Pc kilitleniyor formatladım yine aynı yardım!

Sponsorlu Bağlantılar

scomber

Üye
    Konu Sahibi
Pc kilitleniyor formatladım yine aynı yardım!
Arkadaşlar pc kilitleniyor virüs girmişti kasıyodu baya dondu sonra bende format attım ama yine donuyor bilgisayarcı bile bulamadı sorunu 5 kere dormat attım ekran kartı ram işlemci cdrom sağlam anakart ve hadd den olabilirmi arkadaşlar lütfen yardım!
önceki konulara baktım arkadaş şöyle bişey demiş
:MBR Lere Virüs Yemiş ola bilirsin buda formatla çözülecek bi sorun degıl
mbr nedir nasıl çözülür sorun

Nedved

Nedved

Emekli Yönetici
Eğer mümkünse farklı bir HDD ile PC yi açın...Eğer sorun çıkmazsa sorun büyük ihtimalle HDD dendir...Ya virüs bulaşmıştır (bazı virüsler format yoluylada silinemiyor) ya da HDD bozulmuş olabilir...Bazı programlar var HDD yi ilk günkü haline filan dönüştürdüğü söylenir...Aslında böyle birşey yapamıyorlar ama en azından senin HDD ye virüs bulaşmışsa bunu temizlemene yardımcı olabilir...Sen farklı bir HDD ile deneme yap olmazsa biz buradayız...

scomber

Üye
    Konu Sahibi
Tamam denicem saol bi sorum daha olacak anakart bozulduysa pc açılırmı anakartda yeniydi gerçi P5Q SE 2gb ram 320 hdd 512 8500gt ekran kartı 2.53 ghz core duo 2 işlemci cevaplarınızı ne zaman olursa olsun bekliyorum !

yasininyeri

yasininyeri

Üye
ne anakart ne virüs hiç biri degil işlemci ile alakalı bir sorundur işlemci aşırı ısınmaya magruz kalıyor olabilir yada işlemci artık emekli dilekçesi vermek üzere

legend5858

legend5858

Üye
anakart bozulduysa pc açılmaz açılır ama simsiyah bir ekren ggelir dahada ilerlemezz

negaTive*

negaTive*

Üye
kardeşim bu sorun için 3 şık var birincisi işlemci fan ile arasında termal macun kalmdıysa aşırı ısınmadan yapıyordur, ikincisi ram yuvalarını değiştir, yada başka bir ramle dene üçüncüsü ise hard disk bad sector oluşmussa yapar.
Birde şunu de bilgisayarı güvenli kipde çalıştır.. orda donacakmı bak...

scomber

Üye
    Konu Sahibi
evet güvenli modda da donuyor termal macun daha yeni sürdüm ayrıca pc 8 aylık P5Q SE anakart 2 gb ram (yuvaları değiştirdim 4 yuva var orda bi sorun yok ) 2.53 ghz core duo 2 işlemci samsung 320 gb hdd 5.1 creative ses ekrankartı 8500gt 512mb==çok ısınıyor ama ondan deil denedim)mause atech usb girişli klavye yardımlarınızı bekliyorum bide bad sector nedemek nasıl yapılır ?saolun

Nedved

Nedved

Emekli Yönetici
Sana farklı bir HDD ile PC yi açmanı söylemiştim...Yaptın mı veya yaptıysan sonuç ne oldu ?...Birkaç aylık işlemcinin bozulabileceğini veya anakartın bozulabileceğini sanmam...Sen dediğimi yaptıysan bi cevap yaz olmazsa farklı yollar göstermeye çalışırız...Kolay gelsin...

scomber

Üye
    Konu Sahibi
Kardeş daha denemedim hdd yi arkadaşdan alıcam gelince sonucu buraya yazıcam ama hdd yi alınca format atmak gerekiyo dimi ?

Ue-Gazi

Ue-Gazi

Emekli Yönetici
Arkadaşım her defasında söylüyorum... Bilgisayarınıza virüs buluşatı ise ve siz format attıysanız... Format attıktan sonra kesinlikle D yada E yani C sürücüsü hariç diğer sürücülere girmeyiniz... Bilgisayarınıza sağlam bir şekilde formatı atınız... Daha sonra gerekli sürücülerini yükleyiniz... Daha sonra güçlü bir Anti-Virüs programı kurunuz... Programı kurduktan sonra Bilgisayarı komple bir taratınız... Tarama işlemi bititkten sonra C sürücüsü haricindeki diğer sürücülere artık girebilirsiniz...

