Yardım Klavye ve Mouse Donuyor [ÇÖZÜLDÜ]

Sponsorlu Bağlantılar

xmanyak

xmanyak

Üye
    Konu Sahibi
Klavye ve Mouse Donuyor [ÇÖZÜLDÜ]
Merhaba arkadaşlar kısa bir süre önce windows 7 yi değiştirip vista yüklemiştim mouse ve klavye sürekli donmaya başladı ancak arkaplanda bilgisayar çalışıyor örneğin skype dan ses gelmeye devam ediyor bende tekrar windows 7 yükleyip pc nin üstündeki ****** ile aktive ettim orjinal yani bir süre sonra tekrar aynı sorun baş gösterdi bios dan usb desteğini aktive ettim chkdsk yaptım msconfig den birşeyler kapattım (öyle yazıodu nette) fanlarımda bir sorun yok klavye ve mouse umda da bir sorun yok başka mouse lar falan denedim virüs taraması da defalarca yaptım ancak sonuç aynı internetten bulabildiğim bütün bunları yaptım yok reset atmadan düzelmiyor herşey vistadan sonra başladı :/ yardımcı olabilirseniz sevinirim bilgisayarım daha yeni 2 yıllık falan bozulmasın :)
(şuan bu konuyu yazarken mouse gitti mesela ve usb çıkma sesi geldi çıkarıp taktım ama bir şey değişmedi aygıt yöneticisindede bir sorun yok :/ )
pc özellikleri
asus essentio cm6830
intel core i 5 2400 3.10ghz
4gb ram

nvidiaGeForce GT 530 (OEM)
windows 7 home basic 32 bit

CEVAP YAZAN HERKESE TEŞEKKÜR EDERİM

____________________________ÇÖZÜM____________________
Bir sürü şey denedikten sonra (28 farklı şey denedim )(mouse değiştirmek dahil)
tune up gibi bir şey ile pc nizi optimize edin
ve gerçekten çalışan bir mouse ile değiştirin
mouseumu hafifçe masaya vurunca kısa süreli donduğunu farkettim dedim mouse da sorun var ee klavye niye donuyo? olsun mouse değiştiriyim dedim hemde kabloludan kablosuza geçtim 3 gündür donma yok çok şükür (tek başına tune up yetmedi)

Son düzenleme:

TheNightMare.

TheNightMare.

Moderator
Öncelikle, "Vista" Yükleyerek hata yapmışsın. :oke:

usb çıkma sesi kendiliğiden Geldiyse. Anakart'ta sorun olabilir.kısacası Anakartına baktır.

Son düzenleme:
xmanyak

xmanyak

Üye
    Konu Sahibi
Hmmm peki :/

SoulsEagle

SoulsEagle

Üye
diğer usb girişlerinde dene girişinde sorun vardır vista yüzünden böyle bir sorun olmaz

xmanyak

xmanyak

Üye
    Konu Sahibi
Diğer usbleri denedim aynı

SoulsEagle

SoulsEagle

Üye
anakartta sorun vardır bir pcciye götür

xmanyak

xmanyak

Üye
    Konu Sahibi
Peki

fk555897

fk555897

Üye
USB çıkışları anakarta bağlı olduğundan anakattta bir sorun olabilir. Öncelikle format atıp Windows 7 yükle. Yine olmazsa anakartta sorun olabilir.

Fatic

Fatic

Üye
HDD'de vistadan kalma junk dosyaları olabilir tamirciye götürmeden gerekli programlarla HDD'ni tarat bence.

xmanyak

xmanyak

Üye
    Konu Sahibi
Hdd junkları tune up gibi birşey temizler mi yoksa daha özel bir şey mi bulmalıyım

Fatic

Fatic

Üye
HDD tube olabilir veya HDDscan ve HDDguru bunu gibi programlar işini görebilir.

xmanyak

xmanyak

Üye
    Konu Sahibi
Tune upla pcyi optimize ettim biraz bu donmalar epey azaldı olunca takıp çıkarma işe yarıyor şimdilik ama asıl sorun ne acaba :/

TheNightMare.

TheNightMare.

Moderator
Tune upla pcyi optimize ettim biraz bu donmalar epey azaldı olunca takıp çıkarma işe yarıyor şimdilik ama asıl sorun ne acaba :/
Donmalar azaldi ise, sorunun buyuk bir ihtimalle Yazilimsal'dir. ve donmalar genellikle İşlemci kaynaklidir islemciyi kontrol et. :oke:

xmanyak

xmanyak

Üye
    Konu Sahibi
Tamam :)

Üst Alt