Pc Donma Sorunu (Klavye-Mouse Donuyor , Çızırtılı Ses Çıkıyor)

Sponsorlu Bağlantılar

PALA.

PALA.

Üye
Diski daha yeni aldım bölümü kendim oluşturup kurdum.
İhtimallerden birini elemiş olursun GPT - MBR farkındanda kaynaklanır, komple sil tek parça formatla.
Bu şekilde win7 veya 10 yükleyip deneyebilirsin.

Symbianist

Symbianist

Üye
Yazılım konusunu gecmis olduk. Bu durumda ram ve ekran kartı üzerinde durmak lazım ama ekran kartını eliyoruz. Zaten onboard denemissiniz.

Ses kartı (söküp onboard deneyebilirsiniz)
Tv kartı
Ram

Bunlara bakmak lazım.

umutkiyak

umutkiyak

Üye
    Konu Sahibi
Yazılım konusunu gecmis olduk. Bu durumda ram ve ekran kartı üzerinde durmak lazım ama ekran kartını eliyoruz. Zaten onboard denemissiniz.

Ses kartı (söküp onboard deneyebilirsiniz)
Tv kartı
Ram

Bunlara bakmak lazım.
Ses kartı on board yalnız kasamın ön panelinde ses çıkışı var ordan aux ile alıyorum.Direk anakart üzerinden mi denemem lazım o zaman? yada kasa ön panelinden almam sorun yapar mı?

Symbianist

Symbianist

Üye
Ses kartı on board yalnız kasamın ön panelinde ses çıkışı var ordan aux ile alıyorum.Direk anakart üzerinden mi denemem lazım o zaman? yada kasa ön panelinden almam sorun yapar mı?
Ondan sorun olmaz bence. Varsa ses kartı belki donanımsal sorun çıkarıyordur diye dedim. O zaman ram kaldı geriye.

umutkiyak

umutkiyak

Üye
    Konu Sahibi
Ondan sorun olmaz bence. Varsa ses kartı belki donanımsal sorun çıkarıyordur diye dedim. O zaman ram kaldı geriye.
İç yakan kısım... Kendimi kandırıp duruyorum bozulmamıştır diye :(

Symbianist

Symbianist

Üye
İç yakan kısım... Kendimi kandırıp duruyorum bozulmamıştır diye :(
Pahalı parca maalesef. Umarım daha basit bir şeydir ve çözülür. Eger ramden kaynakli ise değiştireceğiniz kişinin bilgisayarına da takip deneyin belki onda sorun çıkmaz ve takas yaparsınız. Kabul etmese bile sorun çıkarırsa geri değişecek şekilde taahhütlesirsiniz.
Biraz ticari kısmı oldu isin ama az para değil sonuçta :-)

Jelly Beanci

Jelly Beanci

Üye
Daha 2 hafta önce Desktop Pc min rami bozuldu
2x 8gb lık modüllerin 1 tanesi bi sabah çalışmadığı fark ettim

Ben deki belirtiler;
Pc açılıyor kullanıcı seçme ekranı ve giriş yaptıktan sonra aniden Mavi ekran (her seferinde farklı bir hata kodu ile)
Kodlara bakıyorum raid yapılan ssd varsa diyor diğer kodda ekran kartı driverı diyor
bi tanesi spectre ve meltdown update sonrası bug diyor
denediğim şeyler;
-2. bir pc den işletim sistemini boot ettim sorun bulamadım açmışken ekran kartı ses kartı gibi bilenlerin driverlarını sildim
-usbye ubuntu kurup pcyi boot ettim pc yine çöktü
-başka ekran kartı ile denedim sonuç aynı
-sadece işletim sistemi olan sürücüyü taktım olmadı
-en sonun da ramleri denemeye başladım
-bir modülü söktüm açtım yine mavi ekran takılı modül ile söktüğümü yer değiştirdim
-sorun ortadan kalktı, ikinci rami tekrar taktığımda sorunun tekrar etmesinde ram slotunun da sağlam olduğunu onayladım
-yeni bir tane daha modül alıp sorunu çözmüş oldum

Sizin sisteme göre DDR3 1333 veya 1600 mhz lik bir ram ile test edin

• Beğen
Tepkiler: PALA.

Üst Alt