemenizden kaynaklanıyor olabilir. Fan kablosunu bile takmayı unutmuş olabilirsiniz. Yaptığınız adımları tekrar kontrol etmenizi öneririm. Sorun hala devam ederse pil ayarlarından maximum cpu ayarını %70e çekmeniz bu sorunu geçici olarak azaltacaktır
Güncellemeden de denedim şuanda da aynı şekilde deniyorum. Bir diğer ise formatdan sonra sürücüleri resmi olarak güncelledim yine de aynı sorun var. macunlama işinde ise herşeyine dikkat ettim herşey yerli yerinde. Bu işi ilk defa yapmıyorum da ki, düzgün yerleştirmemiş olayım. her defasında bu şelere çok dikkat ederim. Bilgisaarı ikinci el aldığım için sorunun kaynağını bilmiyorum.

TheNightMare.

TheNightMare.

Moderator
HDD Arızalı Olabilir. :oke:
Veya, Yüklediğiniz İşletim Sistemi'de Sorunlu olabilir. Baska Bir 'Windows 10' İSO ile Deneyin.
Rahatlıkla İndirebilirsiniz.

FGFC820

FGFC820

Üye
    Konu Sahibi
Veya, Yüklediğiniz İşletim Sistemi'de Sorunlu olabilir. Baska Bir 'Windows 10' İSO ile Deneyin.
Kardeşim win7/win8.1/win10 hepsinde bu sıkıntı var. Şuan kullandığım sistem de senin verdiğin linkte olan zaten :)
ama HDD arızalıysa bunun sıcaklığın artmasına bir sebebi var mı? veya varsa HDD`in arızalı olmasına bakmam için önereceğin bir program var mı?

Pardon kardeşim sen donmaya göre demişsin HDD arızalı olduğunu ben ısıya yönelik anladım :))

şuan oyuna girip çıktığımdaki ısınma bu

-Andromeda-

-Andromeda-

Üye
Windows 10da cihaz uyumluluk sorunları oluyor normal şeyler bunlar benim bilgisayar güncellemede sonra wifi kartını görmüyordu sorun yapan güncellemeyi sildim öyle kurtuldum

FGFC820

FGFC820

Üye
    Konu Sahibi
Windows 10da cihaz uyumluluk sorunları oluyor normal şeyler bunlar benim bilgisayar güncellemede sonra wifi kartını görmüyordu sorun yapan güncellemeyi sildim öyle kurtuldum
şuan hiçbir güncelleme yok. sırf format sorası ne varsa o. windows update de kapattım

-Andromeda-

-Andromeda-

Üye
şuan hiçbir güncelleme yok. sırf format sorası ne varsa o. windows update de kapattım
Oda Sıkıntı, direk ilk yayınlanmış halleride sorunlu olabiliyor. Sonuçta güncellemeler hata düzeltmek için yayınlanıyor

TheNightMare.

TheNightMare.

Moderator
Kardeşim win7/win8.1/win10 hepsinde bu sıkıntı var. Şuan kullandığım sistem de senin verdiğin linkte olan zaten :)
ama HDD arızalıysa bunun sıcaklığın artmasına bir sebebi var mı? veya varsa HDD`in arızalı olmasına bakmam için önereceğin bir program var mı?

Pardon kardeşim sen donmaya göre demişsin HDD arızalı olduğunu ben ısıya yönelik anladım :))

şuan oyuna girip çıktığımdaki ısınma bu
Bu Programı bir deneyin isterseniz;

FGFC820

FGFC820

Üye
    Konu Sahibi
Oda Sıkıntı, direk ilk yayınlanmış halleride sorunlu olabiliyor. Sonuçta güncellemeler hata düzeltmek için yayınlanıyor
Onu anlıyorum ama başlıkta da belirttiğim gibi farklı bir sorun :) güncelleştirmesem de, güncelleştirsem de ayrı ayrı kasıyo :D
Bu Programı bir deneyin isterseniz;
benchmark testi hata verdi. error scan testi de yarıya kadar gitti ve dondu gene program

TheNightMare.

TheNightMare.

Moderator
Son düzenleme:
FGFC820

FGFC820

Üye
    Konu Sahibi
Kesinlikle HDD Arızalı başka bir HDD takın Test edin. :oke:
Şuan yeni HDD takıp çalıştırıyorum. Yeni formatladım bakalım ne göstericek. Ayrıca termal macunu da daha iyisiyle yeniledim bakalım ne göstericek önümüzdeki saatlerde :))

• Beğen
Tepkiler: TheNightMare.
KomiserMemoli_12

KomiserMemoli_12

Üye
Valla kardeşim eğer sen düzenli kullanırsan bilgisayarını işletim sistemi format atmadan yıllarca sana bakar. Bende beş senelik bilgisayar var, Windows 7 kurulu. Tüm sürücüleri ve güncellemeleri kurulu halde sorunsuz şekilde kullanıyorum. Windows 10'da bir süre kullandım ama hem sisteme alışamadığım için hem de bir süre sonra bana sorun çıkarmaya başladığından dolayı Windows 7 kullanıyorum. Sen sistemine düzenli bakım yapıyor musun? Disk birleştirme, kayıt defteri temizleme vb. Antivirüs programları ile sistemini tarattın mı? Belki sistemine virüs bulaştı da ondan dolayı sistem yavaş çalışıyor. Benim açtığım bir konu var orada yazdıklarımı bilgisayarına uygula sistemin rahatlayacaktır. Bilgisayar kullanıcıları sistemlerine düzgün bakım yapmadıkları için bir iki ay sonra sistem çöplük haline dönüyor. Sistemini düzenli ve temiz kullanmayı öğrenmelisin. 20 senelik bilgisayar kullanıcısıyım. Windows 95 kullandım. Emin ol şimdiki sistemleri kurmak çocuk oyuncağı. Windows 95'i kurmak 2 gün sürerdi.