Siz ne yapıyorsunuz... Bilgisayara formatı basıyorsunuz... Nasıl olsa C silinir D kalıyor mantığını kullanıyorsunuz... Formatı attınız güzel C gitti... Tabiki D yada E deki bilgiler duruyor... Peki D yada E deki virüslere ne oldu ? Onlarda duruyor... Formatı atar atmaz hemen o sürücülere giriyorsunuz... Tertemiz sisteme tekrar virüsleri geçiriyorsunuz... Ondan sonra format atarak virüs silinmez diyorsunuz... Bu konuyu kaç kere anlattım ah biraz araştırsanız...

asedme

asedme

Üye
Hard disk yenile birde işlemci fanını temizle toz tutmussa işlemci kendini korumak için yapıyor olabilir

Kürşat27

Üye
Kaspersky boot cdsi var onla tarat pc açılmadan tarıyor diskleri falan
bu arada formattan sonra yine virüs yüklerken bi anlamıda olmaz :D

mancukya

Üye
Ne ile taratirsan tarat formatla silinmiycek virus yoktur virus zaten isletim sisteminden bagimsiz yasayamaz.
Ama bazi hdlerde gizli kurtarma Bölümleri vardir onlari formatda görüp silmiyorsunuz o bölümde kaliyor yada crackli kullandiginiz programlari tekrar kurup bulastiriyorsunuz bence hdne format at atarkende bütün hdyi birlestir xp cdsi ile önceb ütün bölüm bilgilerini sil ayrica Ramler icinde tek tek dene devm ederse driverslar icinde anakart sitesinden tekrar yükle en son versiyonlari.

kKORAY06

Üye
kardeşim büyük ihtimalle hdd olmalı bence çünkü tanıdıgım birindede öle bi sorun wardı hdd yi deiştir bence oke

OGUZHAN432

OGUZHAN432

Üye
ya dostum formatı nasıl atyosun sadece c sürücüsünü biçimlendirip d ve e gibi diğer secondary süürcüleri formatlamadan atarsan olabilir tüm sürücüleri silip yeni sürücüler oluşturup format at melisa gibi bazı virüsler bios a giriyor ve cd rom engelleyebiliyor aslında var bu tür şeyler ama seninki bundan değildir heralde .ubuntu cd si bul bi yerden kanka tak pc ye o cd den çalışabiliyo harddsik e gerek yok kısacası istersen harddsiki n kablolarını sök gene de oluyor sadece bir ubuntu cd lazım ubuntu ile gir zaten masaüstün geliyo mozialllasıyla mp3 dinleme prolarıyla bunları yaptıktan sonra pc ne bi bak diğer süürcülerinde sorun var mı yok baabilirsin

PRHACKX

PRHACKX

Üye
Arkadaşım her defasında söylüyorum... Bilgisayarınıza virüs buluşatı ise ve siz format attıysanız... Format attıktan sonra kesinlikle D yada E yani C sürücüsü hariç diğer sürücülere girmeyiniz... Bilgisayarınıza sağlam bir şekilde formatı atınız... Daha sonra gerekli sürücülerini yükleyiniz... Daha sonra güçlü bir Anti-Virüs programı kurunuz... Programı kurduktan sonra Bilgisayarı komple bir taratınız... Tarama işlemi bititkten sonra C sürücüsü haricindeki diğer sürücülere artık girebilirsiniz...

Siz ne yapıyorsunuz... Bilgisayara formatı basıyorsunuz... Nasıl olsa C silinir D kalıyor mantığını kullanıyorsunuz... Formatı attınız güzel C gitti... Tabiki D yada E deki bilgiler duruyor... Peki D yada E deki virüslere ne oldu ? Onlarda duruyor... Formatı atar atmaz hemen o sürücülere giriyorsunuz... Tertemiz sisteme tekrar virüsleri geçiriyorsunuz... Ondan sonra format atarak virüs silinmez diyorsunuz... Bu konuyu kaç kere anlattım ah biraz araştırsanız...

Moderatör Ue Gazi Doğru söylemiş D: ve ya E: deki virüsler autorun.inf adı altında bir otomatik başlangıç yapar Çalıştırdan D: yazıp açın daha sonra araçlar > klasör seçenekleri > Gizli klasörleri Göster
i işaretleyin ve en altlarda korunan işletim sistemi dosyalarını gizle seçeneğini kaldırın ve Çalıştırdan D:
yazıp enterlayın. D içerisindeki gizlenmiş garip isimli dosyaların hepsini temizleyin. Aynı şekilde E ve diğerlerini de yapın. Virüsün aktifliğini kapatın. Dikkat bu sürede sakın D ve E ye çift tıklayıp girmeyin.
Bu işlemleri yaptıktan sonra güçlü bir antivirüsle tüm sistemi temizleyin...
Bilinçsizce atılan her format vakit kaybından başka bir şey değildir. En son çare olarak format atın...

Üst Alt