Diğer Windows İşletim Sistemleri - Windows Bakım ve Temizlik Önerileri Detaylı Anlatım

FGFC820

FGFC820

Üye
    Konu Sahibi
Valla kardeşim eğer sen düzenli kullanırsan bilgisayarını işletim sistemi format atmadan yıllarca sana bakar. Bende beş senelik bilgisayar var, Windows 7 kurulu. Tüm sürücüleri ve güncellemeleri kurulu halde sorunsuz şekilde kullanıyorum. Windows 10'da bir süre kullandım ama hem sisteme alışamadığım için hem de bir süre sonra bana sorun çıkarmaya başladığından dolayı Windows 7 kullanıyorum. Sen sistemine düzenli bakım yapıyor musun? Disk birleştirme, kayıt defteri temizleme vb. Antivirüs programları ile sistemini tarattın mı? Belki sistemine virüs bulaştı da ondan dolayı sistem yavaş çalışıyor. Benim açtığım bir konu var orada yazdıklarımı bilgisayarına uygula sistemin rahatlayacaktır. Bilgisayar kullanıcıları sistemlerine düzgün bakım yapmadıkları için bir iki ay sonra sistem çöplük haline dönüyor. Sistemini düzenli ve temiz kullanmayı öğrenmelisin. 20 senelik bilgisayar kullanıcısıyım. Windows 95 kullandım. Emin ol şimdiki sistemleri kurmak çocuk oyuncağı. Windows 95'i kurmak 2 gün sürerdi.

Diğer Windows İşletim Sistemleri - Windows Bakım ve Temizlik Önerileri Detaylı Anlatım
Valla kardeşim ben de baya senedir bilgisayar kullanıyorum. Sistem kurmada bir sorun yok sürücüleri de her bilgisayarın kendi resmi sürücülerini indirip kuruyorum. Şu yeni aldığım bilgisayara kadar diğer bilgisayarlarımda bir sorun yoktu hepsi gayet kullanışlıydı. Bir bu son aldığım bilgisayarda çözemediğim şey bu iki sorun oldu. şimdi HDD değiştirdim şuana kadar bi takılma donma yok. sürücüler kuruluyor ondan sonra oyunları kurup ısınma sorunun devam edib etmediğini test edicem. senin dediğin konuya da şimdi bakıcam. Ellerine sağlık teşekkür ederim

• Beğen
Tepkiler: TheNightMare.
TheNightMare.

TheNightMare.

Moderator
HDD'yi Değiştirdiğine gore sorun kalmadı.

KomiserMemoli_12

KomiserMemoli_12

Üye
Valla kardeşim ben de baya senedir bilgisayar kullanıyorum. Sistem kurmada bir sorun yok sürücüleri de her bilgisayarın kendi resmi sürücülerini indirip kuruyorum. Şu yeni aldığım bilgisayara kadar diğer bilgisayarlarımda bir sorun yoktu hepsi gayet kullanışlıydı. Bir bu son aldığım bilgisayarda çözemediğim şey bu iki sorun oldu. şimdi HDD değiştirdim şuana kadar bi takılma donma yok. sürücüler kuruluyor ondan sonra oyunları kurup ısınma sorunun devam edib etmediğini test edicem. senin dediğin konuya da şimdi bakıcam. Ellerine sağlık teşekkür ederim
İkinci el bilgisayarlar her zaman sıkıntı çıkartıyorlar. Çünkü adamın bilgisayarı nasıl kullandığını bilmiyorsun. Sonradan bir sorun çıktığında da adam sana ben kullanırken böyle bir sorun yoktu diyor. Neyse bir şey olursa ben her zaman buradayım. ;)

FGFC820

FGFC820

Üye
    Konu Sahibi
HDD'yi Değiştirdiğine gore sorun kalmadı.
Aynen kardeşim hali hazırda sıfır sıkıntı)) Umarım adobe illustratorla photoshopu aynı anda kullandığımda da sorun çıkmaz :D
İkinci el bilgisayarlar her zaman sıkıntı çıkartıyorlar. Çünkü adamın bilgisayarı nasıl kullandığını bilmiyorsun. Sonradan bir sorun çıktığında da adam sana ben kullanırken böyle bir sorun yoktu diyor. Neyse bir şey olursa ben her zaman buradayım. ;)
Doğrudur)) eyvallah bro minnettarım)
Donma ve tutkluk yapma sorunu tamamdır. şimdi kaldı geriye şu aşırı ısınma muhabbeti. Termal macunu yeniledikten sonra eskiden 85 dereceye kadar çıkıyodu şimdi 73e indi ama yine de 1 levelden fazla ilerleyemiyorum)

TheNightMare.

TheNightMare.

Moderator
Sorun Çözüldü :oke:

Üst Alt